Zaloguj się, aby obserwować  
Yahoo

Dragon Age

10699 postów w tym temacie

Dnia 25.04.2014 o 23:44, NeroNarmeril napisał:

> Co robię, źle, że wojownik mi tak szybko schodzi? da się jakoś efektywniej uzdrawiać

> postacie? Co zrobić, by postaci nie dostawały tak wielkich obrażeń?

Wojownik ma tarczę i skille w drzewku tarczy? Bo to podstawa do tankowania. Uzdrowienie
maga jest dobre na początku, potem lepiej wziąć specjalizację Spirit Healer, ma lepsze
predyspozycje do leczenia. Jak nie grasz magiem, to zrób misję w

Spoiler

wieży magów

,
tam dołączysz healera.


Super, akurat to miejsce zostawiłem sobie na koniec. Najpierw byłem

Spoiler

u elfów, potem w wiosce, teraz jestem u krasnoludów i chyba walczę z ostatnim bossem w tym wątku (a przynajmniej mam taką nadzieje, bo fabuła wydaje się tu strasznie przeciągana



Co to crowd control?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.04.2014 o 00:04, MistrzSeller napisał:


Super, akurat to miejsce zostawiłem sobie na koniec. Najpierw byłem

Spoiler

u elfów, potem
w wiosce, teraz jestem u krasnoludów i chyba walczę z ostatnim bossem w tym wątku (a
przynajmniej mam taką nadzieje, bo fabuła wydaje się tu strasznie przeciągana



Ja tam zawsze brałem kolejność

Spoiler

wieża -> krasnoludy -> wiocha -> elfy


Dnia 26.04.2014 o 00:04, MistrzSeller napisał:


Co to crowd control?


Wszelkie debuffy, spowolnienia, osłabienia, nie pamiętam już dokładnie, co ona tam miała, ale czary tego typu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jak jestes w lokacji, gdzie co chwila dostajesz łupnia to zmien lokacje, bo tutaj nie ma "liniowego" dostosowania poziomu potworow do poziomu postaci, jak masz mniejszy poziom niz wymagany na dany obszar to stwory beda mialy swoj minimalny lvl, ale nadal beda grozne (chyba w miare jasno napisalem, no i wydaje mi sie, ze taki level scalling jest w DA?)

Dnia 25.04.2014 o 23:41, MistrzSeller napisał:

strasznie mało efektywne i postaci szybko mi schodzą.

Jak juz umarli po kilka razy to mogli dostac "urazy/rany"(czerwona ramka, opis zlamane cos tam), ktore mocno oslabiaja postac. Mag nastawiony na leczenie pozniej leczy to szybko, ale na poczatku gry, trzeba uzywac specjalnego leku.

Dnia 25.04.2014 o 23:41, MistrzSeller napisał:

I tak używam okładów leczniczych, tylko już mam ich bardzo mało.

Jak masz przepis na oklady (a chyba tanio mozna kupic)? to w pewnym lesie jest sprzedawca "glownego surowca"-elfi korzen? a ten przedmiot mozna miec w duzej ilosci (1 slot ma 99sztuk, a mozna miec wiecej "slotow").

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.04.2014 o 00:11, Sarinew napisał:

Jak jestes w lokacji, gdzie co chwila dostajesz łupnia to zmien lokacje, bo tutaj nie
ma "liniowego" dostosowania poziomu potworow do poziomu postaci, jak masz mniejszy poziom
niz wymagany na dany obszar to stwory beda mialy swoj minimalny lvl, ale nadal beda
grozne (chyba w miare jasno napisalem, no i wydaje mi sie, ze taki level scalling jest
w DA?)

Wiem o co chodzi. Denerwujące jest to, że tak ograniczają w ten sposób gracza. I, że nie ma informacji, które miejsca są trudniejsze. Myślałem, że gra jest bardziej zblansowana.

Dnia 26.04.2014 o 00:11, Sarinew napisał:

> strasznie mało efektywne i postaci szybko mi schodzą.
Jak juz umarli po kilka razy to mogli dostac "urazy/rany"(czerwona ramka, opis zlamane
cos tam), ktore mocno oslabiaja postac. Mag nastawiony na leczenie pozniej leczy to
szybko, ale na poczatku gry, trzeba uzywac specjalnego leku.

Ja rozwinąłem Morrigan w leczenie, ale tamte wyższe skille kompletnie nic nie robią.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Super jakieś prawie 20 godzin grania poszło na marne, bo poszedłem inaczej niż pomyśleli ludzie z Bioware. Teraz ani nie mogę przejść bossa ani wrócić.
A jak próbowałem włączyć kody to nie działają. Człowiek kupuje grę i ma więcej frustracji niż przyjemności tylko dlatego, że twórcy nie pomyśleli o tym, że gracz zostawi sobie tą lokacja na koniec. Super. Zresztą i tak pod względem fabuły Dragon age jest lichy (w sumie bardziej chciałbym to skończyć by nie wyszło, że moje 13 złoty poszło na marne niż dlatego, że mnie interesuje zakończenie).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.04.2014 o 02:05, Strange101 napisał:

Próbowałeś zmienić poziom trudności na najniższy (można w trakcie rozgrywki to robić)?

Z łatwego nie da się zmienić na niższy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.04.2014 o 01:46, MistrzSeller napisał:

Super jakieś prawie 20 godzin grania poszło na marne, bo poszedłem inaczej niż pomyśleli
ludzie z Bioware. Teraz ani nie mogę przejść bossa ani wrócić.


Wszystko da się przejść. W założeniach Orzamarr należy zrobić na końcu, bo jest tam dosyć ciężko. Gdzie tam, polazłem tam zaraz po załatwieniu sprawy z magami, żeby mieć pełną ekipę. Z doświadczenia wiem, że najlepiej chodzić ze składem tank-mag-dps-obojętnie kto (drugi mag w drużynie potrafi zrobić rzeźnię, łotrzyk nadaje się w zasadzie tylko do otwierania zamków, można się bawić z dwoma tankami).


Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jak pisalem posta to sadzilem, ze mozesz zawrocic. Sejwa ciut przed bossem nie masz? autosave?
Czytales solucje na temat bossa? Sprobowales innej taktyki, ekipy jesli mozesz?? Przypuszczam, ze mowisz o

Spoiler

matce legu? tak jest uciazliwa,


A z kodami to nie wiem, nieuzywalem, ale moze jakis "istotny" blad przy edycji keybindings.ini lub z nowym skrotem? A jak sie wpisuje komendy to ponoc standard, ze ekranu konsoli nie widac.(jak masz wersje steam to inaczej cos sie robi, ale za 13 to pewnie masz sam origin.)
Ewentualnie komus wyslesz sejwa i ktos moze wlaczy kody.;)


>bo zrobilem inaczej niż pomyśleli ludzie z
W sumie to standard w rpg, bo wystarczy, ze 1pkt umiejetnosci dasz w skilla zadajacego mniejsza obrazenia i juz mozesz miec lekkie problemy;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.04.2014 o 10:20, Sarinew napisał:

Jak pisalem posta to sadzilem, ze mozesz zawrocic. Sejwa ciut przed bossem nie masz?
autosave?
Czytales solucje na temat bossa? Sprobowales innej taktyki, ekipy jesli mozesz?? Przypuszczam,
ze mowisz o

Spoiler

matce legu? tak jest uciazliwa,


Nie. Zresztą jak spojrzałem w solucji to nawet nie jest boss. Myślałem, że to boss, bo wyglądało jakby wreszcie miał być za chwile koniec.

Spoiler

Jestem w momencie walki z maszyną robiącą duchy.



Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.04.2014 o 10:45, MistrzSeller napisał:

Nie. Zresztą jak spojrzałem w solucji to nawet nie jest boss. Myślałem, że to boss, bo
wyglądało jakby wreszcie miał być za chwile koniec.

Spoiler

Jestem w momencie walki z maszyną
robiącą duchy.



Sprawdzilem w jakies solucji i nawet nie pamietam tego, i jestes blisko;) w spoilerze jest taktyka z jakies solucji, wydaje sie na prosta? W czym masz problem?

Spoiler

W ostatniej sali z pułapką czeka cię walka z... maszyną "produkującą" duchy. Pokonanie tego etapu wymaga specyficznej taktyki.

Od samego początku bitwy każda z "twarzy" maszyny będzie produkować 1 ducha i 1 kowadło. Za pierwszym razem będzie to zapomniany duch. Kiedy go zabijesz i uderzysz w kowadło, oczy w danej twarzy "zgasną", zaś mechanizm stworzy rozwścieczonego ducha. Gdy zniszczysz również i jego oraz ponownie wymierzysz cios w dane kowadło, twarz "umrze", przestając produkować istoty. Otwarcie drzwi do następnego korytarza wymaga "zabicia" wszystkich 4 twarzy, a więc stoczenia przy każdej z nich 2 walk, co w sumie daje 8 raczej łatwych bitew. Żaden z duchów nie pozostawi po sobie nic interesującego.



Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.04.2014 o 11:00, Sarinew napisał:

Sprawdzilem w jakies solucji i nawet nie pamietam tego, i jestes blisko;) w spoilerze
jest taktyka z jakies solucji, wydaje sie na prosta? W czym masz problem?

Widziałem tą solucje. Tylko moi towarzysze mi umierają i nigdy nie dałem rady dotrwać do końca. Nie mam już okładów leczniczych, a uzdrawianie jest dość słabe i powolne. Po prostu nie jetem w stanie przetrwać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Sic, bo ostatnia walka dalej tez nalezy do wyczerpujacych, sprawdz kody na spokojnie jeszcze raz, albo sprobuj zedytowac sejwa uzywajac Toolseta, bo widze na necie, ze mozna cos takiego robic, bo ciezko ominac braki mikstury bez wczytania starego sejwa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.04.2014 o 11:23, Sarinew napisał:

Sic, bo ostatnia walka dalej tez nalezy do wyczerpujacych, sprawdz kody na spokojnie
jeszcze raz, albo sprobuj zedytowac sejwa uzywajac Toolseta, bo widze na necie, ze mozna
cos takiego robic, bo ciezko ominac braki mikstury bez wczytania starego sejwa.

Robię wszystko tak jak przy instrukcji aktywowanie kodów. Ale gdy wciskam klawisz aktywacji kodów to nie działa. Wiem bo jak naciskam klawisze to włączają się podłączone pod nie rzeczy (czyli nie wpisują się w tą niewidzialną konsolę kodów).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.04.2014 o 11:41, MistrzSeller napisał:

Robię wszystko tak jak przy instrukcji aktywowanie kodów. Ale gdy wciskam klawisz aktywacji kodów to nie działa. Wiem bo jak naciskam klawisze to włączają się podłączone pod nie rzeczy (czyli nie wpisują się w tą niewidzialną konsolę kodów).

Możesz jeszcze spróbować wgrać sobie jakiegoś moda który Ci ułatwi grę ->
http://www.nexusmods.com/dragonage/mods/categories/?
Jeśli masz problem z jedną trudną walką z której nie możesz się wycofać to sprawdź czy nie znajdziesz rozwiązania w sekcji "Cheats and God Items".

Do wcześniejszej dyskusji dodam od siebie tyle że w tej grze nie ma "złej" kolejności przechodzenia lokacji, Głębokie Ścieżki faktycznie są najtrudniejsze ale da się je przejść w dowolnym momencie jeśli ma się dobrze przygotowaną drużynę (co oznacza przede wszystkim tyle że należy wykonywać wszystkie poboczne questy po drodze i zgarniać za nie nagrody oraz inwestować zdobytą kasę w dobry sprzęt dla drużyny) oraz stosuje się odpowiednią taktykę. Dodatkowo

Spoiler

Wieża Magów jest w pewnym sensie bardziej upierdliwą lokacją bo po wejściu do niej nie można wyjść i uzupełnić zapasów dopóki nie przejdzie się jej całej a dodatkowo jeden bardzo długi poziom trzeba przejść samotnie bez pomocy drużyny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.04.2014 o 21:11, Karharot napisał:

Do wcześniejszej dyskusji dodam od siebie tyle że w tej grze nie ma "złej" kolejności
przechodzenia lokacji,

Jak nie ma skoro wybrana przeze mnie kolejnosć sprawiła, że gra jest kompletnie nie da się grać

Dnia 26.04.2014 o 21:11, Karharot napisał:

Głębokie Ścieżki faktycznie są najtrudniejsze ale da się je przejść
w dowolnym momencie jeśli ma się dobrze przygotowaną drużynę (co oznacza przede wszystkim
tyle że należy wykonywać wszystkie poboczne questy po drodze

Ja nie wykonywałem questów pobocznych, bo nie miałem na nie czasu. Poza tym chciałem skupić się na głównej fabule.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Już sobie darowałem dalsze granie. Zawróciłem i

Spoiler

poszedłem do wieży magów.

Walka faktycznie zaczęła być prostsza. Problem tylko, że fabuła okropnie nudzi. Mam wrażenie jakbym tą grę przechodził tysięczny raz, bo tak oklepane są dialogi.
Gra jest okropnie nudna, fabuła oklepana i łatwo sobie zepsuć grę przez po prostu jej przechodzenie korzystając z jej swobody.
Postaci są dośc średnie. Widziałem mnóstwo znacznie lepszych towarzyszy w innych grach Bioware. Trochę brakuje im osobowości.
Szkoda, że gra jest taka słaba, bo początek był fajny. Co w RPG jest niesamowitą rzadkością.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.04.2014 o 00:43, MistrzSeller napisał:

Jak nie ma skoro wybrana przeze mnie kolejnosć sprawiła, że gra jest kompletnie nie da się grać

&

Dnia 27.04.2014 o 00:43, MistrzSeller napisał:

Ja nie wykonywałem questów pobocznych, bo nie miałem na nie czasu. Poza tym chciałem skupić się na głównej fabule.

No właśnie tak myślałem... Ta lokacja w założeniu ma być trudna i gra wymaga od Ciebie pewnego przygotowania się do tego wyzwania a zdobywanie lepszego sprzętu/kasy na lepszy sprzęt w questach pobocznych jest na to najlepszym i najłatwiejszym sposobem (alternatywnie możesz opanować do perfekcji używanie umiejętności i koordynację drużyny - w tym łączenie kilku zaklęć lub skilli tak aby otrzymać dodatkowy efekt (jak roztrzaskanie zamrożonego przeciwnika) - ale imo to jest trudniejsze niż zadbanie o lepszy sprzęt).
Nawet gdybyś najpierw poszedł do Wieży Magów to i tak wiele bys nie zyskał bo poziom trudności Głębokich Ścieżek skoczyłby w górę razem z Twoim levelem. Kolejność nie ma tu dużo do rzeczy bo mi zdarzało się kończyć tę lokację w pierwszej kolejności zaś obecność Wynne (to ta healerka którą znajdujesz w Wieży Magów) wcale nie jest tam niezbędna (za co również mogę ręczyć bo średnio przepadam za jej postacią więc przy większości podejść do gry nie brałem jej ze sobą na wyprawy).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

W grze jeszcze napotkasz na rozne fabularne niespodzianki czy decyzje do podjecia.

Nie wiem czy przez "Zawróciłem" straciles postep z podziemi czy nie, ale pare porad o "tym obszarze" i ogolnych
1. W okopach mozna zdobyc Zbroja Legionu Umarłych -dobra zbroja patrzac na staty(ale dawno gralem, wiec moze jest gdzies lepsza)-jest jednoczesnie czescia pobocznego zadania.
2. W Orzammar jest ukryta zagadka, gdzie jako "nagrode" zdobedziesz 2reczny miecz. (! nie mozna jej rozwiazac po zakonczeniu glownego watku u krasnali)
3. Masz wersje bez czy ultimate/z dodatkami? Jak bez to mozesz miec Shale dodatkowy NPC(kamienny wiezien) , i inne drobne itemy za darmo. Shale chyba kazdy poleci:)
https://social.bioware.com/page/da1-dlc
http://social.bioware.com/da2/dlc_bundle/
4. Nie wiem jak rozwinales Morrigan, a poza Wynne, wiecej magow w grze nie ma, a np. stozek zimna jest polecanym zakleciem.
5.Jak pojawia sie jakies poboczne zadania/zagadki u Magow, to jesli zechcesz je zrobic to

Spoiler

zrob je odrazu, bo tam sie nie da powrocic.


6.Wsrod modow jest takze mod na pelna pojemosc ekwipunku bez kupowania tych plecakow.- w sumie cheat;) ale przydatny jak nie wiesz gdzie kupic plecaki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować