Zaloguj się, aby obserwować  
Yahoo

Dragon Age

10699 postów w tym temacie

No, fajnie mam już DA, wersję na PS3. Jutro sobie nareszcie pogram. Z rzeczy na które najbardziej ubolewam to brak kamery taktycznej (czy jak jej tam)

EDIT: Kogo polecalibyście jako maina? Kim najprzyjemniej się gra?
~~
Jako że są za to trophy zagram w każdą początkową historię.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.12.2009 o 14:29, dulak napisał:

EDIT: Kogo polecalibyście jako maina? Kim najprzyjemniej się gra?


Mi tam się grało fajnie łotrem/zabójca/szampierzem [brrr po raz wtóry - kto to tak przetłumaczył]

Postać miła i przyjemna, na mój gust wydajniejsza od typowego wojownika. Bardzo dobre obrażenia wbrew pozorom, np taki dwuręczny woj zadawał u mnie przy sile 45 bodajże jednym cięciem około 90 pkt obrażeń podczas gdy ja zadawałem jednym cieciem około 55-60, nie mniej szybkość moich ataków pozwalała mi wykonać dobre 4 takie szlagi w czasie jednego zamachu owego dwuręcznego woja - czyli analogicznie trafiałem za jakieś 60x4 = 240 pkt obrażeń w tym czasie w jakim dwuręczny woj zadawał ledwo 90.

Build miałem pod zręczność i spryt, tylko na starcie dałem siły do 20 dla noszenia wszystkich lekkich pancerzy jakie się w grze nawiną. Przy kolejnym podejściu podpompuje chyba jeszcze siłę woli też do 20 żeby wygodniej mi się wszelakimi zdolnościami w trakcie walki operowało bo jednak zablokowane ponad 60 pkt z wytrzymałości na dwa tryby walki jakich używałem było nieco bolesne.

Jak chcesz robić łotra na dwie bronie polecam wziąć drzewko umiejętności zawierające tryb walki Momentum [nie wiem jak to to w pl wersji przetłumaczyli bo giercuję na wersji oryginalnej, już sam translate nazw klas musiałem brać tu z powyższego wypisu], kapitalnie owy tryb podbija szybkość ataku, a jak jeszcze z nim odpalonym posadzisz maść szybkości to totalnie się wymiata.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

>/ciach/
Dzięki za rade. Tak mi właśnie granie łotrem podchodziło. No nic, kiedy już zasiądę do planowania buildu dam znać. Dzięki za rade.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam pare pytań odnośnie gry:
- można jakoś zmienić wygląd postaci?(twarz)
- da rade zmienić umiejętności postaci w trakcie gry czy trzeba zaczynać od nowa?
- jak rozwijać łotrzyka? Na razie dałem perswazje na max, 1 pkt w umiejętności bojowe i rozwijam umiejętności z pierwszego drzewka(kamuflaż itp). Oprócz tego dodałem walkę z dwiema broniami i to coś co zwiększa dmg, ale nie mogę zadawać krytyków.
- jaka specjalizacja? Myślałem nad Bardem(jak jest jego rola? ;o) i Skrytobójca.

Spoiler

Jestem w ruinach elfów. Zamiast iść do legowiska wilkołaków(czy jakoś tak) poszedłem na dól, tak gdzie walczymy ze smokiem. Później idąc dalej dochodzimy do ołtarzu i stawu, a niedaleko jest kamień który uczy nas specjalizacji mistycznego wojownika. No i mam pytanie... Opłaca się iść dalej, jest coś ciekawego? Czy może wrócić do legowiska?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.12.2009 o 15:30, xadras95 napisał:

Mam pare pytań odnośnie gry:
- można jakoś zmienić wygląd postaci?(twarz)

Mozna przy tworzeniu postaci robic dosyć sporo, edytor twarzy przy kreacji jest wyjątkowo "simowaty" i naprawdę dużo można poustawiać.
W samej grze [po rozpoczęciu rozgrywki] natomiast się już tego nie da zrobić.

Dnia 26.12.2009 o 15:30, xadras95 napisał:

- da rade zmienić umiejętności postaci w trakcie gry czy trzeba zaczynać od nowa?

Sa od tego jakieś modyfikacje z tego co wiem, ale kilka z nich ingeruje tez w inne aspekty gry - nie polecam ich używać.

Dnia 26.12.2009 o 15:30, xadras95 napisał:

- jak rozwijać łotrzyka? Na razie dałem perswazje na max, 1 pkt w umiejętności bojowe
i rozwijam umiejętności z pierwszego drzewka(kamuflaż itp). Oprócz tego dodałem walkę
z dwiema broniami i to coś co zwiększa dmg, ale nie mogę zadawać krytyków.


Ja dałem szampierza + zabójcę, do tego na start siłę do 20, potem co lv up 2 zręcznosci/1 sprytu, spryt jak dobił do 30 zostawiłem i potem dawałem już tylko w zręczność.
Skille dałem następująco:

Łotr:
Dirty Fighting ->Combat Movement->Coup De Grace
Bellow The Belt->Below the Belt->Lethality->Easion
Stealth->Stealthly item use->Combat Stealth->MasterStealth

Styl walki na dwie bronie:
Dual weapon fighting->dual weapon finesse->dual weapon expert->dual weapon mastery
Dual weapon sweap->flurry->momentum->whirlwind

Zabójca:
Mark of death->Exploit Weakness->Lacerate [chyba skill zbugowany bo krwawiące rany zdarzyły mi się chyba ze 3 razy tylko..jest o tym nawet dyskusja na oficjalnym forum bioware]

Szampierz:
Duelin->upset balance->keen defense->pinpoint strike

Ze zdolnosci z kolei dałem na full umiejętności bojowe + persfazję a potem leciałem tym co zostało w tropienie [przy kolejnym podejściu chyba zostawię identyko zestaw]

Dnia 26.12.2009 o 15:30, xadras95 napisał:

- jaka specjalizacja? Myślałem nad Bardem(jak jest jego rola? ;o) i Skrytobójca.


Dobre kombinacje to : bard + szampierz, bard + zabójca, szampierz + zabójca.
Łowca imho to tak bardziej pod łotra łucznika, połączył bym go raczej z szampierzem lub bardem.
Piesni barda są bardzo fajne, z resztą nie tylko pieśni mając barda + szampierza masz dobra samowystarczalną postać do walki bezpośredniej.
Ja poleciałem w build szampierz + zabójca, powyżej masz mniej więcej to jak się rozwijałem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.12.2009 o 15:30, xadras95 napisał:

- można jakoś zmienić wygląd postaci?(twarz)

W czasie gry nie, wygląd ustawiasz na początku i zostajesz z nim na stał4e (to nie Fallout 3)

Dnia 26.12.2009 o 15:30, xadras95 napisał:

- da rade zmienić umiejętności postaci w trakcie gry czy trzeba zaczynać od nowa?

Nie da się, umiejętności uczysz się na stałe.

Dnia 26.12.2009 o 15:30, xadras95 napisał:

- jak rozwijać łotrzyka? Na razie dałem perswazje na max, 1 pkt w umiejętności bojowe i rozwijam umiejętności z pierwszego drzewka(kamuflaż itp). Oprócz tego dodałem walkę z dwiema broniami i to coś co zwiększa dmg, ale nie mogę zadawać krytyków.

Łotrzykowi warto też rozwinąć umiejętność obsługi mechanizmów która pozwoli Ci rozbrajać pułapki (za co zdobywasz expa) oraz otwierać zamki (dzięki czemu będziesz miał więcej kasy).

Dnia 26.12.2009 o 15:30, xadras95 napisał:

- jaka specjalizacja? Myślałem nad Bardem(jak jest jego rola? ;o) i Skrytobójca.

To już zależy od Ciebie i Twojego stylu gry, wszystkie specjalizacje Łotrzyka mają swoje zalety.

Dnia 26.12.2009 o 15:30, xadras95 napisał:

Spoiler

Jestem w ruinach elfów. Zamiast iść do legowiska wilkołaków(czy jakoś tak) poszedłem na dól, tak gdzie walczymy ze smokiem. Później idąc dalej dochodzimy do ołtarzu i stawu, a niedaleko jest kamień który uczy nas specjalizacji mistycznego wojownika. No i mam pytanie... Opłaca się iść dalej, jest coś ciekawego? Czy może wrócić do legowiska?


Spoiler

Do legowiska możesz się dostać tylko poprzez te ruiny które właśnie zwiedzasz (drzwi prowadzące bezpośrednio do ich legowiska są zaryglowane).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.12.2009 o 16:09, Karharot napisał:

Łotrzykowi warto też rozwinąć umiejętność obsługi mechanizmów która pozwoli Ci rozbrajać
pułapki (za co zdobywasz expa) oraz otwierać zamki (dzięki czemu będziesz miał więcej
kasy).


Nie zgodzę się - przynajmniej nie bitewnemu łotrzykowi.
Bo mamy w teamie Lelianę która jak się ja wyszkoli na łowcę nie dojż że ma potencjał na wypasionego łucznika to sama potrafi idealnie rozbrajać pułapki i otwierać skrzynie.
Poza tym mając 30 pkt sprytu [bazowe] + bonusy z ekwipunku i akcesoriów można otworzyć 60-70% skrzyń nie mając kompletnie rozwiniętych skilli od otwierania zamków ^^

No ale to tez zależy od stylu gry.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.12.2009 o 11:56, miodus napisał:

czyli Edycje kolekcjonerksa sobie kupiles ja musialem zaplaci odzielnie za shel.. :|

Gratulacje za bycie zrobionym w konia. Shale jest dostępna w absolutnie wszystkich wersjach sprzedawanych w sklepie, co zresztą powinno być również napisane na pudełku ( http://dragonage.bioware.com/addon/ zakładka z Shale i podpis pod obrazkiem).

@Gosu
To, że źle stworzyłeś swoją drużynę, nie znaczy, że gra jest niezbalansowana. Przechodząc z normal na easy twoje postacie otrzymują po 20 punktów ataku i obrony (+ głupieją przeciwnicy), więc to twoja drużyna, na normalu, nie była optymalnie zrobiona i po prostu nie mogła go dostatecznie trafić. Gax jest opcjonalnym bossem, i dodatkowo był tworzony właśnie jako najsilniejszy przeciwnik w grze, bonusowe wyzwanie (on jest nawiązaniem do walki z Kangaxxem z Baldurs Gate 2, również opcjonalnym bossem, bardzo silnym demiliszem).
Z Gaxem walczyłem na Nightmare w sumie z 8 razy, z czego zabiłem go w 5 przypadkach (dopiero wtedy dropnął unikalną tarczę), przy czym porażki zazwyczaj były spowodowane tym, że źle ustawiłem postaci i Stożek Mrozu zamrażał mi 2 postaci (a jako, że było to przed patchem, tym sposobem "stunlockował" 2 postaci przez całą walkę, wliczając healera).
Też byłem wpierw wkurzony na ilość miejsca na manewry, ale potem zrozumiałem, że to po to, by uniemożliwić odejście od jego aoe, co by stworzyło kolejną walkę, którą można obejść jakże profesjonalnym "Force Field + mag atakujący z kostura".
A i tak można go ubić dużo łatwiej wykorzystując np. Mana Clash. Tak naprawdę to byłem trochę zawiedziony, że najtrudniejszy przeciwnik w grze da się tak położyć. Archfiend, z drugiej strony, to całkowite popychadło, i z Elfami jako pomocnikiem żadna z postaci ani razu nie była blisko śmierci, a praktycznie całą walkę przeszedłem na taktykach, do tego nie używając balist (gdy je zauważyłem, smok już opuszczał swoje bezpieczne miejsce).

@basmok
Wybrałeś wersję na PS3, bo ktoś wmówił Ci, że w wersji PC nie ma kamery zza pleców? To na konsolach wycięto widok z góry (który zresztą przez limitacje nadaje się jedynie na precyzyjne kierowanie AoE), i bez problemu można grać w tpp.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.12.2009 o 16:20, Pietro87 napisał:

Nie zgodzę się - przynajmniej nie bitewnemu łotrzykowi. Bo mamy w teamie Lelianę która jak się ja wyszkoli na łowcę nie dojż że ma potencjał na wypasionego łucznika to sama potrafi idealnie rozbrajać pułapki i otwierać skrzynie.

Tyle ze chodzenie z dwoma łotrzykami w drużynie to nie jest najlepszy pomysł (są zbyt mało żywotni),

Spoiler

poza tym ta umiejętność ułatwia także ostatnią walkę (pozwala naprawiać balisty)

.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.12.2009 o 16:20, Pietro87 napisał:

Nie zgodzę się - przynajmniej nie bitewnemu łotrzykowi.
Bo mamy w teamie Lelianę która jak się ja wyszkoli na łowcę nie dojż że ma potencjał

Dlatego właśnie ja stworzyłem łotrzyka na Spryt. Dzięki 70 punktom w tym atrybucie można otworzyć wszystko i wyperswadować cuda-niewidy mając po 1 punkcie w talentach. Do tego Spryt bezpośrednio przekłada się na bonusy z pieśni Barda. Łotrzyk pod Dex zaś faktycznie lepiej rozwijać pod Szampierza, by móc w razie potrzeby go jako evasion-tanka (w obu przypadkach rzecz jasna drugą profesją jest zabójca, ma za dobre bonusy by je stracić).

Przy okazji, Evasion powoduje jednak animacje uniku/parowania. Wziąłem go dopiero na 22 poziomie więc od razu zauważyłem różnicę, i to ogromny dla mnie minus. Roll na unik z evasion jest liczony przed Obroną, więc każdy co piąty atak powoduje unik, oraz stratę ataków. Przy 2-3 atakujących białych przeciwnikach (którzy zadają raczej nieszkodliwe obrażenia) znacznie bardziej wolałbym dostać te ataki, kontynując dpsowanie bossa, niż co chwila przerwać by uniknąć czegoś, co i tak by mnie nie dotknęło/było łatwo wyleczalne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.12.2009 o 16:30, Karharot napisał:

Tyle ze chodzenie z dwoma łotrzykami w drużynie to nie jest najlepszy pomysł (są zbyt
mało żywotni),


Jak się da Shale ew. Stena (przy odpowiednim buildzie) jako tanka to bez problemów można.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.12.2009 o 16:23, DragonLord napisał:

Gratulacje za bycie zrobionym w konia. Shale jest dostępna w absolutnie wszystkich wersjach
sprzedawanych w sklepie, co zresztą powinno być również napisane na pudełku ( http://dragonage.bioware.com/addon/
zakładka z Shale i podpis pod obrazkiem).



Link wkleić mogłes ale doczytac notki to już nie bardzo się chciało co... =P

"* Every new retail box of DA:O contains a promotional code on a promotional code card which when redeemed provides a free download of The Stone Prisoner. Digital purchases of DA:O will have the code emailed."

Czyli nie taka "każda" wersja, bo te wydane jako pierwsze nakłady kodu nie zawierają - vide ten DA:O który zalega w podwarszawskim Auchanie - a jest to właśnie pierwszy nakład który powędrował do nich zaraz po premierze, ja kupowałem w empiku moją EK i dostałem swoje bonusy a kumpel kupował wersję zwykła za 129 zł i nie dostał nic.


A co do evasion - ja ta animację parowania/uniku miałem i bez evasion co jakiś czas, sam eva wziąłem na 14 poziomie dopiero, ale tak czy siak animacje i bez tego miałem [strasznie się nią jarałem na starcie gry - w sensie stricte bardzo dobrze zrobionych, dynamicznych walk]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.12.2009 o 16:30, Karharot napisał:

Tyle ze chodzenie z dwoma łotrzykami w drużynie to nie jest najlepszy pomysł (są zbyt
mało żywotni),

Spoiler

poza tym ta umiejętność ułatwia także ostatnią walkę (pozwala naprawiać
balisty)

.

Moim najmniej żywotną postacią był Ogrhen z dwuręczniakami, więc wiesz... ogólnie więcej niż 2 postacie melee są trudne do utrzymania przy życiu (a ja grałem na 3 wręcz). A to, czy twój łucznik będzie łotrem, czy wojownikiem nie robi praktycznie żadnej różnicy, poza tym, że łotrzyk może sobie zresetować aggro co 10 sekund z Combat Stealth. 1 tank (Sword and Shield/Shale) + 1 mag cc/heal/debuff + ranged dps (mag nuker/łucznik) + melee dps (2h/dualwielder) to taka najbardziej zbalansowana drużyna i poradzi sobie ze wszystkim.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.12.2009 o 16:34, Pietro87 napisał:

Czyli nie taka "każda" wersja, bo te wydane jako pierwsze nakłady kodu nie zawierają
- vide ten DA:O który zalega w podwarszawskim Auchanie

Every new retail box - KAŻDA nowo zakupiona gra. To ogłoszenia było tam już miesiąc przed premierą i było wielokrotnie potwierdzanie przez pracowników Bioware. Każda wersja pudełkowa (jak i kupiona cyfrowo) ma ten kod zagwarantowany za darmo. Ja również go otrzymałem, a kupiłem zwykła wersję pierwszego dnia sprzedaży (z Empiku).

Jeżeli w środku nie ma kodu, to oznacza, że jakiś #*%@ w Auchanie otworzył sobie pudełko i zabrał kod, by sobie sprzedać osobno na allegro (co za problem ponownie zafoliować pudełko?). Ew. podczas pakowania/produkcji coś się wysypało i kod nie trafił do pudełka, zdarza się. Zresztą jeżeli ten kumpel ma instrukcję z CD-Keyem na odwrocie, powinien zapytać/emailować z konta Bioware powiązanym z tym CD-keyem, wytłumaczyć, że orżnęli go w sklepie i powinni przysłać wtedy na maila kod na Shale.

Edit: Evasion na pewno dodaje więcej takich animacji, ja ich nie miałem nigdy, gdy ktoś atakował postać od tyłu. Już dość wkurzają mnie forcekille (animowane akcje uśmiercania), żeby jeszcze znosić uniki. Najgorsze jest to, że te animacje miałem takie same, jak przy 2 mieczach. Kto widział odcinanie łbów przeciwników SZTYLETAMI?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Hmm poszperam potem po forum bioware albo pofatyguję się o maila co do kodów na shale, bo mnie aż zaintrygowało jak to jest naprawdę.
A z tym "new retail box" - ja to zinterpretowałem jako każda zakupiona po wydaniu tego konkretnego dlc, a z racji tego że kumpel co kupił premierówke kodu nie dostał załozyłem że może pierwsze wydania ich nie miały, ale nie ma co gdybać potem sobie skrobnę maila do ich pomocy technicznej to bedę wiedział na 100%.

Z tym obcinaniem głów sztyletami - nie przesadzaj =P
Toz one są tej długości co przeciętny krótki miecz lub np kopis - a taką bronią bez problemu można "makówkę" odciąć =)
A powiem ci że mi te force kille się podobają, dynamiczne, brutalne walki, do tego porządnie animowane, to jest to czego mi brakowało w next gen crpgach.
Fakt faktem - jest to wkurzające na najwyższych poziomach trudności, osobiście zaliczyłem grę po razie na każdym poziomie [Łotrami, Wojem na 2h i Magiem] oprócz easy, ale więcej razy powyżej normala chyba sobie nie zafunduję grania [chyba że mnie najdzie jakaś nieodparta ochota na hardcore gameing], normal mi w zupełności wystarcza jako forma rozrywki =)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam problem. Może to banalne pytanie, ale jak się okrada ludzi? Trzeba mieć rozwiniętą umiejętnośc kradzież, np. być łotrzykiem czy wszytko jedno jaka klasa??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

>
Wiem że masz mnie już dośc, ale... :D

Nawet w wersji cyfrowej (zwykłej) zakupionej przez EA Store jest kod na Shale, więc nie sądzę by w pudełkowej go zabrakło. W każdym razie obawiam się, że najpewniej więcej czasu spożytkujesz na próbę otrzymania kodu, niż samą zabawę przy DLC z sympatyczną golemicą ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.12.2009 o 18:23, Fagno napisał:

W każdym razie obawiam się, że najpewniej więcej czasu
spożytkujesz na próbę otrzymania kodu, niż samą zabawę przy DLC z sympatyczną golemicą
;)


Nach - mnie to tam dupczy - ja swój kod mam bo mam EK, ale kumpel swojego nie dostał [bo to on ma wersję basic] - on się będzie gibał z pomocą techniczną, ja tyko skrobnę maila i dopytam czy wszystkie wydania łącznie z premierowymi pierwszymi partiami jakie zeszły z tłoczni zawierały kod na Shale - jeśli tak to można śmiało walić do Auchana i zje&*ć na funty dyrekcję że ich pracownicy kradną kody i sprzedają zapewne w necie po boku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam jeszcze pytanko: czytałem że DA jest grą trudną a normalny w DA jest równy hardowi gdzie indziej. Mam wersję na ps3. Zazwyczaj w inne produkcje gram na normalu, albo jeżeli zbieram trophy to na najwyższym. Jaki poziom radzicie wybrać dla kogoś kto pierwszy raz na konsoli gra w rpg?
:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować