Zaloguj się, aby obserwować  
Seqiu

Netia - alternatywa dla posiadaczy neostrady TP.

210 postów w tym temacie

Dnia 01.08.2008 o 15:57, lol94 napisał:

Niedawno w promocji jest nowa opcja netii 4mb/s za 54zł. Chciałbym z tej opcji skorzystać

A sprawdziłeś czy usługa jest dostępna w Twoim mieście? Ja również chciałem zamówić netie 4mb/s jednak w moim mieście ta usługa jest niedostępna...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zamierzam założyć sobie internet ale mnie zastanawia jedna rzecz chciałabym podłączyć do internetu co najmniej trzy komputery czy w Netii jest taka możliwość czy posiadają odpowiednie modemy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.08.2008 o 12:16, Judytka napisał:

Zamierzam założyć sobie internet ale mnie zastanawia jedna rzecz chciałabym podłączyć
do internetu co najmniej trzy komputery czy w Netii jest taka możliwość czy posiadają
odpowiednie modemy?

Nie wiem dokładnie jak jest z dzieleniem łącza (ale chyba wewnątrz jednego lokalu nie powinno być problemów. Zresztą kto ci to sprawdzi? :P), ale nawet jeśli Netia dostarczałaby odpowiednie modemy, to pewnie zaśpiewałaby sobie ceny z kosmosu. Ja jakiś czas temu zakupiłem sobie router ADSL z wbudowanym modemem ( http://tnij.org/blp8 ) i jedyne czego teraz żałuję to to, że kupiłem go tak późno. :P Sprzęt nie jest drogi, a sprawuje się zdecydowanie lepiej niż modem od tepsy, który do tej pory miałem. Jeśli internet będziesz miała na linii TP, to kup sobie ten router i po kłopocie, ja do tej pory problemów z nim nie miałem, a działa 24/7 ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.08.2008 o 20:45, kamciu609 napisał:

jak mam neo i mnie rozlacza i zmienie na netie to juz nie bedzie mnie rozlaczac ?


Nie licz na to :-( Pracowałam przez jakiś czas w Netii w dziale obsługi klienta indywidualnego i biznesowego i wiem co nieco na temat prawdziwego oblicza Internetu, jaki oferuje ten dostawca. Jeżeli liczy się na dobry Internet można na prawdę sie przeliczyć. Poza tym jeżeli chce się zmienić Neostradę (czyli zrezygnować z usług TP) nawet po czasie gdy wygasa umowa lojalnościowa, mogą wystąpić pewne komplikacje (np. max prędkość łącza u nowego dostawcy będzie niższa o 50%).
A co do rozłączania- Netia dzierżawi łącza od TP, więc możliwe jest, że problem będzie się powtarzał.


Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja słyszałem, że prędkość internetu Netii na linii TP wynosi maksymalnie 1Mb/s. Nie wiem, czy wszędzie tak jest, ale u mnie na pewno.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No to chyba pozostaje założenie sobie Neostrady. No cóż przekażę te informację mojej Bratowej i lepiej niech zakłada telefon w tp i zamawia neostrade ;)
Zresztą o neostradzie słyszałem podobnie tyle, że transfer np. 1 MB/s jest taki do najbliższego przekaźnika a do nas dociera mniejszy, może nie dużo mniejszy ale jednak ;/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.08.2008 o 20:53, Lillith napisał:

> jak mam neo i mnie rozlacza i zmienie na netie to juz nie bedzie mnie rozlaczac
?

Nie licz na to :-( Pracowałam przez jakiś czas w Netii w dziale obsługi klienta indywidualnego
i biznesowego i wiem co nieco na temat prawdziwego oblicza Internetu, jaki oferuje ten
dostawca. Jeżeli liczy się na dobry Internet można na prawdę sie przeliczyć. Poza tym
jeżeli chce się zmienić Neostradę (czyli zrezygnować z usług TP) nawet po czasie gdy
wygasa umowa lojalnościowa, mogą wystąpić pewne komplikacje (np. max prędkość łącza u
nowego dostawcy będzie niższa o 50%).
A co do rozłączania- Netia dzierżawi łącza od TP, więc możliwe jest, że problem będzie
się powtarzał.




ehh :/ dzekuje bardzo :) to jaki internet polecacie ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jeśli w swoim rejonie zamieszkania masz łącze Netii, to ją bierz, a jeśli nie, to pozostaje Neostrada. Ja osobiście mam 1.3 Mb/s Neostrady i nie narzekam. Pinki w grach MMO mam jedne z najniższych i jakoś nigdy specjalnie nie skaczą. A i sama Neostrada mi jeszcze nie nawaliła, od kilku lat wszystko działa bez zarzutu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

no niestety przez Netię nie miałem netia przez 66 dni .. Niebawem opiszę i zamieszczę wszędzie jak ta firma traktuje ludzi (zawierając dokładnie daty)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.10.2008 o 11:23, Adamzzz napisał:

Niedługo kończy mi się umowa w TP, czy warto brać teraz w Netii? Jaka jest różnica cen
i jakości usług? Jaki wariant najlepszy?

Ceny możesz sobie sam sprawdzić na stronach Netii i Neostrady. Jakoś usług jest podobna, żeby nie powiedzieć że taka sama... Przynajmniej tak u mnie było...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No i dobrze, że zmieniasz na netie. Nie wiem co takiego złego jest w neo, ze wszyscy się skarżą ale w neti nie się nie dzieję po prostu jest internet.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Kiedyś w NEO było tak że co każdy 500tys. użytkowników(to był przykład)zakładano nowe serwery by nie było lagów i przymuleń, chyba nas olali i tego nie robią dlatego jak w chodzę o 6:00 rano na kompa to sciagam z predkosciom 125kb/s,a teraz ledwo co otwieram strone gram.pl a sciaganie między 4-8kb/s na 1MB :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.10.2008 o 14:27, Vanmati napisał:

Kiedyś w NEO było tak że co każdy 500tys. użytkowników(to był przykład)zakładano nowe
serwery by nie było lagów i przymuleń, chyba nas olali i tego nie robią dlatego jak w
chodzę o 6:00 rano na kompa to sciagam z predkosciom 125kb/s,a teraz ledwo co otwieram
strone gram.pl a sciaganie między 4-8kb/s na 1MB :D


Jeśli zamawiasz Netię na łączach TP, to raczej nie powinieneś zauważyć różnicy - te same zapchane łącza, Netia to praktycznie tylko pośrednik.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Netia ma teraz bardzo fajną promocję. Nie dość, że ceny niższe niż w tp to mają dodatkowo katalog marzeń gdzie możemy wybrać jedną z wielu atrakcji jak lot szybowcem, czy nauka nurkowania. Tego raczej inni operatorzy nie oferują.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.10.2008 o 18:21, rob006 napisał:

Jeśli zamawiasz Netię na łączach TP, to raczej nie powinieneś zauważyć różnicy - te same
zapchane łącza, Netia to praktycznie tylko pośrednik.


Ja mam internet Netii na łączach TP - zauważyłem zmianę głównie w cenie oferowanych usług. Oszczędzam sporo kasy, do tego o wiele łatwiej jest mi się połączyć. Mając neozdradę musiałem kilkakrotnie resetować modem, teraz to już się nie powtarza :).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować