Zaloguj się, aby obserwować  
Yahoo

Dragon Age

10699 postów w tym temacie

Dnia 06.01.2010 o 21:12, Choinix napisał:

Racja, ale tylko pośrednio, bo był to przykład. Co powiesz na powiedzmy paladyna?;p
> Kapłan? mag ze specjalizacją
Tu się bardzo średnio zgadzam, bo jest zasadniczo spora różnica pomiędzy słabowitym fizycznie
magiem a kapłanem.

Bo ty podchodzisz to tej gry jak do Baldurs Gate 3 czy czegoś innego w świecie D&D, co jest bardzo złym podejściem. Jest inny świat, inni ludzie, inni bogowie (o ile można w ogóle o nich mówić). Tutaj nie dostajesz jakiś bonusów od boga za to, że jesteś dobry (wręcz przeciwnie, bycie dobrym w grze zazwyczaj jest drogą z najmniejszym zyskiem, a czasem nawet trzeba dopłacić). Paladyni w ogóle by tu nie pasowali, a najbliższa organizacja, która ich przypomina (wojownicy z dostępem do maggi) to Templariusze, ale trudno nazwać ich dobroczyńcami (a i metody dostępu do magii nie są za "czyste"). Podobnie jest z kapłanem, bo taka magia nie występuje w tym świecie, o czym zresztą się przekonasz jak będziesz grać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.01.2010 o 21:12, Choinix napisał:

Mabari(?). Z tego co widziałem, to towarzysze z osobowością to jedynie kilkanaście ludzi
i po jednym krasnoludzie, elfie

Mabari to Twój pies bojowy :) Ma on swoją osobowość (jak każdy pies po bliższym poznaniu :) a nawet sporo miedzy-drużynowych dialogów XD

Dnia 06.01.2010 o 21:12, Choinix napisał:

i tym Qunari (na którego nie zwróciłem uwagi bo wygląda jak człowiek ze śmiesznymi włosami ;d).

Trochę przerośnięty człowiek, choć fakt że mogliby tą rasę jakoś bardziej wyróżnić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.01.2010 o 21:13, darth_16 napisał:

Cóż, a to może oznaczać też, że postać jest dobrze przedstawiona. :) Bo chyba byłoby gorzej jakby postać nie wzbudzała żadnego uczucia jak u mnie Sten - taki bezbarwny i w ogóle. Tu przynajmniej cię wkurza. :)

Sten coś tam sobą reprezentuje (głównie honor barbarzyńcy i nieprawdopodobny upór) a to że nie wzbudza tak silnych emocji jak Zevran niekoniecznie musi być traktowane jako wada ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.01.2010 o 21:27, asfodel napisał:

Żadnego tam marudzenia, niemal zawsze zgadza się z tym co robisz.

Cóż tak długo jak darujemy mu życie i zapewniamy stały dopływ gotówki to rzeczywiście wszystko mu jedno co robimy, to że nie udaje kogoś innego zdecydowanie można mu policzyć na plus, szkoda tylko że nie równoważy to innych minusów...

Dnia 06.01.2010 o 21:27, asfodel napisał:

Tylko fakt, nastrój heroizmu szlag trafia. ;-P

To akurat mi nie robi, nie po tym jak poprowadziłem drużynę postacią którą starałem się upodobnić pod względem moralności do Morrigan XD

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.01.2010 o 21:12, Choinix napisał:

Tu się bardzo średnio zgadzam, bo jest zasadniczo spora różnica pomiędzy słabowitym fizycznie
magiem a kapłanem.

A ja dodam od siebie, że możesz wziąć dwie specjalizacje - Uzdrowiciela Dusz i Mistycznego Wojownika. Dzięki temu drugiemu przywdziejesz zbroję, ew. miecz, jak wolisz, i et voila. Prawie że D&D''owski kapłan. ;]

darth_16
Sam byłem niespecjalnie dobrze nastawiony do Stena, ale wystarczy trochę z nim pogadać (no dobra, więcej niż trochę) lub po prostu pozwolić mu pogadać np. z Morrigan, z Oghrenem ("Po tobie spodziewałem się więcej..."), z psem (dzisiaj odkryłem motyw z patykiem! Zresztą, Mabari bardzo mi przypomina Gromita z Wallace''a I Gromita. Nic nie musi mówić, by rozbroić. Motyw z Wynne i "ulepszaniem" jego ogonka i sierści za piątym razem mnie będzie rozbawiał), a nawet z Alistairem. Sten ma w sobie małą domieszkę cynika. Połącz to z wielką upartością, a otrzymasz postać, z którą niekoniecznie można długo wytrzymać. ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.01.2010 o 23:21, Przedlack napisał:

A ja dodam od siebie, że możesz wziąć dwie specjalizacje - Uzdrowiciela Dusz i Mistycznego
Wojownika. Dzięki temu drugiemu przywdziejesz zbroję, ew. miecz, jak wolisz, i et voila.


Tego właśnie oczekiwałem - że rozgromicie moje rozczarowanie. Cieszę się, że brak mnogości klas podstawowych jest nadrabiany przez specjalizacje i to całkiem nieźle. Z tego co piszecie to wciąż mogę z przeogromnym smakiem wyczekiwać gry i zaczynać już powoli kminić kim by usuwać z drogi "przeciwności losu". ;d

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.01.2010 o 22:00, Karharot napisał:

Cóż tak długo jak darujemy mu życie i zapewniamy stały dopływ gotówki to rzeczywiście
wszystko mu jedno co robimy, to że nie udaje kogoś innego zdecydowanie można mu policzyć
na plus, szkoda tylko że nie równoważy to innych minusów...


No oprócz tego jest też fereldeńskim patriotą! ;-)
Poza tym wcale nie chodzi mu tylko o gotówkę... on zostanie twoim najlepszym kumplem, tylko nie chce sam się przed sobą do tego przyznać. ;-P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

czy dobre byłoby połączenie Mistycznego wojownika z magiem krwi? duży pancerz, mnije trace hp i za to place hp za czary. Według mnie to dobre połączenie. I drugie pytanie, czy fakt że jesteśmy magiem krwi ma znaczenie na relacje z ludźmi?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.01.2010 o 10:28, owca95 napisał:

czy dobre byłoby połączenie Mistycznego wojownika z magiem krwi? duży pancerz, mnije
trace hp i za to place hp za czary. Według mnie to dobre połączenie. I drugie pytanie,
czy fakt że jesteśmy magiem krwi ma znaczenie na relacje z ludźmi?


Ja przeszedłem grę połączeniem Mistycznego Wojownika i Maga krwi. Według mnie to dobry wybór, choć mag krwi posiada właściwie tylko dwa przydatne zaklęcia, podczas gdy Mistyczny wojownik raczej słabo radzi sobie z bronią. Mimo to warto zrobić taki mix chociażby dla możliwości zakładania wysokopoziomowych zbroi i paraliżowania przeciwników. A co do twojego drugiego pytania to odpowiedź brzmi: jak zostaniesz magiem krwi nie wpłynie to na twoje relacje z ludźmi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.01.2010 o 14:27, Karharot napisał:

Według tego opisu http://www.gry-online.pl/S016.asp?ID=14452 będzie zawierał :)

cyt:"Oprócz Przebudzenia tytuł otrzymał mnóstwo pomniejszych rozszerzeń DLC, w tym chociażby pakiet zatytułowany Powrót do Ostagaru. "
troche to śmieszne" mnóstwo pomniejszych rozszerzeń DLC" - znowu ich tak duzo nie było czyli bym się zastanowil co do prawdziwości wogole tego tekstu .. jakoś dziwnie sformułowany jest nie dokońca wierzę żeby faktycznie były zawarte te dodatki DLC ..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dużych DLC faktycznie istnieje niewiele (wliczając Powrót do Ostagaru na razie tylko 3) ale mniejszych (tych wszystkich bonusowych itemów przede wszystkim) jest już więcej (do różnych wersji gry były dodawane różne bonusy) więc może to o nich mowa.
Choć jeśli idzie o same itemy to lepszy wybór zapewniają nieoficjalne mody których już jest cała masa...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja mam zamiar kupić DA w sklepie gramowym, bo teraz ta przecena. Zastanawiam się tylko, czy trafi do mnie ta gra i czy będę miał kiedy DA przejść, bo podobno wiele godzin gry, a z tego co widzę ile kumple grają, to chyba prawda. ;) Oczywiście na Xboxa kupię. ;p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.01.2010 o 15:13, owca95 napisał:

czy zbroje dla mistycznego wojownika, sa na sile woli lub magie? bo watpie aby byly na silke chyba

MW wykorzystuje Magię przy spełnianiu wszystkich wymagań przedmiotów dotyczących Siły lub Zręczności.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować