Zaloguj się, aby obserwować  
Yahoo

Dragon Age

10699 postów w tym temacie

Dnia 08.11.2009 o 22:22, destro177 napisał:

Czy jakiś starszy gracz odczuwa w DA "ducha" Baldur''s Gate? Coś jak Risen, w którym
czuć pierwszego i drugiego Gothica co chwilę. Tęsknię za dobrym RPG w dobrym stylu, i
pokładam spore nadzieje w DA. Czy to zupełnie inna produkcja, nie czerpiąca ze starych
klasyków?


Może nie mam stażu 25 lat w branży, ale dorastając z BG i przechodząc go kilka razy mogę powiedzieć Ci Drogi Kolego, że kupuj, bo gra ma klimat taki jaki czuję gdy gram w tę starą, ale genialną produkcję:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 08.11.2009 o 22:27, alexiej napisał:

Może nie mam stażu 25 lat w branży, ale dorastając z BG i przechodząc go kilka razy mogę
powiedzieć Ci Drogi Kolego, że kupuj, bo gra ma klimat taki jaki czuję gdy gram w tę
starą, ale genialną produkcję:)


Dobrze to słyszeć. Pozostaje kwestia czy brać na PC czy na X360. Dema nie ma, więc nie wiem jak będzie mi chodzić na tym złomie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.11.2009 o 22:31, destro177 napisał:

Dobrze to słyszeć. Pozostaje kwestia czy brać na PC czy na X360. Dema nie ma, więc nie
wiem jak będzie mi chodzić na tym złomie :)


Zależy jaki masz PC. Jak spełniasz minimalne, ale daleko do zalecanych to x360, jak blisko to bieraj na PC :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Taak, na to czekałem. Epicka przygoda. Gra jest ogólnie świetna. I coś czuje że naprawdę baaaaaaaaaardzo długo czasu przy niej spędzę. Nie dość że jest kilka ścieżek - przy każdej rasie jest inaczej to grałem 5h a gra ukończona w 4%. Coś wspaniałego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja też nie mam może jakiegoś długiego stażu w graniu w komputerowe role-playing - Dragon Age jest bez wątpienia grą godną uwagi, dopracowaną i przez to bardzo dobrą - niemniej zupełnie jak Baldur to ona nie jest. Widzisz w Baldurze i Planescape Torment trafiały się diaglogi, które można było ciągnąć przez kawał czasu, można było głowić się nad zagadkami Dżinów itp. W DA trochę mi tego brakuje - chyba, że jeszcze nie doszedłem do *takich* dialogów. Bardziej przyrównałbym DA do IWD.

Na korzyść DA na pewno wpływają następujące czynniki:
- osobne historie postaci na początku a w późniejszych etapach gry inne questy i trochę inne podejście postaci do bohatera (choć pewnie im dalej w grze, tym bardziej wszystko się wyrównuje i czujemy mniejszą różnicę),
- na hardzie i wyżej walki są na serio wymagające jak za czasów starego dobrego Baldura,
- długość game-play''a jak na dzisiejsze produkcje przekracza wszelkie oczekiwania ;),
- część questów nie jest zapisywana do dziennika, a nad ich rozwiązaniem główkujemy zdobywając czyjeś notatki, listy, albo księgi,
- i tak, w widoku taktycznym gra ze swoimi odgłosami, klimatem i muzyką przywołuje wspomnienia starych gier BioWare na Infinity Engine (aż łezka się kręci w oku).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.11.2009 o 22:25, Minsc_i_Boo napisał:

A ja mam pytanko. Czy gra mocno sojleruje książke "Utracony Tron"? Przeczytałem juz
grubo połowę i martwię się że jak zacznę grać dziś to popsuje sobie przyjemność z dalszej
lektury.



Z tego co wiem wydarzenia w książce są prologiem do samej gry, więc raczej nic sobie nie popsujesz w czytaniu graniem i na odwrót.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.11.2009 o 20:36, Minsc_i_Boo napisał:

No to zostałem wydymany. Bo u mnie nie ma


No właśnie teraz przy wydaniu okazało się że oczywiście polacy są wydymani bo nie ma live w polsce i nie ma kodów. Choć EA mówiło że kody na dodatki będą w każdym pudełku na świecie. Mam wersje na Xbo i PC (PC od szwagra) i w PC jest ulotka z kodami, w Xbox nie. Napisałem do pomocy EA że podobno miały być w każdym pudełku kody na DLC a w moim na Xbox nie ma i odpisali my bym wysłał skan dowodu zakupu. Jak coś się wyjaśni dam znać.

Ogólnie postać Shale jest świetna:) I bardzo ubolewam że mogą nam towarzyszyć tylko 3 postacie bo aż chce się zabierać więcej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.11.2009 o 22:56, Stfforex napisał:


Ogólnie postać Shale jest świetna:) I bardzo ubolewam że mogą nam towarzyszyć tylko 3
postacie bo aż chce się zabierać więcej.


Chcesz powiedzieć,że Shale, ogar itd.liczą się za człownków?! Myślałem, że Shale jest dodatkiem xD

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.11.2009 o 22:56, Stfforex napisał:

Ogólnie postać Shale jest świetna:) I bardzo ubolewam że mogą nam towarzyszyć tylko 3
postacie bo aż chce się zabierać więcej.


Potwierdzam, golem jest super...no i jej wstręt do różnej maści ptaków ;)) Dla mnie to jedna z lepszych postaci w grach RPG i tyle :D

alexiej

Nie. Shale jest pełnoprawnym członkiem drużyny....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

czy team

Woj z bronią dwureczną
woj tanker
liliana z tył na łuku
Morrigan zamrażająca i z błyskawicą

czy taki team jest dobry i da rade w późniejszych fazach?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Pytanko, ukończyłem questa

Spoiler

z Urną.


Teraz mam iść z traktatami do krasnoludów bądź elfów. Dostęp do elfów w mieście jest zamknięty, strażnik mnie nie wpuszcza. A regionu krasnoludów nie ma na mapie. Co mam zrobić?..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.11.2009 o 23:01, Longer napisał:

Potwierdzam, golem jest super...no i jej wstręt do różnej maści ptaków ;)) Dla mnie to
jedna z lepszych postaci w grach RPG i tyle :D


A gdzie mozna go znalezc? DLC zainstalowalem, ale cos tego golema znalezc nie moge. I jeszcze takie pytanie - gdzie znajduje sie krag Maginow?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.11.2009 o 22:56, Stfforex napisał:

Napisałem do pomocy EA że podobno miały być w każdym pudełku kody na DLC a w moim
na Xbox nie ma i odpisali my bym wysłał skan dowodu zakupu. Jak coś się wyjaśni dam znać.


Ja miałem nadzieję że jak zarejstruje grę na stronie EA to wyślą kod na maila. Na ostatniej stronie instrukcji jest napisane : Zarejstruj swoją grę na ea.onlineregister.com[...]a otzymasz darmowy kod lub poradę[...] po czym podany jest kod rejestracyjny gry. Niestety to chyba nie to. A tak mi zalezało na golemie...

w kazdym razie koniecznie daj znać jak poczła walka o twoje DLC. Jak sie okaże skuteczna to pójdę w twoje ślady..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.11.2009 o 23:04, Wojman napisał:

A gdzie mozna go znalezc? DLC zainstalowalem, ale cos tego golema znalezc nie moge. I
jeszcze takie pytanie - gdzie znajduje sie krag Maginow?


Jak szukasz magów, to przy dokach Kalanhad (taka nazwa chyba) jest ich wieża :) ale głowy za to nie dam ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.11.2009 o 23:04, Wojman napisał:

A gdzie mozna go znalezc? DLC zainstalowalem, ale cos tego golema znalezc nie moge. I
jeszcze takie pytanie - gdzie znajduje sie krag Maginow?


Na górze masz zaznaczone krąg magów, właśnie znajduje się tam, na dole jest miejsce gdzie jest ukryty golem, jednak najpierw gdzieś tak po lewej stronie od Redcliffe znajduje się przełęcz (nie pamiętam nazwy), tam musisz się udać i dostaniesz pewien przedmiot potrzebny do uruchomienia golema .

20091108231019

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

W chwili obecnej korzystam ze skladu:

1. Glowna postac (Kasira) - mag
2. Alistair - Wojownik
3. Leliana - Lotrzyk/Bard
4. Morrigan - Mag

I ta druzyna spisuje sie calkiem sensownie. W starciach uwage wrogow na sobie skupia Alistair, Kasira pierwsze co rzuca to zaklecia wspomagajace, Morrigan zaklecia ofensywne, a Leliana sluzy jako wsparcie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.11.2009 o 23:01, Longer napisał:

Potwierdzam, golem jest super...no i jej wstręt do różnej maści ptaków ;)) Dla mnie to
jedna z lepszych postaci w grach RPG i tyle :D


Jak tylko mogłem pobiegłem po Shale:) I okazało się że postac jest genialna, ćos jak HK-47 (nie wiem czy dobrze - ten robot) z KOTORa:) Genialne postacie! Shale to mój ulubiony typ towarzysza;-) No i jak przystało na golema jest mocna i idealna do tankowania:) I jak polski dubbing jest bardzo dobry przez większość gry (na prawdę swietna robota) to akurat Shale zdecydowanie lepsza jest w wersji angielskiej..

A dla tych co tak cieszyli się że w wersji PC jest rzut izometryczny, to przez 25 godzin gry użyłem go 2 razy i więcej nie będę. Zbyt ogranicza widok na większy dystans, i jest trochę chaotyczny podczas walki. Osobiście ciągle gram z za pleców bohatera i tak się gra i wczówa w grę najlepiej:) Ale to tylko moje zdanie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 08.11.2009 o 23:30, Stfforex napisał:

Jak tylko mogłem pobiegłem po Shale:) I okazało się że postac jest genialna, ćos jak
HK-47 (nie wiem czy dobrze - ten robot) z KOTORa:) Genialne postacie! Shale to mój ulubiony
typ towarzysza;-) No i jak przystało na golema jest mocna i idealna do tankowania:) I
jak polski dubbing jest bardzo dobry przez większość gry (na prawdę swietna robota) to
akurat Shale zdecydowanie lepsza jest w wersji angielskiej..


Tak, HK-47 też był świetny, KotOR to dla mnie jedna z najlepszych gier RPG także ze względu świetnych kompanów, jednak Dragon Age jest równie dobry, a golem genialny ;)
Ja też zawsze zawsze mam Shale u boku...a co do dubbingu to nie wiem, wolałem grać w wersji angielskiej, jest o wiele lepsza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.11.2009 o 23:36, Longer napisał:

Ja też zawsze zawsze mam Shale u boku...


I tu mój problem. Chcę mieć w zespole Morrigan ze względu na siłę ognia jej zaklęc, Shale bo to genialna postać i bardzo twarda w zwarciu i... Mam dylemat ciągle czy brać Lelianę czy Alistaira. Z jednej strony Alistaira chcę zabierać bo to w końcu strażnik i wydaje mi się że powinienen go zabierać, z drugiej Leliana przydaje się do otwierania skrzyń których w grze dużo i żal je zostawiać :P

No i widzę że napisałem wczówa zamiast wczuwa w poprzenim poście. Niezły kffiatek:) Ale człowiek już zmęczony gdy gra cały dzień (dawno nie miałem tak by gza pochłoneła mnie tak by grać do upadłego):)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować