Zaloguj się, aby obserwować  
Soleila

gramIRC - zapraszamy!

1462 postów w tym temacie

Dnia 07.02.2008 o 20:16, Der Rizzo napisał:

Ja mam podobnie ja no-to-gramy. Zainstalowałem najnowszą jave i dalej nie działa.
Pomóżcie!


a komputer zrestartowaliście po instalacji ? , i proponuje drugi raz zainstalować , jak nie pomoże pierwsza sugestia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Podpatrzyłem co moja siostra pisze na chatach (przynajmniej nie na naszym)
Diagnoza oczywista - troll. Pomyślałem, że najlepiej ją rozbroić.


Moje pytanie:

Jak jej wywalić flasha i jave z przeglądarek (FF, opera i IE)? Tak skutecznie, by nie było możliwości ponownej instalacji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Niestety ona ma swoj komputer i jedno konto (z haslem, ale je znam). Moge dodac konto admina i jej przerobic na ograniczone, ale nowe konto bedzie podejrzane. Od dawien dawna nie wlaczalem swojego windowsa i wyglada na to, ze zapominam jego funkcji...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.02.2008 o 13:54, Abomek napisał:

Niestety ona ma swoj komputer i jedno konto (z haslem, ale je znam). Moge dodac konto
admina i jej przerobic na ograniczone, ale nowe konto bedzie podejrzane. Od dawien dawna
nie wlaczalem swojego windowsa i wyglada na to, ze zapominam jego funkcji...


Po pierwsze temat ten raczej nie służy dyskusjom na temat czatów, po drugie nie tobie decydować kto czego może uzywać na swoim komputerze. Najlepiej nie wsadzaj swojego nosa w nie swoje sprawy i to by było najlepsze rozwiązanie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Flash oraz java są ściśle związane z chatem. Mylę się?
Poza tym chyba nie powiesz, że nie spotkałeś żadnej irytująco-głópiej osoby? Nie chciałbyś coś zrobić z tą personą?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.02.2008 o 12:24, Abomek napisał:

Flash oraz java są ściśle związane z chatem. Mylę się?


Temat jest o gramircu. Tym jednym, jedynym, nie ogólnie o tematyce chatów/irców.

Dnia 11.02.2008 o 12:24, Abomek napisał:

Poza tym chyba nie powiesz, że nie spotkałeś żadnej irytująco-głópiej osoby?
Nie chciałbyś coś zrobić z tą personą?


Nie tobie ani mnie decydować o tym co ktoś może robić na komputerze. Cóż sprawiło, że nagle zapragnąłeś rozpocząć krucjatę przeciwko internetowym trollom zaczynając od swojej siostry? Chwilowo wygląda to tak, że ona nikomu nie szkodzi, a ty wychodzisz na pajaca, który pozjadał wszystkie rozumy. :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

> Nie tobie ani mnie decydować o tym co ktoś może robić na komputerze.

To tylko pół prawdy. Powiedziałbym coś więcej, ale głębsza dyskusja musiałaby przejść na filozofowanie.

> Cóż sprawiło, że nagle zapragnąłeś rozpocząć krucjatę przeciwko internetowym trollom
> zaczynając od swojej siostry?


No nie wiem... Może ta masa idiotów, którzy często robią cholerne głupoty? Trolle i inni lamerzy nie są może szkodliwi, ale wyjątkowo wkurzający. Co innego script kiddies. Starczy 1 idiota, żeby zainfekować np. domową sieć lub przesłać wirusa dalej. Ale ok co z tego?

Logicznym jest, że trzeba coś usunąć z łańcucha:
hacker > script kiddie > jakiś kretyn > domowa sieć i/lub kumple kretyna

Usunąć hackera? Niemożliwe, dopóki będzie internet, dopóty będą hackerzy.
Script kiddie? Żerują na wirusach od hackerów to samo co wyżej.
Kretyn - trafione. Nie da się ich zlikwidować, ale można pozbawić ich możliwości szkodzenia. , Usunąć flash oraz javę, niewielka rzecz, ale być może pomoże. Siostra siedzi na chatach, często bana dostaje, ale mamy... zmienne IP (niedługo zmiana neta, więc na tym polu jest możliwa zmiana)
Aby się jej pozbyć po prostu ją kickują, ale są inne chaty...
Dalej co mnie temu szkoda? Przecież radzą sobie... Otóż siostra potrzebuje reinstalki co najmniej raz w miesiącu, livebox się spalił (nie wiem czy to na pewno był vir), a mi w windowsie załatwiało się wszystko co tylko mogło. Dodam jeszcze, że mamy avasta.
W tej chwili mam linuksa i na razie nie mam większych problemów.

> Chwilowo wygląda to tak, że ona nikomu nie szkodzi, a ty wychodzisz na pajaca, który
> pozjadał wszystkie rozumy. :-)

Hmm dodam jeszcze, że mówię tylko o swoim domu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.02.2008 o 10:23, no-to-gramy napisał:

Taa... Mi się zamula i nawet to się nie pokazuje... Zainstalowałem.. Zresetowałem i nic..


Też tak miałem, ale odpaliłem IRC''a na IE. Tam pobrałem jakąś JAVE i teraz pokazuje mi się ten "X"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wchodzę sobie na irca raz na jakiś czas( raz na 2-3 miesiące, bo ostatni raz byłem bodajże w grudniu :P), a akurat dziś oklit dostał okresu, bo coś mu się nie podobało, bo sobie opis zmieniłem na ten co zawsze [scorp2005(ssie)]... Czy w nim było jakieś przekleństwo? Obraziłem nim kogoś?(najwyżej siebie) Łamał Regulamin? Nie wydaje mi się, bo opis był neutralny, a jakoś nigdy wcześniej za niego po uszach nie dostałem, ale jednak wyżej wymieniony postanowił odebrać mi możliwość zmiany opisu i postanowił skasować ten, który sobie nadałem, przyznaje że nie spodobało mi się to i napisałem coś w stylu
"oklit give me freedóm" i że zal mi dupę ściska jak widzę to co on wyprawia, za co zostałem zbanowany, jednak po chwili oklit zdjął bana i skwitował "oj przepraszam... nie to" Na co ja mu odpowiedziałem, że to jego puste przepraszam może sobie wsadzić w szufladkę(org. pisownia została zachowana), za co ponownie zostałem zbanowany(nie kląłem, ani na niego nie bluzgałem, więc pewnie nie wiedział co odpisać dlatego ban) z dopiskiem ''Zbyt niskie IQ" Nie wiem na jakiej podstawie oklit mógł to stwierdzić, pewnie mnie testował przez sen czy może odkrył mój iloraz inteligencji telepatycznie, lub też widział moje świadectwo maturalne... Jednak uważam, że powinno się ukrócić jego działania na Ircu, bo to woła o pomstę do nieba, facet poczuł smak władzy i mu odbiło, albo ma problemy rodzinne (w domu biją?) w które nie wnikam, jednak na serwerze było jeszcze kilku osobników którzy mogli się do mnie przyczepić w ten sam sposób lecz jednak tego nie zrobili... Proponowałbym stworzyć dla niego osobny kanał i przy okazji odebrać @ z publicznego, a na osobnym kanale będzie mógł kopać i banować sam siebie do woli, to może się wyżyje i przestanie ludziom psuć przyjemność z korzystania z irca....

p.s Gdybyś chociaż dał znać, że nie odpowiada ci mój opis, albo gdybyś napisał coś w stylu "Scorp zmień opis bo złe w nim jest to i to" to zmieniłbym go, bo na nim mi nie należało jednak i nie byłoby sprawy, ale nieee... ty chciałeś pokazać jaki z ciebie sheffó i użyć śmocy, a ja takich cwaniaczków mam po wyżej uszu, którzy myślą, że wszystko im wolno i taka rada from me... Zastanów się 3 razy zanim coś zrobisz...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.02.2008 o 16:28, jackass napisał:

co oznacza napis na czerwono "tryb zmieniony na i "?


nie da się wejść na kanał.

Nie działa mi irc :( A wam działa? Niechce mi się strona włączyć ><

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

widze ze latka leca a opy na ircu tak jak kiedys byly dziwne tak nadal sa dziwne i to nie ma znaczenia jaki kanal i jaki wiek... irc to irc i rzadzi sie swoimi prawami oraz ma swoj klimat - wg mnie klimat irca to opy, zebrajacy o voice''a i normalni... tyle ze normalnych jest coraz mniej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować