Zaloguj się, aby obserwować  
Yahoo

Dragon Age

10699 postów w tym temacie

Dnia 31.03.2010 o 10:59, Pupu2 napisał:

Kurd,e edytować znów nie mogę.. już mam te ochraniacze i żelazo. :D


Przeczytaj to JESZCZE RAZ i uważnie. Później proponuję się do tego zastosować: http://forum.gram.pl/forum_post.asp?tid=17694&pid=7806

A tak abstrahując od Pupu (wyraz ten w wolnym tłumaczeniu oznacza po angielsku kupę o_O), to chciałem się zapytać, czy wam też zdarzyły się od patcha 1.03 spadki FPS w rozmowach? Zacząłem podstawkę od nowa i jestem przed przyłączeniem, a praktycznie przy każdej dłuższej rozmowie następują spadki FPS, do takiego poziomu, że gra się praktycznie stopuje :/ Any ideas?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 31.03.2010 o 15:17, Grzech napisał:

A tak abstrahując od Pupu (wyraz ten w wolnym tłumaczeniu oznacza po angielsku kupę o_O),
to chciałem się zapytać, czy wam też zdarzyły się od patcha 1.03 spadki FPS w rozmowach?
Zacząłem podstawkę od nowa i jestem przed przyłączeniem, a praktycznie przy każdej dłuższej
rozmowie następują spadki FPS, do takiego poziomu, że gra się praktycznie stopuje :/
Any ideas?


Ja się spotkałem z czymś takim tylko raz, jak byłem w Denerim. Tyle, że nie pamiętam z kim gadałem. Potem więcej się nie pojawił taki przypadek. Może jakaś defragmentacja by Ci pomogła?
Ja za to mam częściej crashe. Choć to chyba przypadłość Return to Ostagar bo w 95% przypadków właśnie tam się gra wywala. Czy to taki standard czy tylko ja dostałem ten bonus? :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zmierzając do matki lęgu zbieram jakieś kryształy i aktywuję coś.. brakuje mi 2 kryształów ... nie mam ze sobą łotrzyka, więc zamkniętych kufrów nie mogę otworzyć.. czy one tam są? Jak tak, to brawa dla BioWare x_x

W tych wieżach kamera to już szaleje po maxie, nie ma sposobu by ją jakoś dobrze ustawić :| :| za to, powinni ich powiesić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 31.03.2010 o 17:54, Pupu2 napisał:

Zmierzając do matki lęgu zbieram jakieś kryształy i aktywuję coś.. brakuje mi 2 kryształów... nie mam ze sobą łotrzyka, więc zamkniętych kufrów nie mogę otworzyć.. czy one tam są? Jak tak, to brawa dla BioWare x_x

Te kryształy odblokowują jedynie ułatwienie w bitwie z Matką i nie są niezbędne, fakt że jedynie łotrzyk może odblokować wszystkie dodatkowe moce jest w pewnym sensie wyrównaniem tego że jest on bojowo słabszy od dwóch pozostałych klas.

Dnia 31.03.2010 o 17:54, Pupu2 napisał:

W tych wieżach kamera to już szaleje po maxie, nie ma sposobu by ją jakoś dobrze ustawić :| :| za to, powinni ich powiesić.

Obniż kamerę do widoku zza pleców postaci a nie będziesz miała żadnych problemów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 31.03.2010 o 18:07, Karharot napisał:

Te kryształy odblokowują jedynie ułatwienie w bitwie z Matką i nie są niezbędne, fakt
że jedynie łotrzyk może odblokować wszystkie dodatkowe moce jest w pewnym sensie wyrównaniem
tego że jest on bojowo słabszy od dwóch pozostałych klas.


No nie wiem, taki szampierz/assa soluje co chce ;<

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No i rozczarowanie na koniec. :( Matkę wysolowałam sama ;/ jakiegoś zwrotu w fabule zabrakło.. ale przynajmniej trochę nowinek wpadło o pladze, ale też beż żadnego w"wow".

Końcowe napisy są bardziej optymistyczne niż w podstawce. :) Zero trupów, 2 zaginione dusze.

Spoiler

Uratowałam Amarant, a Twierdzę zostawiłam by się broniła.



Spoiler

Btw, wy też zauważyliście, że mimika twarzy Architekta, gdy nas przekonuje do swoich działań, jest zsynchronizowana z tym co mówi polski dubbing?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 31.03.2010 o 18:35, Pupu2 napisał:

Spoiler

Btw, wy też zauważyliście, że mimika twarzy Architekta, gdy nas przekonuje do swoich
działań, jest zsynchronizowana z tym co mówi polski dubbing?



chyba nie znajdziesz zbyt wielu masochistow ;) Polskie glosy sa daleko w tyle za orginalnymi, szczegolnie te charakterystyczne (oghren, architekt, wiekszosc "zlych") - a ja dodatkowo nie lubie slyszec tych samych glosow w roznych grach, w polsce widocznie okreslona grupa ludzi ma monopol co odrzuca.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A mi się akurat polski dubbing podoba w przypadku większości postaci. :)
W Mass Effect był fatalny, ale tutaj jest fajny.. zwłaszcza Oghren czy Sten.

Ale akurat tamta sekwencja, jako jedyna przykuła moją uwagę pod tym względem, ze faktycznie usta Architekta ruszały się zgodnie z tym co mówił dubbingowiec. :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.04.2010 o 11:53, Pupu2 napisał:

A mi się akurat polski dubbing podoba w przypadku większości postaci. :)
W Mass Effect był fatalny, ale tutaj jest fajny.. zwłaszcza Oghren czy Sten.

W Mass Effect 1 dubbing był dość udany i tylko w jego przypadku grałem po polsku, tak to zawsze tylko napisy pl.

Dnia 01.04.2010 o 11:53, Pupu2 napisał:

Ale akurat tamta sekwencja, jako jedyna przykuła moją uwagę pod tym względem, ze faktycznie
usta Architekta ruszały się zgodnie z tym co mówił dubbingowiec. :D

Musiało Ci się wydawać ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 31.03.2010 o 15:41, Phobos_s napisał:

Ja się spotkałem z czymś takim tylko raz, jak byłem w Denerim. Tyle, że nie pamiętam
z kim gadałem. Potem więcej się nie pojawił taki przypadek. Może jakaś defragmentacja
by Ci pomogła?
Ja za to mam częściej crashe. Choć to chyba przypadłość Return to Ostagar bo w 95% przypadków
właśnie tam się gra wywala. Czy to taki standard czy tylko ja dostałem ten bonus? :)

Mi gra zaczęła wywalać się do pulpitu po zainstalowaniu Przebudzenia, wcześniej nie robiła tego wcale. Problem zniknął gdy zacząłem grać nową postacią, jestem już w Lothering i jak na razie zero problemów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.04.2010 o 14:32, michal_w napisał:

> Ja się spotkałem z czymś takim tylko raz, jak byłem w Denerim. Tyle, że nie pamiętam

> z kim gadałem. Potem więcej się nie pojawił taki przypadek. Może jakaś defragmentacja

> by Ci pomogła?
> Ja za to mam częściej crashe. Choć to chyba przypadłość Return to Ostagar bo w 95%
przypadków
> właśnie tam się gra wywala. Czy to taki standard czy tylko ja dostałem ten bonus?
:)
Mi gra zaczęła wywalać się do pulpitu po zainstalowaniu Przebudzenia, wcześniej nie robiła
tego wcale. Problem zniknął gdy zacząłem grać nową postacią, jestem już w Lothering i
jak na razie zero problemów.

A mnie z kolei w podstawce ani razu nie wywalało natomiast w przebudzeniu z 5 razy ale tylko będąc w Amarancie i to tylko w jednym miejscu przy zachodniej bramie..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja mam pytanie co do tej gry - czy mogę zainstalować ją jednocześnie w dwóch wersjach językowych na jednym komputerze? Chciałbym zrobić takie małe porównanko. Jak ktoś obczaił jakiś sposób niech da znać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.04.2010 o 16:17, Ostrowiak napisał:

Są zmienialne w dowolnym momencie, wystarczy przed odpaleniem gry wybrać w konfiguracji
wersję językową.

Chwała Ci. Dzięks.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś wie, czy na konsolach jakieś DLC dodaje kuferek na itemki ? Coś kiedyś o tym czytałem, ale jeszcze DA nie miałem wtedy dlatego nie pamiętam co tam pisali ludzie o tym.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie jak zabić Garaxa Nikczemnego(czy jak mu tam) robię mu małe obrażenia a on cały czas się leczy normalnie paranoja, może on jest na coś wrażliwy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Eeee... w sensie, Gaxkanga "Kangaxxa" Niezwiązanego?

Plus, mogłeś jeszcze dodać kim/czym w ogóle grasz, a tak to da się tylko ogólnie odpowiedzieć.

W tej walce chyba najlepiej realizuje się podręcznikowa grupa tank - DP - healer - czarodziej. Albo 3x woj plus ruchoma apteczka. Szczególnie przydaje się stankowany Alistair z rozwiniętymi skillami templara, który w miarę możliwości często będzie rozpraszał magię plus dobry dipis (Ty? Zevran? Oghren?) z przednim smarkiem na ostrzach (Magebane się nada - nie pamiętam polskiej nazwy, bom nie chciał karać swych uszu i oczu "wspaniałym" spolszczeniem i giercowałem po ichniemu). Można podarować sobie dystansowca, w tej "wielkiej" komnacie gryzie piach po 30 sekundach. Fajniejsza już jest Shale z podrasowaną Kamienną Aurą. Wymaksowany Reaver może być przydatny, gdyż w Szale Krwi podbija mu się dmg wraz z otrzymywaniem obrażeń, a że tych ostatnich zgarnia dużo... wiadomo. Tylko wtedy musi za plecami stać porządny healer z MASĄ buteleczek. Och, on musi stać zawsze. Fajnie jeśli zdobyłeś dla kogoś Duelista, seria criticali zawsze się przyda. Jeśli masz AWka, zmień delikwenta w duchową postać i atakuj gdy Gaxkang jest w postaci lisza, a zmykaj gdy przechodzi w upiora. Daruj sobie magami obszarówki, bo więcej bobu zadadzą wojom niż samemu niemilcowi. Lepiej buffować własnych ludków. Nerfy z listy entropii dają radę, zwłaszcza Klątwa Śmiertelności która blokuje regen. Zamrażanie też działa przednio. A najlepiej jakbyś miał w drużynie Uderzenie Many (tak to szło?) - potrafi zjeść nawet i pół paska.

Wikia jeszcze podaje jako metodę Glif Neutralizacji, ale akurat u mnie nie zadziałał. Try it yourself? I powodzenia, bo zostawia przepyszny mieczyk, więc warto się pocić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować