Zaloguj się, aby obserwować  
Yahoo

Dragon Age

10699 postów w tym temacie

Dnia 24.01.2010 o 21:55, Grzech napisał:

Jeżeli najedziesz na jakąś broń w ekwipunku, to wyświetli się opis. Jeżeli pod opisem
znajdziesz puste kratki, to znaczy, że jest to miejsce na runy. Maksymalnie możesz wsadzić
trzy.

Aha. Bo zdziwiłem się, że tylko miecz Alistaira mógł być ulepszony.
Irytuje mnie fakt, że Morrigan jest Zmiennokształtnym. Ten pająk ani razu mnie nie uratował, do tego o niebo przydatniejszy jest Uzdrowiciel Dusz. Tyle że Morrigan jest z kolei dużo ciekawszą postacią niż Wynne. Będę musiał ją wyuczyć...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.01.2010 o 22:15, Madoc napisał:

Tyle że Morrigan jest z kolei dużo
ciekawszą postacią niż Wynne. Będę musiał ją wyuczyć...


Albo naucz Morrigan Uzdrowiciela Dusz (bo możesz, jak zdobędzie 14 poziom) albo zainstaluj moda dającego dodatkowe przemiany.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.01.2010 o 19:44, Madoc napisał:

Wiem, to może głupie, ale ja na przykład nie noszę przedmiotów, które mi się nie podobają
:P Na przykład Morrigan biega u mnie w samym ubranku, bo hełm psuje cały jej urok.

>

Noo, tak, tylko, że na obecny moment nie mam lepszego wyboru pod względem parametru ochrony. A zawiodłem się, bo myślałem, że szykuje się jakiś mega wypasiony armor, w którym będę wyglądał jak jakiś "mroczny rycerz" :D, a dostalem ubranko dla teletubisia xd. Więc sprawa wyglądu to dla mnie priorytet, bo to buduje klimat, dlatego niektórym postaciom też nie daję hełmu na wyposażenie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Cóż, ja cię rozumiem. U mnie mój wojownik tez hasał bez hełmu bo hełm wypaczał cały klimat postaci. Tak samo niektóre zbroje - chociaż drogie jak diabli i świetne w statystykach to wygląd miały fatalny. :) (dlatego prze pół gry nosiłem pierwszą skórzaną zbroję - podobała mi się :P)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.01.2010 o 20:44, Karharot napisał:

Jeśli chodzi o broń dla maga to najlepszy jest ten kostur który możesz kupić u kwatermistrza
w Wieży Kręgu, daje najlepsze bonusy i pozwala atakować z olbrzymiego dystansu (spoza
zasięgu w którym wrogowie Cię zauważają dzięki czemu możesz ich nawet pojedynczo wywabiać).
Miecz jest kiepskim wyborem dla maga bo przy większości zaklęć postać musi najpierw go
schować co wywołuje niepotrzebne opóźnienia (co jest szczególnie niepożądane przy zaklęciach
wycelowanych w obszar).


Aha, to dobrze, bo zbieram na ten kostur i mam 80 złotych monet czyli już niedługo.

Dnia 23.01.2010 o 20:44, Karharot napisał:

Najlepszy łuk dla Leliany zdobędziesz wykonując jej questa (musisz wybrać opcję dialogową
stwierdzającą że słyszałeś iż bardowie często są szpiegami).


A myślałem że ta kwestia dialogowa nic nie da...

Dnia 23.01.2010 o 20:44, Karharot napisał:

Co do smoczej zbroi to zgadzam się, na szczęście w czasie gry zdobędziesz lepsze od niej
więc nie będziesz musiał jej nosić do końca :)


No a propo "kosmicznych" zbroi, to istnieje może taki komplet z okładki gry? Na czerwonym tle taki rycerz, wygląda to fajnie :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.01.2010 o 22:56, darth_16 napisał:

Cóż, ja cię rozumiem. U mnie mój wojownik tez hasał bez hełmu bo hełm wypaczał cały klimat
postaci.


Niektóre hełmy dają radę, wg. mnie np ten od zbroi templariuszy, Alistair u mnie zawsze w nim biega, ale to wyjątek :)

Dnia 24.01.2010 o 22:56, darth_16 napisał:

Tak samo niektóre zbroje - chociaż drogie jak diabli i świetne w statystykach
to wygląd miały fatalny. :) (dlatego prze pół gry nosiłem pierwszą skórzaną zbroję -
podobała mi się :P)


Lol :D Ja gram magiem, więc póki nie miałem Mistycznego Wojownika, też latałem w skórzanej. czyli praktycznie też do połowy. Ale powiem Ci, że niektóre są całkiem dobre w statystykach(oczywiście chodzi mi o te dodatkowe atuty na zielono w opisie).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.01.2010 o 23:03, KloniskO napisał:

No a propo "kosmicznych" zbroi, to istnieje może taki komplet z okładki gry? Na czerwonym tle taki rycerz, wygląda to fajnie :D

Nie jestem pewien, na okładce nie widać zbyt wielu detali. Nie jest to raczej żaden z najpotężniejszych kompletów (Zbroja ze Smoczej Łuski, Zbroja Molocha, Zbroja Legionu) ale niewykluczone że jest to jakiś inny set.
Na tej stronie:
http://www.gamebanshee.com/dragonageorigins/setitems.php
Możesz znaleźć opisy zestawów pancerzy razem ze screenshotem postaci w pełnym secie (te screeny nie wyglądają najlepiej ale dają pewne pojęcie na temat tego jak taka zbroja wygląda).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ooo, dzięki, ładne zestawienie. Zbroję ze Smoczych łusek już mam i dałem ją Lelianie, o ile się nie mylę z tą zbroją. Jest w każdym razie lekka i dobry defense ma z tego co pamiętam. Ale ciekawa jest też ta "Wade''s Dragonbone" czyli smocza kość jest potrzebna, tylko, że jeszcze na smoki te największe za słaby jestem, nawet w mocarnym teamie ze Stenem, Golemem i np Moriggan(ma czary leczące), chociaż może zakupie więcej lyrium i mikstur leczących i się wybiorę na Flemeth, albo tego z gór :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.01.2010 o 23:27, KloniskO napisał:

Zbroję ze Smoczych łusek już mam i dałem ją Lelianie, o ile się nie mylę z tą zbroją. Jest w każdym razie lekka i dobry defense ma z tego co pamiętam. Ale ciekawa jest też ta "Wade''s Dragonbone" czyli smocza kość jest potrzebna, tylko, że jeszcze na smoki te największe za słaby jestem,

Wade może wykonać dla Ciebie 5 zbroi: 1 lekką i 1 ulepszoną lekką z łusek małych smoków (możesz zdobyć obydwie) oraz średnią, ciężką i masywną z łuski Wielkiego Smoka (możesz wybrać tylko jedną z nich), jeśli przy wykonywaniu jednej z lekkich zbroi zapłaciłeś Wade''owi to otrzymasz ulepszoną wersję wybranego pancerza.

Dnia 24.01.2010 o 23:27, KloniskO napisał:

chociaż może zakupie więcej lyrium i mikstur leczących i się wybiorę na Flemeth, albo tego z gór :)

Na Flemeth nie zdobywasz łusek więc odpuść ją sobie do czasu kiedy będziesz w stanie ją pokonać bez specjalnego wysiłku. Przy walce ze smokiem staraj się rozproszyć drużynę tak aby gad nie mógł uderzyć we wszystkie postacie jednym atakiem, bardzo skuteczne jest też zaklęcie Stożek Zimna które potrafi na krótki czas unieruchomić przeciwnika (używając go raz za razem możesz trzymać smoka w zamrożeniu przez większość walki).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wie ktoś jak dostać się to tej świątyni (Chantry) powiązanej z misją z prochami? Ja już się pogubiłem. Zjednałem sobie krasnoludów, paladynów i nie wiem co dalej.

Poza tym złapał mnie jakiś nie ciekawy bug - wszystkie moje postacie oprócz głównej chodzą teraz w lewą ręką wystawioną do przodu (Alistar z dwoma). Ocb?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 25.01.2010 o 14:44, Tr4c3R napisał:

Poza tym złapał mnie jakiś nie ciekawy bug - wszystkie moje postacie oprócz głównej chodzą
teraz w lewą ręką wystawioną do przodu (Alistar z dwoma). Ocb?


Hahaha, mógłbyś wstawić screen a :D
Jestem cholernie ciekaw jak to wygląda...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.01.2010 o 14:50, Sh0ck13 napisał:


> Poza tym złapał mnie jakiś nie ciekawy bug - wszystkie moje postacie oprócz głównej
chodzą
> teraz w lewą ręką wystawioną do przodu (Alistar z dwoma). Ocb?

Hahaha, mógłbyś wstawić screen a :D
Jestem cholernie ciekaw jak to wygląda...


Mniej więcej tak.. ;P Dla Morrigan już niestety przeszło po tym jak zamieniłem ją w niedźwiedzia :P.
Teraz niech ktoś powie co mam zrobić aby wykonać ten quest z prochami :D.
(jeden screen to bonus :d)

20100125145529

20100125145657

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.01.2010 o 15:19, Tr4c3R napisał:

Tak, dokładnie o nią.


Spoiler

Powinieneś udać się do Denerim Dzielnica Handlowa (Targowa?), tam jest dom niejakiego jegomościa, którego imię rozpoczyna się na literę G. Oczywiście w domu go nie uświadczysz, będzie za to podstawiony "pomocnik". Musisz tak z nim przeprowadzić rozmowę aż zacznie się motać, w końcu rozpocznie się walka (bardzo prosta). Po walce, podczas penetracji domu znajdziesz ciało prawdziwego pomocnika, oraz dziennik który odblokuje Ci nową lokalizację Wioskę Azyl.

Jednak nim się tam udasz proponuję zawitać do Przystani nieopodal Wieży Kręgu tam w karczmie "Rozkapryszona Księżniczka" musisz pogadać z karczmarzem i wypytać go o w/w G. jeżeli rozmowa dobrze się rozkręci dowiesz się od karczmarza że jest obserwowany i przeraża go cała sytuacja. Po wyjściu z karczmy zostaniesz napadnięty przez tych najemników/kultystów.

Następnie udaj się do Wioski Azyl, po wejściu do niej rozpocznie się rozmowa ze strażnikiem z której za bardzo nic nie wynika. Następnie skieruj się do chaty po lewej spenetruj skrzynie i zwróć uwagę na zakrwawiony ołtarz. Po wyjściu (być może już zainicjuje się walka, ja miałem ją później), dwa razy zagadaj do chłopca - jak rozmowa się rozkręci pokaże Ci on kość z ludzkiego palca. Następnie udaj się do lokalnego sklepu, kup co musisz a następnie obszukaj skrzynię w pierwszym pomieszczeniu i udaj się na zaplącze. Powinna zainicjować się masakra Handlarza. Po wejściu na zaplecze i spenetrowaniu skrzyń, zobaczysz zwłoki żołnierzy z Redcliffe. Kiedy wyjdziesz ze sklepu rozpocznie się walka z mieszkańcami wioski/kultystami, warto wrócić na początek wioski i wyeliminować wszystkich. Następnie udaj się w górę wioski do świątyni. Tam pokonaj lokalnego kapłana, a po obszukaniu świątyni otwórz ukryte w ścianie przejście i porozmawiaj z jegomościem, którego poszukiwaliśmy. Teraz masz opcje albo zabrać go ze sobą albo ze względu na ranną nogę odesłać do Denerim.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.01.2010 o 22:15, Madoc napisał:

Aha. Bo zdziwiłem się, że tylko miecz Alistaira mógł być ulepszony.


Niektóre bronie nie są wcale mocne, ale posiadają trzy sloty na runy. Odpowiednio ulepszone gówienko potrafi zrobić większą masakrę, niż niejeden "super miecz". Oczywiście runy możesz wyciągać z broni, więc jak znajdziesz coś lepszego, to ulepszysz je bez problemu.

Dnia 24.01.2010 o 22:15, Madoc napisał:

Irytuje mnie fakt, że Morrigan jest Zmiennokształtnym. Ten pająk ani razu mnie nie uratował, do tego o niebo przydatniejszy jest Uzdrowiciel Dusz. Tyle że Morrigan jest z kolei dużo ciekawszą postacią niż Wynne. Będę musiał ją wyuczyć...


Musisz wejść w tryb taktyki i ustawić Morrigan tryb zachowań. W standardowych ustawieniach nie ma trybu dla zmiennokształtnego, dlatego musisz takowy stworzyć. Sam byłem zmiennokształtnym, dlatego wiem, że głupoty gadasz :P

@Tr4c3R >>

Alistair prosi Cię o pomoc! Dlatego ma wyciągnięte ręce, bo ma krwawiącą ranę i rozłupaną czaszkę :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.01.2010 o 15:54, Grzech napisał:

Musisz wejść w tryb taktyki i ustawić Morrigan tryb zachowań. W standardowych ustawieniach
nie ma trybu dla zmiennokształtnego, dlatego musisz takowy stworzyć. Sam byłem zmiennokształtnym,
dlatego wiem, że głupoty gadasz :P

Ale jaką taktykę konkretnie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.01.2010 o 15:58, daemonaray napisał:

To może przytocz jakąś über-taktyke trybu zachowań? Ja chcę wykoksować Morrigan na maksa pod ZK :)


Hehe :) Morrigan - poziom 24, Shapeshifter + Healer.
Korzystam z moda, który zwiększa ilość kształtów do przybrania, więc ciężko cokolwiek napisać. Jednak, ja w ustawieniach dałem Controller z zachowaniem Defensive, a następnie ustawiłem tak, aby Morri zamieniła się w wilkołaka, jeżeli jej hp spadnie poniżej 25%. Jeżeli poziom życia sojuszników spadnie poniżej 50%, tryb leczenia Cleansing Aura. Oczywiście, w między czasie tryb Controller wysyła przeciwników w sen, paraliż, skamienienie lub klatkę, także ruszać się nie mogą. Oczywiście miksturki oraz włączony tryb Death Syphon, żeby many nie brakło. No i Spell Whisp, aby nasze czary były potężniejsze i trudniejsze do odparcia. To w trybie samozachowawczym, a w międzyczasie można samemu ustawić jakąś czynność, która będzie adekwatna do danej sytuacji. Morri, jako Wilkołak jest, hmmm, zabójcza :) Ten schemat zapisałem jako Custom 1, a mamy jeszcze kilka wolnych slotów taktycznych, więc można sobie przystosować do własnych potrzeb i zmieniać tryby w każdej chwili. Wiem, że każdy rozbudowuje postać wg własnych potrzeb, ale imho, Death Syphon/Death Magic, jest umiejętnością obowiązkową.

20100125182546

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować