Zaloguj się, aby obserwować  
Yahoo

Dragon Age

10699 postów w tym temacie

Dnia 05.01.2015 o 19:12, Scyzoryk17 napisał:

Dobra, chyba wczytam save. Myślisz, że mogę iść w takim składzie : Ja (mag), Morrigan,
Wynne i Leliana ? Czy mam szansę przetrwania ? Nie chcę wyrzucać z drużyny Morrigan.


Ja latałem z Alistarem, Wynne i Lelianą (grałem magiem) i było w porządku. U ciebie mimo wszystko wymieniłbym Morrigan na jakiegoś wojaka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja niedawno przeszedłem grę na trudnym z drużyną mag, Morrigan, Wynne, Alistair. Mój mag typowo do zadawania obrażeń, Wynne leczenie i buffy, Morrigan klątwy, Alistair tank - bardzo przyjemnie się grało, nawet bez otwierania zamków nie mogłem narzekać na sprzęt i kasę. Chyba było nawet łatwiej niż przy jednym z moich podejść gdzie grałem dwoma magami, porzucając trzeciego na rzecz właśnie łotrzyka. Jedyne wymaganie to rozsądne dysponowanie umiejętnościami i trochę grzebania w taktykach (chyba że planujesz każdą umiejętność odpalać manualnie, mnie w tym podejściu się nie chciało poza walkami z najecięższymi bossami).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zainstalowałem sobie grę żeby jeszcze raz spróbować przejść.
Grając wcześniej gra chodziła mi całkowicie płynnie, bo, jak mi się zdaje, spełniam zalecane wymagania sprzętowe.
Teraz kiedy odpalam, przez parę pierwszych minut gra działa płynnie, tak jak powinna, a potem nagle zaczyna mi ciąć. Nie jest to spadek FPSów, ale przycina regularnie w interwałach co kilka milisekund (?) na kilka milisekund (?). Ktoś wie "jak z tym walczyć" :D?
moja specyfikacja:
Radeon HD4670
4GB RAMu
Procesor AMD Phenom II X2 545 3,0 GHz
Na obydwu partycjach dysku mam duży zapas miejsca więc w tym też chyba nie leży problem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

slepy strzal
moze sprobuj przeinstalowac physx w panelu sterowania, gra wymaga starszej wersji (aegis) -moze instalka bedzie w folderze gry ,a moze trzeba poszukac w necie - PhysX Legacy- a nie wiem jak z radeonami w takich przypadkach sie robi. No, ale jakby ich nie bylo to byl blad- wiec moze chodzi o stery do karty lub directxa a moze cos innego?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.01.2015 o 18:09, Sarinew napisał:

slepy strzal
moze sprobuj przeinstalowac physx w panelu sterowania, gra wymaga starszej wersji (aegis)
-moze instalka bedzie w folderze gry ,a moze trzeba poszukac w necie - PhysX Legacy-
a nie wiem jak z radeonami w takich przypadkach sie robi. No, ale jakby ich nie bylo
to byl blad- wiec moze chodzi o stery do karty lub directxa a moze cos innego?

Sterowniki mam najnowsze, a wersji DirectXa 11 używam.
Spróbuję z PhysX

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.01.2015 o 18:43, Bezi_113 napisał:

Sterowniki mam najnowsze


Może tu jest przyczyna? Dwójka ma duże problemy na nVidii nowych sterownikach, więc sprawdź też, czy może Origins też nie mają czegoś takiego na Radeonach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.01.2015 o 20:59, Strange101 napisał:

> Sterowniki mam najnowsze

Może tu jest przyczyna? Dwójka ma duże problemy na nVidii nowych sterownikach, więc sprawdź
też, czy może Origins też nie mają czegoś takiego na Radeonach.

Spróbuję. Myślisz, że to może występować przez sterowniki też w innych grach? Dragon Age jest jedną z kilku gier w których mam ten problem. Gothic I, II, III, Medal of Honor: Warfighter, Metro 2033. Akurat w Metro jestem w stanie uwierzyć że to kwestia sprzętu, ale Gothic II :D?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Starsze gry lubią się pogryźć z nowymi sterownikami lub DirectX, więc to całkiem prawdopodobne. Inna przyczyna, jaka przychodzi mi do głowy, to przegrzewanie się komputera - po paru miesiącach dobrych wyników nagle wszystko zaczęło gorzej działać, szczególnie tak po parunastu minutach grania -> zablokował się jeden wentylator i karta cięła po osiągach, żeby się nie spalić. Nie zaszkodzi sprawdzić i przedmuchać przy okazji sprężonym powietrzem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No dobra, zainstalowałem sterowniki z 2012 roku i DirectX 9.0c ale to nie pomogło.
Zainstalowałem też FRAPS żeby zobaczyć jak FPSy- przez pierwszą-pierwsze dwie minuty od włączenia gry jest 39-50 FPS. Po tym czasie płynność spada na 19-25 FPS, przez dłuższy czas trzyma się 21.
Masz może jeszcze jakiś pomysł :P?
To na pewno nie kwestia chłodzenia, komputer jest dobrze chłodzony, wiatraki chodzą na maksymalnych obrotach, a temperatura karty graficznej nie przekracza 35 stopni, przynajmniej teraz kiedy nic nie jest włączone. Potem sprawdzę do ilu stopni wzrasta w trakcie gry.
Wyłączenie antywirusa też nie pomogło, a w tle nie działają żadne inne programy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jak bym wiedzial, ze problem jest w innych grach to nie pisalbym o instalacji PhysX Legacy, skoro pisales o DirectXa 11 to znaczy masz windowsa nowszego niz xp, moze sprobuj uruchomic gre z trybem zgodnosci xp?
Lub w czasie grania wejdz w menadzer procesow i dla danego procesu gry (cos typu daorgins.exe) ustaw by pracowal 1 rdzen - Ustaw Koligację i wyłączasz cpu1 czy inny rdzen.
Jak juz chcesz sprawdzac osiagi na calego to sprawdzaj tez osobno ile pracuje procek i karta, ale nie wiem jaki program jest od tego.;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.01.2015 o 21:19, Bezi_113 napisał:

maksymalnych obrotach, a temperatura karty graficznej nie przekracza 35 stopni, przynajmniej

35 stopni w idle w przy chodzących wiatrakach to nie tak mało, chyba że masz 30 w pokoju. Upewnij się że to nie to, możesz ściągnąć np. MSI Afterburner, który Ci zrobi czytelny wykres temperatury zarówno karty jak i procka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Skoro tak napomknęliście o tej temperaturze to pomyślałem sobie, że dawno komputera nie czyściłem :D
Tak więc dzisiaj otworzyłem i zabrałem się do roboty... a trochę tego było :D
Karty graficznej (zdjęcie 2) spod kurzu nie było widać. Tak samo nie wiem jak wiatrak procesora jeszcze w ogóle pracował między tym całym syfem :D
No i zagadka rozwiązana, bo jak tylko złożyłem wszystko do kupy to zacinki znikknęły całkowicie- teraz śmiga w 60-70FPS, przy bitwie między 40 a 50FPS.

Temperatura bez pracy nie przekracza 28 stopni, a w trakcie gry sięga do 45 stopni. Jest spora różnica.

W ten sposób rozwiązaliście zagadkę problemu z którym borykałem się od ponad roku, wielkie dzięki :D

20150129161704

20150129161716

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jak wygląda gra postacią korzystającą z broni dystansowych w obciążającej zbroi?
Odblokowałem zdolność "master archer" i teraz zastanawiam się czy ubrać swojego elfa w jakąś zbroję kolczą.
Będę miał jakieś kary za to poza zmęczeniem?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 31.01.2015 o 20:45, Bezi_113 napisał:

Jak wygląda gra postacią korzystającą z broni dystansowych w obciążającej zbroi?
Odblokowałem zdolność "master archer" i teraz zastanawiam się czy ubrać swojego elfa
w jakąś zbroję kolczą.
Będę miał jakieś kary za to poza zmęczeniem?

Zdolność "Master Archer" powoduje że możesz nosić ciężką zbroję (heavy armor) bez żadnych kar do używania łuku czy kuszy. Kary wciąż będą występować przy użyciu masywnych zbroi (massive armor).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem Przebudzenie na Originie, ale po kliknięciu nowa gra uruchamia się tylko podstawowa kampania, tak jakby gra nie widziała dodatku. Wie ktoś co z tym fantem zrobić?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ehh Dragon Age...uruchomiłem dzisiaj grę po 6 latach i muszę przyznać bez bicia, że po szumnych zapowiedziach i po moich wielkich oczekiwaniach już bez tego premierowego podniecenia ta gra jest naprawdę dobra. Fabularnie nieźle, ogólnie wydaje mi się, że historia Szarych Strażników miala ogromny potencjał i aż szkoda, że w kolejnych odsłonach ich historia została zminimalizowana . Tak czy inaczej po przejściu wszystkich trzech części Początek uważam za najlepszą odsłonę i pod względem erpegowym jak i fabularnym. Może pomijając zakończenie i finalne starcie bo to byl raczej zawód. Szkoda, ze ta seria od dwójki zaczęła tyle zapożyczać od Mass Effecta.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam

Czy ma ktoś jakikolwiek pomysł, skąd mogę zdobyć Dragon Age: Origins w wersji na OS X? Wiem, że taka gra wyszła, natomiast nie ma jej np. na Steamie (nie wiedziec czemu, jest tam wersja tylko na windowsa), rownież wersji pudełkowej nigdzie za bardzo nie mogę znaleźć (pewnie z racji czasu, jaki minął od wydania gry). Jakiekolwiek pomysły? Bede wdzieczny

PS. Nie chodzi mi ani o boot campa, ani granie w parallels

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować