Zaloguj się, aby obserwować  
Seqiu

Netia - alternatywa dla posiadaczy neostrady TP.

210 postów w tym temacie

A jeśli można wiedzieć, to jaką masz opcje i czy transfer zgadza się z tym jaki masz w umowie ?
Jeżeli grasz w jakieś gry online to możesz także ping podać. ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nieorientuje się zabardzo w ofertach dostawców internetu, ale wiem, że póki co nikt mnie nie przekona do swojej oferty. Mam zwykła radiówkę, która gubi zasię i traci ponad połowe z tych 128, ale jakoś mi aż tak straszanie nie przeszkaadaz. No i jest za free :) Znajomy w Angli robi na zmywaku, za godzinkę roboty opłaca 7 MEGOWEGO neta! Poczekam aż oferty będą przystępniejsze na moją kieszeń...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Niestety już nie korzystam z usług Netii bo do domu w którym aktualnie mieszkam nie dało się niestety przeciągnąć kabla od Netii (podłączyć nawet telefonu) i dzięki Bogu TPSA też nie dało rady ;-)

Łącze miałem 640/160. Przez pierwszy miesiąc ściąganie miałem z prędkością 64kb/s, potem skoczyło na stałe do 80kb/s. Grałem na łaczu często w CS i na przykład w godzinach popołudniowych pingi miałem po15-20 max. (chyba ze siostra na drugim kompie cos sciagala, ale to jej wtyczke wyciagalem :P ), a po nocach to nawet wartosci opóźnienia nie widziałem ^^

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 14.02.2007 o 20:43, Mistic napisał:

Łącze miałem 640/160. Przez pierwszy miesiąc ściąganie miałem z prędkością 64kb/s, potem skoczyło
na stałe do 80kb/s. Grałem na łaczu często w CS i na przykład w godzinach popołudniowych pingi
miałem po15-20 max. (chyba ze siostra na drugim kompie cos sciagala, ale to jej wtyczke wyciagalem
:P ), a po nocach to nawet wartosci opóźnienia nie widziałem ^^


No to piękny transfer download, a jeszcze lepsze pingi. 15-20 to chyba bardzo dobre pingi w CS, jednak nie wiem do końca bo nie gram w to i się nie otientuje. Bałem się że na Netii mogę mieć większe pingi niż na Neostradzie, jednak teraz trochę się uspokoiłem... mimo to musze poczekać z pare dni i sam się przekonam. ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam jedno pytanie dotyczące Netii, a mianowicie czy trzeba instalować to oprogramowanie podane w instrukcji przez Netię, które trzeba pobrać ze strony www.netia.pl/net24bs. Pytam ponieważ wiem, że oprogramowania Noestrady nie trzeba było instalować, tylko same sterowniki do modemu, więc czy w przypadku Netii sytuacja wygląda podobnie ? Czy np można do Netii używać autoconnect''a ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich. Piszę ten post z mojego nowego połączenia Netii na kablach TP. :) Dziś w południe podłączono mi internet, i na razie wszystko fajnie działa. Wprawdzie pojawiają się sporadyczne problemy z logowaniem, ale po zalogowaniu internet już szaleje.

Seqiu - nie trzeba instalować oprogramowania netii. Jednak bez niego będziesz musiał sam wklepać wszystkie parametry.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.03.2007 o 15:21, kiri3321 napisał:

Jak masz netie na kablach Tp to podaj pingi


ping www.wp.pl: 33, 39, 35, 30; średnio : 34 ms
ping www.interia.pl: 29, 36, 31, 26; średnio : 30ms
ping www.onet.pl: 45, 40, 45, 41; średnio 42ms.

Choć uczciwie przyznaję, że jak na razie to przy ściąganiu osiągnąłem max 100KB/sek. Ale jak będę ściągał kilka plików na raz, to się wtedy okaże, jak to naprawdę działa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nareście mam netię. Po tak długim oczekiwaniu, bo przecież przez miesiąc nie gościłem na forum. Internet mi wyłączono 17 lutego. Przy zamawianiu Netii byłem zapewniany, że wszystko potrwa dwa tygodnie... jednak okres ten się nie co wydłużył. W trakcie oczekiwania na Netię, raz próbowałem przejść spowrotem do neostrady, bo zadzwonili do mnie w sprawie, że mogę już skorzystać z promocji megainternet, więc zerwałem umowę z netia, bo myślałem że neo podłączy mi neta w czasie paru dni, jednak okazało się że muszę czekać dwa tygodnie. Postanowiłem wrócić do Netii i okazało się że nie muszę podpisywać nowej umowy, bo stara nie została jeszcze anulowana, więc po powrocie zaraz zadzwonił telefon z neostrady, że mogę się już zapisywać bo wszystko potrwa góra 5 dni, jednak tym razem podziękowałem. Jakby tego było mało, jeszcze dzisiaj neostrada próbowała mnie zwerbować na swoją stronę...

A co samego neta, to transfer mi odpowiada, jak na Netię 1024kbps, pingi w grach także są mniejsze niż na neostradzie 256, więc ogólnie jest spoko. ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Hmm teraz wszystko się zmieniło. Netia działa mi na haśle z byłej neostrady. W sumie nie wiem czy to jest netia czy neostrada, bo mam transfer taki jak bym miał neostradę 256, jak kiedyś. Natomiast pingi znacznie zmalały, a po kliknięciu na stan łącza pisze że mam łącze 1,3 mbit, czy Netia 1mbit. ;) Dziwne to wszystko... nie mogę się zalogować do netii wpisując login:net24, i hasło:net24 a internet mam, tylko nie wiem skąd. :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

panowie, macie na netii problemy z automatycznymi aktualizacjami windowsa, tzn. normalnie zamula wam calego kompa gdy probuje sie laczy chociazby by tylko sprawdzic co jest nowego?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja to byłem w świetnej sytuacji. Kiedy mogłem zmienić ten ''jakże wspaniały internet'' Neo na Net24, akurat wyjeżdżałem za granicę. Szansa mnie minęła i zostałem z tym syfem :-/.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.07.2007 o 20:39, Lukas813 napisał:

Mam okazję kupić netię .
Tylko nie wiem czy jest dobry.
Wypowiedżcie się na ten temat.


Ja kiedyś to zamawiałem, ale nie powiem Ci czy jest to dobry internet, bo czekałem na niego ponad 2 miesiące, aż w końcu zrezygnowałem. Obecnie posiadam Multimo, za taką samą cenę, za jaką miałem mieć Netię i jestem zadowolony, prędkość jest także taka sama. ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.07.2007 o 20:39, Lukas813 napisał:

Mam okazję kupić netię .
Tylko nie wiem czy jest dobry.
Wypowiedżcie się na ten temat.


Ja mam Netię, musiałem na nią czekać około 2 miesięcy, ale teraz od 3 miesięcy bez problemów działa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zdaje mi się że jak Netia zaoferowała tą promocje, że można zerwać umowę z neostradą i przejść do nich, to coś im nie wypaliło. Znaczy na początku było wielu chętnych jednak poźniej wszyscy zaczęli się wypisywać, bo nie chciało się nikomu czekać po 3 miesiące na internet. Więc teraz w telewizji leci reklama Netii, o 12 miesięcznym necie za free, nie wiem na ile w tym prawdy, ale zdaje mi się ze napewno jest w tym jakiś haczyk.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.07.2007 o 00:12, Seqiu napisał:

Zdaje mi się że jak Netia zaoferowała tą promocje, że można zerwać umowę z neostradą i przejść
do nich, to coś im nie wypaliło. Znaczy na początku było wielu chętnych jednak poźniej wszyscy
zaczęli się wypisywać, bo nie chciało się nikomu czekać po 3 miesiące na internet. Więc teraz
w telewizji leci reklama Netii, o 12 miesięcznym necie za free, nie wiem na ile w tym prawdy,
ale zdaje mi się ze napewno jest w tym jakiś haczyk.


Haczyk jest taki, że dostajesz pierwsze 12 miesięcy za free jeśli podpiszesz umowę na 36 miesięcy : )

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 18.07.2007 o 00:43, dudi1212 napisał:

Haczyk jest taki, że dostajesz pierwsze 12 miesięcy za free jeśli podpiszesz umowę na 36 miesięcy
: )


No właśnie, a przecież rynek internetowy bardzo szybko się rozwija. Za rok oferta Nerii będzie pewnie bardzo słaba, nawet ta na 12 miesięcy... Sam założyłem Multimo na 12 miesięcy, bo wiem że za rok opcja którą wybrałem będzie już słaba i wejdą inne, o wiele korzystniejsze dla klienta. ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.07.2007 o 11:20, Seqiu napisał:

Sam założyłem Multimo na 12 miesięcy, bo wiem
że za rok opcja którą wybrałem będzie już słaba i wejdą inne, o wiele korzystniejsze dla klienta.
;)


A możesz powiedzieć jak to się sprawuje? Właśnie podpisałem umowę. Ale jak sobie wymyśliłem! Swój modem, podłączenie samemu. Pani twierdziła, że to łatwe. Może i tak. Tylko, że pojęcia nie mam kiedy mogę to zrobić. Mają wyrobic się w 30 dni. Tylko, czy oni poinformują mnie po otrzymaniu odesłanej i podpisanej umowy, że mogę przeprowadzić aktywację? Czy może mają jeszcze coś mi przysłać?
Z modemem też się chyba wrobiłem;) Chciałem modem bezprzewodowy (zbyt doża odległość komputera od gniazdka telefonicznego). I kupiłem taki, który niby nim jest Weireless-G WAG 2006 czy jakoś tak), choć też ma możliwość podłączenia za pomocą kabla. Tylko, że na dołączonej płytce jest wyłącznie instrukcja podłączenia za pomocą tych kabli. Drugiego sposobu nie podają.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować