Zaloguj się, aby obserwować  
s2nto

Armies of Exigo

128 postów w tym temacie

Dnia 27.03.2011 o 20:24, HaKeReX napisał:

Czy ktoś jeszcze zagląda w te strony? Proszę o pilną odpowiedź.

Zdarza się, ale w gre nigdy nie grałem :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.03.2011 o 23:04, HaKeReX napisał:

Witam was użytkownicy forum Gram.pl. Przepraszam za "odkopanie tematu" sprzed 1,5 roku,
lecz chciałbym uzyskać pomoc. Czy ktoś kto przeszedł Armies of Exigo użyczyłby save z
końcówki misji 12 kampanii zwierzoludzi? Chciałbym prosić o save''a, gdyż nie mogę na
razie poradzić sobie z misją 11, a chciałbym bardzo zobaczyć końcówkę kampanii (jak wyglądają
końcowe filmy z kampanii, o ile takowe istnieją). Czy uzyskałbym pomoc w tej sprawie?
Pozdrawia was HaKeReX.


Wydaje się, że masz małe szanse na otrzymanie tego pliku. Grałem prawie pięć late temu i nie trzymam tyle plików z gry, a to że w ogóle zachowuje save''y po odinstalowaniu niektórych gier, koledzy uznają za dziwactwo ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tak się składa, że mam zarchiwizowane save''y, ale nie mam już gry i nie pamiętam z jakiego etapu pochodzą. Przeszedłem całą i możliwe, że będą zawierać odblokowane wszystkie misje. Problem może być jeżeli chodzi o wersję patcha, bo nie pamiętam czy grane było na najnowszym (1.4 chyba), ale i tak nie powinno mieć to znaczenia, o ile pamiętam.

Tak, czy inaczej, warto skończyć całą. Końcowy film jest mocarny pod względem wykonania, jak i wszystkie pozostałe zresztą. Samą grę też wspominam jako naprawdę śliczną i dopracowaną, choć dość oldschoolową pod względem mechaniki.

W archiwum jest folder SavedGame z profilu http://www.speedyshare.com/files/27662335/SavedGame.rar

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Niestety nie udało się. Zapisy te co wysłałeś Validus pewnie są z wersji wcześniejszej jednak niż 1.4, ponieważ przy kliknięciu na zapisie nic się niestety nie pojawiało (opis misji, rozmiar mapy itp.) a przy próbie załadowania wystąpiła taka informacja: Cannot load game: The Scenario file cannot be found.

Przy okazji, w jakim pliku w Windows XP powinny lądować zapisy obrazów np. z pulpitu?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Możliwe, że potrzebne są jeszcze inne pliki profilu żeby widziało save''y. Znalazłem jeszcze parę, więc jak chcesz, to spróbuj jeszcze z nimi, może coś z tego będzie.

Tu masz archiwum: http://www.speedyshare.com/files/27673872/AoX.rar

W środku są pliki:

"Config.con" - to są chyba tylko ustawienia video, dźwięku, itp. z folderu z profilem (Profile1 u mnie), ale na wszelki wypadek go wrzuciłem.
"Profile" - bardzo możliwe, że właśnie ten plik jest potrzebny żeby widziało moje save''y, ale jak go zamienisz na mój, to będziesz chyba musiał grać na stworzonym w nim profilu.

Nie wiem, gdzie trzeba wsadzić "campaigntriggers.trig" i "meleetriggers.trig" i czy są w ogóle potrzebne - zobacz gdzie masz je u siebie i w razie potrzeby zastąp moimi.

No i nie zapomnij żeby przed zastąpieniem plików zrobić kopie zapasowe swoich. W sumie to myślę że możesz dać radę i bez tego. Grałem na normal i pamiętam, że aż tak trudno nie było. Parę razy zdarzyło się zaczynać misje od nowa, ale raczej nie było tam nic, nad czym trzeba by się jakoś szczególnie męczyć.

Nie mam pojęcia w jakim pliku powinny lądować zapisy obrazów w XP. Wiem tylko, że screeny trafiają chyba do schowka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Validus dziękuję. Druga paczka bardzo pomogła. Dzięki temu mogę spróbować przejść misję 12 w ostatniej kampanii i przerzucić wtedy save do swojego profilu. Jeszcze raz dziękuję i wtedy jak się uda to spróbuje jeszcze z misją 11, bo coś nie mogę na razie sobie poradzić (jak mówiłem). Podmieniłem wszystko to co wysłałeś (oczywiście uprzednio zrobiłem kopie zapasowe swych plików) i wszystko działa. Plik "Config.con" oraz "Profile" wstawiłem tam gdzie należy, czyli C:\Documents and Settings\Administrator\Moje dokumenty\Armies of Exigo\Save (odnośnik to pliku Config.con oraz C:\Documents and Settings\Administrator\Moje dokumenty\Armies of Exigo\Save\Profile1 (odnośnik do Profile, zamiast Profile1 może być też Profile2, to zależy ilu graczy gra swoimi profilami i wpisać odpowiednią cyfrę). Zgadza się po wstawieniu pliku "Profile" grałem na "twoim profilu" tzn. była nazwa twego użytkownika. Ale na szczęście zrobiłem swój na nowo przerzuciłem zapisy te co mam odpaliłem ostatni jaki miałem i w ten sposób z powrotem powróciłem do poprzedniego stanu w kampanii (tzn. do dojścia do "ostatniej" misji, by móc takową przejść i rozegrać następną - w tym przypadku ostatni zapis to misja 10). Pliki te co podałeś czyli "campaigntriggers.trig" i "meleetriggers.trig" należy wrzucić do folderu, w którym zainstalowana została gra. W moim komputerze jest to taka ścieżka: D:\City Interactive\Armies of Exigo\Save i w tym pliku Save wkleić/wrzucić pliki dostarczone od Ciebie. Tak więc wszystko gra i dziękuję za pomoc. Od razu wrzuciłem na swój sprzęt (Pendrive 4GB - mam nadzieję, iż dobrze napisałem) drugą paczkę pliku, który wstawiłeś w link na stronie. Bardzo się to przyda. Jeszcze raz dziękuję. A propos pytania, jeżeli chodzi o obrazy to się pytałem w jakim folderze mogą się znajdować, gdyż chciałem po prostu zrobić screen tamtego błędu, co ci pisałem post wcześniej. Ale na szczęście wiedziałeś o co mi chodzi. Tak więc jeszcze raz dziękuję. Trochę się jednak rozpisałem, ale co poradzić? Udało się i od razu powiedziałem, gdzie te pliki od Ciebie Validus znajdują się. Pozdrawiam i będę wam życzył Prima Aprilis, dobrej Wielkanocy, Święta Niepodległości, weekendu majowego (dla tych oczywiście, którzy nie piszą matury) oraz oczywiście wesołych wakacji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować