Zaloguj się, aby obserwować  
BorneoM

Rock Progresywny

326 postów w tym temacie

Dnia 28.06.2007 o 22:23, Yupy napisał:

Najbardziej spoko jest dawny Jagrock.pl obecnie nazywa się Abraxas.pl (najlepiej wpisać w wyszukiwarce
Abraxas muzyka niezwykła) mają tam płyty z czałego świata. Megadiść teżjest spoko choć koncentruje
się na europie i ameryce Pn

Mi bardziej chodzi o to, żeby kupować w normalnym sklepie, bo to większa radocha jest według mnie. Tylko niestety większość normalnych sklepów jest droższa od internetowych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.06.2007 o 22:56, PsychoMan napisał:

Ja mam tylko pytanko, czy na miejscu są takie same ceny jak w sklepie? Bo często w sklepach
internetowych jest taniej niż normalnych.


Nie wiem, nie sprawdzałem. Wiem tylko, że w sklepie tanio nie jest... ale płyty wszystkie "folia", sporo dobrych, nowych reedycji i remasterów tudzież japońskich wydać, a jak płyta dobra to i warta wtedy tych 50-60zł.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A propos GENESIS ... kto był na genialnym koncercie w Chorzowie ... panowie zagrali cudnie i dosyć przekrojowo, więc zarówno fani progresywnego brzmienia grupy (In the Cage/Cinema show ... masakra po prostu była) jak i bardziej poprockowych kawałków wyszli zadowoleni ... całość ogólnie pozamiatała ;)

do zobaczenia na Porcupine Tree w Kraku ;p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.06.2007 o 07:38, Wo_Oc1ek napisał:

A propos GENESIS ... kto był na genialnym koncercie w Chorzowie ...

Witaj, witaj, też tam byłem. Gdzie się znajdowałeś?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wiesz w dzisiejszych czasach raczej w zwykłych sklepach zbyt wielu płyt progresywnych nie spotkasz - kiedyś w Media było tego dużo a dzisiaj no to sama komera. Kiedyś był też spoko sklep w Chorzowie na śląsku "Wyższy Poziom" - same płyty progrockowe - ale splajtował, więc pozostaje sam net - no chyba że szukasz podstawowych płyt stanoiących zaczątek płytoteki typu Genesis, Yes, Pink Floyd - takie wiadomo są w sklepach

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.06.2007 o 22:37, PsychoMan napisał:

Mi bardziej chodzi o to, żeby kupować w normalnym sklepie, bo to większa radocha jest według
mnie. Tylko niestety większość normalnych sklepów jest droższa od internetowych.


Zgadza się-w takich mniejszych sklepach muzycznych jest drogo,ale nie wszędzie:ja większość swoich zbiorów nabyłem w...reklama zabroniona więc powiem tak:tam,gdzie nie dla idiotów...i dużo płyt bylo tam naprawde tanio tylko trzeba umieć szukać i mieć cierpliwośc,a udawało mi się często znaleźć naprawde sporo rzadkich płyt.
Całkowicie się z Tobą zgadzam,że największa frajde sprawia to kiedy w normalnym sklepie"upoluje''się coś cennnego...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.06.2007 o 11:36, Rusty Mike napisał:

> A propos GENESIS ... kto był na genialnym koncercie w Chorzowie ...
Witaj, witaj, też tam byłem. Gdzie się znajdowałeś?


Późna odpowiedź ;) ale zawsze coś ... nie mam biletu w ręku, ale to była bramka 4, sektor na przeciwko sceny, 4 rząd ... byłem ze znajomymi, którzy nie zwykli chodzić na płytę ;D ...

...jako znak szczególny mogę zaznaczyć, że miałem żółtą pelerynę przeciwdeszczową ;p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja byłem z rodziną, niestety nie pamiętam która bramka itp., ale byliśmy niedaleko sceny. Niektórzy się upierali, żeby zostać na tej mięciutkiej mato-podobnym materiale, ale myśmy poszli na twarde rejony stadionu. ;)
Wg. mnie świetnie odegrali Home By The Sea, Second Home By The Sea, Mama, no i oczywiście dla mnie pozostaje niezapomniana szczerość Collinsa, kiedy się szczerzył przy I Can''t Dance.... Perfect body, with a perfeeect face!. No i oczywiście już ich kultowy chód! :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.07.2007 o 18:54, Rusty Mike napisał:

Ja byłem z rodziną, niestety nie pamiętam która bramka itp., ale byliśmy niedaleko sceny. Niektórzy
się upierali, żeby zostać na tej mięciutkiej mato-podobnym materiale, ale myśmy poszli na twarde
rejony stadionu. ;)
Wg. mnie świetnie odegrali Home By The Sea, Second Home By The Sea, Mama, no i oczywiście dla
mnie pozostaje niezapomniana szczerość Collinsa, kiedy się szczerzył przy I Can''t Dance....
Perfect body, with a perfeeect face!. No i oczywiście już ich kultowy chód! :D


Wypas, mi się wszystko podobało ... wykonanie In the Cage + wizualizacja, Super ... Mama to kult i wyszło pięknie ... ale końcówka Invisible Touch ... o jejku czegoś takiego nie widziałem jeszcze ... ogólnie, dla mnie koncert roku ...

pozdro

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja słyszałem ze do remastera Genesis - Calling All Stations( który ma sie ukazać jakoś w tym miesiącu) ma zostać dodany bonus w postaci płyty z koncertem z Katowic w 98 roku. Jednak są to informacje nieoficjalne tym niemniej szansa jest:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

We wrześniu ma podobno ukazać się reedycja debiutanckiej płyty Pink Floyd -The Piper At The Gates Of Dawn.Całość ma być wydana na 3CD a znajdować się na nich mają:
CD1 - -The Piper At The Gates Of Dawn w wersji mono
CD2 - -The Piper At The Gates Of Dawn w wersji stereo
CD3 - płyta z utworami z singli z tego okresu
W zestawie ma też się znajdować reprodukcja pamiętnika Syda Barretta. Ciekaw tylko jestem ile będzie trzeba za to zapłacić:P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.07.2007 o 23:52, dave03 napisał:

We wrześniu ma podobno ukazać się reedycja debiutanckiej płyty Pink Floyd -The Piper At The
Gates Of Dawn.Całość ma być wydana na 3CD a znajdować się na nich mają:
CD1 - -The Piper At The Gates Of Dawn w wersji mono
CD2 - -The Piper At The Gates Of Dawn w wersji stereo
CD3 - płyta z utworami z singli z tego okresu
W zestawie ma też się znajdować reprodukcja pamiętnika Syda Barretta. Ciekaw tylko jestem ile
będzie trzeba za to zapłacić:P



Omg, płyta w mono? Po jakiego grzyba :/.
Nie mam żadnej płyty Floydów, ale słyszałem ich i z chęcią kupiłbym w jakimś fajnym wydaniu - dodatkowe cd z singlami i niewydawanymi wcześniej kawałkami to jedna z fajniejszych rzeczy jakie może spotkać kolekcjonera. Ale płyta mono... ?
Szczerze wolałbym grubszą wkładkę ze zdjęciami.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 05.08.2007 o 02:41, Backside napisał:

Omg, płyta w mono? Po jakiego grzyba :/.


Bo takie naganie też ma swoje walory - inaczej brzmi słychać inne partie instrumentów - a jak wiadomo Floydzi mają pełno ukrytych dzwięków

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 05.08.2007 o 02:41, Backside napisał:

Omg, płyta w mono? Po jakiego grzyba :/.
Nie mam żadnej płyty Floydów, ale słyszałem ich i z chęcią kupiłbym w jakimś fajnym wydaniu
- dodatkowe cd z singlami i niewydawanymi wcześniej kawałkami to jedna z fajniejszych rzeczy
jakie może spotkać kolekcjonera. Ale płyta mono... ?
Szczerze wolałbym grubszą wkładkę ze zdjęciami.


Ta płyta podobno w mono brzmi lepiej niż w stereo. A co do grubszej książeczki ze zdjęciami to na pewno i tego nie zabraknie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 05.08.2007 o 16:37, dave03 napisał:


Ta płyta podobno w mono brzmi lepiej niż w stereo. A co do grubszej książeczki ze zdjęciami
to na pewno i tego nie zabraknie.


Choć osobiście za debiutem nie przepadam - mogliby tak zrobić z Atom Heart Mather i wsadzić jakieś orginalne wideo zapisu koncertowego na dvd jeśli takie jest - jak wiadomo po trasie promującej ten album już nigdy nie zagrali suity

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 05.08.2007 o 20:52, Yupy napisał:

Choć osobiście za debiutem nie przepadam - mogliby tak zrobić z Atom Heart Mather i wsadzić
jakieś orginalne wideo zapisu koncertowego na dvd jeśli takie jest - jak wiadomo po trasie
promującej ten album już nigdy nie zagrali suity


Mnie też debiut nie całkiem przekonuje. Wolałbym żeby wydali "Live at Pompei" albo sesje zarejestrowaną dla radia BBC z lat 70-71 z genialna wersja Fat Old Sun ( 15 minut!!! ze świetnym dłuuugim solem na organach Hammonda Ricka Wrighta)


Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.10.2007 o 18:24, Yupy napisał:

O kurde już od dawna słuchałem Vanilla Fudge - wiedziałem, że kilka osób zabawnie tam wygląda
- ale że do tego tak zabawnie się ruszają (zwłaszcza klawiszowiec) to nie wiedziałem - jak
by malował coś w powietrzu. Zobaczcie to - muza spoko - ale tu chyba byli po czymś

http://pl.youtube.com/watch?v=71cGLyOKhSc


E tam, mi się to podoba jak go "ponosi'' muzyka, widać, że czuje to co gra....a zwruciłeś uwage na perkusiste? Jest absolutnem mistrzem stylistyki gry na perkusji...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 01.10.2007 o 18:29, Fleming08 napisał:


E tam, mi się to podoba jak go "ponosi'' muzyka, widać, że czuje to co gra....a zwruciłeś uwage
na perkusiste? Jest absolutnem mistrzem stylistyki gry na perkusji...


Zwróciłem na niego uwage - jednak zachowaniem nie odbiega od reszty - może i ma swój styl, ja jednak cenie wyżej kilku innych perkusistów na czele z Jonem Hisemanem, Paulem Hammondem, Carlem Palmerem i wieloma innymi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować