Zaloguj się, aby obserwować  
Yahoo

Dragon Age

10699 postów w tym temacie

Dnia 04.05.2014 o 14:14, Zgreed66 napisał:

Czyli to zapowiedzi mają służyć za argument przeciw temu czy ME jest RPG, czy nie?

Dla mnie ME to nigdy nie był cRPG. A to, że ea twierdzi co innego i niektózy ludzie nie zmieni faktu, że to shooter.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.05.2014 o 14:24, Zgreed66 napisał:

> Dla mnie ME to nigdy nie był cRPG.
No to wróć do posta [10562]

Tylko widzisz, jest małe ale. To co dali w ME to jest jedynie namiastka prawdziwego cRPG. W przeważającej części jest to shooter. Już taki Deus Ex (pierwsza część) ma więcej w sobie RPG niż ME, a mimo to nikt nie nazywa jej cRPG.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.05.2014 o 15:47, Karanthir666 napisał:

Tylko widzisz, jest małe ale. To co dali w ME to jest jedynie namiastka prawdziwego cRPG.
W przeważającej części jest to shooter. Już taki Deus Ex (pierwsza część) ma więcej w
sobie RPG niż ME, a mimo to nikt nie nazywa jej cRPG.

Deus Exa nazywano nieraz RPG, aczkolwiek zarówno ta gra, jak i Mass Effect, to w istocie połączenie strzelanek z elementami RPG. Zresztą najważniejsze, że gra się w takie połączenia bardzo dobrze. Dragon Age też, według niektórych, ma elementy niepasujące do RPG, ale z reguły również są to argumenty wymyślane trochę na siłę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.05.2014 o 15:57, Arcling napisał:

Deus Exa nazywano nieraz RPG, aczkolwiek zarówno ta gra, jak i Mass Effect, to w istocie
połączenie strzelanek z elementami RPG. Zresztą najważniejsze, że gra się w takie połączenia
bardzo dobrze.

No i w ogóle wypada zwrócić uwagę, że różnice miedzy gatunkami ogółem się zacierają.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.05.2014 o 16:08, Zgreed66 napisał:

No i w ogóle wypada zwrócić uwagę, że różnice miedzy gatunkami ogółem się zacierają.

Tak właśnie jest i nie uważam, że to musi być od razu coś złego, jeśli da się te różne gatunki dobrze połączyć. Oczywiście zawsze będą pojawiać się głosy, że prawdziwe cRPG już nie wychodzą, albo są rzadkością.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Można i jeśli tak to jak zmienić język w grze na angielski. Na Originie, przysiągłbym że wybierałem angielski a po włączeniu gry zaczynają nawijać po polsku..
[mam tą edycję deluxe czy coś takiego, z wszystkimi dodatkami]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Po szczegoly zajrzyj do 1 pytania w przypietym poscie, ;) W menu start itd lub w folderze gry powinnien byc osobny program do ustawien, i tam powinno dac sie to zmienic.
Ulimate-wszystkie dlc, deluxe-tylko kilka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.07.2014 o 23:09, Sarinew napisał:

Po szczegoly zajrzyj do 1 pytania w przypietym poscie, ;) W menu start itd lub w folderze
gry powinnien byc osobny program do ustawien, i tam powinno dac sie to zmienic.
Ulimate-wszystkie dlc, deluxe-tylko kilka.

Znalazłem jakiś confing i tam z pl-pl zmieniłem na en-us, póki co działa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Napotkałem dziwny problem w jednym z DLC - Wieża Strażnika [Warden''s Kepp] chyba się on nazywa, zaczynamy go rozmawiając z kupcem Levi''m w naszym obozie. Gdy dotarłem na miejsce postaci nie wymawiają żadnych słów a tekst leci, nawet gdy są to rozmowy podczas chodzenia a nie tylko same cut''scenki. Czy to możliwe że dzieje się tak przez to że zmieniłem w configu dialogi na en-us a tekst dalej jest pl-pl i coś się zgltchowało ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

W folderze gry jest folder "bin_ship" a w nim DAOriginsConfig (powinnien byc i to o nim pisalem wczesniej)
(bo wtedy zmieniales linijk typu iLocale=en-us VOLanguage=en-us ? )

Pliki DLC byly kiedys w moje Dokumenty/Bioware/Dragen Age i moze w nich cos znajdzesz np.osobny config?
Albo pobrac samo dlc jeszcze raz?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 27.07.2014 o 15:38, Sarinew napisał:

(bo wtedy zmieniales linijk typu iLocale=en-us VOLanguage=en-us ? )

tak Locale zostawiłem na pl-pl a VOLanguage zmieniłem na en-us jak do tej pory wszystko działało okej w main story, raz czy dwa razy był jakieś dziwne bugi z urywaniem dźwieku.
ale nie widzę tutaj nigdzie czegoś co by było związane z DLC.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zmieniłem to Locale też na en-us co sprawiło że teraz nawet tekstu nie ma, w żadnym języku, razem na tekst też nie. Postacie ruszają tylko głowami nie otwierając ust.

Jakieś pomysły ? Chciałbym zagrać w te DLC''ki, trochę mnie śmieszy że na internecie żadnej informacji nie ma, chyba jestem wyjątkiem z takim problemem..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tez nie wiem, gralem dawno, po polsku i tylko z 2 dlc, z reszta nie mialem stycznosci. Moze ustaw na polski by sprawdzic czy z polskim dzwiekiem tez sa problemy?
Wszystkie dlc tak maja czy tylko ten 1?
DAO_PRC_NRX_1 to folder dlc twierdza straznika, dlc mozesz sciagnac takze w zwyklej przegladarce, i jezeli tylko plikow angielskiego audio brakuje to moglbys je dodac.

A i nie wiem czy gra pobrana z origina jest w pelni spatchowana(1.05?), a gdzie indziej widze info o angielskim dubbingu w DAO, ze "wystarczy zmienić język klienta w ustawieniach Origin. Wszystkie gry instalują się wtedy w języku angielskim."
ale namieszane;) jak podobne pobieranie nie straszne to moze sprawdz ta opcje?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Po polsku działa normalnie, gdy ustawiam na dźwięki polskie również, jeśli nie znajdę rozwiązania to zostanie mi chyba przeboleć to i przejść po polsku.. ale po usłyszeniu dwóch zdań już mi się zrobiło niedobrze, jak oni mogli kazać tym aktorom czytać te teksty w taki sposób..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

*Tylko zgaduje, ze ta metoda zadziala. Mozesz sprobowac podmienic pliki http://na.llnet.bioware.cdn.ea.com/u/p/eagames/bioware/dragonage/content/DAO_PRC_NRX_1/DAO_PRC_NRX_1_1.0.dazip wypakuj gdzies, znajdz plik od angielskiego audio, zmien nazwe pliku na pl(chodzi mi o ostatnie literki w nazwie pliku), i podmien pliki. Bedziesz musial uzyc systemowego szukaj lub samemu przegladac foldery;)
Moze nie musisz sciagac i audio angielskie od dlc jest gdzies juz na dysku?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A gdzie tego pliku szukać ? Bo plik w którym zmieniałem VOLanguage czy to Locale był w dokumentach/bioware/ i nazywał się po prostu Dragon Age nie jakiś confing czy coś takiego..
Większość poradników do zmian wersji językowych odnosi się do wersji z płyt nie Origin''a

Znalazłem miejsce gdzie ten DLC jest chyba.

Origin Games/Dragon Age/addlins/ i tu mam folder o nazwie pliku do którego podałeś link czyli dao_prc_nrx_1 w środku jest folder audio w którym są foldery sound [3 pliki] oraz vo który ma folder pl-pl a w nim kolejny folder vo oraz folder facialanimations.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czyli na dysku nie masz plikow dla tego dlc zakonczonych en-us ? to pobierz ten plik z wczesniejszego posta, rozpakuj go jak zwykle archiwum zip i mozesz (prawie) calosc wkopiowac w ten folder co podales*tak by (pod)foldery pasowal-chyba wiadomo co chodzi-? albo mozesz same pliki en-us jak zalezy ci na miejscu na dysku.
Jest tez daupdater i on tez powinnien prawidlowo rozpakowac pliki dazip .(daupdater powinnien byc gdzie folderze gry)-ale dla pewnosci to zrob samemu;)

W sumie cos nowego, bo istnienie facialanimations i brak ruszania ustami oznacza, ze dopasowali ruszanie ustami do dialogow, a niespodziewalem sie tego. ;)

ta metoda wyglada na taka co dziala na grzez z origin?
"wystarczy zmienić język klienta w ustawieniach Origin. Wszystkie gry instalują się wtedy w języku angielskim."

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 27.07.2014 o 23:03, Sarinew napisał:

"wystarczy zmienić język klienta w ustawieniach Origin. Wszystkie gry instalują się wtedy
w języku angielskim."


Jak się ten plik ściągnie to zobaczę czy ta podmiana zadziała. A ta metoda z zmianą języka Origin chyba działa ale nie do końca chce mi się pobierać całą grę i wszystkie dodatki od nowa. [chyba że się okaże że Awakening również będzie tak się zachowywał..]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ewentualnie zrob sobie kopie bezpieczenstwa tego foldera przed dokladaniem plikow(jesli bedzie "tak nadpisz"), bo nie wiem czy dlc byly patchowane i lepiej miec sejwa w grze poza ta lokacja.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować