Zaloguj się, aby obserwować  
Yahoo

Dragon Age

10699 postów w tym temacie

Dnia 19.12.2009 o 16:12, Oloninho napisał:

No tak, ale na pewno choć raz używasz aktywnej pauzy ;P A nie lecisz na h''n''s ;)

Zdarzało się ale dużo rzadziej niż za pierwszym razem gdy grałem wojem (bronie dwuręczne). Może to przez drugie podejście bo wiedziałem z kim, gdzie i jak będę walczył.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dzięki wszystkim za poświęcenie mi czasu ;) Mam jeszcze jedno pytanie - czy gra będzie chodziła sensownie na moim starym sprzęcie? Tj. GF 8800GTS 320MB, 2GB RAM, Athlon X2 4200+. Będzie slideshow?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.12.2009 o 16:56, Mikex napisał:

Dzięki wszystkim za poświęcenie mi czasu ;) Mam jeszcze jedno pytanie - czy gra będzie chodziła sensownie na moim starym sprzęcie? Tj. GF 8800GTS 320MB, 2GB RAM, Athlon X2 4200+. Będzie slideshow?

Wymagania masz podane w przypiętym komentarzu Wojmana, na samej górze. Winsoki wysuń sam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.12.2009 o 16:56, Mikex napisał:

Dzięki wszystkim za poświęcenie mi czasu ;) Mam jeszcze jedno pytanie - czy gra będzie
chodziła sensownie na moim starym sprzęcie? Tj. GF 8800GTS 320MB, 2GB RAM, Athlon X2
4200+. Będzie slideshow?

Bedzie ci śmigać jak wściekły koń przed westernem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.12.2009 o 16:03, Marco_Polo napisał:

No cóż... ja nie czułem tego mroku, gra pod tym względem zbytnio nie odbiega od standardów,
nawet od tak starego BG2, którego przecież jest spadkobiercą. Biorąc pod uwagę czas i
doświadczenie BioWare liczyłem na naprawdę mroczną i dojrzałą grę.

To już zależy od gustu i... doświadczenia. Faktem jest, że podróżując np. przez

Spoiler

Okopy Umarłych/Dead Trenches

, to trudno nie poczuć pewnego niepokoju.

Dnia 19.12.2009 o 16:03, Marco_Polo napisał:

Spodziewałem się, że np. taka Morrigan będzie naprawdę złą postacią tymczasem
jest tylko marudną babą z lasu.

Hmmm? Ja nawet na trailerach z nią w roli głównej odniosłem wrażenie, że prędzej jej charakter można przypisać do kategorii Chaotyczny Neutralny, niż jakikolwiek zły.

Spoiler

Loghaina

też złym nazwać nie można. Tak samo Oghren. Oraz Sten. A nawet Shale.
Prawda jest taka, że ratujemy świat czy nam się to podoba czy nie, więc nie można liczyć na pomoc bohaterów typy Chaotyczny Zły. Może w następnym Dragon Age przybiorą bardziej bezwzględny obrót spraw...

Dnia 19.12.2009 o 16:03, Marco_Polo napisał:

Klimat, rozgrywka i owszem są bardzo przyjemne ale do bycia mrocznym fantasy to grze
jednak sporo brakuje.

Tutaj przyznam rację, ale faktem jest, że DA:O, jakkolwiek by fanatyk mrocznego fantasy by się spierał, posiada elementy dark fantasy. Określanie go pełnokrwistym, czystym dark fantasy jest typowym posunięciem marketingowym, ale kto wie? Może po tej części BioWare pójdzie na całość?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Pytanie, przeszedłem grę idopiero to mnie zaciekawiło. Co jakiś czas widziałem informację "nowy zrzut ekranowy" domyślam się że to są screeny z gry. pytanko. Gdzie mogę je znaleść?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.12.2009 o 12:21, DragonLord napisał:

Ee... wręcz przeciwnie. AW to prawdziwy mag bitewny używający ataków wręcz. Po co specjalizować się w czymś, co daje bonusy do ataku i obrażeń, gdy aktywuje się zaklęcie dające dodatkowe 50% fatigue (+50% kosztów zaklęć), by potem atakować kosturem, którego siła jest niezależna od siły i zawsze trafia?

A po co Mistycznemu Wojownikowi siła? Mag posiadający tą specjalizację powinien inwestować w Magię i Siłę Woli które zapewnią mu wszystko czego potrzebuje zwiększając zapasy many i moc zaklęć oraz pozwalając mu nosić praktycznie dowolny sprzęt. Miecz to kiepski wybór dla tej postaci bo przy rzucaniu większości zaklęć mag będzie go musiał schować przed odpaleniem czaru. A +50% do kosztów zaklęć? Wystarczy założyć średnią zbroję ze smoczej łuski i zadbać o wystarczająco wysoki zapas many a nie będzie z tym problemów. Przechodząc grę magiem z tą specjalizacją używałem Magii Bojowej do zapewnienia sobie fizycznej ochrony podczas gdy ataki wykonywałem niemal wyłącznie przy użyciu zaklęć (specjalizowałem się w magii żywiołów) i jak dotą była to najpotężniejsza postać jaką przechodziłem grę (nie został zabity ani razu).
Co do Magii Krwi to zrobiła na mnie wrażenie zupełnie nieprzydatnej - po co magowi z 3x większym zapasem many niż hp umiejętność rzucania zaklęć za które trzeba płacić życiem?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dobra udało mi się cudem rozpocząć rozmowę z Dulinem (po zainstalowaniu patha) ale teraz chce on abym zdradził mu czego chce od mnie Bhelen. A ja jeszcze nie rozmawiałem z księciem i nie mogę siędo niego dostać gdyż nie mam klucza do jego posiadłości. Skąd mogę go wziąć, wykluczając Vartaga gdyż ten nadal się na mnie obraża?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Pytanie za 100pkt.
W Denerim, w dzielnicy handlowej stoi dwóch templariuszy przy wejściu do świątyni (obok kantorki). Dostał się ktokolwiek do środka, jest w ogóle taka możliwość?
Po spotkaniu templariusza Irminrica

Spoiler

(To ten uzależniony od lyrium, znaleziony w lochach posiadłości arla Howe)

i odwiedzeniu owych templariuszy jeden stwierdza, po tym jak mówię, że Irminric żyje, że w środku są kapłani którzy pomogą mi lepiej poradzić sobie ze stratą. Cokolwiek to znaczy i do czegokolwiek się odnosi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.12.2009 o 21:23, boduczek napisał:

Ja mam dosyć banale pytanie, aczkolwiek liczę na głębokie odpowiedzi :)
Dragon Age - warto...? :)

.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.

Warto.

Mam nadzieję, że odpowiedź dostatecznie głęboka :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

W jaki sposób ponownie rozbić obóz? Przeszedłem już kawałek gry a mianowicie pozyskałem dwóch sojuszników do walki z plagą, a w obozie byłem tylko raz, po opuszczeniu Lothering. Potrzebuję dostępu do zaklinacza, a w obozie był krasnolud zajmujący się tym.
Gdzie znaleźć i prezenty dające dużo do przychylności postaci i której postaci je dać? Próbuje teraz wpłynąć na Stena i Alistaira, a każdy prezent daje im tylko +1.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.12.2009 o 22:11, GodOfLiar napisał:

W jaki sposób ponownie rozbić obóz?

W prawym górnym rogu mapy świata masz ikonę ogniska. Kliknij w nią, aby znaleźć się w obozie

Jeżeli chodzi o prezenty to można je znaleźć dosłownie wszędzie. Od skrzynek po kupców. Alistair uwielbia figurki różnych stworów, zaś Sten wszelkie obrazy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 19.12.2009 o 22:11, GodOfLiar napisał:

Gdzie znaleźć i prezenty dające dużo do przychylności postaci i której postaci je dać?

Szukaj:) U różnych sprzedawców itp

Dnia 19.12.2009 o 22:11, GodOfLiar napisał:

Próbuje teraz wpłynąć na Stena i Alistaira, a każdy prezent daje im tylko +1.

Nie każdy lubi to samo, a dawanie na ślepo prezentów mija się z celem bo możesz dużo stracić ;) Zobacz kilka stron wcześniej, nie pamiętam już kto co lubi ale było to wałkowane kilka razy ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować