Zaloguj się, aby obserwować  
Yahoo

Dragon Age

10699 postów w tym temacie

Dnia 03.11.2009 o 12:28, Skie napisał:

Moja e-wersja ze sklepu EA store już czeka na dysku. Mam nadzieje, ze kod aktywacyjny będzie na czas i te rzekome problemy to tylko pogłoska...


Ile zajmuje Ci miejsca na HD? Mi, razem z Bonusem 16,7 GB (STEAM).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.11.2009 o 12:04, Sejf napisał:

Pytam, ponieważ na forum Bioware, jeden z pracowników przekazał informację, że ze względu
na kłopoty logistyczne premiera gry została przesunięta we Francji i Polsce, ale nie
wiadomo na kiedy.


Premiera na razie nie jest przesunięta. Powinniśmy dostać grę w czwartek i wysłać ją w tym samym dniu z dostawą na piątek.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zastanawiam się: MW2 czy DA... narazie chyba biorę Dragon''s Age... Zapowiada się świetnie i przecież to gra BioWare... Nie wiecie czegoś na temat świata gry? (rozmiar itp.)?
P.S.
Troszkę się pobawiłem w edytorze. Jak się wam widzi?
(niestety nie można edytować "pewnych wymiarów"...)

20091103130128

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.11.2009 o 12:57, Vormulac napisał:

> Moja e-wersja ze sklepu EA store już czeka na dysku. Mam nadzieje, ze kod aktywacyjny
będzie na czas i te rzekome problemy to tylko pogłoska...

Ile zajmuje Ci miejsca na HD? Mi, razem z Bonusem 16,7 GB (STEAM).


EA downloader pokazuje 7,9 gb dziwne... Ach, pewnie twoja wersja juz gotowa do grania, a moja jeszcze sie bedzie instalowac - tak było z Mass Effectem. Jakie masz bonusy? Ja oprócz jakiś tam przedmiotów w grze i twierdzy dostaje soundtrack i jakies tam tapetki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Drogi gram.pl, a czy wiecie może czy to polskie wydanie gry będzie zawierało angielskie NAPISY?

Bo do tej pory była informacja, że będą polskie napisy, polski dubbing i angielski dubbing. A o napisy - raz mi EA napisało, że nie będzie, innym razem BW, że będzie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Imho dobrego wyboru dokonałeś, gra zaiste zapowiada się wspaniale. Cóż o grze dość dużo już wiemy, czytaj lub pytaj ;)
Co do wielkości to jest to na razie największy świat jaki stworzyło Bioware, różne żródła podają że jest 2 do 4 krotnie większy niż Mass Effect ( mnie zastanawia czy uwzględniono tylko fabularne lokacje czy również te pomniejsze planety ze "znajdzkami")
Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 03.11.2009 o 13:11, Pariah napisał:

Co do wielkości to jest to na razie największy świat jaki stworzyło Bioware, różne żródła
podają że jest 2 do 4 krotnie większy niż Mass Effect ( mnie zastanawia czy uwzględniono
tylko fabularne lokacje czy również te pomniejsze planety ze "znajdzkami")
Pozdrawiam


Mniam...
A co z zapleczem tej gry? To ma być "gra on-line, ale nie multi" jak to dokładnie ma wyglądać?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.11.2009 o 11:51, Longer napisał:

Gamespot ocenił grę bardzo wysoko (9,5/10)..a ich oceny szanuje bardzo, zobaczymy jeszcze
jak IGN oceni DA.

Ja po calej akcji z K&L Dead man odnoszę się do ich recenzji raczej ostrożnie...a w szcsególności wtedy gdy recenzowany tytuł jest intensywnie reklamowany na stronie głównej...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.11.2009 o 13:21, nov_pl napisał:

A co z zapleczem tej gry? To ma być "gra on-line, ale nie multi" jak to dokładnie ma
wyglądać?


Gra jest całkowicie single player, żadnego, żadniutkiego multi tam nie ma. Z internetem łączymy się tylko po to by ściągać downloadable content darmowo lub za jakąś opłatą (przedmioty, questy, postacie) i ew do update postaci jaką gramy w Bioware social network. Udostępniony też jest bardzo rozbudowany toolset (na którym nota bene powstawała gra- do tworzenia, lokacji, questów itemków, a nawet wstawek filmowych) więc bardzo szybko pojawią się dość wysokiej jakości questy a może i kampanie tworzone przez graczy które oczywiście będą za darmo udostępnione do zassania i rozegrania. Uprzedzę Twoje możliwe kolejne pytanie: postać gracza nie posiada level capa (to pierwsza gra ze stajni Bioware gdzie zdecydowali się na takie posunięcie) przechodząc podstawową kompanię uzyskamy coś w granicach 15 - 23 LVL (w zależności od questów jakie wykonamy) ale potem dalej możemy grać tą postacią w ukazujące się DLC oraz questy fanów i dalej ją rozwijać (ktoś coś "nabąknął" o capie lev 99, ale nikt tego nie potwierdził a pracownik Bioware stwierdził po prostu, że nie ma cap''a i tyle)
Osobiście mam nadzieję, że z tych płatnych DLC niebawem wyjdzie możliwość grania po sieci w kampanie, jak w przypadku NWN, że ktoś stworzy przygodę- kampanię i w kilku graczy będzie można ją rozegrać - to raczej jedyne "multi" jakiego możemy się spodziewać w DA
Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Martwią mnie niższe oceny na xboxa360 i PS3. Na Gamespot wersja konsolowa dostała oczko mniej niż na PC. Za to ocena userów to tylko 7,3. Nieciekawie... myślałem że wersja na PC i konsole będzie reprezentowała taki sam poziom...jednak można było się tego spodziewać... w końcu matczyna platforma dla tej gry był właśnie PC...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.11.2009 o 13:44, Minsc_i_Boo napisał:

Martwią mnie niższe oceny na xboxa360 i PS3. Na Gamespot wersja konsolowa dostała oczko
mniej niż na PC. Za to ocena userów to tylko 7,3. Nieciekawie... myślałem że wersja na
PC i konsole będzie reprezentowała taki sam poziom...jednak można było się tego spodziewać...
w końcu matczyna platforma dla tej gry był właśnie PC...


Ja wiedziałem ,że tak będzie...wersja konsola różni się od pecetowej. Nie tylko sterowaniem ale ponoć jest łatwiejsza i troszke mniej rozbudowana...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 03.11.2009 o 13:46, Longer napisał:

Ja wiedziałem ,że tak będzie...wersja konsola różni się od pecetowej. Nie tylko sterowaniem
ale ponoć jest łatwiejsza i troszke mniej rozbudowana...

I właśnie w tym momencie mój entuzjazm do DA drastycznie ochłonął...

....do tego stopnia iż zastanawiam się czy w ogóle go ruszyć...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.11.2009 o 13:46, Longer napisał:

Ja wiedziałem ,że tak będzie...wersja konsola różni się od pecetowej. Nie tylko sterowaniem
ale ponoć jest łatwiejsza i troszke mniej rozbudowana...


Dokładnie, wersja konsolowa jest "łatwiejsza", graficznie trochę odstaje od PC-towej i nie możemy zapominać oo najważniejszym: ( uwaga, nie chce tu teraz wywoływać burzy pomiędzy konsolowcami i Pc''towcami)
Konsole górują w grach szybkich, rozrywkowych (na kanapie z rodziną i znajomymi) a to jest rasowy RPG, więc na ocenę recenzentów wpłynęły również za długie teksty- rozmowy, zbyt utrudniona rozgrywka itd. (co w przypadku tej gry jest oczywiście plusem, ale dla standardowego użytkownika konsoli oczekującego wodotrysków i adrenaliny właśnie powoduje zaniżanie ocen.) Na minus w ocenach wersji konsolowych wyczytałem także (cokolwiek miało by to nie znaczyć) że gra nie jest "shiny" (cóż osobiście ja nienawidzę opcji HDR, jak wszystko się świeci jak "psu ja%^ca, więc dla mnie to też plus jest) ^^

EDIT: Osobiście uważam, że jeśli ktoś jest fanem RPG i nie ma PC'ta który uciągnął by DA, to wersja na konsole go nie zawiedzie - pamiętajcie, że dla tych nieszczęsnych"recenzentów" konsolowych: Lolblivion i Fallout 3 to wręcz RPG'i wszechczasów, dla fanów RPG to fps'y ( first person shooter i first person slasher ;)) z w miarę rozbudowaną fabułą i możliwością brania questów

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

To co piszesz jest oczywiste. Gry na konsole nastawione są na bezstresowy "fun", ewentualnie na widowiskowy "action". Nie mniej fakt iż gra na xpudło będzie łatwiejsza tudzież okrojona jest dla mnie kiepska wiadomością. Niby mógłbym zainwestować w wersję PC ale na lapku po prostu bede sie męczył(i nie pomoże tu nawet przyzwoity Gforce 9600M, i 3 gb ramu)
Dlatego też daruję sobie kupno w dniu premiery i poczekam na więcej recenzji i opini uzytkowników..,.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mądrze prawisz. ^^
Na zbyt słabym rigu nie warto się męczyć, bo to frustruje.Miejmy więc nadzieję, że recenzentom w tych niskich ocenach chodziło raczej o te utrudnienia i wodotryski a nie jakiś obcięty content, bo patrząc na Twój username i podpis to wodotryski raczej nie będą dla Ciebie najważniejszą sprawą w grze ;)
Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czy tutaj też ktoś słyszał o tym,że premiera DA może być przesunięta,nawet na 20 listopada? ... bo jakoś nie chce mi się w to wierzyć,taka machina promocyjna,wszędzie reklamy ... ale w innym temacie,ktoś właśnie podaje takie wiadomości ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.11.2009 o 13:04, Skie napisał:

EA downloader pokazuje 7,9 gb dziwne... Ach, pewnie twoja wersja juz gotowa do grania, a moja jeszcze sie bedzie instalowac - tak było z Mass Effectem. Jakie masz bonusy? Ja oprócz jakiś tam przedmiotów w grze i twierdzy dostaje soundtrack i jakies tam tapetki.


W dniu premiery od razu gram beż żadnego dodatkowego downloadu. Bonus to Soundtrack (18 utworów) i 43 tapety. Reszta dodatków:
The Wicked Oath (pierścień)
The Memory Band (j.w.)
Bergen''s Honor (garnek na głowę)
Final Reason (kijek)
Grimoire of the Frozen Wastes (wolumin)
Blood Dragon Armor (zbroja)
Warden''s Keep (nowa przygoda)
The Stone Prisoner (j.w.)
Chyba wszystko.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować