Zaloguj się, aby obserwować  
Yahoo

Dragon Age

10699 postów w tym temacie

Dnia 04.11.2009 o 23:14, Longer napisał:

Bo właśnie o to chodzi...w RPG''ach grafika jest tylko tłem, najważniejsza jest fabuła,
questy i dialogi..( wow ile ja razy już to zdanie napisałem na tym forum :D )


Co prawda podobają mi się ładnie graficznie gierki RPG. Bo to co kiedyś było opisane, różne sytuacje, miejsca mogą być pokazane w śliczny zapierający dech sposób, to niezmiennie fabuła, zadania i cała otoczka są najwazniejsze.
Dlatego to że Dragon Age jest ładny to fajna rzecz i nie ubolewam nad tym że nie jest to gra graficznie rewolucyjna. Ładna grafika ma być tylko wypełnieniem, a nie głównym motywem.
Oby dostać grę przed weekendem:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.11.2009 o 23:21, Stfforex napisał:

Dlatego to że Dragon Age jest ładny to fajna rzecz i nie ubolewam nad tym że nie jest
to gra graficznie rewolucyjna. Ładna grafika ma być tylko wypełnieniem, a nie głównym
motywem.

Ja też nie jestem przeciwnikiem dobrej grafice w RPG''ach...ale prawdą jest, że jak tylko grafika jest dobra to gra się nie obroni, a bez grafiki na full w RPG da się przeżyć ;) Najlepiej jakby było wszystko. Mam nadzieję, że Dragon Age będzie powrotem do korzenii ...

Dnia 04.11.2009 o 23:21, Stfforex napisał:

Oby dostać grę przed weekendem:)

Oby gra dotarła do magazynów do tej 13 ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.11.2009 o 23:06, Minsc_i_Boo napisał:

Jak się sprawdza interface i sterowanie na x-pudle?
Jak kontrolujemy drużynę? W podobny sposób jak w KOTORze przełączjąc postacie?


Interfejs prawie identyczny z Mass Effect (wersją na xboxa ofcourse) jak dla mnie bomba :) Z recek zagranicznych wywnioskowałem że wersja na x''sa będzie miała gorszą grafę ale sterowanie bardzo przyjemne i intuicyjne. No i gra na konsoli będzie łatwiejsza czyli coś dla mnie bo po Demon''s soul, Divinity II i Tales of vesperia przyda mi się relaksacyjny RPG z dobrą fabułą. Mam dość ginięcia co 2 min (DS), grindowania smoka aby rozwalić jedną misję (Divinity II) i hardkorowej walki z podrzędnym bossem po której traciłem 1h gry -ostatni checkpoint (Tales of Vesperia).

Chcę jak w Mass Effect delektować się iście epicką fabułą leżąc na kanapie i nie ginąc ani razu :P

Poza tym będę pewny że w piątek zakupie grę nie zbugowaną jak wersja PC ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach


Dnia 04.11.2009 o 23:50, Blantman napisał:

Chcę jak w Mass Effect delektować się iście epicką fabułą leżąc na kanapie i nie ginąc
ani razu :P

No to dupa. Ja miałem jednak nadzieję na wyzwanie. Na odrobinę taktyki i pomyślunku.

Dnia 04.11.2009 o 23:50, Blantman napisał:

Poza tym będę pewny że w piątek zakupie grę nie zbugowaną jak wersja PC ;)

Chyba jedna z niewielu zalet grania na konoli

Czym co raz więcej czytam tym bardziej wydaje mi się że pod względem mechaniki to będą zupełnie dwie różne gry tylko content ten sam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.11.2009 o 23:59, Minsc_i_Boo napisał:

No to dupa. Ja miałem jednak nadzieję na wyzwanie. Na odrobinę taktyki i pomyślunku.


Czytałem i faktycznie na konsolach gra podobno jest łatwiejsza ale..
Aż tak łatwo to chyba nie będzie:) Poza tym czytając recenzje ustawię wyższy poziom trudności na swoim Xie :P

Dnia 04.11.2009 o 23:59, Minsc_i_Boo napisał:

Chyba jedna z niewielu zalet grania na konoli


Dla mnie jedna z wielu zalet grania na konsoli:)

Dnia 04.11.2009 o 23:59, Minsc_i_Boo napisał:

Czym co raz więcej czytam tym bardziej wydaje mi się że pod względem mechaniki to będą
zupełnie dwie różne gry tylko content ten sam.


Główne róznice jako wymieniane to te w interfejsie. Sama gra to to samo co mamy na PC, ale z oczywistych względów interfejs jest zupełnie inny. O ile się nie mylę to postacie przełącza się LB i RB, ale głowy nie dam.

Średnia ocen ze świata teraz to:
91% (PC)[46]
88% (Xbox 360)[47]
89% (PS3)[48]

Jak widać gra zbiera świetne oceny na wszystkich platformach z maleńkim wskazaniem na PC:)
Więc pozostaje ocenić grę już tylko samemu:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.11.2009 o 23:50, Blantman napisał:

Chcę jak w Mass Effect delektować się iście epicką fabułą leżąc na kanapie i nie ginąc
ani razu :P


Skoro tak podchodzisz to daję podsumowanie jednej z recenzji na Xa od TeamXbox:)

TeamXbox

Dragon Age: Origins is not for newbs. It’s not for the RPG-squeamish who could barely handle Mass Effect. It is for serious RPG gamers who will no doubt appreciate BioWare going back to its fantasy RPG roots, and they’ll eat this game up like the greatest all-you-can-eat buffet they’ve ever been to.


Nadal myślisz że to łatwizna jak ME?:) hihi


Ja nie mam wątpliwości jeśli gra jest tak dobra jak oceny recenzji to niezaleznie od platformy będziemy się dobrze bawić ;-) Oby gra była na prawdę tak dobra!

Ps. Wybaczta za 2 posty ale edytować już nie mogłem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.11.2009 o 01:12, Stfforex napisał:

Średnia ocen ze świata teraz to:
91% (PC)[46]
88% (Xbox 360)[47]
89% (PS3)[48]
Jak widać gra zbiera świetne oceny na wszystkich platformach z maleńkim wskazaniem na
PC:)


CO ciekawe, porownujac do Metacritics widzimy, ze najnizsza ocene na swiecei wystawil DAO... CD Action, bo tam dali 8/10 ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wersje konsolowe (tej konkretnej gry ofc) są skazane na niższą notę:
- nie ma dev tools
- znacznie (ponoć) niższy poziom trudności
- brak widoku taktycznego, który tak długo definiował gatunek
- żmudnie przełączanie pomiędzy członkami drużyny (przynajmniej moim zdaniem, tak to wyglądało na relacjach z Wardens Quest)
- ciężej jest się dać porwać klimatowi i zanurzyć w świecie gry, siedząc na kanapie w salonie :P (raczej nie wpłynęło na ocenę recenzentów, ale dla mnie istotny argument - z takimi grami najchętniej zamknąłbym się na tydzień na strychu ^_^).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.11.2009 o 07:26, JanekD napisał:

> Średnia ocen ze świata teraz to:
> 91% (PC)[46]
> 88% (Xbox 360)[47]
> 89% (PS3)[48]
> Jak widać gra zbiera świetne oceny na wszystkich platformach z maleńkim wskazaniem
na
> PC:)

CO ciekawe, porownujac do Metacritics widzimy, ze najnizsza ocene na swiecei wystawil
DAO... CD Action, bo tam dali 8/10 ;-)


Dlatego tego szmatławca nie kupuje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.11.2009 o 10:03, BlackSnow napisał:

Wersje konsolowe (tej konkretnej gry ofc) są skazane na niższą notę:
- nie ma dev tools
- znacznie (ponoć) niższy poziom trudności
- brak widoku taktycznego, który tak długo definiował gatunek
- żmudnie przełączanie pomiędzy członkami drużyny (przynajmniej moim zdaniem, tak to
wyglądało na relacjach z Wardens Quest)
- ciężej jest się dać porwać klimatowi i zanurzyć w świecie gry, siedząc na kanapie w
salonie :P (raczej nie wpłynęło na ocenę recenzentów, ale dla mnie istotny argument -
z takimi grami najchętniej zamknąłbym się na tydzień na strychu ^_^).


Ja właśnie w takie produkcje jak Dragon Age, Neverwinter Nights 2, BG itp wolę graćna komputerze...konsolowe RPGi jakoś mi nie podchodzą, na pececie mam większą frajdę ze sterowania drużyną, czuć że ma się więcej możliwości taktycznych, bardziej idzie zagłębić się w świat gry niż siedząc na kanapie w salonie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.11.2009 o 07:26, JanekD napisał:

CO ciekawe, porownujac do Metacritics widzimy, ze najnizsza ocene na swiecei wystawil
DAO... CD Action, bo tam dali 8/10 ;-)


Dobre :) Oprócz nich jeszcze Videogamer i Eurogamer ocenili tak nisko (ale tymi ostatnimi nie należy się zbytnio przejmować - obniżyli ocenę P:T do 7/10 za to, że... nie dało się umrzeć ^_^).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Recenzje są subiektywne.
Teraz naskakujecie na CDA że dali niższą ocenę, bo gra według Was niby taka dobra (graliście już ?)
W przypadku takiego Empire Total War (tak, wiem że zupełnie inny gatunek, ale chodzi o podobną sytuację) okazało się że rację mieli właśnie ci, którzy zaniżyli ocenę, wytykając liczne błędy, skaszaniałą A.I, i problemy z instalacją, które jakoś przemknęły czołowym serwisom i magazynom, które chyba po godzinie grania wystawiały 9/10.

Ciekawa jak będzie z Dragon Age.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.11.2009 o 10:18, Darkstar181 napisał:

Recenzje są subiektywne.


Recenzje, jak recenzje. Z reguly jest to zbior informacji, ktore kazdy jakos tam po swojemu, stosujac swoje kryteria, jest w stanie zinterpretowac. A przynajmniej powinien byc w stanie :)

Duzo ciekawszym zjawiskiem jest fascynowanie sie "ocenami" wystawianymi przez pisma czy portale. Juz samo recenzowanie i wystawianie przy tym oceny jest smieszne. Bo ocena, z samej swojej definicji, to ma byc obiektywny wskaznik szeroko rozumianej jakosci. A nie ma nigdzie takiej skali zdefiniowanej dla gier - i smiem watpic, zeby kiedykolwiek miala sie pojawic. Tak wiec ocena staje sie subiektywnym wyrazem odczuc recenzenta.
Dochodzimy jednak do drugiego etapu.
Porownywanie ocen i fascynowania sie nimi. Znow - z jednej strony szereguje sie szereg subiektywnych ocen w celu otrzymania jednej, usrednionej. Ktora de facto nie mowi o niczym - bo o czym ma mowic, jak kazda z ocen czastkowych wzieta do wyliczenia tak naprawde wystawiana byla wg zupelnie innych kryteriow, przez recenzentow z roznym doswiadczeniem i podejsciem?

I w koncu finalny rezultat takiego oceniania - pozwole oprzec sie na tym, co pokazuje mi metacritic.
Z jednej strony - niegrywalny (oczywiscie moim zdaniem) crap w postaci Obliviona - 94 metascore.
Na przeciw temu kladziemy gry "kanoniczne", klasyki gatunku. Baldur''s Gate - 91. Fallout 2 - 86, Planescape: Torment - 91. Vampire The Masquerade: Bloodlines - 80. Dowolna z tych gier zjada Obliviona na sniadanie. Przy kazdej z nich spedzilem (z ogromna fascynacja) po kilkadziesiat godzin. Ale przeciez - gdybym mial stosowac sie do tych punkcikow, ktore wynikaja z ocen - to musialbym powiedziec, ze Oblivion to niemalze objawienie.

Oceny w obecnym stanie sluza tylko jednemu - napedzaniu maszynki marketingowej. Przeciez 90 punktow wg metacritics - to musi byc "zajefajna" gra, ktora kazdy "true" "gamer" powinien koniecznie zakupic. Itd itp.

Dnia 05.11.2009 o 10:18, Darkstar181 napisał:

W przypadku takiego Empire Total War (tak, wiem że zupełnie inny gatunek, ale chodzi
o podobną sytuację) okazało się że rację mieli właśnie ci, którzy zaniżyli ocenę, wytykając
liczne błędy, skaszaniałą A.I, i problemy z instalacją, które jakoś przemknęły czołowym
serwisom i magazynom, które chyba po godzinie grania wystawiały 9/10.


Ehh, napisalbym pare zdan, ale zaraz mnie tu zjedza, ze pisze o teorii spiskowej dziejow, nie mam dowodow na poparcie swoich tez itd itp. Szkoda zachodu.

Dnia 05.11.2009 o 10:18, Darkstar181 napisał:

Ciekawa jak będzie z Dragon Age.


Sam jestem ciekawy :) Zamowienie zlozylem, czekam na realizacje :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.11.2009 o 01:23, Stfforex napisał:

TeamXbox

Dragon Age: Origins is not for newbs. It’s not for the RPG-squeamish who could
barely handle Mass Effect. It is for serious RPG gamers who will no doubt appreciate
BioWare going back to its fantasy RPG roots, and they’ll eat this game up like
the greatest all-you-can-eat buffet they’ve ever been to.



Ja na RPG zęby pozjadałem i to zarówno Zachodnich (BG 1 i2 , PT, F 1 i 2, NWN 1 i 2 etc) jak w mocno wiśniowych :) (ostatnio Lost Odyssey, Tales of Vesperia, PErsona 4 czy Demon Souls ) i uwierz mi przy większości pozycji z tej listy to będzie łatwiutki RPG. Ale łatwy dla mnie nie znaczy że będzie łatwy dla większości śmiertelników :)

P.S. Spróbuj kiedyś przejść FF XII na wysokim poziomie trudność albo Demon Souls na normalu (na hard to nawet ja jestem cienki) to zrozumiesz co to znaczy Trudny RPG :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.11.2009 o 12:06, Blantman napisał:

P.S. Spróbuj kiedyś przejść FF XII na wysokim poziomie trudność


A jak się przechodzi FFXII na wysokim poziomie trudności? :>

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No to wtopa ... podobno nie ma kodów na dlc w wersji x360 ... chyba zamawiam wersję na ps3 z USA albo wersje na x''sa z Wlk Brytanii poczekam dłużej ale przynajmniej będę pewny tego co kupiłem. Jeżeli to prawda z kodami to zawiodłem się na EA Polska myślałem że traktuje lepiej klienta niż Microsoft (patrz wykastrowana wersja kolekcjonerska GoW2 czy Forzy)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No i wtopa ... właśnie wracam z Empika do którego przyszedł komunikat,że gra Dragon Age w wersji na PC i na XBOXA ma POWAŻNY BŁĄD i jest nakaz wycofania wszystkich egzemplarzy gry z CAŁEGO rynku Europejskiego ....
ponoć,jutro oficjalny komunikat.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować