Zaloguj się, aby obserwować  
Isildur

Sumptuastic - Temat Ogólny

11 postów w tym temacie

Nie znalazłem podobnego tematu o tym wspaniałym zespole, który moim zdaniem jest jednym z najlepszych, jacy są na polskim rynku i śpiewają piosenki w stylu pop-rock. Co wy o nich sądzicie czy macie jakieś inne informacje od tych, które ja zamieściłem?? Od razu mówię, że nie korzystałem z wikipedii jak niektórzy mogą sądzić;) Tutaj korzystałem z innych źródeł w dodatku jestem fanem tego zespołu to większość wziąłem z głowy i z własnych zbiorów;) Płyty i utwory wziąłem z własnej kolekcji, żeby nie było;) Dla ciekawostki powiem jeszcze, że ten zespół jest z moich okolic:)

Czy wiecie, że początki zespołu Sumptuastic sięgają trzeciej klasy podstawowej, kiedy to Andrzej Janusz wraz z Markiem Zającem, założyli oni swój pierwszy zespół „Black Spider”. Później tworzyli coś, co nazywali muzyką. Przez 6 kolejnych lat nabierali coraz większych umiejętności, by w 1995 roku założyć nowy zespół „Index”.
W skład nowego zespołu wchodził Andrzej, Marek i Konrad Truszkowski. Ich największym osiągnięciem było wydanie piosenki „Rex” na składance „Dance Club 3” wytwórni Eska Music z Zabrza. Niestety po roku zespół się rozsypał i przestał istnieć. Dopiero po 4 latach w 2000 roku Andrzej postanowił odnowić działalność i założyć kolejny zespół. Jak zwykle pierwszymi osobami, które tworzyły nowy skład zespołu był Andrzej i Marek. Następnie przyszła kolej na Konrada i chwilę później na Aśkę, czyli „Rybę”. Po krótkiej rozmowie z tria zrobił się kwartet. Tym razem był to już „Sumptuastic”, co z angielskiego słowa, „Sumptuos” oznacza „cos wspaniałego”.
Rozpoczęli oni pracę nad muzyką, głównie odnawianiu starych piosenek. W trakcie pracy rozdawali płytki z własną muzyką i dzięki czemu doszło do pierwszej oferty koncertowej. Było to 26 Maja 2001 roku w Warcie Bolesławieckiej. Właśnie wtedy zespół potrzebował gitarzysty i tak szeregi Sumptuastic zasilił swoją osobą Robert Opała. Już było pięć osób. Zagrali swój pierwszy koncert 26 maja 2001 roku o godzinie 18:00 w Warcie Bolesławieckiej. W późniejszym czasie z zespołu odszedł Konrad, a na jego miejsce wstąpił Przemek Rudyk. Zaraz po tym w 2001 roku w Sierpniu piosenka „Dla Ciebie” stała się hitem, dzięki przychylności pana Tomasza Dudskiewicza z Muzycznego Radia w Jeleniej Górze. Po sukcesie piosenki „Dla Ciebie”, do zespołu doszła Izabela Tarka. W takim składzie rozpoczęli swoją wielką trasę koncertową po całym kraju. W październiku 2001 roku podpisali kontrakt z wytwórnią fonograficzną Hit’n’Hot music z Warszawy. W Grudniu 2001 roku wyszedł ich pierwszy singel zatytułowany „Dla Ciebie” a w kwietniu 2002 roku drugi singel zatytułowany „Warto Żyć”. W obecnym składzie Sumptuastic tworzy swój najnowsze single i teledyski. W listopadzie 2002 roku wyszła ich debiutancka płyta zatytułowana „...bo to wszystko jest Dla Ciebie”.

Zespół Sumptuastic to jedna z najlepiej zapowiadających się grup muzycznych w Polsce. Na scenie istnieją od 2000 roku. Muzyka, jaką grają to pop-rock z domieszką dance. Można to ująć tak: jest to pop - rock grany inaczej. Skład zespołu to siedmioro młodych ludzi stworzonych po to, aby grać. Trójka frontmenów (dwie wokalistki i wokalista), gitarzysta, basista, klawisz i perkusista. Na scenie to prawdziwy wulkan, tętniący życiem!!!

Skład Zespołu:

1 - Joanna Iwanowska (Pseudo: Ryba) - Vocal
2 - Izabela Tarka - Vocal
3 - Andrzej Janusz (Pseudo: DjAj) – Teksty, Kompozycja, Vocal
4 - Robert Opala (Pseudo: Dready) – Gitara Basowa
5 - Marek Zając (Pseudo: Marc) – Instrumenty Klawiszowe
6 - Tomek Bubieńczyk (Pseudo: Tomczur) - Perkusja
7 - Wojtek Szajwaj (Pseudo: Wojtas) – Gitara Elektryczna

Na swoim koncie zespól ma:

10 singli:

1 - Dla Ciebie
2 - Warto Żyć
3 - Kołysanka
4 - Bez Pożegnania
5 - Mistyfikacja Uczuć
6 - Niebo Bez Ciebie
7 - Cisza
8 - Teraz Już Wiesz
9 - Bo Mam Ciebie
10 - Za Jeden Uśmiech Twój

3 albumy:

1 - Bo to wszystko jest dla Ciebie
2 - Cisza
3 - Bez ciemności nie ma snów

4 teledyski:

1 - Kołysanka
2 - Niebo bez Ciebie
3 - Bo mam Ciebie
4 - Za jeden uśmiech Twój

Oto płyty:

1 - Bez Ciemności Nie Ma snów – 11 września 2006 roku
2 - Cisza – 20 Czerwiec 2005 roku
3 - ...bo to wszystko jest dla Ciebie – 1 lipiec 2003 roku


Oto moim zdaniem najlepsze piosenki w ich wykonaniu:

1 - Za jeden uśmiech Twój
2 - Moje szczęście, Ty
3 - Cisza
4 - Teraz już wiesz
5 - Bo mam Ciebie
6 - Niepokonani
7 - Niebo bez Ciebie
8 - Dla Ciebie
9 - Warto Żyć
10 - Kołysanka
11 - Bez Pożegnania
12 - Tam U góry
13 - Mistyfikacja Uczuć
14 - Mów Mi Szeptem


A oto wszystkie ich utwory, które posiadam:

1 – Bez ciemności nie ma snów
2 – Opuszczony
3 – To co ważne
4 – Gdyby nie ty
5 – Bliscy nieznajomi
6 – Marzyciele
7 – Za jeden uśmiech Twój
8 – Uwolniona
9 – Rady
10 – Moje szczęści, Ty
11 – Mój list do nieba
12 – Ruszam w drogę po puchar
13 – Za jeden uśmiech Twój (teledysk)
14 – Cisza
15 – Teraz już wiesz
16 – Bo mam Ciebie
17 – Niepokonani
18 – Pacyfik
19 – Ludzie jak cienie
20 – Nibylandia
21 – Moja siła
22 – Już nie wierzę
23 – Niepotrzebni
24 – List do nieznajomej
25 – Zanim zaśniesz
26 – Bez oddechu
27 – Niebo bez Ciebie
28 – Kołysanka 2005
29 – Dla Ciebie
30 – Warto Żyć
31 – Kołysanka
32 – Gorzkie Łzy
33 – Bez Pożegnania
34 – Niebo Bez Ciebie
35 – Oboe
36 – Mistyfikacja Uczuć
37 – Urodzeni Dla Siebie
38 – Zagubieni
39 – Tam U Góry
40 – Mów Mi Szeptem
41 – Do Nieba
42 – One Love
43 – Gdy Zostanę W Życiu Sam
44 – W Mojej Cichej Samotności

Zamieszczam również fotki, które zostały zrobione 2006 roku ale tylko jedna jest starsza oczywiście piata fotka jest z roku 2003;))


20070115141644

20070115141719

20070115141735

20070115141756

20070115141856

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bardzo fajny zespół.Mam 10 ich piosenek i jestem mile zaskoczony.Grają spoko muzę w fajnym stylu.U mnie jest na drugim miejscu.Mają fajny zespół,bardzo dobrze dobrany:)Ale się opisałeś,wdowiakm;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.01.2007 o 14:26, Adamzzz napisał:

Dla mnie to totalny kicz i bzdurne idiotyzmy o "miłości".

Przykro mi wdowiakm ale zgadzam się z Adamzzz w 100%. Ich muzyka(choć tego mianem muzyki nie powinno się nazywać) jest monotonna i denna. Ogólnie to komercha pełna parą. Na dodatek ciebie nigdy w życiu nie podejrzewał bym o to byś słuchał takiego za przeproszeniem badziewia. Lepiej wchódźcie tu: http://forum.gram.pl/forum_post.asp?tid=17503&u=3 - nie ma to jak dobty punk-rock!
I gdyby co to ja wyraziłem tylko swoją opinię.

^_^

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.01.2007 o 14:31, gothicsheep napisał:

Lepiej wchódźcie tu: http://forum.gram.pl/forum_post.asp?tid=17503&u=3 - nie ma to jak dobty
punk-rock!


Powiem tak jesli nie lubisz tego zespołu ok nie musisz ;)
Ale dlaczego podajesz link do innego tematu skoro twen jest o zespole Sumptuastic a nie o punk-rock?
Tutaj jest o konkretnym zespole temat a nie stylu muzyki ;)
Nie odpisuj ;))
Pozdrawiam ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.01.2007 o 14:37, wdowiakm napisał:

Powiem tak jesli nie lubisz tego zespołu ok nie musisz ;)
Ale dlaczego podajesz link do innego tematu skoro twen jest o zespole Sumptuastic a nie o punk-rock?
Tutaj jest o konkretnym zespole temat a nie stylu muzyki ;)
Nie odpisuj ;))
Pozdrawiam ;)

No fakt, sorry trochę za ostro do tego podeszłem. <Pali fajkę pokoju> ^_^.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zaspól jak najbardziej dobry, utwory ich wg mnie są bardzo...odpowiednie do tanicowania z odpowiedznia osobą, odpowieni taniec, o odpowiedniej porze w odpowienim miejscu xD
Ale o gólnie mają parę bardzo ciekawych utworów które bardzo dobrze wpływają na dziewczyny xD

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie przepadam i ogólnie zgadzam się z opinią, że jest to kolejny miałki pop z cyklu "przesłuchaj i zapomnij".
Absolutnie nie moje klimaty.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Teksty ich piosenek, choć każda inna, w innym wykonaniu i muzyce są nieco monotematyczne, ale słucha się tego zespołu przyjemnie, a piosenki relaksują. Gdybym miał ocenić w skali od 1 do 10 dałbym 9.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.07.2007 o 23:09, Obi-wan Kenobii napisał:

Zaspól jak najbardziej dobry, utwory ich wg mnie są bardzo...odpowiednie do tanicowania z odpowiedznia
osobą, odpowieni taniec, o odpowiedniej porze w odpowienim miejscu xD

Ale o gólnie mają parę bardzo ciekawych utworów które bardzo dobrze wpływają na dziewczyny
xD


Ja byłem nawet na ich koncercie i uważam, że są bardzo dobrzy;) Do ich piosenek często wracam;))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.07.2007 o 23:21, wdowiakm napisał:

Ja byłem nawet na ich koncercie i uważam, że są bardzo dobrzy;)

Ooo...No to miło było pewnie :) po takich koncertach i po piwie różne rzeczy sie dzieją pomiedzy ludzimi xD

Dnia 10.07.2007 o 23:21, wdowiakm napisał:

Do ich piosenek często wracam;))

No bo masz powód :D Z Dziewczyną razem słuchacie ;)))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować