Zaloguj się, aby obserwować  
Seqiu

Netia - alternatywa dla posiadaczy neostrady TP.

210 postów w tym temacie

Dnia 02.11.2010 o 14:34, barth89 napisał:

Czyli jeśli teraz będę miał Netię na linii TP to większych problemów być nie powinno?


Tego ci nie moge powiedzieć. ;] Zresztą jak już podpisałeś umowę to i tak nie możesz zbyt wiele zrobić żeby to odkrecić, więc poczekaj i przekonaj się sam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj dzwonił do mnie przedstawiciel Netii, w sumie przedstawicielka - zaoferowała darmowy internet mobilny na 30 dni (po wygooglowaniu faktycznie jest taka promocja), a w zamian za jego testowanie obniżą mi koszt mojego obecnego internetu stacjonarnego (ok.50 zł płacę/1mb mam) o jakieś 10-20 zł(!) na miesiąc. Zapytana ''no to proszę mi powiedzieć gdzie jest haczyk?'' odpowiedziała ''proszę pana, to jest nieprawdopodobna oferta specjalnie dla pana''.

Oczywiście odmówiłem, sprawę przedyskutowałem z rodzicami i doszliśmy do jednego wniosku - cóż, za darmo prawie nic nie ma, a przecież zaoferowali mi jeszcze obniżkę internetu, także musieliby dopłacać teoretycznie - konkluzja: oszustwo? Teraz chciałbym się dowiedzieć co sądzicie? Może jednak zrobiłem źle?

Co mnie skłoniło do odmowy? Oprócz oczywistej wypas_hiper_oferty + obniżenia kosztów, ta przedstawicielka zaciągała śmiesznie po góralsku (albo jak z jakimś akcentem?), momentami jakby sobie robiła ze mnie idiotę - ''naprawdę proszę pana, jest to nieprawdopodobna oferta'' . Zaznaczę, że w teorii miałem po miesiącu darmowego testowania 14 dni na odesłanie tego mobilnego internetu do siedziby (po co mi toto?), kurier byłby w czwartek podpisać umowę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.11.2010 o 14:34, barth89 napisał:

Czyli jeśli teraz będę miał Netię na linii TP to większych problemów być nie powinno?


U mnie takich problemów nie ma (8 mega na TP). Tylko na początku wystąpiły drobne komplikacje - ktoś w ich ssytemie przestawił prędkość na 0,5 mega :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Po kilku miesiącach zaciętych bojów wreszcie udało mi się skorzystać z przysługującej mi oferty i kilka minut temu przepustowość mojego łącza wzrosła z 1 do 4 Mb/s :).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam, czy ktokolwiek skorzystał z oferty Netii, w której prędkość internetu nie jest limitowana warunkami umowy, a tym ile jest w stanie ''uciągnąć'' łącze? Jak to się sprawdza w praktyce?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.07.2011 o 17:12, Adamzzz napisał:

Witam, czy ktokolwiek skorzystał z oferty Netii, w której prędkość internetu nie jest
limitowana warunkami umowy, a tym ile jest w stanie ''uciągnąć'' łącze? Jak to się sprawdza
w praktyce?

Witaj.
Ja miałem tak jak zamawiałem. Dzwoniłem na 801 802 803 i Gadka szmatka z wybieraniem opcji. oczywiście wybrałem że chcę zostać klientem Netii. Połączyło mnie z konsultantem po czym wyjaśniłem mu całą sytuację. Spytałem się jego jakie mogę mieć łącze. To było jeszcze wtedy jak reklamowali 20mb. Konsultant przez telefon spytał się o miasto i ulicę. Po czym sprawdził w komputerze że w tym rejonie mojego miasta jest możliwość posiadania łącza o takiej przepustowości. Po czym zacząłem składać zamówienie. A że nie jestem właścicielem telefonu to do tego już zawołałem moją mamę, która wypełniła formalności związane z tym. Nie wiem jak to się ma do reklamy co była ostatnio "Jaki masz drut. Taki masz internet". Chodzi oczywiście o cenę. ;). Ja dużo teraz nie płacę bo zrzucam się z nią na 50/50 na miesiąc więc wiesz ;)
Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Za łącze 20mb, telewizję z pakietem poszerzonym i telefon w taryfie non-stop [rozmowy na stacjonarne w kraju za darmo, cały czas 24/7, płatne tylko zagraniczne i komórki wedle całkiem znośnej taryfy btw] płacę 120zł + ewentualne dodatkowe koszty rozmów ponad to co jest za friko [czyli wspomniane komórki/zagranica itp]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.07.2011 o 18:53, Pietro87 napisał:

Za łącze 20mb, telewizję z pakietem poszerzonym i telefon w taryfie non-stop [rozmowy
na stacjonarne w kraju za darmo, cały czas 24/7, płatne tylko zagraniczne i komórki wedle
całkiem znośnej taryfy btw] płacę 120zł + ewentualne dodatkowe koszty rozmów ponad to
co jest za friko [czyli wspomniane komórki/zagranica itp]


Hmmm czyli mówisz numer też do Netti sobie przeniosłeś ? hmm takie opcje tam są, nawet nie wiedziałem, bo szczerze Ci powiem nie interesowałem się tym. 120 zł hmm to chyba nie za wiele jak za takie ''coś''. Narzekasz czy ''ujdzie'' w tle ;) ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dobrze jest [póki mnie czymś nie wpienią i nie przeniosę się na net 120mb do UPC =)], a numeru nie przenosiłem, po prostu go założyłem, choć ze stacjonarki i tak rodzice więcej korzystają niż ja, nie mniej place zbiorczo za całość i nie mam większych powodów do narzekań.

W sumie mam jedno "ale" do telewizji, potrafi się sporadycznie elegancko zwiesić i trzeba zresetować dekoder, co niestety trwa ok 3-5 min, bo urządzenie musi wtedy nawiązać nowe połączenie.
Ale zdarza się to na szczęście sporadycznie [a telewizji nie oglądam i tak prawie wcale, dostałem ja za 1zł miesięcznie w promocji, bo miałem net w Netii 5mega poprzednie dwa lata, więc dali mi tv jako free bonus, na stałe]

Umowa jest bez ramy czasowej, nie mniej jest zabezpieczona kaucja, przy podpisaniu kaucja wynosi koło 350zł, male z miesiąca na miesiąc aż po 2 latach zostaje zablokowana na stałej kwocie 1zł i wtedy można bez dodatkowych kosztów owa umowę rozwiązać [więc taka umowa z ukryta lojalka, ale nie jakaś mega mocna, nawet jak by się wcześniej coś skiepściło, to stać mnie na te 300zł co by mieć święty spokój jak by operator zszedł kompletnie na psy i trzeba by wiać jak szczur z tonącego okrętu]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Drobny update, z racji tego, że mam umowę na zasadzie "No Limits" czyli jakie łącze zainstalowane w mojej okolicy taki internet, ostatnio była modernizacja sieci, miałem do tej pory net 20mb/s bo widać takie były łącza, po ostatniej modernizacji sieci na moim osiedlu :

http://www.speedtest.net/result/1383991763.png
http://www.pingtest.net/result/43526898.png

Więc zdecydowanie umowa z Netią wyszła in plus.
Ciągle jedna stała opłata, wygoda, nie mam na co narzekać [testowałem ostatnio jeszcze nowe łącze, trzyma twardo 47-51mb/s na downloadzie i 2.0-2.1mb na uploadzie, ostatnio testowałem tez łącze zasysając pojedyncze duże piki wielkości 900-1500mb (zassałem kilka swoich gier z GOGa od nowa) i realne pobieranie też jest dobre, średnio 36-49mb więc dobrze jest, realny upload trzyma też średnio 1.8-2.1]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.07.2011 o 15:46, Pietro87 napisał:

Drobny update, z racji tego, że mam umowę na zasadzie "No Limits" czyli jakie łącze zainstalowane
w mojej okolicy taki internet, ostatnio była modernizacja sieci, miałem do tej pory net
20mb/s bo widać takie były łącza, po ostatniej modernizacji sieci na moim osiedlu :

http://www.speedtest.net/result/1383991763.png
http://www.pingtest.net/result/43526898.png

Witaj.
Oo chłopie wynik speedtesta robi wrażenie... Właśnie zauważyłem że Netia reklamuje znów internet [Ta małpa co grzebie w kontakcie, a oni gadają że sprawdzą szybkość łącza, no i kurde jakiś nowy router reklamują]. Hmmmmm. ehhh. Co chwila te promocje i promocje. Nie wiadomo za co się złapać.
Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wiesz wynik speedtesta zawsze wychodzi +/- "szpanersko" bo podstawowy test leci na najdogodniejszym serwerze [w moim wypadku mieszkam pod Warszawą w Piasecznie a serwer jest w samym centrum więc odległość jest naprawdę niewielka]

Aczkolwiek na długofalowym testowaniu poniżej 6.5 mb nie spadłem, własnie 6.5mb było najniższym wynikiem podczas testu gdzie serwer był w Tokio, więc dobrze jest =) [no był jeszcze jeden test gdzie miałem magiczne 2.5mb, ale to był serwer na jakiejś zadupiastej wysepce gdzieś hen hen na oceanie =)]

Co ciekawe na serwerze w Nowym Yorku wykręcałem 12mb [prędkości uploadu wszędzie w sumie mam jednostajne, najniżej chyba 1.2mb było tez w Tokio]

Generalnie ja z nowego netu jestem zadowolony obecnie w pełni, czekam na kolejna modernizację w przyszłości, może za friko przeskoczę na 120mb :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam internet z netii. Podobno prędkość ma dochodzić do 20 Mb/s, ale ja osiągam maksymalnie 1Mb/s. przez pierwsze kilka dni po podłączeniu internetu szybkość downloadu wynosiła jakieś 600 KB/s, teraz spadła do 120 KB/s gdy włączony jest tylko mój komputer, i do 60 KB/s gdy mój tata połączy się z internetem na swoim laptopie. Miesięczna oplłata to 50 zł. Może mi ktoś powiedzieć co się tu qurde wyprawia? Bo to wygląda jakby dali mi na pierwsze kilka dni szybki internet, żebym się pocieszył, a potem zmniejszyli szybkość tak dla jaj...

Pietro87 z tego co widzę to mamy chyba tego samego neta, z tym że u mnie jest jakieś 50 razy wolniejszy...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.08.2011 o 00:05, Piterixos napisał:

Pietro87 z tego co widzę to mamy chyba tego samego neta, z tym że u mnie jest
jakieś 50 razy wolniejszy...


http://www.speedtest.net/result/1428740801.png

Bardzo rzadko spadam niżej 50 na speed teście.
Średnio 48-57 podczas pobierania większych plików [bo przy mniejszych download nie zdąży się rozkręcić a plik już jest pobrany, wiedźmina 2 do testów z GOGa ciągnąłem kilkanaście minut.]

Operatora mamy tego samego - umowę już niekoniecznie.
Ja mam pakiet no-limits, czyli jakie technologicznie łącze taki net, ty możesz mieć zupełnie inną ofertę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mój tata pytał się tych z netii i podobno prędkość miała być gdzieś w granicach 20 MB/s, natomiast speedtest.net pokazuje że download to 1.50 Mb/s, a upload 0.23 Mb/s. też mam kakiet no-limits

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam Netię 2 GB, router TP Link WG901 i następujący problem: Do tej pory tylko PC był podłączony do Neta. Teraz chcę dołączyć również PS3, obojętnie czy bezprzewodowo czy kablem, ale nie mogę. Z poziomu PS3 ustawiam wszystko jak trzeba, SSID sieci, hasło i klap, test połączenia pomyślnie przechodzi jedynie uzyskanie adresu ip. To samo gdy podłączę kablem. Wyłączyłem firewall''a, odłączyłem kabel ethernet do kompa i zostawiłem podłączone PS3 i dalej nic. Próbowałem sposobów z YT na rozwiązanie problemu z poziomu PS3 i to też nic nie dało. O co może chodzić?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zastanawiam się nad przejściem do Netii. Dziś zadzwonili do mnie z informacją że moja linia powinna wyciągnąć spokojnie te 20Mb/s ale jak widać po powyższych postach nie zawsze jest to prawda. Myślicie że warto zaryzykować i podpisać z nimi umowę? Mam dylemat, bo jeśli to ściema to wolę zostać w Orange i mieć 6Mb/s na niższą cenę.

edit: i orientuje się ktoś może ile czasu zajmuje podłączenie do internetu od dnia rozwiązania umowy z aktualnym dostawcą?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jeśli masz nową umowę już podpisaną i uzgodnioną z nowym dostawcą [ w tym przypadku Netią ] to powinno się wszystko załatwić w ciągu tygodnia od zerwania poprzedniej umowy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam Neostrade i przez bardzo długo wszystko było OK. Niestety od kilku miesięcy jest tak że po godzinie 18 internet potwornie zwalnia. Obejrzenie filmiku na YT nawet w 240p graniczy z cudem. Wszystko "puszcza" gdzieś tak ok. 23 i wtedy wraca do normy. Czy to przez to że w tych chwilach jest największe natężenie użytkowników? Z tego co wiem prawie każdy z mojej miejscowości kto ma Neo narzeka na ten sam problem.
Podejrzewam że chodzi o to iż podłaczają tylko kolejnych użytkowników do linii bez modernizacji samej linii.
I tak, zastanawiam się czy przejście do Netii rozwiązałoby problem?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować