Zaloguj się, aby obserwować  
Yahoo

Dragon Age

10699 postów w tym temacie

Dnia 03.11.2009 o 15:45, Longer napisał:

Jedyna rzecz jaka mi przeszkadza w tej grze to te lewitujące tarcze na plecach bohaterów...wygląda
to fatalnie...


Dokładnie... Też mnie to denerwuje...

Yhh... Mam nadzieję, że premiera będzie tak jak zaplanowano ;/

A jeszcze jedno pytanie. Jak zakupiłem pre order paka w Empiku, to grę idę odebrać w dniu premiery (oby 6.11), tak?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A mnie wciąż zastanawia tych 6 "origins" jakie możemy rozegrać, i nie jestem pewien czy dobrze kombinuję, więc proszę o sprostowanie jeśli ktoś wie coś dokładnie na ten temat:
1. Human noble (niezależnie od klasy)
2. City Elf
3. Dalish Elf
4. Mag (niezależnie od rasy)
5. Krasnolud ( tu nie wiem, czy coś zależy od klasy)
6. ???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.11.2009 o 12:22, NecroVisioneR napisał:

No oceny DA zbiera ładne,czyżby gra była lepsza nawet od BG czy PT?Zobaczymy narazie wiele na to wskazuje

Raczej wątpię by była lepsza od którejkolwiek z nich, może tylko pod względem technologicznym. Przypuszczam, że będzie bardzo dobrą grą cRPG ale klasyków chyba raczej nie przegoni, czas jednak pokaże.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.11.2009 o 15:53, Marco_Polo napisał:

> No oceny DA zbiera ładne,czyżby gra była lepsza nawet od BG czy PT?Zobaczymy narazie
wiele na to wskazuje
Raczej wątpię by była lepsza od którejkolwiek z nich, może tylko pod względem technologicznym.
Przypuszczam, że będzie bardzo dobrą grą cRPG ale klasyków raczej nie przegoni, co najwyżej
może dogoni (jakoś).

Racja..klasyka to klasyka. Tych gier już nic nie przebije. Jednak uważam, że Dragon Age jest najbardziej zbliżony do tych właśnie gier. Nie jest to wreszcie miks gatunków tylko klasyczny "baldurowy" RPG.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.11.2009 o 15:53, Marco_Polo napisał:

> No oceny DA zbiera ładne,czyżby gra była lepsza nawet od BG czy PT?Zobaczymy narazie
wiele na to wskazuje
Raczej wątpię by była lepsza od którejkolwiek z nich, może tylko pod względem technologicznym.
Przypuszczam, że będzie bardzo dobrą grą cRPG ale klasyków chyba raczej nie przegoni,
czas jednak pokaże.


Nie uprzedzajmy faktów. Czy tak bardzo chcesz aby była gorsza od klasyków...?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 03.11.2009 o 15:59, Oloninho napisał:

Nie uprzedzajmy faktów. Czy tak bardzo chcesz aby była gorsza od klasyków...?


Nie chodzi o to żeby była gorsza, po prostu BG czy PT to są klasyki RPG, gry które przywróciły ten gatunek do życia po latach posuchy. Dla mnie te gry są nie do przebicia, jeśli DA będzie do nich porównywany i będzie mi się w niego grało tak dobrze jak w Baldur''s Gate to nie obchodzi mnie czy jest lepszy czy gorszy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

>Nie uprzedzajmy faktów. Czy tak bardzo chcesz aby była gorsza od klasyków...?
Ależ nie. Mam wręcz odwrotne nadzieje, chciałbym aby była tak dobra aby mogła udowodnić, że jednak można i opłaca się tworzyć gry cRPG przypominające pod względem rozmachu, złożoności, zależności gracz-świat czy też samej mechaniki klasyki gatunku.
W całym tym pokładzie nadziei i osobistych życzeń są też rysy min. np kampania promocyjna gry. Gra ma być duchowym spadkobiercą sagi BG i przez jej pryzmat niejako na nią patrzę, dlatego też twierdzę (na podstawie dotychczasowych materiałów), że jednak będzie nieco za nią. Świat i mechanika na której opiera się BG były tworzone od dawna, przeszły wiele aktualizacji, dorobiły się nowych elementów, były też bardzo rozbudowane. Dragon Age to młody produkt, wiem, że pewnych elementów w grze nie będzie liczę jednak, że społeczność coś na to poradzi, kto wie może sam się rzucę do pracy ;-)
Tak jak napisał Longer, na dzisiaj gra przypuszczalnie oferuje najwięcej tego co miłośnicy tego gatunku znają i kochają najbardziej, i wcale nie chodzi o zbroje dla konia albo brody.
Jeśli będzie oferować porównywalną frajdę to bycie lepszym czy gorszym nie ma znaczenia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Byłem dzisiaj w moim radomskim Media Markt i koleś na dziale z grami powiedział mi, że jutro będą mieli Dragon Age''a. Interesuje mnie przede wszystkim cena, bo chciałbym jak najszybciej kupić, nie czekając na preorder. A może uda mi się wcześniej kupić?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.11.2009 o 16:22, RamiroPL napisał:

Byłem dzisiaj w moim radomskim Media Markt i koleś na dziale z grami powiedział mi, że
jutro będą mieli Dragon Age''a. Interesuje mnie przede wszystkim cena, bo chciałbym jak
najszybciej kupić, nie czekając na preorder. A może uda mi się wcześniej kupić?


Heh, ja jutro po szkole pędzę prosto do szczecińskiego MM, może już będzie. Tylko też chciałbym wiedzieć, jak to jest z ceną - pewnie będzie ze 130 zł, może 120, bo tyle Mass Effect przy premierze kosztował.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

W MM zazwyczaj taniej gry mają niż sugerowana. Mass Effect to jeszcze był przez CDP wydawany, a wiadomo, że gry EA przy premierze tanie nie są i nie tanieją szybko.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Kurcze fajnie by było móc już jutro zacząć przygodę z Dragonem. Już się doczekać nie mogę :D normalnie jak małe dziecko się cieszę ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

musze sie pochwalic ze mi DA kupi dziewczyna na weekend :P ma zabezpieczenie, ze jak ona jest w pracy to ja bede gral :P wie, że moja druga miloscia są gry :) zwlaszcza dobre gry :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.11.2009 o 16:59, Jagged napisał:

musze sie pochwalic ze mi DA kupi dziewczyna na weekend :P ma zabezpieczenie, ze jak
ona jest w pracy to ja bede gral :P wie, że moja druga miloscia są gry :) zwlaszcza dobre
gry :)


Heh mi tak samo dziewczyna funduje, ale za to na kurs tańca z nią muszę iść ;/ ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Moja kobieta akurat gier nie bardzo trawi, ale czasem są dni, że siadamy razem do konsoli i gramy w Fifę ;p poza tym gra w starsze NFS. Ale to nie offtop ;p

@Smocza - spójrz kilka postów wyżej na post RamiroPL :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.11.2009 o 17:01, Longer napisał:

Heh mi tak samo dziewczyna funduje, ale za to na kurs tańca z nią muszę iść ;/ ;)


hehe, Ty to się masz fajnie :P
Nie dość że Ferelden od zła uratujesz, to jeszcze się tańczyć nauczysz ^_^
Moja piękność, wie, że kocham RPG i po wybadaniu ile czasu zajmuje przejście tej gry, stwierdziła, że ją zaniedbam i będzie się nudziła..więc dostałem warunek:
W piątek po pracy chce widzieć moją kolekcjonerkę na stole a obok... cały sezon pierwszy True Blood (z HBO) i dziesiąty sezon Simpsonów :/ cóż robić.... trzeba kupić... inaczej nie pogram ;D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.11.2009 o 17:24, owca95 napisał:

szantaż :) od wieków skuteczny


Taak..nie ma nic za darmo;) Tak to już jest z babami ;) Ale dla tej gry mogę się poświęcić...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować