Zaloguj się, aby obserwować  
Soleila

gramIRC - zapraszamy!

1462 postów w tym temacie

#muzyka wiecznie żywa.

Bez Szmyda to nie to samo, kto będzie zapewniał stały dopływ problemów rodem z pierwszego świata ku uciesze gawiedzi?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.09.2014 o 00:20, Prince_Miki napisał:

To dlaczego w statystykach nie mogę znaleźć nikogo o ksywce Szmyd?

Bo może nie chce być znaleziony. Taka magia Szmyda.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.09.2014 o 13:01, Prince_Miki napisał:

Pewno, że IRC to świetny pomysł. ;) Jak już pisałem wcześniej, nie rozumiem głosów na
nie. :P

Ja głosy na nie rozumiem, chociaż przecież IRC był opcjonalny, wiec co komu on by przeszkadzał. Inna sprawa jak, a raczej czy, moce przerobowe pozwolą administracji na jego implementację. Ważniejsze jest to ilu użytkowników będzie z niego korzystać, a więc czy w ogóle będzie to opłacalne. Ja sam FB nie posiadam, na GG lata się nie logowałem, więc widzę taką potrzebę, ale Ci użytkownicy którzy korzystają z w/w narzędzi do komunikacji, następnego nie potrzebują.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.09.2014 o 13:01, Prince_Miki napisał:

Pewno, że IRC to świetny pomysł. ;) Jak już pisałem wcześniej, nie rozumiem głosów na
nie. :P

Głosujemy na nie, bo wolimy priorytet na Gramsajty i forum, proste.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.09.2014 o 13:15, luzac napisał:

Głosujemy na nie, bo wolimy priorytet na Gramsajty i forum, proste.


A czy ktoś komuś zabrania rozmawiać o metrze we Wrocławiu?? Nie. Wiadomo, że gramsajty i forum są dla wszystkich ważniejsze, ale GramIRC też mógłby istnieć. Chociaż tak jak mówiłem, musiałby mieć wystarczająco dużo użytkowników, bo dla samej mafii to by się nie kalkulowało.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Rozmawiać nikt Ci nie zabrania. A ja odpowiadam tylko na pytanie dlaczego głosowałem "nie" w ankiecie.

Zresztą, nie wydaje mi się, żeby na IRCa uderzyły tłumy. To już nie te czasy żeby siedzieć godzinami na czatach etc. Jak już to ludzie używają mordoksiążki czy czegoś w tym stylu. W Loży czy Markach też nie ma już tych samych tłumów co kiedyś, a są to tematy do typowych dyskusji o niczym.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.09.2014 o 13:40, luzac napisał:

Rozmawiać nikt Ci nie zabrania. A ja odpowiadam tylko na pytanie dlaczego głosowałem
"nie" w ankiecie.

Zresztą, nie wydaje mi się, żeby na IRCa uderzyły tłumy. To już nie te czasy żeby siedzieć
godzinami na czatach etc. Jak już to ludzie używają mordoksiążki czy czegoś w tym stylu.
W Loży czy Markach też nie ma już tych samych tłumów co kiedyś, a są to tematy do typowych
dyskusji o niczym.

Ale na starym ircu też nie siedziały tłumy. Średnio koło 20 osób to był tłum. Zwykle koło 10. I Szmyd.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.09.2014 o 21:16, Abi_Dalzim napisał:

> [m-Abi]
Dostajesz ostrzeżenie. Forum to nie tablica reklamowa.

Ale drogi Abi_Dalzimie, andergrand nie istnieje od paru dobrych lat, to co mam reklamować?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Okej, co do IRCa, to sprawa ma się tak:

Obecnie, na gramsajcie Gramika trwa ankieta, dzięki której mamy nadzieję zobaczyć ilu osobom zależy na powrocie IRCa. Po prostu nie chcemy, by stało się tak, że zostanie wprowadzona platforma, z której korzystać będzie ledwie garstka userów i skończy się to tak, jak ostatnio.

Co jednak najważniejsze - na gramowy IRC można się cały czas dostać z poziomu dowolnego klienta - Hexchat, Chatzilla, itp. Zapraszamy więc do logowania się [w jak największych ilościach] - dzięki temu będziemy wiedzieli ilu jest chętnych do korzystania z IRCa i że warto w niedalekiej [oby] przyszłości popracować nad gramowym czatem z prawdziwego zdarzenia. Wszelkie potrzebne informacje znajdziecie w poście Sol, który jest przypięty na górze. W zasadzie najbardziej interesuje was ten link http://www.gram.pl/felieton.asp?id=1134
W razie problemów z zalogowaniem, warto przeszukać trochę ten temat [zapewne początkowe jego strony], ewentualnie zadać tutaj pytanie. Mimo, iż specem w kwestii IRCa nie jestem, to spróbuję coś doradzić... a może też i bardziej obyci Gramowicze coś pomogą. Ostatecznie są też google. ;]

Zdaję sobie sprawę, że jest to tylko półśrodek, ale na razie niech posłuży to jako taki test frekwencji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

HAAHAH!

To żaden półśrodek, to pełnoprawne i działające rozwiązanie! Oczywiście, obecność jakiegoś webchata na stronie zawsze zwiększa popularność, ale nawet jeżeli go nie będzie- starczy istnienie serwera i informacje o nich. A zakładka IRC informująca o sposobie logowania itp (taka jak "forum" "gramsajty" "czas gry" itp) byłaby pełnią szczęścia.

Jeżeli ktoś potrzebuje dostać się z poziomu przeglądarki- polecam IRCcloud, nawet darmowe konto ma wielkie możliwości i obecnie przebija wiele desktopowych klientów!

Ja już się dołączyłem, skoro wszystko działa to postaram się dziś (mam nadzieję, że mi się uda) naspamić poradnik logowania do Kvirca i Hexchata.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować