Zaloguj się, aby obserwować  
Przemyslavius

Wampiry

58 postów w tym temacie

Dnia 18.01.2007 o 14:48, Hitmanu napisał:

Poleci mi ktoś jakąś dobrą książke o wampirach ?


Ja Ci polecę, "Miasteczko Salem" Stephena Kinga. Bardzo ciekawa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.01.2007 o 14:48, Hitmanu napisał:

Poleci mi ktoś jakąś dobrą książke o wampirach ?


Jeśli to aktualne to polecam:

"Jestem legendą" Richard Matheson
"Wywiad z wampirem" Anne Rice
"Gobelin z wampirem" Suzy Mckee Charnas

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.05.2008 o 10:43, RRohen napisał:

Mnie kumple czasem nazywają wampirem, bo nie cierpię być na słońcu...


Moją ulubioną porą roku jest zima (wcześnie zapada zmrok) a porą dnia noc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.03.2009 o 22:13, kerkas napisał:

Moją ulubioną porą roku jest zima (wcześnie zapada zmrok) a porą dnia noc.

Mam tak samo ;) lubię sobie wychodzić o 18 jak się ciemno robi i siedzieć, czasem do północy... I prawie nigdy nie jest mi zimno...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.03.2009 o 14:24, RRohen napisał:

Mam tak samo ;) lubię sobie wychodzić o 18 jak się ciemno robi i siedzieć, czasem do północy... I prawie nigdy nie > jest mi zimno...

Też mam taką przypadłość, co zaowocowało tym że jestem bardzo blady. Lubię jak jest chłodno, ciemno, wilgotno. Krwi też próbowałem, ale nazwać mnie wampirem było by przesadą :) Wielu ludzie nie rozumie, jak można siedzieć ciągle w zimnie (czasem u mnie w pokoju temperatura jest jak w jakimś grobowcu) - a ja nie rozumiem jak można przebywać w gorącu. Ale to chyba niewiele ma wspólnego z krwiopijcami.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.03.2009 o 15:45, paweusz napisał:

Krwi też próbowałem, ale nazwać mnie wampirem było by przesadą :)

Smakowała ? Bo mi smakuje ;P I nie rozumiem moich znajomych, jak mówią że krew jest obrzydliwa... Co w tym obrzydliwego, krew jest spoko, jak jeszcze dziewi... eee zbytnio się rozmarzyłem...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.03.2009 o 16:08, RRohen napisał:

Smakowała ? Bo mi smakuje ;P

Tak, ale musi być gorąca - zastygła krew jest niesmaczna.

Dnia 23.03.2009 o 16:08, RRohen napisał:

I nie rozumiem moich znajomych, jak mówią że krew jest obrzydliwa...

Mój kumpel to wręcz mdleje na sam jej widok. Kiedyś jak mu kazano wytrzeć krew z podłogi to prawie padł. Stary chłop, do tego syn ex-rzeźnika ;)

Dnia 23.03.2009 o 16:08, RRohen napisał:

Co w tym obrzydliwego, krew jest spoko, jak jeszcze dziewi... eee zbytnio się rozmarzyłem...

To na tym świecie żyją jeszcze dziewice? Człowiek się uczy całe życie... ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.12.2010 o 21:59, FastDarkAngel napisał:

Hej jestem nowicjuszką :) i chciałam się spytać czy znacie może jakieś stare filmy o
wampirach bo potrzebne mi sie na prace maturalną

Miasteczko Salem z klasyki.Polecam także książkę Stephena Kinga o tym samym tytule.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Osobiście mogę polecić Nosferatu - symfonia grozy (1922), Nosferatu wampir (1979) czy z nieco świeższych Drakulę (1992) z Garym Oldmanem w roli głównej. Świetny jest też film Lat den ratte komma in (2008) - w tym roku do kin wszedł amerykański remake oryginał jest znacznie fajniejszy. Jeszcze niedawno widziałem go całkowicie za free na http://www.iplex.pl/ (swoją drogą - polecam), ale nie mogę go znaleźć. Warto obejrzeć też serial True Blood, jednak raczej trudno będzie o niego oprzeć pracę maturalną.

Zapytaj też w temacie filmowym, tam z pewnością uzyskasz więcej odpowiedzi:
http://forum.gram.pl/forum_post.asp?tid=255&u=23047

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.12.2010 o 21:59, FastDarkAngel napisał:

Hej jestem nowicjuszką :) i chciałam się spytać czy znacie może jakieś stare filmy o
wampirach bo potrzebne mi sie na prace maturalną


Dracula z 1992 to chyba najlepszy film o wampirach jaki powstał. Doceniony licznymi nagrodami, w tym Oskarami, ze świetną muzyką Wojciecha Kilara. Oprócz tego może Blade Wieczny Łowca? Jedyna była całkiem niezła.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.12.2010 o 23:04, Budo napisał:

> Hej jestem nowicjuszką :) i chciałam się spytać czy znacie może jakieś stare filmy
o
> wampirach bo potrzebne mi sie na prace maturalną

Dracula z 1992 to chyba najlepszy film o wampirach jaki powstał. Doceniony licznymi nagrodami,
w tym Oskarami, ze świetną muzyką Wojciecha Kilara. Oprócz tego może Blade Wieczny Łowca?
Jedyna była całkiem niezła.


dziękuje wam za pomoc przydadzą mi sie te informacje :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Pierwszy Człowiek Na Ziemi (1967) Serdecznie polecam jeden z lepszych filmów jakie widziałem. Na Youtubie jest wrzucony w całości, wystarczy poszukać ..

Co do tematu, nie sądzicie że warto go trochę odkurzyć ?
Co sądzicie o wampirach, czy istnieją, czy posiadają jakieś nadprzyrodzone moce ? W każdej książce/fantazji przedstawione są jako szybkie, niezniszczalne i najsilniejsze drapieżniki na całym świecie. Co o tym myślicie ? Kiedyś oglądałem Interview filmu Twilight gdzie Rosale Hale powiedziała że "Pewnie teraz, wampiry na całym świecie muszą mieć z nas niezły ubaw widząc to co tutaj wyczyniamy" A może zadajmy też pytanie dotyczące ich życia, jak myślicie takie bycie wampirem jest fajne ? Ja powiem szczerze że i tak i nie, kuszą te niesamowite zdolności i w niektórych przypadkach moce. Ale z drugiej strony na to patrząc, są uzależnieni od ludzkiej krwi aby być silnymi muszą się żywić. Niby powiada się tak, że tak jak ludzie mają własne potrzeby. Ale wydaje mi się że gdybym miałbym być takim wampirem, brzydziłbym się ludzkiej krwi, przecież chodzi o niewinną istotę która też ma swoje uczucia myśli, a do tego własną rodzinę. Do której już nigdy nie mogła by wrócić .. Zawsze zostają też zwierzęta jednak, większość jest zdania że wampir który pije krew zwierzęcia potrafi wykorzystać tylko 50% swojego potencjału. Co o tym wszystkim sądzicie ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wampiry wśród ludzi nie istnieją, to tylko wymysł ludzkiej wyobraźni. Są za to wampiry wśród zwierząt, jaki chociażby nietoperze z Ameryki Płd. lub... komary :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.02.2011 o 23:26, Szynkars napisał:

Wampiry wśród ludzi nie istnieją, to tylko wymysł ludzkiej wyobraźni. Są za to wampiry
wśród zwierząt, jaki chociażby nietoperze z Ameryki Płd. lub... komary :)


No wiesz tyle to i ja wiem. Chciałem tylko podkreślić ten fakt iż, co wy sądzicie o tych wszystkich nadprzyrodzonych mocach które opisywane są w książkach, coraz bardziej też w takich powieściach zdarzają się pół-wampiry, czyli tzw. hybrydy ? Co sądzicie o tym "dziwactwie" to dobrze czy źle że tak autorzy piszą ? No wyrażać swoje opinie ! ; )

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jak mozna napisac, czy to "dobrze, czy zle", ze pisarze opisuja wampiry. Wampiry jako takie wystepuja glownie w fantastyce, a ta sluzyc ma rozrywce, a nie zapewniac nie wiadomo jakie umyslowe uniesienia. Sa takimi samymi tworami wyobrazni, jak krasnale czy orkowie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować