Zaloguj się, aby obserwować  
Seqiu

Netia - alternatywa dla posiadaczy neostrady TP.

210 postów w tym temacie

Możesz powiedzieć czy miałeś jakieś problemy z uwolnieniem łącza przez tp. Bo przejściem na netię będę wkrótce zainteresowany. Nie ma przecież co przepłacać i kto wie może na jakiś reward właśnie z katalogu się załapie. Ja w szybowcu to by było coś. :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A Netia może być użytkowana także przez mieszkańców domku rodzinnego ?
Słyszałem że niektórzy dostawcy internetu dostarczają tylko internet dla bloków i kamienic i jak to jest z tą Netią?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.01.2009 o 20:08, Lolnik1 napisał:

A Netia może być użytkowana także przez mieszkańców domku rodzinnego ?
Słyszałem że niektórzy dostawcy internetu dostarczają tylko internet dla bloków i kamienic
i jak to jest z tą Netią?


Netia działa w podobny sposób jak TPSA - dostarcza internet metodą ADSL. Działa zarówno w blokach, jak i normalnych domach ;).

mrocznygram: Pamiętaj, że to obowiązuje na pakiet internet + telefon, więc jeśli bierzesz internet na linii tepsy, nie ma mowy :P.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj dzwoniła do mnie konsultantka z TP SA w celu przestawienia mi korzyści wynikających z przedłużenia umowy (m.in internet 2 MB za 79zł :S). Dzisiaj sprawdziłem ofertę Netii. Jest tam internet 4MB za 74zł. Całkiem ciekawe, zastanawiam się nad nim. Czy ewentualnie ktoś korzysta z usług tego dostawcy? Jak wygląda połączenie w praktyce? Bo pisze, że działa "do 4MB". Czyli prędkość nie jest stała? Troszeczkę się napaliłem, bo w sumie płaciłbym 10zł niż w chwili obecnej, a necik śmigałby "do 4" razy szybciej :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Raczej pod względem szybkości nie zauważysz różnicy pomiędzy TP a Netią - korzystają z tej samej linii i to od niej będzie zależała jakość łącza. Sam mam w Netii "tylko" 1 Mb, prędkość zawsze mam maksymalną, problem polega na tym, że godzinach szczytu połączenia potrafi się rozłączyć co jakiś czas.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.06.2009 o 14:24, O2si napisał:

Do takich cyrków jestem przyzwyczajony - w neostradzie rozłączanie to normalka ;)


To bierz Netię, różnicy nie będzie ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A więc tak...
Kuzynowi stało się z netem.. Próbowałem już wszystkich sposobów (jakie znam). Jest tak że komputer nie może znaleźć sieci. Komp podłaczony pod modem, z modemem wszystko pięknie gra, tylko miga lampka że nie może pobrać sieci (na modemie)... Rachunek płacony, podepięty modem w sieć. Dzieje się mu już tak parę tygodni.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Co myślicie o nowej ofercie Netii 8 MB/s za 79 zł miesięcznie? Sam ostatnio się zastanawiam, ale nie wiem czy warto.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Aaaa... Netia. Jak to jest, że ten temat mi umknął. :P Sam mam internet z ich oferty (1 Mb/s, z dawnej promocji). Kolega/sąsiad miał Neostradę... OMG, Netia czasem ma problemy techniczne po burzy czy tego typu cyrki, ale tyle razy ile pomagałem mu z Neostradą to... Nie wiem, sam bym osiwiał przez takiego neta.
Jedyne co boli, to nieco zbójeckie ceny, jak na dawniejsze czasy (nie zasłaniać kryzysem! tak jest od jakiegoś czasu). :S Znaczy usunięto z oferty 1Mb/s, ale w kwestii ceny 2Mb/s (teraz najniższa oferta) nie zmieniło się prawie nic. Od 4 lat (chyba) mam 1Mb/s w identycznej cenie...
Również nowa promocja z 4Mb/s nie zachwyca, bo później jest drożej niż przy zwykłym 4Mb/s. Ogółem - nie ma to jak Netia. :D

Ps. Mam nadzieję, że nikomu nie przeszkadza mój żalno-propagujący post :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.08.2009 o 12:12, sebastiano444 napisał:

A do neti jest potrzebny tel. domowy

Jest to pytanie czy stwierdzenie? :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.08.2009 o 12:12, sebastiano444 napisał:

A do neti jest potrzebny tel. domowy


Jak nie masz telefonu, no to nie możesz mieć Netii. Tak samo jak w neostradzie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.08.2009 o 11:36, Grochola napisał:

Jak nie masz telefonu, no to nie możesz mieć Netii. Tak samo jak w neostradzie.

Może. Tylko inną kwestią jest opłacalność :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.08.2009 o 11:44, hans_olo napisał:

> Jak nie masz telefonu, no to nie możesz mieć Netii. Tak samo jak w neostradzie.

Może. Tylko inną kwestią jest opłacalność :P


No tak. Ponoć jak się ma Netie 1mb to ma się większy ping, a jak 512 to o wiele mniejszy. Nie wiem czy to jest prawda, ale mój brat cioteczny mówił, że tak. Ale póki co lepiej wziąć sobie Neostrade z modemem i się cieszyć nią. W końcu sam ją będę brał wkrótce.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ok... To powiedz bratu, że baja i uświadom go, że nie ma już w ofercie zarówno 1Mb/s i 512kb/s. Mój sąsiad ma też neta z Netii, de facto jesteśmy na tej samej linii i nawet tą samą pulę IP mamy. On ma 2Mb/s, ja 1Mb/s (płacę taniej niż za 2Mb/s! i jest to pozostałość po dawnej promocji). W ET, UT, Queke''u mamy takie same pingi.
A na Neostradę często z kolegami mówimy "Neostrata" :P Każdy miał styczność z tą usługą przynajmniej raz. Teraz żaden jej nie ma...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.08.2009 o 16:18, sirdoom napisał:

Ok... To powiedz bratu, że baja i uświadom go, że nie ma już w ofercie zarówno 1Mb/s
i 512kb/s. Mój sąsiad ma też neta z Netii, de facto jesteśmy na tej samej linii i nawet
tą samą pulę IP mamy. On ma 2Mb/s, ja 1Mb/s (płacę taniej niż za 2Mb/s! i jest to pozostałość
po dawnej promocji). W ET, UT, Queke''u mamy takie same pingi.
A na Neostradę często z kolegami mówimy "Neostrata" :P Każdy miał styczność z tą usługą
przynajmniej raz. Teraz żaden jej nie ma...


Może nie jestem pewny, ale jak jego kolega zamawiał to było jeszcze kiedyś chyba 512 kb/s i do teraz go ma. Ale cóż. Oczywiście, mógł wprowadzić mnie w błąd, więc stąd moje zdanie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.08.2009 o 16:18, sirdoom napisał:

Ok... To powiedz bratu, że baja i uświadom go, że nie ma już w ofercie zarówno 1Mb/s
i 512kb/s.


Niecałe 3 lata temu na pewno było 512, niecały rok temu też było w ofercie 1 Mb, a biorąc pod uwagę, że umowę mógł podpisać na 3 lata, to to jest całkiem możliwe.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Hmmm, fakt. Mój błąd. Zapominam, że sam mam 1Mb/s na 3 lata. Ale nie zmienia to faktu, że nie ma różnicy w pingach między poszczególnymi ofertami.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować