Zaloguj się, aby obserwować  
Soleila

gramIRC - zapraszamy!

1462 postów w tym temacie

Dnia 26.11.2013 o 18:54, mad_cinus napisał:

Wpadałem czasem, kiedyś tam, ale to już nie to samo i jakoś nie potrafiłem się tam odnaleźć
:P

Marudzisz, po prostu starość cię dopada i tyle :x
Ed: Aż chce się po twoich słowach powiedzieć fuyukai desu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.11.2013 o 17:46, Muradin_07 napisał:

Pytanie jest dosyć proste, a zarazem ważne: czy chcielibyście aby wrócił i oczywiście
czy będziecie z niego korzystać, gdy już się pojawi ponownie? :)

IRC to narzędzie "starszych stażem" użytkowników internetu. Ciężko powiedzieć jakie byłoby nim zainteresowanie. Ja zawsze chętnie poafkuje na jednym kanale więcej, ale może być problem z aktywnością. Jeśli aplet (webchat) będzie niewygodny, wielu osób nie skusi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No niestety taka prawda i z tym też się liczę. W ogóle tez jestem tego zdania, że nowe formy komunikacji wypierają te starsze.

Dlatego pytam jakie będzie zainteresowanie wśród Gramowiczów w tej sprawie. Jeżeli będzie jakieś (no nie mówmy spore... ale takie w miarę) to gramIRC zapewne się pojawi i wtedy zostaje kwestia dogadania szczegółów o których wspomniał np. Tyler_D żeby nieco uatrakcyjnić go.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.11.2013 o 05:51, Muradin_07 napisał:

W ogóle tez jestem tego zdania, że nowe
formy komunikacji wypierają te starsze.

To nie jest moje zdanie.
To ogólnie działający mechanizm.

Dnia 27.11.2013 o 05:51, Muradin_07 napisał:

Dlatego pytam jakie będzie zainteresowanie wśród Gramowiczów w tej sprawie. Jeżeli będzie
jakieś (no nie mówmy spore... ale takie w miarę) to gramIRC zapewne się pojawi i wtedy
zostaje kwestia dogadania szczegółów o których wspomniał np. Tyler_D żeby nieco uatrakcyjnić
go.

Nie sądzę żeby to zadziałało (choć chciałbym), bo i konkursy, i wywiady były w poprzednim wcieleniu IRCa, więc o jakich ulepszeniach mówimy? A od tych ulepszeń IMO ważniejsza jest odpowiedzialna za IRC osoba.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie mówię o ulepszeniu, a uatrakcyjnieniu o to, co wspominał i on, i teraz Ty. Czyli właśnie wywiady, konkursy itp. Czyli także powrót do tego, co było.

Nie wiem niestety dokładnie kto miałby się nim zająć tak na stałe, więc tutaj się nie wypowiem. Chyba, że się czegoś w tej kwestii dowiem w najbliższym czasie to albo dam Wam tutaj znać, albo sama ta osoba się tutaj wypowie ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jakiś czas temu wspominałem co nieco na temat powrotu IRC i kilka dni temu temat ten powrócił. Jeśli jeszcze ktoś nie widział posta w temacie o obradach to możecie go znaleźć w tym miejscu:

http://forum.gram.pl/forum_post.asp?tid=89009&pid=656

Krótko mówiąc chciałbym się dowiedzieć ile osób z korzystających ze starego gramowego IRCa chciałoby jego powrotu. Oczywiście osoby, które jeszcze nie miały przyjemności z niego korzystać lub też chętnie widziałyby taką funkcjonalnosć też fajnie by było gdyby się wypowiedziały. Dodatkowo w temacie o obradach i tutaj mile widziane byłyby podpowiedzi i sugestie związane z takowym - co chętnie byście widzieli, czego powinno się unikać. Niektórzy już wcześniej pomysły poddawali i one oczywiście nie przepadną, bo już kiedyś je zbierałem :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.09.2014 o 20:00, Muradin_07 napisał:

Krótko mówiąc chciałbym się dowiedzieć ile osób z korzystających ze starego gramowego
IRCa chciałoby jego powrotu.

/signed

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Blokować projektu nie będę, ale wchodzić też nie. Niegdyś wszedłem parę razy i zastałem tylko stos flejmu i dyskusji przemądrzałych osobników :P Ale to było na kanale generalnym, gdyby ludzie grali w gry IRCowe na nim to by był chyba fajny pomysł.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.09.2014 o 22:15, Kirabaxior napisał:

gdyby ludzie grali w gry IRCowe na nim to by był chyba fajny pomysł.

Przepraszam za moją niewiedzę ale co to są gry ircowe? :o

kulfonito, to on tu jeszcze pracuje?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.09.2014 o 22:17, Tyler_D napisał:

> gdyby ludzie grali w gry IRCowe na nim to by był chyba fajny pomysł.
Przepraszam za moją niewiedzę ale co to są gry ircowe? :o

Na gramowym IRCu to były głównie mafia i ktulu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.09.2014 o 22:17, Tyler_D napisał:

Przepraszam za moją niewiedzę ale co to są gry ircowe? :o

Jak takowy irc był to choćby Forumowa mafia była rozgrywana, do której byłem zapraszany jeszcze przez szerszenia45 ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.09.2014 o 22:17, Tyler_D napisał:

> gdyby ludzie grali w gry IRCowe na nim to by był chyba fajny pomysł.
Przepraszam za moją niewiedzę ale co to są gry ircowe? :o

kulfonito, to on tu jeszcze pracuje?


A nie wiem, oby nie :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.09.2014 o 22:26, Tyler_D napisał:

Serio? Chyba pamięć już nie ta bo Mafię i te inne ustrojstwa to kojarzę z forum ale tam
też? Latka lecą panie ...

na początku edycje szły na muzyce, potem powstał specjalny kanał - #ktulu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować