Zaloguj się, aby obserwować  
Yahoo

Dragon Age

10699 postów w tym temacie

Dnia 10.12.2014 o 12:46, Boleksy napisał:

Czy posiadając czystą podstawkę, bez żadnych dodatków mogę grać bez żalu? Czy DLC jednak
zmieniają coś w podstawowej kampanii?


Posiadając dlc o golemie (nie pamiętam dokładnej nazwy) dostajesz dodakowego członka drużyny, o dość specyficznym charakterze. To chyba największy ubytek, grając bez dodatkowej zawartości.
Pozostałe to w sumie zwykłe side questy, nie mające wpływu na kampanie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Od pewnego czasu Kamienny więzień -dlc dodajace golema towarzysza jest za darmo. https://social.bioware.com/page/da1-dlc (chyba, ze grasz na ps3.) jak gre masz przypisana do origina to logujesz sie na bsn tym samym loginem i haslem. Gdzie indziej mozesz odblokowac preorderowe przedmioty http://social.bioware.com/da2/dlc_bundle/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam!
Kupiłem sobie ultimate na wyprzedaży steam właściwie wyłącznie dla dlc i mam pytanie? Wiem że gdzieś są polskie tłumaczenia dlc. Skąd je wziąść i jak zainstalować ( gdzies wkleić? ) Przy okazji w tej edecji podstawka też jest tylko po angielsku. Czy mozna jakoś dodać polski daabing lub napisy.
Pozdrawiam:
Werdon

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem(ale moze robic) czy robi roznice pobieranie przez steama czy przez orgina, ale w wersji Ultimate od jakiegos czasu ma juz w sobie polskie audio i napisy. Moze byc, masz te pliki na dysku i mozesz miec polski (np. W folderze gry jest folder "bin_ship" a w nim DAOriginsConfig-ktory sluzyl do zmiany jezyka albo edytujac nazwy plikow)
Jakby na steamie nie bylo polskich plikow to mozesz aktywowa klucz gry z steama na samym origin, i jezeli nie ma zadnej regionalizacji jezykowej to pobierajac przez origina i majac ustawiony jezyk klienta-programu origina na polski to gra pobierze gre po polsku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.12.2014 o 15:54, Sarinew napisał:

Nie wiem(ale moze robic) czy robi roznice pobieranie przez steama czy przez orgina, ale
w wersji Ultimate od jakiegos czasu ma juz w sobie polskie audio i napisy.

Dzięki poszukam w plikach, aktywowałem już klucz na steam a pewnie nie można go aktywować 2 razy
Werdon

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A wlasnie mozna aktywowac gre drugi raz, po aktywacji na steamie, bedac w kliencie steam i przy da:o mozesz wybrac "numer seryjny" i podasz ten numer na originie to powinno dodac tam gre, wtedy powinnes miec dostep do wersji ultimate po polsku. (Gdzies nawet czytalem, ze orign sam doda gre EA ze steama jak ją wykryje, ale nie wiem czy dotyczy to dao)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Na jakiejś tam promocji kupiłem DA Origins Ultimate Edition i niedawno zacząłem grać. Powiem szczerze, że gra mnie wciągnęła, może nie jest tak piękna jak obecne produkcje, ale lubię taki model rozgrywki (może trochę podobny do Wiedźmina 1). Gram sobie magiem i jestem obecnie w Twierdzy Strażnika (DLC), odblokowała mi się cała mapa świata i chyba mogę wybierać jakie misje będę teraz robił. I tu mam właśnie pytanie- ważne jest gdzie pierwsze pójdę? Czy kolejność wykonywania zadań nie ma tu znaczenia? Wpływa to jakoś na rozwój dalszej rozgrywki?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wpływa o tyle że w różnych miejscach odblokowujesz innych towarzyszy. Poza tym Orzammar jest chyba najtrudniejszy i tam raczej nie polecam wybierać się na początek.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedź.
Gram na normalnym poziomie trudności i na początku gra wydawała się wręcz banalna. Zastanawiałem się nawet po co mi mikstury lecznicze, a teraz walki potrafią mocno "uszkodzić" moich towarzyszy i bardzo szybko zaczyna mi brakować tych mikstur.
Ale gra jak wspomniałem mnie zachwyciła. Wybiegając w przyszłość zastanawiam się tylko czy z 2 nie będzie tak samo jak z Wiedźminem- jedynka bardzo mi się podobała, a dwójki zwyczajnie nie dałem rady dokończyć... Ale to daleka przyszłość, bo obecnie zaglądam w każdy kąt i trochę mi to zajmuje :)
A jeszcze jakbyś mógł mi napisać czy te wszystkie decyzje mają jakiś realny wpływ na dalszą rozgrywkę, czy są tylko taką sztuką dla sztuki i wszystko zmierza do jednego końca? Bez spoilerów proszę :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.12.2014 o 20:36, Radekl2 napisał:

A jeszcze jakbyś mógł mi napisać czy te wszystkie decyzje mają jakiś realny wpływ na
dalszą rozgrywkę, czy są tylko taką sztuką dla sztuki i wszystko zmierza do jednego końca?
Bez spoilerów proszę :)


Wpływ taki, że warunkuje to na zakończenia plus tam parę rzeczy w końcówce gry. Generalnie można by to uznać, za koloryt, jakiś nagłych wzajemnie wykluczających się linii questów się nie spodziewaj. To co może mieć największy wpływ na gracza to ew. odejście towarzyszy, przy niektórych decyzjach, więc warto mieć to na uwadze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.12.2014 o 20:36, Radekl2 napisał:

Wybiegając w przyszłość zastanawiam się tylko czy z 2 nie będzie tak samo jak z Wiedźminem- jedynka bardzo
mi się podobała, a dwójki zwyczajnie nie dałem rady dokończyć...

Temat DA 2 lepiej przemilczeć, chociaż niektórym się podobała ;)

Dnia 27.12.2014 o 20:36, Radekl2 napisał:

A jeszcze jakbyś mógł mi napisać czy te wszystkie decyzje mają jakiś realny wpływ na
dalszą rozgrywkę, czy są tylko taką sztuką dla sztuki i wszystko zmierza do jednego końca?
Bez spoilerów proszę :)

Zakończenie jest jedno, różnią się losy postaci, które spotykasz i na nie właśnie wpływ mają decyzje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Staram się być miłym elfem-magiem, więc może nikt mnie w potrzebie nie opuści :)
DA 2 jeszcze nie kupiłem, ale pewnie to zrobię- może pogram dłużej niż w drugiego Wiedźmina. W sumie nie wiem dlaczego tak nagle włączyło mi się upodobanie do tego typu gier, ale jest fajnie :D
Co do drużyny- warto robić jakieś rotacje na różne misje? Czy raczej chodzić w jednym, sprawdzonym składzie? Zastanawiam się jaki ma to wpływ na przebieg zadań. Czy zmienią się tylko dialogi, czy może coś więcej?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Pytanie do maniaków, którzy znają DA na wylot (mam nadzieję, że są tu tacy).
Podczas zadania "Przerwany Krąg" przyłączyłem Wynne do drużyny. Pozostała dwójka to Morrigan i Alistair. Zastanawiam się jedank, czy brak łotrzyka będzie odczuwalny podczas tego zadania : czy ominą mnie jakieś bardzo fajne fanty lub - co gorsza - zadania poboczne (gdy konieczne będzie włamanie się do jakiegoś pokoju z npc ). Mam save sprzed zadania, więc mogę zmienić skład i rozpocząc zadanko jeszcze raz ;) Nie chcę przeglądać poradnika ( nie chcę psuć sobie zabawy - spoilery itd.).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.01.2015 o 18:53, NeroNarmeril napisał:

W zasadzie bez łotrzyka ciężko otwierać niektóre skrzynie/drzwi, więc zawsze wypada taszczyć
Lelianę ze sobą.

Taszczyć - dokładnie :) Nie chcesz, ale musisz.
Dobra, chyba wczytam save. Myślisz, że mogę iść w takim składzie : Ja (mag), Morrigan, Wynne i Leliana ? Czy mam szansę przetrwania ? Nie chcę wyrzucać z drużyny Morrigan.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jest mod Lock Bash wg opisu pozwala na otwieranie zamkow przez magow i wojownikow, mozna go ustawic pod swoje preferencje typu uszkodzenie przedmiotow podczas wylamywania zamka, ale nigdy go nie uzywalem.
http://www.nexusmods.com/dragonage/mods/301/?
http://social.bioware.com/project/1297/#comments

skład (mag), Morrigan, Wynne i Leliana
chyba zalezy na jakim poziomie grasz i jakie masz dostepne czary u magow. Najlepiej to nie kasowac sejwa przed zadaniem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować