Zaloguj się, aby obserwować  
Yahoo

Dragon Age

10699 postów w tym temacie

Dnia 18.11.2009 o 10:57, BlackSnow napisał:

Nie kupiłem, ale z tego co czytałem zawiera sporo argumentów, żeby złapać za portfel
- każda z podstawowych klas może się nauczyć dwóch dodatkowych skilli (Power of Blood
School), są dodatkowe zadania, dodatkowe bronie (quest z "supermanem" na meteorytowy
miecz odblokowuje się ponoć właśnie po zaliczeniu Keep) i oficjalna skrytka na przedmioty.


Brzmi interesująco. Skrytka jak skrytka, miecz jak miecz, ale parę dodatkowych zadań by mi się podobało. Swoją drogą, po raz pierwszy od dawna zdarza mi się przechodzić grę drugi raz. Przeważnie gier nie kończę, bo gdzieś się zatnę i nie mam cierpliwości, albo wyjdzie coś nowego i zmieniam obiekt zainteresowań.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach



Dnia 18.11.2009 o 11:03, asfodel napisał:

Jeśli koniecznie chcesz mnie wychowywać, to przynajmniej rób to ortograficznie, bo oczy
bolą. ;->
Polecam używanie polskiej wersji Firefoxa - podkreśla błędy podczas pisania.

>wpisanie w forumową wyszukiwarkę frazy "twierdza strażnika" wyrzuca mi tylko Twoje pouczenie. >
>Być może chodziło Ci o jakieś inne forum?
Przepraszam bardzo za fatalny ortograf,kliknął mi się zapewne, za sprawą "Mrocznych Pomiotów", to niewybaczalne i bardzo mi wstyd:( Ekhm..ja chciałem tylko grzecznie pomóć i nakierować Cię na różne opinie, także z innych żródeł.Nie ma w tym nic wychowawczego, niegrzecznego ani pouczającego.Życzę miłej gry.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam
Pojawił się wczoraj kolejny Patch 1.01b czy w takim razie jak jeszcze niezainstalowałem podstawki i patcha 1,01 wystarczy zainstalować 1.01b cz y też obydwa trzeba ??
Dzieki z góry za info.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

93% świata przetuptane, questy praktycznie wszystkie, które się dało zrobić robiłem (z paroma wyjątkami np. nie chciało mi się zrobić paru questów dla mage collective i blackstone irregulars). skończona w 74h 13m 15s.... niezbyt mi się chce zaczynać od nowa ... przydałby się jakiś DLC (najlepiej darmowy... ale znając życie za wszystko słono trzeba będzie bulić..) dodający content na np. 20h rozgrywki :P... czemu nie dodali multi, żeby można było z znajomymi przejść sobie grę tj. baldurs''y to nie wiem do teraz. Grałbym w to drugi raz na stówe z paroma qmplami a tak..... "rozważają" to dopiero.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

I tak, po 55h, przy 50% ukończenia gry zakończyłem pierwszą przygodę z DAO. Gram drugi raz, tym razem magiem (i Fire Storm robi różnicę ;) ) i mam kilka pytan odnośnie mechaniki. Jak to działa? Tzn. jak siła/magia przeliczane są na obrazenia? W jaki sposób liczona jest szansa trafienia/uniku? Ktoś coś wie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

1. Czy po

Spoiler

znalezieniu brata Genetiviusa i Urny Świętych Prochów

są jeszcze jakieś questy związane z
Spoiler

Heaven

czy nie ma tam już nic do roboty?
2. Gdzie mogę kupić plecak pozwalający zwiększyć limit przedmiotów w ekwipunku?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.11.2009 o 13:42, mati285 napisał:

2. Gdzie mogę kupić plecak pozwalający zwiększyć limit przedmiotów w ekwipunku?


Placaki mozna dostac u niektorych kupcow. Dwa kupilem w obozie druzyny, jeden w Ostragarze ( ta pierwsza wioska do ktorej trafiamy) i jeden w Denerim. Kolejne szukam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.11.2009 o 13:42, mati285 napisał:

1. Czy po

Spoiler

znalezieniu brata Genetiviusa i Urny Świętych Prochów

są jeszcze jakieś
questy związane z
Spoiler

Heaven

czy nie ma tam już nic do roboty?

Spoiler

Zabiłeś smoka i zebrałeś łuski? Znalazłeś zaszyfrowany zwój? Jeśli tak to nic więcej tam już chyba nie ma.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja plecaków kupiłem już w sumie 5, mam 120 miejsc w ekwipunku. Ale nie o tym miałem pisać. Nie słyszałem polskiego dubbingu, ale ten angielski też nie stoi na najwyższym poziomie. Głosy naszych kompanów są świetnie podłożone, jednak wsłuchując się w teksty przeciętnych NPC co i rusz mam wrażenie deja vu. Aktorów jest w sumie niewielu, a Ci grający niezbyt się przyłożyli do urozmaicenia swoich głosów (a jeśli ktoś sporo czasu spędził np. przy KOTOR lub ME, to wrażenie jeszcze się pogłębia). I... w angielskiej wersji językowej raz czy dwa zdarzyło mi się mówić jak kobieta albo do mnie mówiono jak do kobiety, choć gram mężczyzną. Mimo wszystko i tak wolę oryginał, zawsze go wybieram przy pierwszym podejściu, gdy jest to język angielski. No może poza kapitalnym Warcraft 3, który w wersji PL był imho sporo lepszy niż angielski oryginał.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam
Jestem w tej chwili w okopach nieumarłych na (a może w) Głębokich Ścieżkach i mam pytanie z tego co czytam na forum zadanie z Shale zwiazanejest z Głębokimi Scieżkami a więc czy po zakończeniu wszystkich questów zwiazanych z krasnalami da się jeszczce zrobić zadanie Shale

Ps. patch 1.01b ułatwia poziom łatwy do jeszcze łatwiejszego czy to nie przesada? Gram na normalu i jak narazie większych problemów nie mam. To co się dzieje na lątwym hack$slash czy coś w tym stylu.
Ps. moim zdaniem niwypałem w DA sa czapki dl Morigan wygląda toto jak nie powiem co. Na szczęscie w trakcie wstawek filmowych herosi zdejmują kapelusze i hełmy ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.11.2009 o 14:44, Zand79 napisał:



Ogólnie wszystkie czapki dla magów wyglądają kiepsko. Dobrze, że podczas eksploracji postać biega z tyłu i nie widać tych czapek ;p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tak, potem można wracać.
Tak, czapki dla magów to porażka - mogli jakieś diademy czy cuś zrobic :)
Co do poziomu łatwego - moja żona przechodzi gry na easy, bo nie lubi się stresować - mniej interesują ja walka, a bardziej opowieść, postacie itp. Dla każdego coś miłego :) Ja gram drugi raz na Hard i też jest dla mnie jakoś za łatwo (ale dopiero zaczynam, może mag ma łatwiej na początku z mega czarami)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ok, dzięki za odpowiedzi. Jest jeszcze jedna sprawa.

Spoiler

Gdzie radzilibyście się udać najpierw 9-10 poziomowej drużynie w celu zbierania sojuszników? Orazmmar, Wieża Magów, las Brecillian?

Ma to w ogóle jakieś znaczenie czy wszystkie te lokacje są na podobnym poziomie trudności?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Spoiler

Na początku udaj się do lasu bo to chyba najkrótsza i najłatwiejsza opcja, Wieże Magów zostaw sobie na później bo nie dość że po jej rozpoczęciu nie da się z niej wyjść dopóki jej nie zakończysz (zostaniesz o tym zresztą ostrzeżony) to jeszcze trafisz tam na dość długi etap w którym będziesz sobie musiał radzić samodzielnie główną postacią co może być ciężkie na początku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Idź gdzie chcesz. Gra skaluje poziom trudności, więc gdzie byś się nie udał, przeciwnicy i tak będą na poziomie podobnym do Twojego. Nie przepadam za takimi rozwiązaniami, ale w DA jakoś strasznie mi to nie przeszkadza. Co innego taka seria TES, skalowanie przeciwników uważam za jedną z największych wad tego tytułu.

Co do Wieży Magów - może nie jest zbyt łatwa, ale nagroda za jej ukończenie dla głównej postaci jest naprawdę warta zachodu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A ja mam pewne pytanie. Mam mało miejsca w eq, więc ściągnąłem moda na skrzynię w obozie (tą podaną w FAQ), ale przeczytałem również, że po przejściu Wardens Keep dostaje się taką skrzynię. I tu właśnie nasuwa się moje pytanie: Gdzie owa skrzynia się pojawia? Czy w obozie czy może w Twierdzy Strażnika?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czyli jeśli chcę mieć do niej dostęp, to za każdym razem muszę się tam wybierać? To jednak będę korzystał z tego moda na skrzynię w obozie, jest "nieco" praktyczniejszy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować