Zaloguj się, aby obserwować  
Yahoo

Dragon Age

10699 postów w tym temacie

Dnia 27.09.2010 o 23:10, TheAbsurd napisał:

Co prawda widzę po zapowiedziach, że dobrze byłoby po prostu czekać na Dragon Age 2,
jako że ma być w jakiś sposób podobny do Mass Effect 2, które wręcz kocham, ale po pierwsze
nie chcę tyle czekać, a po drugie nie lubię zaczynać przygód z serią od sequela.

I po trzecie ME 2 jest grą akcji TPP, więc nie wiem czy taki DA 2 przerobiony na slashera by tutaj pasował. No bo albo chcesz pograć w coś w stylu Diablo, albo właśnie w rasowego RPG.

Co do głównego pytania... nie chce mi się po raz enty tłumaczyć dlaczego według mnie gra jest jedną z najlepszych RPG obecnie dostępnych, ale uwierz mi na słowo : gra jest bardzo dobra. Nie jest to jakaś bajeczka fantasy, tylko dosyć mroczny RPG (kto grał, ten rozumie o czym mówię). Nie jest też wybitna pod względem fabularnym ( i tak wszystko sprowadza się do zebrania drużyny w celu pokonania zła), ale uwierz mi, jest warta wydanej na nią kasy.
Co do dialogów i postaci... myślę że będziesz zadowolony. Jest ich masa, i są bardzo ciekawe, postacie są zróżnicowane (praktycznie każdy członek drużyny ma zupełnie inny charakter, co widać przy rozmowach) a i pełno jest dosyć ciekawych pogaduszek pomiędzy postaciami podczas questów.
Ogólnie gra jest godna polecenia. Zresztą, na Xboxa 360 to chyba i tak nie masz wielkiego wyboru.
Co do starć. Trudno mi powiedzieć. Często się walczy, ale także jest sporo gadania. W sumie jest to wyważone. Nie wiem jak to ująć, ale walka jest po prostu solidnie wykonana. Nie jest za łatwo, nie jest za trudno. I jest w miarę ciekawie. Ale nie powiedziałbym że to ona jest tu esencją. Raczej wybory których dokonujemy podczas gry, które rzutują na jej koniec.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.09.2010 o 23:17, Darkstar181 napisał:

I po trzecie ME 2 jest grą akcji TPP, więc nie wiem czy taki DA 2 przerobiony na slashera
by tutaj pasował. No bo albo chcesz pograć w coś w stylu Diablo, albo właśnie w rasowego
RPG.

Co to znaczy "rasowe RPG"? Bo ME 2 jest bez wątpienia genialnym roleplay''em. A czy rasowym to wątpię, nie ma miliona tabelek i elfów. :D Nie no nie przesadzaj, nie mów że ME ma blisko do Diablo.
Chociaż, chrzanić porównania, ME to klasa sama w sobie i nowy kierunek w grach. Niech będzie że shooter z dialogami, i tak właśnie w tej grze poczułem się najbardziej zatopiony w świecie gry niż kiedykolwiek. :D

Dnia 27.09.2010 o 23:17, Darkstar181 napisał:

Co do głównego pytania... nie chce mi się po raz enty tłumaczyć dlaczego według mnie
gra jest jedną z najlepszych RPG obecnie dostępnych, ale uwierz mi na słowo : gra jest

Po przeczytaniu recenzji, opinii i obejrzeniu kilku filmików nie wątpię, że jest jednym z najlepszych RPG ostatnich lat. Tylko niekoniecznie musi mi podpaść ten setting i klimat, dlatego pytam, czy ktoś znudzony nieco fantasy znajdzie jednak coś dla siebie.

Dnia 27.09.2010 o 23:17, Darkstar181 napisał:

bardzo dobra. Nie jest to jakaś bajeczka fantasy, tylko dosyć mroczny RPG (kto grał,

Mroczny? No to świetnie. Coś dojrzalszego by się przydało.

Dnia 27.09.2010 o 23:17, Darkstar181 napisał:

ten rozumie o czym mówię). Nie jest też wybitna pod względem fabularnym ( i tak wszystko

Nie szkodzi. Bardziej zależy mi na odpowiednim przestawieniu i chociaż kilku zwrotach akcji. Opad szczęki też by się przydał tu i uwdzie.

Dnia 27.09.2010 o 23:17, Darkstar181 napisał:

sprowadza się do zebrania drużyny w celu pokonania zła), ale uwierz mi, jest warta wydanej
na nią kasy.
Co do dialogów i postaci... myślę że będziesz zadowolony. Jest ich masa, i są bardzo
ciekawe, postacie są zróżnicowane (praktycznie każdy członek drużyny ma zupełnie inny
charakter, co widać przy rozmowach) a i pełno jest dosyć ciekawych pogaduszek pomiędzy
postaciami podczas questów.
Ogólnie gra jest godna polecenia. Zresztą, na Xboxa 360 to chyba i tak nie masz wielkiego
wyboru.

Ograłem ME 1 & 2 i niedlugo skończę Fallout''a 3. Obliviona ani FF XIII nie chcę, więc jeszcze kilka tygodni i się chyba złamię tak czy inaczej. :P

Dnia 27.09.2010 o 23:17, Darkstar181 napisał:

Co do starć. Trudno mi powiedzieć. Często się walczy, ale także jest sporo gadania. W
sumie jest to wyważone. Nie wiem jak to ująć, ale walka jest po prostu solidnie wykonana.
Nie jest za łatwo, nie jest za trudno. I jest w miarę ciekawie. Ale nie powiedziałbym
że to ona jest tu esencją. Raczej wybory których dokonujemy podczas gry, które rzutują
na jej koniec.

No to tak jak w Mass Effect. :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 27.09.2010 o 23:50, TheAbsurd napisał:

Co to znaczy "rasowe RPG"? Bo ME 2 jest bez wątpienia genialnym roleplay''em. A czy rasowym
to wątpię, nie ma miliona tabelek i elfów. :D Nie no nie przesadzaj, nie mów że ME ma
blisko do Diablo.

Nie ME nie ma blisko do Diablo. To DA ma do niego dość blisko. A ME jest tak jak kolega na poprzedniej stronie napisał: Grą akcji TPP z elementami cRPG.

Dnia 27.09.2010 o 23:50, TheAbsurd napisał:

Po przeczytaniu recenzji, opinii i obejrzeniu kilku filmików nie wątpię, że jest jednym
z najlepszych RPG ostatnich lat. Tylko niekoniecznie musi mi podpaść ten setting i klimat,
dlatego pytam, czy ktoś znudzony nieco fantasy znajdzie jednak coś dla siebie.

Gra na pierwszy raz jest fajna i nawet wciąga, można się pobawić i nawet wciągnąć, a skoro szukasz nieskomplikowanego settingu, to mogę ci polecić. Problemem jest pseudoturowa walka z opcją aktywnej pauzy (coś na modłę BG i IWD), ale już tutaj nie ma czegoś takiego, że 10 turę z rzędu obgryzasz paznokcie, bo ci twój hero nie trafia.

Dnia 27.09.2010 o 23:50, TheAbsurd napisał:

Mroczny? No to świetnie. Coś dojrzalszego by się przydało.

Dla mnie klimat jest Heroic, a nie mroczny.

Dnia 27.09.2010 o 23:50, TheAbsurd napisał:

Nie szkodzi. Bardziej zależy mi na odpowiednim przestawieniu i chociaż kilku zwrotach
akcji. Opad szczęki też by się przydał tu i uwdzie.

Oj, może być dość ciężko. Pod względem zwrotów akcji to ME bije Dragona na głowę. W DA udało mi się naliczyć aż jeden zwrot akcji i w dodatku nie jest to spoiler, bo rzecz dzieje się praktycznie na samym początku. Później już po sznurku do kłębka.

Dnia 27.09.2010 o 23:50, TheAbsurd napisał:

No to tak jak w Mass Effect. :D

Ja wiem? Przez większą część gry walki są jakoś uzasadnione i dostarczają jakiegoś tam wyzwania. Ale pod koniec, to służą już tylko zapchaniu czasu (no bo czemuż innemu skoro twoje postaci mają wrogów na jednego hita?). Z tego co pamiętam, to w ME do samego końca był jakiś poziom wyzwania.

Możesz spróbować, ale nie twierdzę, że musi ci się spodobać. Gra ma tak samo zalety jak i wady. A co do najlepszego cRPGa ostatnich lat... No cóż, rynek cRPGów jakoś wielkiego wyzwania ostatnio nie stanowi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.09.2010 o 11:33, Arry napisał:

Gra na pierwszy raz jest fajna i nawet wciąga, można się pobawić i nawet wciągnąć, a
skoro szukasz nieskomplikowanego settingu, to mogę ci polecić. Problemem jest pseudoturowa
walka z opcją aktywnej pauzy (coś na modłę BG i IWD), ale już tutaj nie ma czegoś takiego,
że 10 turę z rzędu obgryzasz paznokcie, bo ci twój hero nie trafia.

Czy nieskomplikowanego to nie wiem. Chcę po prostu dobrego RPG z walką której sukces zależy bardziej od umiejętności gracza niż statystyk (albo chociaż bez tych głupich d20 toczących się w tle), ale bogatym światem, w którym można zatopić się bez reszty. I z tego co czytałem to konsolowa wersja DA:O jest właśnie bardziej "action" niż "tactic".

Myślę, że w końcu kupię to DA:O chociażby dla Blood Dragon Armor do ME2.

Edit: No i widzę, że gra ma znaczek 18+ na okładce, musi być fajna. :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 28.09.2010 o 12:02, TheAbsurd napisał:

Czy nieskomplikowanego to nie wiem. Chcę po prostu dobrego RPG z walką której sukces
zależy bardziej od umiejętności gracza niż statystyk (albo chociaż bez tych głupich d20
toczących się w tle), ale bogatym światem, w którym można zatopić się bez reszty. I z
tego co czytałem to konsolowa wersja DA:O jest właśnie bardziej "action" niż "tactic".

Pisałem z punktu widzenia PCtowca.

Dnia 28.09.2010 o 12:02, TheAbsurd napisał:

Edit: No i widzę, że gra ma znaczek 18+ na okładce, musi być fajna. :D

Ten znaczek pojawia się już przy każdej produkcji w której widać kawałem gołego tyłka i kilka pocałunków, więc nie sugerowałbym się.
Chociaż na plus można zaliczyć sporo modów, które mogą dodać trochę ognia i nie tylko do rozgrywki - niestety nie wiem jak one mają się do wersji konsolowej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam problem w dodarciu do

Spoiler

Prochów Andrasty

. Otóż pojawiła się zagadka. Proszę bez loli ;). Wiem ze już pewnie nie raz ktoś potykał sie z tym problemem w tym temacie, ale nie znalazłem choć nie szukałem zbyt zawzięcie ;).

20100928121927

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.09.2010 o 12:19, Wintesun napisał:

Mam problem w dodarciu do

Spoiler

Prochów Andrasty

. Otóż pojawiła się zagadka. Proszę
bez loli ;). Wiem ze już pewnie nie raz ktoś potykał sie z tym problemem w tym temacie,
ale nie znalazłem choć nie szukałem zbyt zawzięcie ;).


Musisz biegać i przestawiać 3 członków drużyny tak aby części tego widmowego mostu stawały się materialne.
Polega to na tym, że gdy dwie postaci staną na przyciskach które wywołują ten sam kawałek widmowy to staje się on materialny.
Wtedy trzeciego człona drużyny wprowadzasz na ten kawałek mostu a czwartego żeby stanął na kolejnym przycisku, tak żeby kolejny kawałek stał się materialny.
Musisz się tak po gimnastykować, żeby po kolei, kawałek po kawałku, przeprowadzić jedną postać na drugą stronę rozpadliny.
Dokładnej sekwencji przycisków nie pamiętam w tej chwili ale zaraz znajdę Ci gdzieś walkthrough.

Masz tutaj walkthrough :)
http://dragonage.wikia.com/wiki/A_Test_of_Faith#Trial_Three

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.09.2010 o 20:56, Exelius napisał:

Jeśli ktoś zamierza w najbliższym czasie kupić DA, to wstrzymajcie się nadchodzi Ultimate
Edition za 59,99 $ czyli jakieś 179 zł u Nas.
http://dragonage.bioware.com/dao/game/order-ultimate/

No tak, ale w Polsce za pewnie go nie zobaczymy, a już na pewno nie w pełni spolszczonego. A cena średnio się opłaca skoro podstawkę plus dodatek można mieć już poniżej 50 zł.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.09.2010 o 21:08, Draco-PNC napisał:

No tak, ale w Polsce za pewnie go nie zobaczymy, a już na pewno nie w pełni spolszczonego.
A cena średnio się opłaca skoro podstawkę plus dodatek można mieć już poniżej 50 zł.

Pamiętaj, że w Ultimate Edition są wszystkie DLC.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.09.2010 o 21:50, Vel_Grozny napisał:

> No tak, ale w Polsce za pewnie go nie zobaczymy, a już na pewno nie w pełni spolszczonego.

> A cena średnio się opłaca skoro podstawkę plus dodatek można mieć już poniżej 50
zł.
Pamiętaj, że w Ultimate Edition są wszystkie DLC.

Owszem, ale skoro dodatek plus podstawka są warte 50 zł to ile powinny być warte krótkie i kiepskie DLC. Raczej mniej niż 50 i to sporo. A gra pewnie będzie kosztować 100-130 zł.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.09.2010 o 22:50, Draco-PNC napisał:

Owszem, ale skoro dodatek plus podstawka są warte 50 zł to ile powinny być warte krótkie
i kiepskie DLC. Raczej mniej niż 50 i to sporo. A gra pewnie będzie kosztować 100-130
zł.

Ile one powinny być warte, a za ile je BW sprzedaje to niestety dwie różne sprawy. Jeśli ktoś chce mieć kompletną wersję gry, to kupna tej edycji jest chyba najlepszym rozwiązaniem.
Ale skoro podstawka + dodatek są tyle warte, to możliwe, że też za góra pół roku cena tej edycji spadnie do tak niskiego poziomu.

Tak patrzę na tę politykę cenową i chyba nie kupię DA2 póki nie wyjdą wszystkie dodatki i dlc. Pierwszy raz widzę, żeby dobrze sprzedająca się gra tak szybko taniała i to do tego stopnia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 30.09.2010 o 23:55, Vel_Grozny napisał:

Ile one powinny być warte, a za ile je BW sprzedaje to niestety dwie różne sprawy. Jeśli
ktoś chce mieć kompletną wersję gry, to kupna tej edycji jest chyba najlepszym rozwiązaniem.
Ale skoro podstawka + dodatek są tyle warte, to możliwe, że też za góra pół roku cena
tej edycji spadnie do tak niskiego poziomu.

A co mają powiedzieć ci, którzy już kupili podstawkę i dodatek...

Dnia 30.09.2010 o 23:55, Vel_Grozny napisał:

Tak patrzę na tę politykę cenową i chyba nie kupię DA2 póki nie wyjdą wszystkie dodatki
i dlc. Pierwszy raz widzę, żeby dobrze sprzedająca się gra tak szybko taniała i to do
tego stopnia.

Może gra nie sprzedaje się aż tak dobrze jak się zdaje na pierwszy rzut oka?
Diablo 2 już któryś rok z kolei trzyma poziom 60 złotych i jakoś nie widać, żeby z Platynowej Kolekcji miał przeskoczyć do eXtra Klasyki, a cena DA czy ME2 spadła drastycznie (ponad 60%) - chociaż od ich premier nie minął nawet rok.
Nie wydaje mi się, żeby była to polityka cenowa BW, bo BW jest obecnie częścią EA i to oni mają większy wpływ na ceny, a tytuły takie jak NFSy od dawna trzymają się na pułapie 50 złotych i nie spadają.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.10.2010 o 13:27, Arry napisał:

A co mają powiedzieć ci, którzy już kupili podstawkę i dodatek...

No... Ja mam premierówkę podstawki i dodatku i wszystkie płatne DLC. Gdy dowiedziałem się, że wyjdzie edycja Ultimate zaledwie miesiąc, czy dwa po wydaniu ostatniego DLC, poczułem się nacięty. Wiedziałem, że kiedyś musi wyjść jakaś tania, kompletna edycja, ale tempo mnie zszokowało.
Pewnie dlatego, że premiera DA2 tuż za pasem. Ale cóż, mogę poczekać rok, czy półtora na zakup DA2, bo podejrzewam, że będzie taniało w podobnym tempie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nic jeszcze nie czytałem , czy będą tam wszystkie dodatki jakie są w tej chwili do ściągnięcia ? Dla mnie to nic nie zastąpi zapachu farby drukarskiej i dotyku płytki , szczególnie że mam zwyczaj odinstalowywać gry , aby za rok lub dwa do niej wrócić . Mam nadzieje że pięknie wydane pudełka nie odejdą do lamusa .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.10.2010 o 14:37, lechion napisał:

Nic jeszcze nie czytałem , czy będą tam wszystkie dodatki jakie są w tej chwili do ściągnięcia
?

Tak, w Dragon Age: Origins Ultimate Edition są wszystkie dodatki typu DLC jakie były do tej pory możliwe do ściągnięcia.
Edit: Oczywiście pudełkowe rozszerzenie pt "Przebudzenie" też wchodzi w skład tej edycji. Co nie zmienia faktu, że pewnie nie będzie ona dostępna w Polsce...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.10.2010 o 13:27, Arry napisał:

Diablo 2 już któryś rok z kolei trzyma poziom 60 złotych i jakoś nie widać, żeby z Platynowej
Kolekcji miał przeskoczyć do eXtra Klasyki, a cena DA czy ME2 spadła drastycznie (ponad
60%) - chociaż od ich premier nie minął nawet rok.



Star Wars: Knights of the Old Republic mimo że minęło 7 lat od premiery nadal kosztuje 40 zlotych. A to że ceny DA i ME2 (podobnie jak wielu innych gier od EA staniały bardzo szybko to chyba dobrze nie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.10.2010 o 17:48, Smooqu napisał:

Star Wars: Knights of the Old Republic mimo że minęło 7 lat od premiery nadal kosztuje
40 zlotych. A to że ceny DA i ME2 (podobnie jak wielu innych gier od EA staniały bardzo
szybko to chyba dobrze nie?

Nie rozwodzę się nad tym, czy spadek ceny produktu jest dobry czy nie (dla nas, jako końcowych odbiorców to zapewne dobrze), ale nad tym, co oznacza tak wczesny spadek tych cen.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mnie ten spadek ceny ucieszył bo kupiłem Dragon Age''a za 50 złociszy :P Nie interesuje mnie czemu, ale miło mi, że EA zdecydował się na tak szybką obniżkę. Teraz planuję zakup dodatku.

I jestem ciekaw ile godzin potrzeba do przejścia Przebudzenia? Oczywiscie, mam na myśli całkowitą penetrację tego świata, wraz z pobocznymi wątkami.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować