Zaloguj się, aby obserwować  
s2nto

Armies of Exigo

128 postów w tym temacie

Mam dużo złota, drewna, tyle, że wystarczy mi na wieśniaka lub rycerza. Ale wyskakuje mi napis "brak zaopatrzenia. Szkolenie jednostek wsztrzymane" Co muszę jeszcze zrobić aby mieć więcjej postaci?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam wersję z CDA i chyba padłem ofiara jakiegos buga.Primo:jednostki odznaczają sie niesamowitą samowola,tzn.:rozkazuje, dajmy na to,knechtowi by zaatakował wojownika.Gdy knecht nie daje sobie rady,oczywistym jest ze chcę by sie wycofał,ale ten walczy dalej i.......umiera.To samo jest w kampanii,to samo w multi.Po prostu jednostki słuchaja tylko jednego rozkazu:atak.Secundo:czytajac poprzednie posty zauwazyłem to,iz wielu mówi o wysokim poziomie trudnosci,szczególnie w 4 misji Cesarstwa.Ja t ą misje ukonczyłem bez problemu.dlatego ze wróg wogóle mnie nie atakował!Jedynie machiny przeszkadzały,ale z nimi szybko się uporałem,Serio,przez całe pół godziny miałem sielanke!Gram na średnim poziomie trudnosci.Moje pytanie:czy ja cos zle robie i czy jakiś patch może mi pomóc?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jednostki wykonują zawsze jeden tylko rozkaz. Jak każesz atakować to będzie atakował. Nie przypominam sobie RTSa, w którym po rozkazie ataku jednostka po pewnym czasie sama się wycofa.

Coś mi się zdaje, że jest bug na tym poziomie trudności. W wcześniejszych wersjach gry było naprawdę ciężko. Wróg atakował nieustannie. Grałem w tą misję przy wersji 1.4 w łatwym i raczej przeciwnik coś robił.
Wiesz Rodrin sam się dziwie.

PS: Szukam ludzi do gry po sieci. Dodawać mnie do znajomych (Gartak) lub kontaktować się przez Xfire (big5moon).
Miłej gry.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Problem ze sterowaniem jednostkami rozwiązałem,była to moja wina.Po prostu w Opcjach zaznaczyłem "PPM ruch i atak".Jeśli chodzi o AI wrogów poprawy niestety nie ma:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Usunąłem te grę, zwyczajnie nie chciało mi się w to grać, gdy mam lepsze tytuły... Dobry klon Warcrafta nic poza tym, system podziemi nic w rozgrywce nie zmienia w porównaniu do innych podobnych RTSów...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

>system podziemi nic w rozgrywce nie zmienia w porównaniu
Ano:P prawie nic. W kampanii cesarstwa wróg tylko raz wykorzystywał podziemia, aby mnie atakować na powierzchni. Ja robiłem to wprawdzie częściej, ale gnomich robotników użyłem tylko raz(z ciekawości).

Tak szczerze to gierkę chciałem kupić już kilka długich lat temu, kiedy miała premierę. Zakup się odwlekał i odwlekał i odwlekał za sprawą bardziej wartościowych tytułów. Ale w końcu w nią zagrałem:D Zaliczyłem przed chwilą kampanię Cesarstwa na średnim poziomie trudności i zaczynam kampanie Przeklętych. Temat trochę przejrzałem(ledwo kilka stron) i w pełni muszę potwierdzić wysoki poziom trudności i prawie ekstremalny w misji oblężenia morgothu - masakra.
Mi osobiście gierka bardzo się podoba. Intro i filmiki wprowadzające z przyjemnością oglądałem, interfejs niespecjalny, ale bardziej na plus, dużo różnorodnych i ciekawych jednostek, sporo budowli i jeszcze więcej ulepszeń. Grafika mimo lat, bardzo przyjemna i miła dla oka. Fajnie też, że trzeba grać "taktycznie", gdyż zwykły rush kończy się najczęściej śmiercią;d Aha chciałem wspomnieć o drzewach:) nie dość, że upadają to jeszcze można wzniecić mały pożar.
Ciekawym patentem było wychodzenie wilków z lasu... tylko szkoda, że dotyczyło jednej mapy i związanym z tym był poboczny quest;p
Specjalnie wnerwiających błędów nie znalazłem, jedynie irytuje nakładający się dźwięk strzelania z łuku i brak możliwości przybliżania i oddalania kamery.

ps: był to pierwszy rts przy którym używałem klawiatury:P zwykle wszystko robie myszką

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Hm, gra dosc nudna:/ nie wnosi raczej nic nowego, ale mozna sobie czasem przyjemnie kilka orkow czy innych zielonobrzydkich chlasnac:) dosc szybko sie odinstalowala z mojego kompa jak tylko Mass Effect dotarl:) mimo to ladnie zrobione jednostki (nie liczac przerywnikow...) i mozna pograc:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam problem w dziewiątej misji Przeklętych:P Znajduje się na północnym wschodzie mapy i mam zniszczyć trzy bazy zwierzoludzi(są na wysepkach). Atak z zaskoczenia tzn. przez portal kończy się całkowitym fiaskiem - podobnie próba przelotu, którą doszczętnie niszczą wieżyczki wroga ustawione na całym wybrzeży. Powolne atakowanie i zdobywanie małych przyczółków w grę niestety nie wchodzi;p jest strasznie mało surowców.
Help

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Taaa znowu ja:P utknąłem w dziesiątej misji kampanii zwierzoludzi. Jestem chyba w piątej komnacie(?) i muszę przejść labirynt. Problem w tym, że przejścia blokują małe kamyki lawy. Pomocy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam wersję z CDA i jest problem z rejestracją do gry w internecie. Cokolwiek bym nie wpisał, zawsze wyskakuje komunikat, że taki login jest już zajęty... nawet jak wpiszę jhdioahdfdw90hf...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ma ktoś kody to tego ?? Na google nie mogłem znaleźć, a jak wpisałem nawet po anglikańsku to co strona to mnie do innej przenosiło.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.07.2008 o 21:15, Joannita napisał:

Ma ktoś kody to tego ?? Na google nie mogłem znaleźć, a jak wpisałem nawet po anglikańsku

Kodów nie ma;P W swoim czasie sam szukałem.
Jeśli masz problem z przejściem misji to najłatwiej zmienić poziom trudności.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Gra jest pod koniec na prawdę trudna ale mimo to gra się miło. Widać klonowanie Starcrafta/Warcrafta ale wyszło to bardzo zjadliwie. Szkoda, że gra nie odniosła żadnego sukcesu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.07.2008 o 21:25, Forgotten napisał:

> Ma ktoś kody to tego ?? Na google nie mogłem znaleźć, a jak wpisałem nawet po anglikańsku

Kodów nie ma;P W swoim czasie sam szukałem.
Jeśli masz problem z przejściem misji to najłatwiej zmienić poziom trudności.

Gram na najniższym, i utknąłem na 4 bo mi w 9 min przysyłają falę ludzików i nie chce mi się od nowa grać tej misji by nastawiać koszarów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

> Gram na najniższym, i utknąłem na 4 bo mi w 9 min przysyłają falę ludzików i nie chce
Eee... 4 misja w kampanii cesarstwa? Ja zrobiłem to tak...
Stwórz około pięciu roboli, po dwóch do każdej bramy, a jednego zostaw na górze aby zaczął robić wieżyczki wzdłuż murów. Wybuduj dosłownie kilka(około pięciu) wieżyczek przy połódniowej bramie i obsadź w nich łuczników. Ustaw tam prawie całe wojsko i czekaj na atak(pamiętaj o mnichach) W wschodniej zaś wznieś kilkanaście i zastaw tam mały odział. Najpierw nieprzyjaciel natrze na południowa bramę więc powinieneś zdążyć rozbudować się na wschodzie, gdzie nastąpią kolejne ataki. Oczywiście kupuj nowe jednostki w proporcji trzech łuczników na jednego żołnierza i wykupuj ulepszenia(ale nie dla mnichów). Gdy zwolni ci się jakiś robol zacznij robić wieżyczki na tym podwyższeniu, w drodze na wyższe piętro zamku(uważaj aby nie za gęsto - ja przypadkowo zablokowałem sobie tak drogę ucieczki...:D) Wybuduj też dodatkowe koszary, zbrojownie i świątynie/klasztor przy Alaryku(?) i pamiętaj, że w każdej chwili możesz kupić łucznika za 100 sztuk złota. Nie wspomagaj zbytnio wschodniej bramy i jeśli wróg rozwali tam twoją obronę to przenieś się na górę i wszystkimi robolami buduj, ulepszaj(!) wieżyczki(i obstawiaj łucznikami).
W kupie siła - serio. I nie przejmuj sie, że jeszcze 15, 20 minut, spokojnie wytrzymasz tylko buduj wieżyczki, naprawiaj wieżyczki i ulepszaj wieżyczki:D
Aha, oczywiście nie wychodź poza zamek i olej katapulty wroga. Mają zasięg tylko na dolny dziedziniec więc na górze będziesz bezpieczny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.07.2008 o 21:47, Lailonn napisał:

Gra jest pod koniec na prawdę trudna ale mimo to gra się miło. Widać klonowanie Starcrafta/Warcrafta
ale wyszło to bardzo zjadliwie. Szkoda, że gra nie odniosła żadnego sukcesu.


Dzisiaj widziałem pełną wersję w CDAction, ten numer o MassEffect.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Przeglądałem płyty z pełnymi wersjami gier z CDA i znalazłem armies of exigo. Postanowiłem sobie zainstalowac bo juz kiedys mi sie ta gra podobała ale natrafiłem na problem juz w 3 misji:/ Otóż mam dotrzec wielkim mistrzem(nie pamietam jak on sie nazywa) do obleżonego zamku(nazwy takze nie pamietam:P) Problem w tym ze przed zamkiem sa 2 wioski wroga i z nic nie moge sie przebic:/ Gram na poziomie srednim i nie sadziłęm ze bedzie tak trudno juz na początku. Zna ktos jakis cudowny sposób zeby przejsc te misje?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Yyy ja nie miałem z tym zadaniem żadnego problemu:P
Ok, masz rozwalić dwie wioski, jak pamiętam dostałeś do dyspozycji małą bazę (w południowo zachodniej części mapy) więc wyciskaj z niej wszystko co można.
Najpierw zaatakuj tę na (?) prawo gdzie jest trebusz. Dzięki niemu rozwalisz drugą osadę nie ruszając się praktycznie z miejsca. Wysyłaj tylko kilka pojedynczych jednostek, aby odkrywały mapę i wskazywały Ci lokalizację budynków, które wróg będzie szybko odbudowywał. Przygotuj się też na obronę machiny:d twój przeciwnik będzie systematycznie wysyłał odziały z ogrami, właśnie w jej kierunku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam takie pytanie.. Gdy Gam nieumarlymi mam misje w lesie i musze tam kogos zabic jakiegos wodza nieumarlego w kanalach gdzie jest pelno szczurow (sory ale ostatni raz w armie of exigo gralem 1 rok temu i zobaczylem ze jest temat o tej grze)gdy zabilem go dookola monitora byla obramuka jak do obrazu a w srodku czemo i tak ciagle to byl koniec gry czy zakazdym razem mi sie wtedy zacinalo ktos mial takie problemy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować