Zaloguj się, aby obserwować  
Yahoo

Dragon Age

10699 postów w tym temacie

Lol, znowu temat o nowej grze i znowu żałosne kłótnie na linii fanboye - wieczni malkontenci.

Ludzie uspokójcie się, obie strony. Nikt z was w to nie grał, nikt z was nie ma prawa wyrobić sobie pełnej opinii o grze. Pogracie, potem ocenicie, jak będzie gówniana to jazda, do woli mieszajcie ją z błotem a jak się okaże hitem to można jej przyznawać tytuł gry roku itp. itd. A teraz po prostu poczekajcie na Dragon''s Age i tyle. Nie krytykujcie i nie chwalcie bo na dobrą sprawę to gówno o tym tytule wiecie. Na podstawie informacji wrzuconych do sieci, paru screenów i filmików nie da się ocenić gry, myślcie trochę.

Co do próbki dźwiękowej, rzeczywiście nie jest najlepiej ale też zdecydowanie mogę stwierdzić że słyszałem gorsze polonizacje. DA wydaje EA więc każdy powinien być zadowolony bo oni zazwyczaj dają możliwość zainstalowania sobie gry po angielsku i polsku, bez zmuszania do czegokolwiek.

Growin, co do ME - to jest action RPG a nie cRPG ;) więc nie dziwne że dobrze się sprawia jako gra akcji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.07.2009 o 20:33, Nagaroth napisał:

Pogracie, potem ocenicie, jak będzie gówniana to jazda, do woli mieszajcie ją z błotem (...)

Tak, tak, tak, a moich pieniędzy i tak mi nikt nie odda.

Dnia 17.07.2009 o 20:33, Nagaroth napisał:

Na podstawie informacji wrzuconych do sieci, paru screenów i filmików nie da się ocenić gry, myślcie trochę.

Ale można wyrobić sobie chociaż częściowe zdanie o tytule i po to właśnie one są - żeby potencjalny klient nie musiał później być rozczarowanym (pozostaje jeszcze kwestia prawdomówności marketingowców). Z tego co widzę zazwyczaj dyskusja jest na temat jak się gra zapowiada, a nie jaką grą DA jest (pomijając niektóre komentarze zaślepionych graczy), jak się o grze mówi i pisze, oraz jak się ową grę reklamuje. Sam zacznij myśleć.

Co do próbek dźwiękowych, no cóż, kiepsko i bezpłciowo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.07.2009 o 20:39, Marco_Polo napisał:

> Pogracie, potem ocenicie, jak będzie gówniana to jazda, do woli mieszajcie ją z
błotem (...)
Tak, tak, tak, a moich pieniędzy i tak mi nikt nie odda.


Proste - nie kupuj, skoro już po zapowiedziach ci się nie podoba to po co w ogóle się tytułem interesujesz? Po co się wypowiadasz i psujesz ludziom krew? Mi jak jakaś gra nie przypada do gustu już w zapowiedziach to ją całkowicie olewam i o niej zapominam.

Dnia 17.07.2009 o 20:39, Marco_Polo napisał:

> Na podstawie informacji wrzuconych do sieci, paru screenów i filmików nie da się
ocenić gry, myślcie trochę.
Ale można wyrobić sobie chociaż częściowe zdanie o tytule

No i sam się niszczysz. Częściowe. Jesteś teraz co najwyżej w stanie stwierdzić "to raczej nie wpada w moje gusta", a opinii "Dragon''s Age to największy crap roku" nie jesteś w stanie wydać i tyle. Takie opinie da się wydać dopiero po zagraniu choćby w demo. Zresztą opinii pochlebnych dotyczy to samo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.07.2009 o 20:44, Nagaroth napisał:

> > Pogracie, potem ocenicie, jak będzie gówniana to jazda, do woli mieszajcie
ją z błotem (...)
> Tak, tak, tak, a moich pieniędzy i tak mi nikt nie odda.

Proste - nie kupuj, skoro już po zapowiedziach ci się nie podoba to po co w ogóle się tytułem interesujesz?

Problem w tym, że informacje są dość skrajne. Gra ogłaszana jako spadkobierca BG, a reklamowana i prezentowana od strony walki, krwawego burdelu na ekranie i "gołych dup". A tak na marginesie nie Twój interes po co.

Dnia 17.07.2009 o 20:44, Nagaroth napisał:

Po co się wypowiadasz i psujesz ludziom krew?

O doprawdy? Proszę pokazać gdzie.

Dnia 17.07.2009 o 20:44, Nagaroth napisał:

Mi jak jakaś gra nie przypada do gustu już w zapowiedziach to ją całkowicie olewam i o niej zapominam.

Ja też.

Dnia 17.07.2009 o 20:44, Nagaroth napisał:

No i sam się niszczysz.

He he... przeczytałeś chociaż jeden mój wcześniejszy komentarz dotyczący DA. Nie? O, jakie to typowe.

Dnia 17.07.2009 o 20:44, Nagaroth napisał:

Częściowe. Jesteś teraz co najwyżej w stanie stwierdzić "to raczej nie wpada w moje gusta", a opinii "Dragon''s Age to największy crap roku" nie jesteś w stanie wydać i tyle. Takie opinie da się wydać dopiero po zagraniu choćby w demo. Zresztą opinii pochlebnych dotyczy to samo.

No popatrz nie wiedziałem. Ciekawe co miałem na myśli pisząc "pomijając niektóre komentarze zaślepionych graczy".

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 17.07.2009 o 20:44, Nagaroth napisał:

Proste - nie kupuj, skoro już po zapowiedziach ci się nie podoba

No patrz, a wczesniej pisales, ze trzeba pograc zeby ocenic.
Czyli ktore?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czasami wydaje mi się, patrząc na to wszystko co się dzieje, że ci co próbują w jakiś sposób wskazać błędy gdy, zaznaczyć niedociągnięcia fabularne, itd <nawet jeśli chodzi o wyrażanie własnego zdania> to pewnego rodzaju jednostki które są obwieszone najsmaczniejszą kiełbaską, ci co ich atakują wybranymi tekstami to głodne psy które bardzo chcą do tej kiełbaski dobrać, problem w tym, że między pieskami a tą kiełbaską jest wysoki i mocny płot, niemożność zasmakowania tego co tak przepięknie pachnie doprowadza te pieski do ataków wściekłości które doprowadzają do ujadania i plucia na nieosiągalny cel, to zaślepienie też jest cechą wielu "prafcifych fanuff" czy tych jednostek ktrórym marketing robi niezłą sieczkę z mózgu, brak jakiejkolwiek akceptacji odmiennego zdania drugiej osoby doprowadza do sytuacji w której nagminnym jest podawanie kilku rodzajów odowiedzi, i tak mamy:
a) idź sobie stąd nikt nie chce słuchać twojego jęczenia - w tej sytuacji podmiot -czyli jednostka wypowiadająca owe słowa. wyraża taką opinię gdyż zdążyła dzięki pomocy CBOP przeproawadzić ankietę w której zadał jedno oczywiste pytanie:
Jak bardzo nienawidzisz użytkownika iX?
a> bardzo go nienawidzę
b> oh jak ja go nie znoszę
c> nie wiem kto to ale i tak go nienawidzę
b) Dlaczego tak mówisz przecież jeszcze w tą grę nie grałeś - cudowny argument drugiej strony, jest wykorzystywany tak samo często jak ten umieszczony w punkcie a
c) Grałeś? Nie! więc się nie wypowiadaj na temat gry w którą nie grałeś........ A tak mimochodem widziałem kolejny filmik z tej gry i będzie ona zarąbista i cudowna muszę ją mieć - przemilczam to z uśmiechem na ustach

Podobnych przykładów można by mnożyć jeszcze i mnożyć w nieskończoność czy to dotyczy gier samych w sobie czy sporów technicznych via Cudowny NATAL który u niektórych osobników wywołuje niemalże orgazmiczo spazmatyczne drżenia ciała.

Niestety można to także zauważyć i tutaj.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.07.2009 o 12:17, Thalanthas napisał:

EA udostępniło kilka próbek głosu Morrigan: http://bioworld.ea.pl/?p=690 Jak dla mnie to w porównaniu z angielską Morrigan wychodzi cienko.

Niestety próbki brzmią nijako, bez wyrazu i bezpłciowo, brak charyzmy w okrzykach.

Dnia 20.07.2009 o 12:17, Thalanthas napisał:

Mam nadzieję że będzie możliwy wybór lokalizacji podczas instalacji.

Mam nadzieję, że oprócz pełnej lokalizacji będzie też kinowa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.07.2009 o 23:54, Marco_Polo napisał:

Mam nadzieję, że oprócz pełnej lokalizacji będzie też kinowa.

Będzie albo całkowicie polskie wydanie, albo angielskie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.07.2009 o 11:26, tykus napisał:

> Skąd ta pewność?

http://bioworld.ea.pl/?p=729#more-729 ;)


Brawa dla BioWare i EA! Mam nadzieję, że tak samo będzie wydany Mass Effect 2.
Docieniam przeszłe polonizacje eRPeGów(szczególnie przez CDP), ale zagranie w oryginalną wesje dzwiękową to dla mnie wielka zaleta.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No cóż, zaleta nie zaleta, osobiście uważam, że czasy pięknych i cudownych polonizacji są niestety dawno już za nami, na DA nie rzucę się od razu, poczekam a jeśli się okarze, że polonizacja jest raczej marnej jakości poczekam trochę dłużej i kupię na amazonie czy też w innym sklepie za granicą po niższej cenie, nie będę wtedy musiał wsłuchiwać się w polską polonizację.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

>
nie musisz się wsłuchiwać w polska polonizacje, bo będzie to wydanie kinowe ( z napisami ), zresztą kolega podał link na tej stronie . .. .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A wersji ENG/ENG nie będzie? Szkoda, ja będę musiał sprowadzić grę zza granicy. Mam nadzieję, że może na Wirtusie będzie można kupić oryginalną wersję językową.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.07.2009 o 15:44, GanD napisał:

A wersji ENG/ENG nie będzie? Szkoda, ja będę musiał sprowadzić grę zza granicy. Mam nadzieję,
że może na Wirtusie będzie można kupić oryginalną wersję językową.


też bym wolała oryginalną wersję językową, ale na bezrybiu i polonizacja kinowa ryba...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ale kaszana... brak ENG/ENG?!
Mam poważne wątpliwości czy w ogóle kupić tę grę w takim razie...
no chyba, że będę miał okazję sprowadzić ją zza granicy na co jest
niestety bardzo niewielka szansa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem skąd to całe zdziwienie wasze że będzie brak całkowicie angielskiej wersji, toć już od dawna większość gier wydawana jest tylko w wersji polskiej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować