Zaloguj się, aby obserwować  
Seqiu

Netia - alternatywa dla posiadaczy neostrady TP.

210 postów w tym temacie

Jak wiadomo od 15 lutego zacznie obowiązywać nowy regulamin neostrady TP. W związku z tym można do 14 lutego zerwać umowę bez ponoszenia żadnych kosztów/konsekfencji. Na pewno wielu gramowiczów posiada neostradę i ma dylemat, czy zerwać umowę, czy też nie. Jedni w okolicy zamieszkania nie mają żadnych innych możliwości założenia internetu dlatego też nie zrywają umowy, inni nie wiedzą że w ich okolicy jest jakiś inny dostawca internetowy i także nie zrywają umowy. Nie dawno dowidziałem się o bardzo dobrej promocji ze strony Netii. Skierowana jest ona do aktualnych posiadaczy neostrady TP. Netia bardzo dobrze wykorzystała moment bezpłatnego zerwania umowy przez klientów neostrady...

Internet w Netii dla klientów TP:

- 11% taniej niż w aktualnej ofercie TP SA za Internet 1 Mbit/s przy umowie na 24 miesiące
- zachowujesz swój dotychczasowy modem (inny niż livebox tp) i otrzymujesz dodatkowo 90% rabatu na abonament za pierwszy miesiąc
lub
możesz nabyć nowy modem za 1,22 zł brutto
- bez limitu ilości przesyłanych danych
- możesz obniżyć abonament za telefon wybierając tańszy plan socjalny tp
- stała, niska cena za Internet przez cały okres trwania umowy
- aktywacja tylko 1,22 zł brutto

Cennik: http://www.netia.pl/promocje,dla_domu,21.html

Na pierwszy rzut oka Netia oferuje lepszy internet niż neostrada. Jednak trzeba się jeszcze upewnić co do jakości łącza itd...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A więc jest to neostrada, ale bez limitów i tańsza? Suuper ;).

Jednak ja zostałem zrobiony, za przeproszeniem - w bambuko. Napisałem do Netii kiedy w moim okręgu będzie dostępna usługa, oni powiedzieli mi, że od MARCA, niestety - umowę mogę rozwiązać do połowy LUTEGO...

Szkoda, wielka szkoda...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

ja zrywam umowę z tp , ale przesiadam się na Chello a nie na Netię... czemu nie wiem :D jakoś oferta bardziej mi odpowiada :D za tydzień o tej porze będę już korzystał z 3 megowego łącza UPC :D

-----

Mnie ostatnio nurtuje pytanie, jak duża liczba ludzi zerwie umowę z tp korzystając z tych warunków... w mojej klasie na 37 posiadających internet, 32 mają neo... i wszystkie się przesiadają...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No zeczywiście się opłaca.Nicka cena szybkości 1mb/s.I chyba nie oszukują cię że obiecują że będzie 1 mb a masz 512.No ale zostało jeszcze trochę mniej niż 2 lata do końca umowy.Niby można zerwać umowę ale...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.01.2007 o 15:46, Ali G napisał:

lacze jest to samo co neo netia je wydzierzawia



Czyli sugerujesz, że to jest to samo łącze co w neostradzie?
Więc Netia to jest taka jakby tańsza i wydajniejsza neostrada ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.01.2007 o 17:58, Seqiu napisał:

Więc Netia to jest taka jakby tańsza i wydajniejsza neostrada ?

Tańsza może, ale czy wydajniejsza? To jest nadal to samo łącze...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 21.01.2007 o 18:03, Krejt napisał:

Tańsza może, ale czy wydajniejsza? To jest nadal to samo łącze...


No tak... ale jak wiadomo neostrada ma limity. A z tego co wiem Netia jest bez limitów. Mi tak w ogole neostrada nie przeszkadza, jednak największym jej minusem są właśnie te limity. Więc oferta Netii jest lepsza niż neostrady. Ciekawe czy neostrada odpowie jakąś promocją ? ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jeśli ktoś już korzysta/korzystał z Netii, to proszę niech opiszę swoje uwagi odnośnie działania internetu... Do 15 lutego tuż, tuż a ja chciałbym sobie zmienić neta z neostrady ( i jak sądzę nie tylko ja ) na właśnie Netię... Niechcę natomiast ryzykować, bo może się później okazać że ta cała Netia to jedno wielkie g***o. ;)
Szkoda że nie ma takiej opcji jak kiedyś była w neostradzie - mowa tu oczywiście o okresie próbnym jednego, czy dwóch miesięcy na przetestowanie neta... ;(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.01.2007 o 13:26, Seqiu napisał:

Jeśli ktoś już korzysta/korzystał z Netii, to proszę niech opiszę swoje uwagi odnośnie działania
internetu... Do 15 lutego tuż, tuż a ja chciałbym sobie zmienić neta z neostrady ( i jak sądzę
nie tylko ja ) na właśnie Netię... Niechcę natomiast ryzykować, bo może się później okazać
że ta cała Netia to jedno wielkie g***o. ;)
Szkoda że nie ma takiej opcji jak kiedyś była w neostradzie - mowa tu oczywiście o okresie
próbnym jednego, czy dwóch miesięcy na przetestowanie neta... ;(

U mnie w mieście jest praktycznie od startu, do tej chwili nie mieli nic godnego polecenia. Mam 6Mbit (7.4) z neo i jak sprawdzałem różnica w cenie to raptem 20 zł brutto. Kuszą limitami, ale mi się jeszcze nie zdarzyło, żeby przekroczyć 50G jakie jest przyznawane przy tej przepustowości.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja sam nie mam Tepsy, ale bardzo mnie ciekawi jak działa Internet w Netii, chodzi mi przedewszystkim o jakość. Po mojej radiówce nawet Neostrada pięknie śmiga ;>

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Obczaiłem teraz szczególy zamawiania Netii.
Jeżeli wieżyć im na słowo, to będziemi mieli po prostu neostradę Tp, tańszą i szybszą... ponieważ Netia wykorzystuje te same linie co neo.

Aby zamówić Netię wystarczy:
- zerwać umowę do 15 lutego z Neostradą TP
- spradzić dostępność Netii w swoim mięscie - należy wpisać numer telefonu do tabelki i kliknąć "sprawdź"
- jeżeli wszyscy się zgadza, wypełniamy formularz zamieszczony na stronie.
- później podpisujemy dokument przyniesiony przez kuriera
- na koniec podlączają nas do sieci Netii, a my dodatkowo zachowujemy nasz modem z neostrady TP. ;)

Wszystko wygląda pięknie, nawet nie trzeba ruszać się z domu. ;)
Ciekawe czy tak jest w rzeczywistości. ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Warto zajrzeć do tematu z forum neostrady,jaki podał Seqiu, chciałem się przesiąść do Netii,ale mam teraz mieszane uczucia:/ Podobno to straszna ruletka,czy to będzie działać i w ogóle.Chyba pozostanę przy neostradzie..bo tak jakoś też nie widać w tym temacie kogoś kto to zamienił..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 28.01.2007 o 22:36, konrad16061990 napisał:

Podobno to straszna ruletka,czy to będzie działać i w ogóle.Chyba
pozostanę przy neostradzie..bo tak jakoś też nie widać w tym temacie kogoś kto to zamienił..


Ja nie napisałem że tak jak jak pisze w tym temacie na forum neostrady. Z resztą poczytajcie wypowiedzie innych forumowiczów pod wypowiedzią tego gościa co napisał ten tekst. Odnoszę wrażenie że nie jest zbyt lubiany... próbuje na siłę udowodnić, że jego teoria jest słuszna. Nie wiem skąd wyciągnął te swoje informacje. Jednak większość użytkowników wypowiadająca się na tym forum, pisze że już mają Netię, nie było żadnych problemów i wszystko jest OK. ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować