Zaloguj się, aby obserwować  
Yahoo

Dragon Age

10699 postów w tym temacie

Heh, lepszy numer z Dragon Age: Origins Ultimate edition po pobraniu z Origin miałem problem z autoryzacją dlc (mimo zarejestrowania ich na socjalu) bo nie zawierał ostatniego patcha 1.05.
Co do samego błędu nauczony doświadczeniem zrobiłem save zaraz przed wejściem do lokacji. Dziwi tylko sam fakt że jeszcze się taki błąd pojawia :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam mały problem z grą. Mianowicie stan konta w sakiewce mam na minusie. Da się to jakoś naprawić? Jak coś sprzedaję to się zwiększa debet :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dziwne pytanie - czy mozliwe jest przeniesienie save''ow z Dragon Age z platformy Origin na platforme Steam? Bo mam gre na Originie, a z uwagi na dosyc niezla oferte na Steamie, zastanawiam sie nad kupnem tutaj. Z Originem mam troche problemow i nie dzialaja mi dodatki, a tak nie musialbym bym kombinowac jaka kombinacja hasla/e-maila dziala na DLC...

Dzieki za info :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Hę? Wydawało mi się, ze steamowa wersja gry wymaga origin do uruchomienia lub korzysta z niego jakis sposob?? Ale jakos brak informacji o wymogu origin na karcie gry-steam? Jestes pewny, ze unikniesz origin?

Na problem z autoryzacja dlc to zaleca sie patcha 1.05, a jak to nie zadziala to reczne poprawki w plikach czy ustawieniach .

krotka odpowiedz to zalezy;)
Steam i origin to tylko nakladki i gra zapisuje sejwy w tym samym miejscu, predzej bedzie problem gdy np. masz gre i sejwy w wersji 1.04, a steam np. sciagnie w wersji 1.05 czy inne kombinacje, w skrocie sejwy moga nie pasowac przez inna wersje gry;)-nie wiem jak DA reaguje na wczytywanie sejwow z innych wersji gry (rozumianych jako numeracji patchow, NIE jako wydan typu podstawka-deluxe-ulitmate).
Moze zrob kopie sejwow i po sciagnieciu przez steama zobaczysz jaka wersje gry masz i jakos to dopasujesz. Czytalem posty, ze kod z steama mozna takze bezposrednio aktywowac w origin, ale DA UE bedzie osobną pozycja, i pewnie wiesz, ze nie ma polskiego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.12.2013 o 15:12, Sarinew napisał:

Jestes pewny, ze unikniesz origin?

Nie wiem. Nie wiedzialem, ze kupujac cos na Steamie bede musial uzywac DWOCH systemow DRM na raz (Steam oraz Origin). Na stronie gry jest napisane:
Wymagania systemowe

Minimum:
OS: Windows XP (SP3) or Windows Vista (SP1) or Windows 7
Processor: Intel Core 2 Single 1.6 Ghz Processor (or equivalent) or AMD 64 2.0 GHz Processor (or equivalent)
Memory: 1GB (1.5 GB Vista and Windows 7)
Graphics: ATI Radeon X850 256MB or NVIDIA GeForce 6600 GT 128MB or greater (Windows Vista: Radeon X1550 256 MB or NVidia GeForce 7600GT 256MB)
DirectX®: DirectX (November 2007)
Hard Drive: 20 GB HD space
Sound: Direct X Compatible Sound Card

Dnia 24.12.2013 o 15:12, Sarinew napisał:

Moze zrob kopie sejwow i po sciagnieciu przez steama zobaczysz jaka wersje gry masz

Jak kupie to pewnie tak zrobie - daleko w fabule nie doszedlem, ale choc tej resztki bym wolal nie tracic ;)

Dnia 24.12.2013 o 15:12, Sarinew napisał:

i pewnie wiesz, ze nie ma polskiego.

Nie ;). Ale jezyk mi nie przeszkadza - angielski biegły u mnie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.12.2013 o 16:12, Kadaj napisał:

Nie wymaga Origina, lecz konta Bioware dla dlc.

Teraz konta Origin i Bioware to jedno i to samo. Jeżeli ktoś kiedyś zakładał konto na Bioware, to ma teraz po prostu konto Origin.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.12.2013 o 16:17, Arcling napisał:

Teraz konta Origin i Bioware to jedno i to samo. Jeżeli ktoś kiedyś zakładał konto na
Bioware, to ma teraz po prostu konto Origin.

Ale nie musisz mieć zainstalowanego Origina by grać w DA ze Steama. ^^

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

To moze sprawdz na forum gry na steamie czy nie ma tematow o problemach z dlcami w wydaniu UE czy cos podobnego.
Do UE jest (legalne) spolszczenie, wiec mozesz miec napisy po polsku, a jak masz polska podstawke to moglbys nawet przeniesc pliki polskiego dubbingu do UE, ze bedziesz mial podstawke po polsku, a dlc to roznie (w zaleznosci od posiadanych wczesniej dlc) albo po angielsku albo po polsku.
Podwójne drm wystepuje takze przy grach od Ubi.


>nie musisz mieć zainstalowanego Origina by grać w DA ze Steama. ^^
Czyli logowania do social.bioware sie nie uniknie ?(chyba, ze patch cos zmienil w tym zakresie)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.12.2013 o 16:21, Kadaj napisał:

Ale nie musisz mieć zainstalowanego Origina by grać w DA ze Steama. ^^

No to tak, chociaż gdy ja grałem to taki pudełkowy Ultimate miał problemy z autoryzacją dlc. Dopiero instalacja bety najnowszego patcha pomagała (który za to tworzył nowe bugi, jak wydłużający się po dłuższej grze czas ładowania lokacji). Alternatywą była też instalacja przez Origin, czego nie zrobiłem. Nie wiem, czy tamto od tego czasu naprawiono lub też przypadłość ta nigdy nie dotyczyła normalnych wersji z osobno dokupionymi dlc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam.
Zakupiłem właśnie Ultimate Editio i chciałbym się zapytać o wskazówki odnośnie przechodzenia.
Chodzi mi głównie o dlc „Witch Hunt” i „The Golems of Amgarrak” . Przeszedłem kiedyś podstawkę i wiem o co chodzi w tych dodatkach ale nie mam tamtego zapisu postaci, tak więc gra od nowa czeka.
Czy te dlc przechodzić przd kampanią czy po? Wyczytałem, że ich ukończenie daje dodatkową zawartość do podstawki ale nie wiem czy nie będą za trudne jeżeli je przechodzić postacią świeżo zrobioną a nie importowaną.
Poza tym nie wiem czy nie ominą mnie dialogi fabularne takie jak w Przebudzeniu. Z tego co pamiętam dialogi wyglądały trochę inaczej jak się grało strażnikiem z podstawki a inaczej jak świeżo zrobionym.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Golemy są zdecydowanie za trudne na dzień dobry, lepiej je przejść importowaną postacią. Witch Hunt fabularnie się dzieje po Przebudzeniu, a nie przypominam sobie bonusów za przejście.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Uzupełnię to co powiedział NeroNarmeril o to że co najmniej jedna dyskusja w Witch Hunt wygląda inaczej zależnie od wyborów dokonanych przez gracza w podstawce i dodam też że w w tym DLC też można odblokować 4 bonusowe przedmioty które potem pojawią się w podstawce i/lub w Przebudzeniu:
http://dragonage.wikia.com/wiki/Dragonbone_Cleaver_%28Origins%29
http://dragonage.wikia.com/wiki/The_Sorrows_of_Arlathan_%28Origins%29
http://dragonage.wikia.com/wiki/Cinch_of_Skillful_Maneuvering_%28Origins%29
http://dragonage.wikia.com/wiki/Vestments_of_the_Seer_%28Origins%29
osobiście jednak uważam że większość tego typu itemów bardziej szkodzi balansowi rozgrywki niż służy jako poprawne nagrody (jaką zabawę ma się ze zdobywania nowego sprzętu w grze gdy na starcie ma się w ekwipunku pełno wysokopoziomowych przedmiotów), jak już są to można z nich korzystać ale nie warto dla nich brać się za fabułę od tyłu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Postanowiłem - w końcu - pograć w Dragon Age: Ultimate Edition. Kupiłem kilka lat temu za 20 PLN, więc czas najwyższy sobie pograć. :) Edycja ta zawiera podobno oprócz oficjalnego dodatku do Dragon Age także wszystkie DLC. I tu pojawia się problem. Bo owszem DLC się zainstalowały. ale gra informuje mnie, że nie mam do nich dostępu. Zalogowałem sie w grze na moie konto social BioWare (zresztą dane do logowania są takie same jak do Origina, bo jedno i drugie to w końcu jedno konto), ale nadal jak nie miałem dostępu do DLC tak nadal nie mam. Mogę rzecz jasna sobie DLC kupić, Origin wspaniałomyślnie daje mi taką możliwość, niemniej jednak skoro w zestawie mam DLC to mam je mieć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.02.2014 o 07:57, Karanthir666 napisał:


Gra ściągnięta bezpośrednio z Origina, nie pomyślałem, że jeszcze może wymagać patchowania. Szczególnie, że przy włączeniu nie pojawia się jakiekolwiek info o dostępności łatki. Niemniej jednak po zainstalowaniu patcha z tego co widzę w grze mam dostęp do DLC, więc dzięki za pomoc. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.02.2014 o 08:06, Wojman napisał:

Gra ściągnięta bezpośrednio z Origina, nie pomyślałem, że jeszcze może wymagać patchowania.
Szczególnie, że przy włączeniu nie pojawia się jakiekolwiek info o dostępności łatki.
Niemniej jednak po zainstalowaniu patcha z tego co widzę w grze mam dostęp do DLC, więc
dzięki za pomoc. :)

Chodziło mi raczej o uruchomienie services.msc :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jak dobrze walczyć w tej grze? Bo ja robię tak jak we wszystkich tego typu grach. Wojownikiem, który ma ciężką zbroje nacieram na wroga, wspomaga go łotrzyk. A mag i moja postać (elfia łuczniczka) zadają damage z daleka. Mag także uzdrawia postaci, ale to uzdrowienie jest strasznie mało efektywne i postaci szybko mi schodzą. I tak używam okładów leczniczych, tylko już mam ich bardzo mało.
Co robię, źle, że wojownik mi tak szybko schodzi? da się jakoś efektywniej uzdrawiać postacie? Co zrobić, by postaci nie dostawały tak wielkich obrażeń?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.04.2014 o 23:41, MistrzSeller napisał:

Jak dobrze walczyć w tej grze? Bo ja robię tak jak we wszystkich tego typu grach. Wojownikiem,
który ma ciężką zbroje nacieram na wroga, wspomaga go łotrzyk. A mag i moja postać (elfia
łuczniczka) zadają damage z daleka. Mag także uzdrawia postaci, ale to uzdrowienie jest
strasznie mało efektywne i postaci szybko mi schodzą. I tak używam okładów leczniczych,
tylko już mam ich bardzo mało.
Co robię, źle, że wojownik mi tak szybko schodzi? da się jakoś efektywniej uzdrawiać
postacie? Co zrobić, by postaci nie dostawały tak wielkich obrażeń?


Wojownik ma tarczę i skille w drzewku tarczy? Bo to podstawa do tankowania. Uzdrowienie maga jest dobre na początku, potem lepiej wziąć specjalizację Spirit Healer, ma lepsze predyspozycje do leczenia. Jak nie grasz magiem, to zrób misję w

Spoiler

wieży magów

, tam dołączysz healera.

Notabene, Morrigan ma czary typu crowd control, korzystaj z nich.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować