Zaloguj się, aby obserwować  
Yahoo

Dragon Age

10699 postów w tym temacie

Mam pytanie, bo zrobilem rzecz głupią... Mam w drużynie łotrzyka z umiejętnością Kamuflaż. Ikonka kamuflażu była na pasku na dole, przez przypadek przeciągnąłem tą ikonkę poza pasek i kamuflażu niet. Czy jakoś mogę to przywrócić? :)
Swoją drogą ta gra wymiata :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.11.2009 o 11:48, Marcin08 napisał:



U góry na pasku masz ekwipunek, okno postaci itd. Tam też są umiejętności, otwórz je i przeciągnij tę co chcesz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

no naprawde gra zrobila na mnie ogromne wrazenie....nie mialem tak nawet w PT ze zaraz po rozegraniu kampanii chcialo mi sie zaczac nowa od poczatku. i pierwszy raz w zyciu moja glowna postac bedzie magiem :D ^^

Spoiler

ale i tak tesknie za Morrigan i chce juz dodatku!!! :D ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

W końcu po wielu pozytywnych opiniach postanowiłem dać Bioware ostatnią szanse i sprawdziść Dragon Age''a. I niesamowite, po raz pierwszy od bodaj 8 lat gra tej firmy przypadła mi do gustu, po wcześniejszych rozczarowaniach (Jade Empire) lub gniotach (Neverwinter, Mass Effect). Wracam do gry, zobaczymy czy ten wysoki poziom się utrzyma. ^^

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Kolejny port z konsoli. Wszystkie jej ograniczenia zostały przeniesione na pc. Grafika cofa nas o 4 lata wstecz, jak nie więcej. Przykład chocby małych lokacji, niskich rozdzielczości tekstur już nie wspominająć o podłożu i śmiesznych schodach płaskich jak tafla wody. Bardzo dobra animacja postaci ożywia je niesamowicie oraz kapitalne przerywniki filmowe. Jedno jest pewne. Dopóki nie zniknie piractwo, tego typu gnioty bedą szpecic nasze pc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.11.2009 o 12:16, ttomasz napisał:

Kolejny port z konsoli. Wszystkie jej ograniczenia zostały przeniesione na pc. Grafika
cofa nas o 4 lata wstecz, jak nie więcej. Przykład chocby małych lokacji, niskich rozdzielczości
tekstur już nie wspominająć o podłożu i śmiesznych schodach płaskich jak tafla wody.
Bardzo dobra animacja postaci ożywia je niesamowicie oraz kapitalne przerywniki filmowe.
Jedno jest pewne. Dopóki nie zniknie piractwo, tego typu gnioty bedą szpecic nasze pc.


Gra nie jest portem z konsol, Dragon Age było robione przez około 5 lat więc silnik nie jest najnowszy. Szpecić ? Jest wiele gorszych gier, zresztą w grach RPG nie jest najważniejsza grafika, tylko fabuła, questy itp. A pod tym względem gra jest najlepsza od dobrych kilku lat, I taki graficznie super Oblivion czy Fallout nie ma z DA szans. Gniot? Jeśli takich "gniotów" będzie więcej to ja będe w siódmym niebie!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.11.2009 o 12:16, ttomasz napisał:

Kolejny port z konsoli. Wszystkie jej ograniczenia zostały przeniesione na pc. Grafika
cofa nas o 4 lata wstecz, jak nie więcej. Przykład chocby małych lokacji, niskich rozdzielczości
tekstur już nie wspominająć o podłożu i śmiesznych schodach płaskich jak tafla wody.
Bardzo dobra animacja postaci ożywia je niesamowicie oraz kapitalne przerywniki filmowe.
Jedno jest pewne. Dopóki nie zniknie piractwo, tego typu gnioty bedą szpecic nasze pc.


Hm, a jakie to ograniczenia? Bo wersja PC jest najlepsza i najbadziej rozwinięta. Grafika jest bardzo dobra, a poza tym liczy się grywalność a tutaj jest jej DUŻO.
Dragon Age nie jest gniotem, bioware nigdy nie zrobiło gniotu. Nasze PC to mnie rozbawiło.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 10.11.2009 o 18:19, Pariah napisał:

obok jednego z namiotów pojawia się skrzynia, gdzie możesz przechowywać itemki, można
korzystać z niej cały czas ( no prawie, ale nie będę spoilował)
(oczywiście ściągasz ten pliczek z rozszerzeniem .dazip, reszta według instrukcji)
Pozdrawiam


Mogłeś zaspoilować :p Żeby tylko te itemy mi stamtąd nie wyparowały przypadkiem :p

Dzięki wielkie

Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.11.2009 o 12:16, ttomasz napisał:

Kolejny port z konsoli. Wszystkie jej ograniczenia zostały przeniesione na pc. Grafika
cofa nas o 4 lata wstecz, jak nie więcej. Przykład chocby małych lokacji, niskich rozdzielczości
tekstur już nie wspominająć o podłożu i śmiesznych schodach płaskich jak tafla wody.
Bardzo dobra animacja postaci ożywia je niesamowicie oraz kapitalne przerywniki filmowe.
Jedno jest pewne. Dopóki nie zniknie piractwo, tego typu gnioty bedą szpecic nasze pc.


Jak na razie najbardziej szpeczącą rzeczą jest Twój post. Od kiedy to grafika jest na pierwszym miejscu, jeśli chodzi o wszelakie gry z gatunku cRPG? Co Ty byś czlowieku chciał cRPG na silniku Crisis''a? Wychowałem się na IWD, BG, P:T, Arcanum, F1, F2, + taktyk, a Ty mówisz o podłożu, schodach i teksturach na koniec wrzucasz swoje 3 grosze odnośnie piractwa? Można wnioskować, że albo nie grałes w poprzednie gry ze stajni Bioware/Blac Isle, albo jesteś wychowany na obecnej "generacji" konsol. Uświadomie Cię, że nie grafiką człowiek żyje. A powyższe Twoje wywody są nic nie warte. Jeśli tak bardzo Cie to razi to proponuję przenieść swoje cRPG w Real Life, tam będziesz miał wszystko dopracowane, ba nawet będziesz miał normalne schody i ciekawe podłoże. Na koniec dodam, że od zawsze grałem na PC i nie bronie konsol, ale to co mówisz nie ma pokrycia z faktem, iż Dragon Age w takiej postaci jakiej występuje jest jak najbardziej akceptujący po drugie dzęki temu osoby ze słabszymi maszynkami są w stanie uciągnąc tę grę i to by było na tyle.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ludzie jak jest spoiler to zaslaniajcie :P

No i przy okazji ponowie moje pytanie:
A ja mam pytanie co do gry bo widzę, że są w niej jakieś drużyny. Może mi ktoś opisać jak to z nimi jest? Być może sam sobie teraz odpowiem ale czy to jest tak, że podczas gry rekrutujemy sobie członków do drużyny z pobliskich wsi i miast (oczywiście max 3) A następnie ruszamy z nimi do boju? Czy stopniowo zdobywamy kolejnych kumpli?
Czy można grać każdym ze swojej drużyny? Wydaje im się rozkazy czy sami działają jak chcą? Możemy ich ubierać w różne przedmioty? No i czy warto zastanowić się nad "setupem" teamu np tank heal i ktos tam jeszcze czy to nie ma większego znaczenia i można brać kogo popadnie? No i na koniec oczywiste pytanie choć nie czytałem nigdzie o tym. Mozna w jakikolwiek sposób grać online?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

to nie jest port z konsoli, bylo odwrotnie, gre z PC przeniesli na konsole :) gre zaczeli tworzyc jakies 5 lat temu :) a grafika w RPG nie jest najwazniejsza, tylko klimat, a tego za za conajmniej 3 gry :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jam mam wyjść z Denerim? Jestem w Dzielnicy Handlowej, większośc questów zrobiłem i chciałbym udać się dalej, na poszukiwania Urny, ale nigdzie nie ma wyjścia z miasta...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.11.2009 o 12:54, Ecko09 napisał:

Jam mam wyjść z Denerim? Jestem w Dzielnicy Handlowej, większośc questów zrobiłem i chciałbym
udać się dalej, na poszukiwania Urny, ale nigdzie nie ma wyjścia z miasta...


Na mapie dzielnicy, na samym dole, jest zmiana mapy z dzielnicy na świat ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dwa pytania:

Spoiler

Gdzie w Denerim znajduje się miejsce mocy?

Mam obecnie zablokowany dostęp do elfiego obcowiska. Kiedy wreszcie będę mógł tam wejść?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Niech mi ktoś wytłumaczy o co chodzi z zaklinaniem. Otóż jestem juz po Dalijczykach, mam pełno zlomu w ekwipunku i idę do zaklinacza. Otwiera się okono zaklinania i jest napis " nie posiadasz żadnych przedmiotów które można zkląć"
O co kaman? Mam pełno szmelcu i run i nie moge zklinać niczego? To jest jakiś bug ?? Gram na xbox360

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.11.2009 o 14:16, Minsc_i_Boo napisał:

Niech mi ktoś wytłumaczy o co chodzi z zaklinaniem. Otóż jestem juz po Dalijczykach,
mam pełno zlomu w ekwipunku i idę do zaklinacza. Otwiera się okono zaklinania i jest
napis " nie posiadasz żadnych przedmiotów które można zkląć"
O co kaman? Mam pełno szmelcu i run i nie moge zklinać niczego? To jest jakiś bug ??
Gram na xbox360


Broń musi mieć odpowiedni slot na rune

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Cholera, pierwszy raz natrafiłem na miejsce, w którym nie mam żadnych szans z przeciwnikiem. Chodzi mi o Las Brecilian, a głownie o nagrobek, który uaktywnia Qest ze

Spoiler

Skarbem Magów

. Pojawia się Ożywieniec, który podświetlony jest na czerowno, i bodaj 4 inne Szkieletopodobne cosie. Postaci mam na 9 levelach, widocznie zmało, no cóż, zapisałem sobie w moim Zeszyciku, żeby tam wrócić troszke póżniej :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dużo tych pytań :P

Potencjalnych członków drużyn dostajemy albo wykonując questy poboczne albo błąkając się po przeróżnych lokacjach. Część również odblokowuje się w miarę postępów w wątku głównym. Później wybierając się na misję wybierasz kogo chcesz przyłączyć do aktualnej drużyny z którą będziesz zabijać potworki (tutaj możesz mieć maks Główna Postać + 3 postaci) i ogółem wędrować. W trakcie eksploracji/bitwy można sterować konkretnym herosem jak swoim bohaterem.

Każdej postaci można (a nawet należy :P) ustawić odpowiednie Taktyki, czyli takie algorytmy. Jest w tym w cholerę opcji takich jak "Zaatakuj wroga z najniższą żywotnością","Atakuj za pomocą broni dystansowej póki wróg jest daleko" itepeitede. Ustawiasz tu sobie medyków, tanków, depeesów i Stwórca jedyny wie jeszcze co. Oczywiście, dzięki wspaniałej i cudotwórczej (ale mi się zebrało na religię :S) Aktywnej Pauzy możesz zatrzymać rozrywkę i wtedy wydajesz rozkazy jak ci się podoba. Członków drużyny warto ubierać w duperele które twoja postać nie założy. Dragon Age to gra definitywnie niełatwa i wymagająca myślenia. (chyba, że jesteś UberProskill albo jedziesz na kodach :/) Nie ma tutaj żadnej możliwości gry online.

Edit: Pamiętaj, że niektóre postaci możesz wyrzucić na amen za pomocą odpowiedniej kwestii dialogowej. Ponadto mają oni swe uczucia i jeśli będziesz postępował wbrew ich przekonaniom to albo będą chcieli obić ci pysk w solówce albo po prostu wezmą swoje łachy i sobie pójdą. Od swoich towarzyszy możesz dostać dodatkowe questy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować