Zaloguj się, aby obserwować  
Soleila

gramIRC - zapraszamy!

1462 postów w tym temacie

Dnia 09.05.2007 o 20:00, PolishWerewolf napisał:

Twój nick musi wyglądać tak, jak podał Furr, czyli master_matrox , a nie master matrox. IRC
ten nie rozpozna nicka, gdy występuje w nim spacja. Musi zostać ustawiona kreska dolna pomiędzy
częściami składowymi nicka.



Wilku, masz rację, ale gramIRC automatycznie zamienia Wasze ksywki na dozwolone... (znaczy znaki zamienia), więc tak też powinno być w tym przypadku.

Dzisiaj Maślanka będzie w biurze. Może pomoże.. Ew. wołać Vilmara głośno poproszę! :)

Pozdr,

justyna

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.05.2007 o 20:00, PolishWerewolf napisał:

Twój nick musi wyglądać tak, jak podał Furr, czyli master_matrox , a nie master matrox. IRC
ten nie rozpozna nicka, gdy występuje w nim spacja. Musi zostać ustawiona kreska dolna pomiędzy
częściami składowymi nicka.


Zrobiłem i z dolnym myślnikiem, ale nadal nie działa. No cóż po prostu nie będę mógł z IRCa korzystać. Zaraz zerknę czy w Operze działa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.05.2007 o 19:26, master matrox napisał:

Ma ktoś z Was Firefoxa i korzysta bezpośrednio z IRCa przez stronę :/? U mnie on się nie ładuje,
mimo iż mam javę :/


Musisz podać objawy, a jeśli masz po prostu czerwonego iksa i na niego naciśniesz to czasem da się podejrzeć konsolę :) Wtedy na pewno ci pomogę. Java musi być minimum w wersji 5.0. Przy czym faktycznie niektórym w Firefoxie nie chcą odpalać się żadne aplety mimo iż w opjach javy integracja z firefoxem jest ustawiona.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.05.2007 o 15:45, michal19 napisał:

> Ma ktoś z Was Firefoxa i korzysta bezpośrednio z IRCa przez stronę :/? U mnie on się nie
ładuje,
> mimo iż mam javę :/

Musisz podać objawy, a jeśli masz po prostu czerwonego iksa i na niego naciśniesz to czasem
da się podejrzeć konsolę :) Wtedy na pewno ci pomogę. Java musi być minimum w wersji 5.0. Przy
czym faktycznie niektórym w Firefoxie nie chcą odpalać się żadne aplety mimo iż w opjach javy
integracja z firefoxem jest ustawiona.


W Operze działa. W Firefoxie nie.
W ChatZilli nadal pokazuje ten błąd, co na poprzedniej stronie opisałem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wiem Sol :) Ale to zmienia aplet, a problem dotyczył ChatZilli ;) A tam nick musi być już w pełni taki, na jaki aplet zmienia. I tutaj pojawia się przewaga nicków bez znaków przestankowych ;)

A Vila się nie prosi, Vilowi się daje kopertę ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.05.2007 o 16:19, PolishWerewolf napisał:

Wiem Sol :) Ale to zmienia aplet


Ha tu cię mam:P
Aplet nic nie zmienia. _Przypuszczam_ że robi to skrypt stronki irc.gram.pl i aplet dostaje już poprawną nazwę usera. Jeśli tak jest to wiadomo jak podejrzeć poprawną nazwę no nie? :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A to zwracam honor, zwracam ;) W końcu odezwała się osoba o znacznie większej wiedzy na ten temat niż ja. U mnie to tylko spostrzeżenia osoby nieobytej, a raczej krótko przebywającej na aplecie. A do kodu i tak nie zaglądałem ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.05.2007 o 16:43, Soleila napisał:


> A Vila się nie prosi, Vilowi się daje kopertę ;)


Prawda. :(


To dlaczego :( ?
Xboxem się zapłaci :D
W końcu lepiej dawać niż wyrzucać za okno? ;]

A tak serio to przecież Vilmar chyba nie jest tak leniwy (jest?) żeby nie sprawdzić paru rzeczy? ]:->

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Są avatary - super :)!
Widać, że ciągle usprawniasz aplet i poszerzasz jego możliwości - to się chwali.
Jedak nadal jest jeden mały szkopuł ;>. Otóż, gnębi mnie zapis opcji, które za każdym razem muszę ustawiać od nowa. Mały szczególik, ale co zrobię - taki już jestem, czepiam się czego tylko można ;). Poza tym często o nich zapominam, w skutek czego niektóre osoby na kanale się denerwują :P...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Szit... A mi irc nie chodzi...jutro kiedy cały dzień sam będę siedział w domu popracuję nad tym... Lipnie by było gdybym jako np. Delegat nie odwiedził jeszcze tego gramowego zakątka!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.05.2007 o 21:57, michal19 napisał:

A nie czytasz moich postów :P
Pisałem- zapisywanie będzie, a kiedy.. to już inna sprawa :D

Oczywiście, że czytam :). Tylko niekiedy mało z nich coś rozumiem. Te wszystkie kody, skrypty etc. - niezbyt się na tym znam, więc trochę to dla mnie skomplikowane...
No cóż, w takim razie przepraszam za kłopot. Pozostaje tylko cierpliwie poczekać :>.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ej, no aż tak white&nerdy to chyba nie jestem. Staram się nie wyrażać zbyt geekowo, i kodów /skryptów wam nie wklejam :P

Jedyne czego mogę czasem zażądać to konsoli javy jak ktoś ma problem. Ale tylko wtedy ;)

A chciałbym dodać że cieszę się że coś tu piszesz i zgłaszasz uwagi bo jesteś jednym z niewielu którzy to robią, dlatego nie rezygnuj - proszę! :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.05.2007 o 23:25, michal19 napisał:

A chciałbym dodać że cieszę się że coś tu piszesz i zgłaszasz uwagi bo jesteś jednym z niewielu
którzy to robią, dlatego nie rezygnuj - proszę! :)

Spoko. Jak już pisałem, lubię wychwytywać nawet najmniejsze szczególiki, a że Ty dodatkowo jesteś z tego zadowolony nic nie stoi na przeszkodzie, by dalej tak "współpracować" :).

PS. Pomożesz jutro HiroshiemuTakubo? Nie wiem czego IRC mu nie działa. Ma najnowszego Firefoksa, Javę (nie wiem jaką dokładnie) i Wina98. Jutro wyciągniesz z niego więcej informacji, bo jak widzisz planuję on spędzić cały dzień na walce z IRCem :P.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.05.2007 o 23:35, gothicsheep napisał:

PS. Pomożesz jutro HiroshiemuTakubo?


Jasne :>
zawsze staram się pomóc, o ile wiem coś więcej, bo wiesz jak to jest, ludzie wpadaja i pisza
"a mi nie działa! pomózcie" :P

Ale posiadaczom firefoxa najpierw polecam sprawdzić na innych przeglądarkach, dzięki czemu można wyeliminować przypadek że macie złą wersję instalacji javy. Jakoś tak zauważyłem że firefox nie zawsze chce współpracować w tej kwestii :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.05.2007 o 14:43, Mr.M napisał:

Cześć, działa komuś gramirc ? Nie wiem czy to tak wszędzie, czy też tylko u mnei ;/

U mnie od rana nie działa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.05.2007 o 15:19, master matrox napisał:

Zrobiłem i z dolnym myślnikiem, ale nadal nie działa. No cóż po prostu nie będę mógł z IRCa
korzystać. Zaraz zerknę czy w Operze działa.


Spróbuj wpisać master%20matrox - sposób dotyczy wszystkich nieprawidłowych znaków, nie tylko spacji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować