Zaloguj się, aby obserwować  
Soleila

gramIRC - zapraszamy!

1462 postów w tym temacie

Dnia 02.05.2007 o 10:05, Ecko09 napisał:

Czyli przez Mozille nie da rady wejść czy co?

Czemu się nie da, ja teraz wszedłem przez Opere, ale patrzyłem i przez Mozille też da się wejść.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.05.2007 o 10:05, Ecko09 napisał:

Czyli przez Mozille nie da rady wejść czy co?


czego nie da rady? ja wbijam spokojnie Mozillą ..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Coś mam dzisiaj zły dzień i nie mogę pojąć jak się zmienia nicka na GRAMIRC.
Mógłby ktoś napisać przykładowe ???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wpisz /nick Tekst Albo, jeśli korzystasz z apletu, to w prawym dolnym rogu masz prostokąt: Opis. Tam wpisujesz co chcesz (do 8 znaków). Właściwego nicka (czyli Kolektor w Twoim przypadku), zmienić nie da rady na GramIRCu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.05.2007 o 10:57, PolishWerewolf napisał:

Wpisz /nick Tekst Albo, jeśli korzystasz z apletu, to w prawym dolnym rogu masz prostokąt:
Opis. Tam wpisujesz co chcesz (do 8 znaków). Właściwego nicka (czyli Kolektor w Twoim przypadku),
zmienić nie da rady na GramIRCu.

Dzięki ziom. Skorzystałem z tego okienka. A jak chciałbym wpisać komendę to np. tak ??: /nick [nuda] ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.05.2007 o 11:07, PolishWerewolf napisał:

/nick Nuda Nawiasy [] są automatycznie dodane przez ChanServa.

Spoko. Dzięki za wyrozumiałość ;)
Dziś pierwszy raz wszedłem na GRAMIRC i nawet fajne to to. ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Postanowiłem jeszcze raz wyłożyć mój problem.
Jak klikam na GramIrc to mi sie wyswietla komunikat ze musze zainstalowac nowa wersje javy. Istaluje ale pod koniec instalacji pokazuje sie ERROR 1722.
Wchodze jeszcze raz na irc i znowu komunikat o javie ze musze zainstalwoac. Klikam i wyswietla ja sie dwie opcje: napraw program lub usuń. Bioręnapraw niby sięinstaluje jeszcze raz ale nic sie nie dzieje. Klikam usun to potem trxzzeba resa kompa dac, więc dalem a potem znowu net właczylem, znowu na irc wszedlem i znowu zainstalowalem i znowu error 1722 sięwyświetlił.
Czy ktoś wie o co chodzi ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja także mam problem z ircem, a mianowicie nie moge się na niego zalogować przez Chatzille. Kiedyś było wszystko dobrze, a teraz mam komunikat, że nie rozpoznaje użytkownika i reloguje się w nieskończonosć :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zmień w opcjach nick na Harvenar. Jeśli zmieniłeś w czasie użytkowania przez komendę /nick , to po ponownym wejściu nie rozpoznaje. Gdy tak zrobisz, prawdopodobnie na 100% wejdziesz. Sam tak ma, więc wiem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Czy ktoś mógłby mi łopatologicznie wytłumaczyć, co trzeba zrobić, by wejść na gramirca? Od razu mówię, że mam najnowszą javę, ale mimo to mi się nie ładuje, w lewym górnym rogu widnieje czerwony krzyżyk.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.05.2007 o 23:22, Dawid Taal napisał:

Ej ja nie wiem ale mi też wyskakuję alert i anuluję, nic nie instaluję i działa bez zarzutów.
Jakiś fart czy co? ^_^


Przypuszczam że to wynika z ustawień zabezpieczeń twojej javy. Ale nie jestem pewien. Teoretycznie (wg Suna) java powinna odpalić się w trybie piaskownicy, a że aplet używa wielu metod spoza tego trybu to powinny posypać się wyjątki i tyle. A to że się nie sypią to znaczy że albo coś z ustawieniami albo coś z Sunem jest nie tak :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam zainstalowaną chatzillę (inaczej w Firefoxie IRC nie działa, ani żaden chat). Do pola przeglądarki wpisuję:
ircs://irc.gram.pl:6667/gram.pl,needpass.
Otwiera się chatzilla i błąd:
=== *** Wyszukiwanie nazwy hosta...
=== *** Znaleziono nazwê hosta
=== *** Odpowied¼ gram.pl: nieprawid³owy nick/has³o
[ERROR] Closing Link: gra.z.gram.pl (nie rozpoznano u¿ytkownika)
[ERROR] Connection to ircs://irc.gram.pl/ (ircs://irc.gram.pl/) closed. Reconnecting in 30 seconds.

Tam gdzie jest needpass mam wpisać swoje hasło na gram.pl?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.05.2007 o 18:24, master matrox napisał:

Tam gdzie jest needpass mam wpisać swoje hasło na gram.pl?


Bez kropki na końcu adresu, to raz, a dwa - upewnij się, że masz nick wpisany "master_matrox" - oczywiście bez cudzysłowów.
Powinno Ci się pojawić zaraz na starcie CZ (po wpisaniu odpowiedniego linka) okienko z prośbą o wpisanie hasła. Po tym informacja o niezgodności domeny (oczywiście klikasz "tak") i automatycznie wchodzisz na kanał ogólny.
Link, którego ja używam, to:
ircs://irc.gram.pl:1667/gram.pl,needpass
Więc w sumie identyczny, tylko bez kropki. Jeśli dalej będziesz miał problemy - pisz.

PS. jak już zmienisz nick, to kliknij w reconnect :).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.05.2007 o 19:43, Furrbacca napisał:

> Tam gdzie jest needpass mam wpisać swoje hasło na gram.pl?

Bez kropki na końcu adresu, to raz, a dwa - upewnij się, że masz nick wpisany "master_matrox"
- oczywiście bez cudzysłowów.
Powinno Ci się pojawić zaraz na starcie CZ (po wpisaniu odpowiedniego linka) okienko z prośbą
o wpisanie hasła. Po tym informacja o niezgodności domeny (oczywiście klikasz "tak") i automatycznie
wchodzisz na kanał ogólny.
Link, którego ja używam, to:
ircs://irc.gram.pl:1667/gram.pl,needpass
Więc w sumie identyczny, tylko bez kropki. Jeśli dalej będziesz miał problemy - pisz.

PS. jak już zmienisz nick, to kliknij w reconnect :).


Niestety, nie pomogło.
Opiszę to co dokładnie robie:
Wpisuję w pole adresu:
ircs://irc.gram.pl:1667/gram.pl,needpass
Wyskakuje ChatZilla!
Wpisuję moje hasło na gram.pl (nick "master matrox" bez cudzysłowia mam ustawiony)
I wyskakuje w konsoli CZ błąd:
[INFO] Connecting to ircs://irc.gram.pl:1667/,needpass (ircs://irc.gram.pl:1667/,needpass)...
=== *** Wyszukiwanie nazwy hosta...
=== *** Znaleziono nazwê hosta
=== *** Odpowied¼ gram.pl: nieprawid³owy nick/has³o
[ERROR] Closing Link: gra.z.gram.pl (nie rozpoznano u¿ytkownika)
[ERROR] Connection to ircs://irc.gram.pl:1667/,needpass (ircs://irc.gram.pl:1667/,needpass) closed. Reconnecting in 15 seconds.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Twój nick musi wyglądać tak, jak podał Furr, czyli master_matrox , a nie master matrox. IRC ten nie rozpozna nicka, gdy występuje w nim spacja. Musi zostać ustawiona kreska dolna pomiędzy częściami składowymi nicka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować