Zaloguj się, aby obserwować  
Yahoo

Dragon Age

10699 postów w tym temacie

Dnia 11.01.2011 o 17:23, Renzov napisał:

Najgorsze jest to, że wtedy Alistair nas opuszcza.



Spoiler

A co jeśli, nie będę miał podczas zjazdu Allstair''a w drużynie ? (No chyba że jest wymagany)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.01.2011 o 17:27, Casprov napisał:

Spoiler

A co jeśli, nie będę miał podczas zjazdu Allstair''a w drużynie ? (No chyba że jest
wymagany)


Jest wymagany.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

hm, zastanawiam się właśnie nad zakupem Dragon Age''a na PS3 i tutaj takie pytanie[ pytania ] mam do Was :
- czy gra będzie mi się podobała, jeśli do gustu przypadł mi np. Gothic? ( wiem, dziwne pytanie - po prostu mam wątpliwości jak zobaczyłam niektóre komentarze w Internecie typu : " najgorsza gra jaką kiedykolwiek kupiłem i na którą wydałem sporo kasy" )
- Jak się ma sprawa z tym niecodziennym w RPG''ach sterowaniem ( wiecie, zatrzymywanie akcji, ustalanie czynności itp. ) - czy ten system nie jest monotonny ? ;)
- W jakim stopniu gra przypomina Wiedźmina ? :F ( mimo, że Witcher w sam sobie zrobiony był dość porządnie to po dłuższym graniu stawał się nieco monotonny - no, przynajmniej w moim odczuciu. )
I ostatnie :
- Ile czasu mniej więcej zajmuje spokojne przejście gry? ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.01.2011 o 19:12, lisek93 napisał:

- czy gra będzie mi się podobała, jeśli do gustu przypadł mi np. Gothic?

Dragon Age to raczej próba połączenia Baldurów, hack''n''slasha i typowego dla BioWare prowadzenia fabuły. Do Gothiców jest malutko podobny.

Dnia 12.01.2011 o 19:12, lisek93 napisał:

- Jak się ma sprawa z tym niecodziennym w RPG''ach sterowaniem

Można zautomatyzować swoich pomocników i grać jak w action RPG, widok zza pleców sieka dla przyjemności. Można oddalić i bawić się w taktykę.

Dnia 12.01.2011 o 19:12, lisek93 napisał:

- W jakim stopniu gra przypomina Wiedźmina ? :F

Hmm, najbezpieczniej powiedzieć, że nie przypomina wcale.

Dnia 12.01.2011 o 19:12, lisek93 napisał:

- Ile czasu mniej więcej zajmuje spokojne przejście gry? ;)

Ok. 50-60h bez większego pośpiechu, nawet do 130 (mój znajomy)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za szybką odpowiedź :)

No, w Baldura miałam przyjemność zagrać - pierwsze starcie z tą grą do udanych nie należało ( nie przypadła do gustu - fakt, że miałam wtedy jakoś ~ 10 lat :D [ tak, tak. Brat zainfekował mnie grami od czasów bycia ''maluchem'' ;) ] ), ale kolejną próbę po 5-6 latach już mogę zaliczyć do udanych :)

Czasowo, widzę, że nieźle - nie szukam tytułu na jeden-dwa wieczory ;P ( wyjątkiem jest tylko Heavy Rain, na który to tytuł też się aktualnie ''czaję'' ).

>Hmm, najbezpieczniej powiedzieć, że nie przypomina wcale.
no, kolejna dobra wiadomość.

aaa i jeszcze jedno pytanko : Twoje osobiste odczucia po grze? ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.01.2011 o 19:12, lisek93 napisał:

- czy gra będzie mi się podobała, jeśli do gustu przypadł mi np. Gothic? ( wiem, dziwne pytanie - po prostu mam wątpliwości jak zobaczyłam niektóre komentarze w Internecie typu : " najgorsza gra jaką kiedykolwiek kupiłem i na którą wydałem sporo kasy" )

Dragon Age z pewnością nie jest złą grą. Ciekawa i wciągająca fabuła, rozbudowane relacje z członkami drużyny, możliwość prowadzenia walki taktycznej przypominającej tą z Baldur''s Gate, dobrze zrobiony system rozwoju postaci - te cechy czynią z niej naprawdę dobry cRPG (z pewnością jeden z lepszych w ostatnich latach). Komentarzami w internecie się nie przejmuj bo podobne wypowiedzi padają na temat każdej gry, jeśli jednak szukasz czegoś co przypomina Gothica tak pod względem sterowania jak i interakcji ze światem to polecam raczej Risena (gra tych samych ludzi co pierwszy i drugi Gothic, bardzo przypomina swoje poprzedniczki pod niemal każdym względem). DA też Ci polecam ale przygotuj się na to że nie zastaniesz tu praktycznie żadnych elementów zręcznościowych - postacie w tej grze same atakują wskazany cel (możesz im rozkazać użyć różnych umiejętności nie sterujesz jednak samodzielnie ich ruchami) zaś walka może być w każdej chwili spauzwana w celu ocenienia sytuacji na polu walki i dostosowaniu do niej taktyki drużyny (to nie jest monotonne - imo jest to dużo ciekawsze od typowej walki w stylu hack''n''slash gdzie tylko w nieskończoność klikasz na celach).

Dnia 12.01.2011 o 19:12, lisek93 napisał:

- W jakim stopniu gra przypomina Wiedźmina ? :F ( mimo, że Witcher w sam sobie zrobiony był dość porządnie to po dłuższym graniu stawał się nieco monotonny - no, przynajmniej w moim odczuciu. )

Jeśli idzie o walkę to akurat miałem w przypadku Wiedźmina podobne odczucie (stawała się ona po pewnym czasie nużąca), w DA nie miałem takiego problemu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie wiecie może czy w zamówionym Signature Edition DA2 znajdą się te itemki co teraz gram.pl wrzuca do normalnych?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam nadzieje że dadzą do wersji SE bo itemy znakomite są. Szczególnie ten miecz cudo :D


P.S. Chyba jednak dadzą :D http://www.gram.pl/sk6_9A3hGe8_Dragon_Age_II_Bioware_Signature_Edition.html

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.01.2011 o 20:06, alexiej napisał:

Nie wiecie może czy w zamówionym Signature Edition DA2 znajdą się te itemki co teraz
gram.pl wrzuca do normalnych?


http://forum.gram.pl/forum_post.asp?tid=35166&pid=5638

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.01.2011 o 19:12, lisek93 napisał:

- Jak się ma sprawa z tym niecodziennym w RPG''ach sterowaniem ( wiecie, zatrzymywanie
akcji, ustalanie czynności itp. ) - czy ten system nie jest monotonny ? ;)

Pomijając to wszystko co napisał Karharot i Ostrowiak- gra w Dragon Age na PS3 do najwygodniejszych nie należy. A jeśli Cię to pociesza, to powiem, że z aktywnej pauzy nie będziesz korzystała tak często, z jednej prostej przyczyny- gra jest bardziej dynamiczna od wersji pecetowej, lecz przy tym sterowanie jest o wiele gorsze (ciężko ogarnąć wszystkie umiejętności, których jest zwyczajnie dużo). Między innymi dlatego cieszę się, że druga część tej gry będzie miała drugi, bardziej dynamiczny tryb. Za pierwszym razem przejdę grając taktycznie, a za drugim zręcznościowo.
Mimo to, moim zdaniem Dragon Age jest dobrą produkcją, nawet na konsoli. Fabuła jak na dzisiejsze standardy jest ciekawa, postacie całkiem całkiem, a i do gameplay''a można się przyzwyczaić. Ja przeszedłem dwa i pół raza (nie ukończyłem trzeciego) i nie narzekam. Wręcz przeciwnie.
Resztę napisali poprzednicy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.01.2011 o 19:47, Karharot napisał:

ciach.

Dziękuję za odpowiedzi : Twoją i Renzova :)
Są na prawdę pomocne i teraz już wiem, że na ten tytuł się pokuszę.
Jeśli chodzi o Risen''a -> nie ma wersji na PS3 ;)

PS. Renzov - dzięki za uprzedzenie apropos'' sterowania na PS3, tak co by ''szoku'' nie było podczas grania, hehe ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

DA II w pełni wykorzysta konsolowego pada, gra będzie o wiele bardziej grywalna. PC''towcy już o dawana ronią łzy ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.01.2011 o 19:17, Ostrowiak napisał:

Można zautomatyzować swoich pomocników i grać jak w action RPG, widok zza pleców sieka
dla przyjemności. Można oddalić i bawić się w taktykę.

A, jeszcze małe sprostowanie- na konsoli nie można oddalać kamery, co niestety nie ułatwia gry.
Zostaje tylko zwykła sieka, zza pleców bohatera/bohaterki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.01.2011 o 20:52, Shinigami napisał:

DA II w pełni wykorzysta konsolowego pada, gra będzie o wiele bardziej grywalna. PC''towcy
już o dawana ronią łzy ;)

Wiem to i się cieszę, zresztą pisałem o tym.
Walka w pierwszej części na konsoli nie jest za wygodna, więc pewnie skorzystam z tej bardziej zręcznościowej opcji (ale raczej dopiero podczas drugiego przejścia gry, bo nie wiem jak wypadnie ona podczas normalnej rozgrywki- trochę się o nią boję).
A pecetowcy nie mają po co ronić łez- zawsze zostaje im ten drugi, taktyczny tryb.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ktoś traci - ktoś zyskuje. Tak to już jest. Moim zdaniem niestety sama gra traci na takim rozwiązaniu - niestety nie jestem w tym względzie odosobniony. Szkoda tytułu, ale skoro twórcy wiedzą jaki kierunek jest najlepszy to trudno się z nimi sprzeczać.

Zagram pewnie raczej później niż wcześniej. Coś mi się grubo wydaje, że możemy się spodziewać szybki promocji na ten tytuł.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.01.2011 o 21:04, Shinigami napisał:

Ktoś traci - ktoś zyskuje. Tak to już jest. Moim zdaniem niestety sama gra traci na takim
rozwiązaniu - niestety nie jestem w tym względzie odosobniony. Szkoda tytułu, ale skoro
twórcy wiedzą jaki kierunek jest najlepszy to trudno się z nimi sprzeczać.

Ale co stracą gracze PCtowi, skoro w grze będzie dostępny tryb taktyczny podobny do tego z pierwszej części?
Chociaż rację masz- widać, że Bioware idzie w stronę graczy konsolowych i mnie też trochę to martwi (mam nadzieję, że umiejętności postaci również będzie sporo i poziom trudności się nie obniży w przeciwieństwie do takiego Mass Effecta 2, którego przez te powody do dziś nie kupiłem).

Dnia 12.01.2011 o 21:04, Shinigami napisał:

Zagram pewnie raczej później niż wcześniej. Coś mi się grubo wydaje, że możemy się spodziewać
szybki promocji na ten tytuł.

Też tak myślę, będzie po prostu tak samo jak w przypadku pierwszej części, która błyskawicznie staniała.
EA ostatnio stosuje właśnie taką politykę- szybko obniżają cenę gier, a potem odbijają to sobie na DLC, wyłudzając od graczy jak najwięcej pieniędzy.
Niestety, ale taka jest prawda.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.01.2011 o 20:45, lisek93 napisał:

Dziękuję za odpowiedzi : Twoją i Renzova :)
Są na prawdę pomocne i teraz już wiem, że na ten tytuł się pokuszę.
Jeśli chodzi o Risen''a -> nie ma wersji na PS3 ;)

PS. Renzov - dzięki za uprzedzenie apropos'' sterowania na PS3, tak co by ''szoku''
nie było podczas grania, hehe ;)

Nie ma za co :).
Do tego sterowania trzeba się po prostu przyzwyczaić. Z czasem powinno być coraz lepiej.
PS
Jak chcesz, to wyślij mi zaroszenie na PS3. Moje ID to: Geralt_pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.01.2011 o 20:55, Renzov napisał:

A, jeszcze małe sprostowanie- na konsoli nie można oddalać kamery, co niestety nie ułatwia
gry.
Zostaje tylko zwykła sieka, zza pleców bohatera/bohaterki.


Co nie zmienia faktu, że i tak gra się dobrze. Mnie jedyne co razi w ver. na xbox''a to, to że na max''a został okrojony tryb tworzenia postaci = /

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.01.2011 o 21:14, Renzov napisał:

Ale co stracą gracze PCtowi, skoro w grze będzie dostępny tryb taktyczny podobny do tego
z pierwszej części?


Teoretycznie nic, jednak przynajmniej moim zdaniem skoro tryb ''action'' ma być tak samo grywalny jak normalny to poziom trudności kolejnych starć musi być sporo mniejszy. Czy tak będzie zobaczymy, jednak wydaje mi się to jedynym rozwiązaniem. Nie jest to bynajmniej w moim odczuciu plus.

Dnia 12.01.2011 o 21:14, Renzov napisał:

Chociaż rację masz- widać, że Bioware idzie w stronę graczy konsolowych i mnie też trochę
to martwi


Trudno mi się dziwić skoro większość gier w stanach sprzedaje się na konsolę i to one stanowią lwią cześć rynku. Dragon Age nie może być tutaj wyjątkiem.

Dnia 12.01.2011 o 21:14, Renzov napisał:

EA ostatnio stosuje właśnie taką politykę- szybko obniżają cenę gier, a potem odbijają
to sobie na DLC, wyłudzając od graczy jak najwięcej pieniędzy.
Niestety, ale taka jest prawda.


Powiem tak, nie jest to wina studia a samych graczy - bo gdyby nikt nie kupował podobnych ''dodatków'' to zwyczajnie by się nie pojawiały. Moda na podobny ''biznes'' zabija znane z odległych czasów pełnoprawne dopracowane przygody. Teraz dostajemy ''epizody'' które niejednokrotnie nie są warte swojej ceny.

Zobaczymy jak sprawdzi się nasz rodzimy Wiedźmin - wydaje mi się, że na niego wśród wszechobecnej kaszany można liczyć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować