Zaloguj się, aby obserwować  
Yahoo

Dragon Age

10699 postów w tym temacie

Drobny update - podejrzewam że da się też zebrać zestaw przedmiotów Gorliwości, w świątyni kultystów znalazłem zbroję a teraz w archiwach krasnoludów rękawice.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No i właśnie skończyłem moje pierwsze posiedzenie z grą, wróciłem z wyprawy z Dziczy

Spoiler

i pierwszego spotkania z Morrigan

i jestem absolutnie grą oczarowany. Kawał porządnego RPG-a w starym stylu, który piekielnie wciąga, co zresztą jest chyba cechą wspólną wszystkich gier Bioware (od BG, prez KOTOR-a, aż po ME). Na początku odrzuciło mnie pudełko z grą, a dokładniej instrukcja, która... straszliwie śmierdzi, ale czym prędzej rzuciłem je w kąt wydobywając to co najważniejsze (czyli płyty ofc) i jakoś poszło. Muszę przyznać, że gra jest dość wymagająca. Dla mnie czyli gracza pomiędzy casualem, a pół-hardkorowcem już początkowe potyczki z pomiotami w dziczy były sporym wyzwaniem, chociaż po ustaleniu dobrej taktyki nie miały już one wiele do gadania. Ciepło muszę się też wypowiedzieć o grafice, które może nie powoduje opadu szczęki, ale robi dobre wrażenie (szczególnie ruiny Ostagar). Jedyne co mi się nie podoba to gęsta jucha pokrywająca bohaterów po każdej walce, która bardziej niż mroczne fantasy przypomina film Tarantino. Można to jeszcze zrozumieć po posiekaniu szwadronu pomiotów, ale po walce ze szczurami? Idzie się jednak przyzwyczaić. Ogólnie świetne gra, która raczej sprawi, że będę przez cały weekend nie dostępny dla świata zewnętrznego ;-) Martwi mnie tylko sprawa wciąż niewidocznego DLC, no nic, jeszcze jutro coś popróbuje, może patch pomoże?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jakby to Ciebie interesowało, tą ostrą juchę można wyłączyć w opcjach odznaczając "Krew". Dalej się będzie lała przy zabijaniu wrogów (Żyjąca Bomba, czy jak to się zwie - rlz!), ale nie będzie już brudzić pięknych pancerzy prawych rycerzy. ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Szkoda, że nie wąchałeś mojej instrukcji GoW kilka latek temu. Brat miał grypę jelitową i jak powąchał to pawia puścił. Przepraszam za szczegóły.

Zacząłem grę elfem - łotrzykiem(2 raz gram). Jakieś rady? Łotrzykiem gram w RPG pierwszy raz. Zawsze w Baldurach, Icewind''s, Neverwinterach itp grałem rozgromicielem pierwszej linii, więc proszę o kilka podstawowych wskazówek starych skrytobójców i szermierzy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.11.2009 o 00:13, Leos8 napisał:

Zacząłem grę elfem - łotrzykiem(2 raz gram). Jakieś rady? Łotrzykiem gram w RPG pierwszy raz. Zawsze w Baldurach, Icewind''s, Neverwinterach itp grałem rozgromicielem pierwszej linii, więc proszę o kilka podstawowych wskazówek starych skrytobójców i szermierzy.

Jak tylko możesz to atakuj wrogów od tyłu (ta strategia jest dobra także dla wojownika ale łotrzyk powinien na tym bazować), niegłupim pomysłem jest też wyszkolenie się na łucznika i trzymanie się na dystans od grup przeciwników bo łotrzyk może mieć problemy jeśli znajdzie się w tłoku i przyciągnie uwagę zbyt wielu wrogów :) Poza tym Twoja rola w drużynie podczas walki będzie nastawiona bardziej na wsparcie, głównym zadaniem łotrzyka w drużynie jest otwieranie zamków i okradanie ludzi czyli dbanie o to żeby reszta ekipy miała za co kupić sobie lśniące zbroje czy magiczne szaty :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

ok mam lotrzyka stricte lucznika i jestem w pustce... duncana i spulke jakos zabilem ale cieni itp nie jestem w stanie nawet ruszyc...co robic?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Gram już sobie trochę czasu i chciałbym odpalić Warden''s keep ale podobno są z tym jakieś problemy? Mianowicie, podobnoż po otrzymaniu tego questu lokacja nie pojawia się na mapie, lub można z postacią dającą owego questa rozmawiać bez końca? W związku z czym to zadanie nie pojawia się w dzienniku.

Na oficjalnym forum Biowar''u jest o tym dość obszerny temat. Da się to jakoś obejść?

Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.11.2009 o 01:19, diablolod napisał:

ok mam lotrzyka stricte lucznika i jestem w pustce... duncana i spulke jakos zabilem ale cieni itp nie jestem w stanie nawet ruszyc...co robic?

Jeśli nie jesteś w stanie pokonać wrogów w swojej własnej postaci użyj innych - pod postacią myszy możesz często przekraść się koło przeciwników a zaklęcia ducha czy płonącego człowieka lub siła golema powinny zrobić porządek z większością pozostałych wrogów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam kilka pytanek:
1. czy postać nie posiadająca umiejętności tworzenia trucizn może wykorzystywać ją do smarowania mieczyka,
2. dlaczego przy queście zaklinanie w obozie nie mogę wstawić runy do sztyletu pomimo ze w podpowiedziach piszą że można zakląć wszystko a tylko pojawia mi się ten sam miecz,
3. czy wszelkie znalezione kamyki (topazy malachity itd) przydają się na coś (np. składniki mikstur) czy tylko na handel
4. i pytanko które już ktoś zadawał ale nie znalazłem odpowiedzi da się uratować milicje z przed świątyni w redcliff?

A dla ciekawości mój team: główna postać - woj ustawiony na dwie bronie (szkoda że w DA nie ma katan), Sten, Leilana i Morigan daje radę.
Tylko troszkę ciężko podejmować się zadań pobocznych bo Sten z Mori ciągle narzekają.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.11.2009 o 16:38, Damianuss1 napisał:

Miałbym do Ciebie prośbę. Odbierając swój egzemplarz EK, instalując go mógłbyś potwierdzić
czy instalacja poszła bezproblemowo? Będę Ci wdzięczny.


Wynik testu negatywny. Odinstalowalem Dragon Age, ktory mialem na komputerze (z podstawowej edycji), a nastepnie chcialem zainstalowac te gre juz z plytek, ktore sa dostepne w Edycji Kolekcjonerskiej. Przez jakis czas nie bylo problemow, niestety pojawil sie komunikat o tresci "Nie mozna odnalezc pliku danych albo dysk zostal wyjety z napedu" w czasie gdy dysk jest w napedzie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.11.2009 o 03:09, Zand79 napisał:

2. dlaczego przy queście zaklinanie w obozie nie mogę wstawić runy do sztyletu pomimo ze w podpowiedziach piszą że można zakląć wszystko a tylko pojawia mi się ten sam miecz,

Runę możesz wstawić jedynie do przedmiotów które mają na nią miejsce. W statystykach broni pod wszystkimi jej właściwościami musi być mały kwadracik (jeden lub więcej) reprezentujący takie miejsce.

Dnia 14.11.2009 o 03:09, Zand79 napisał:

3. czy wszelkie znalezione kamyki (topazy malachity itd) przydają się na coś (np. składniki mikstur) czy tylko na handel

Z mojego doświadczenia wynika że tylko na handel. Wyjątkiem są takie które mają w nazwie "wyjątkowy" bo można je dać jako prezent.

Dnia 14.11.2009 o 03:09, Zand79 napisał:

4. i pytanko które już ktoś zadawał ale nie znalazłem odpowiedzi da się uratować milicje z przed świątyni w redcliff?

Da się. Musisz tylko odpowiednio szybko wycinać przeciwników.

Dnia 14.11.2009 o 03:09, Zand79 napisał:

A dla ciekawości mój team: główna postać - woj ustawiony na dwie bronie (szkoda że w DA nie ma katan), Sten, Leilana i Morigan daje radę.
Tylko troszkę ciężko podejmować się zadań pobocznych bo Sten z Mori ciągle narzekają.

Oni mają bardzo praktyczne podejście do życia (przynajmniej Morrigan) :) Powinni być w miarę zadowoleni tak długo jak będziesz podejmował się tylko opłacalnych zadań i wyciskał z klientów tyle nagród ile się tylko da (żadnej działalności charytatywnej).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dam sobie jednak spokój z EK. Złożę nowe zamówienie na podstawkę, przynajmniej będę miał pewność, że gra będzie działać, a i ja sam będę w końcu zadowolony. Dzięki za informacje, jestem Twoim dłużnikiem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.11.2009 o 01:26, maniekk napisał:

Witam.

Gram już sobie trochę czasu i chciałbym odpalić Warden''s keep ale podobno są z tym jakieś
problemy?


Jedynym problemem jest to, że musisz zapłacić ~35zł za przyjemność zwiedzenia tej twierdzy. Inaczej nic nie zdziałasz... możesz gadać z nim do woli.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.11.2009 o 03:37, Damianuss1 napisał:

Dam sobie jednak spokój z EK. Złożę nowe zamówienie na podstawkę, przynajmniej będę miał
pewność, że gra będzie działać, a i ja sam będę w końcu zadowolony. Dzięki za informacje,
jestem Twoim dłużnikiem.



U mnie EK zainstalowała się bez problemu.


EDIT @ UP : Warden's Keep kosztuje dokładnie 27,15 zł ( cena z wczoraj )

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie.

Czy istnieje jakiś inny sposób na zdobycie punktów DOA niż te dwa podane na stronce? Bo, niestety, pełnoletni nie jestem żebym konto bankowe miał a na PayPalu się nie znam. Jest jakaś SMSowa metoda?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.11.2009 o 23:25, Karharot napisał:

Drobny update - podejrzewam że da się też zebrać zestaw przedmiotów Gorliwości, w świątyni
kultystów znalazłem zbroję a teraz w archiwach krasnoludów rękawice.



Faktycznie, ale nie znalazłem jeszcze hełmu gorliwości więc nie mogę uznać zbroi w 100% kompletnej tak jak pozostałe dwie, może ktoś widział ten hełm? Wtedy była by pewność że są już 3 unikalne sety.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.11.2009 o 08:31, Leos8 napisał:

Czy istnieje jakiś inny sposób na zdobycie punktów DOA niż te dwa podane na stronce?


Niestety chyba nie ma innej możliwości :(.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ukończyłem grę, bardzo mi się spodobała, ogólnie podpisuję się pod postami zachwalającymi ją, ale jedna rzecz mnie trochę zawiodła.
Nie wiem, czy to dzieje się we wszystkich przypadkach, ale jakoś to wybrane przeze mnie pochodzenie nie miało za wielkiego wpływu na rozgrywkę. Niewiele postaci dostrzegało w ogóle to, że jestem magiem, najczęściej jakoś reagowali tylko ludzie, których poznałem już w prologu. Sądziłem, że wybór podczas tworzenia postaci będzie się jakoś bardziej odbijał na rozgrywce, skoro ludzie pełni są nieufności wobec magów, to powinni to jakoś okazywać.
Poza tym oczekiwałem, że gra będzie mroczniejsza. Epicka była, tak jak zapowiadano, ale jednak klimat nie był tak gęsty jak to przedstawiano w zapowiedziach, udało mi się nawet doprowadzić nawet do jako takiego happy endu (choć niby kogoś ważnego utraciłem) i ogólnie zostałem bohaterem. Maska Zdrajcy i Torment miały w sobie o wiele więcej mroku.
Ale ogólnie jest dobrze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować