Zaloguj się, aby obserwować  
Seqiu

Netia - alternatywa dla posiadaczy neostrady TP.

210 postów w tym temacie

Powiem Ci jak to u mnie wszystko wyglądało.
Na początku zadzwoniłem do nich, podałem niezbędne dane i czekałem na umowę. Z tego co pamiętam, umowa przyszła do mnie po 5 dniach roboczych, następnie wysłałem do nich podpisaną umowę i już po niecałych dwóch tygodniach miałem internet. Żadnego modemu nie zamawiałem, bo miałem swojego Sagema 800-840, którego dostałem będąc użytkownikiem neostrady. Pierwsze logowanie i połączenie jest proste. Na stronie multimo można ściągnąć instrukcje w pdf, co i jak... teoretycznie przed pierwszym połączeniem powinna przyjść płytka ze sterownikami i intrukcją do modemu Sagem i Thomson, jednak do mnie ta przesyłka dotarła po jakimś miesiącu, kiedy już dawno użytkowałe neta. ;) Jednak nie stanowiło to dla mnie problemu, bo miałem płytkę ze sterami do Sagema, która dostałem jak zakładałem neostradę.
Powiem Ci jeszcze że do usługi Multimo najlepszy jest modem Thomson Speed Touch, ten który można dostać zakładając neostradę. Jest on najlepszy dlatego że, używając go, ma się trochę lepszy transfer o jakieś 4-5 kb/s i ciut lepsze pingi. Wiem to, bo testowałem modem u kumpla. Tak więc kumpel ma Thomsona i jego transfery wynoszą 137 kb/s na usłudze 1mbit/s, a pingi w grze Quake2 18ms. Natomiast u mnie transfer wynosi średnio 133kb/s, natomiast pingi 22-23ms. Dlatego właśnie jeżeli nie masz tego modemu, a grasz w coś, bądź zależy Ci na troszkę lepszym transferze, to zamów sobie najlepiej modem na allegro.
Jeszcze co do samego neta z multimo, to powiem Ci że jest bardzo dobrze. Download u Upload są w normie, czyli kolejno 133kb/s i 256kb/s. Problem jest z połączeniem po rozłączeniu, bo nie wiem jak w innych modemach, ale w moim Sagemie jest tak, że jak włączysz kompa, to autoconnect łączy mnie za pierwszym razem. Jednak jeżeli net mi się rozłączy, to musze czekać jakies 2 min na połaczenie, bo pisze że nie modem jest uszkodzony... Pytałem się już na innych forach i okazało się, że tak jest u większości, więc to napewno nie wina modemu. ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A czy po odesłaniu umowy informowali Cię o tym, że usługa jest już dostępna, czy też robiłeś to metodą codziennego sprawdzania, że już działa? Z tego co pamietam pani, z którą rozmawiałem rzeczywiście mówiła, że robią to w ciągu 14-30 dni od daty podpisania umowy (czyli je ponad tydzień co najmniej muszę jeszcze czekać:().
W modemach ( i w ogóle w kwestii ADSL) to mam marne pojęcie. Poszedłem do sklepu tylko z jednym pytaniem: między posiadanym gniazdem telefonicznym, a komputerem jest spora odległość (ciągnąc kabel po ścianach potrzebowałbym tego pewnie co najmniej kilkanaście metrów), więc połączenie komputer-modem-linia telefoniczna za pomocą kabla jest bardzo kłopotliwa; czy w związku z tym mogę jakośc obejść ów problem. Facet powiedział, że tak, wystarczy tylko modem bezprzewodowy. I niby takowy mi sprzedał (miał mieć możliwość połączenia i tak i tak). Owo "wireless" jak sprawdziłem w internecie chyba rzeczywiście oznacza sieć bezprzewodową. Tylko mnie się wydaje, że takim sposobem modem taki powinien składać się niejako z dwóch części: jedna połączona z telefonem, a druga z komputerem. W końcu musi być coś co będzie pozwalać komunikować się między tymi dwoma urządzeniami. No a w pudełku jest tylko modem, kabel telefoniczny i kabel pod ethernet. Przecież sama antenka na modemie chyba nic nie da;)
Coś mi się zdaje, że będę musiał się jeszcze pofatygować do tego sprzedawcy;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.07.2007 o 12:50, Dux napisał:

A czy po odesłaniu umowy informowali Cię o tym, że usługa jest już dostępna, czy też robiłeś
to metodą codziennego sprawdzania, że już działa? Z tego co pamietam pani, z którą rozmawiałem
rzeczywiście mówiła, że robią to w ciągu 14-30 dni od daty podpisania umowy (czyli je ponad
tydzień co najmniej muszę jeszcze czekać:().


Kiedy już odesłałem umowę, to owszem czakałem na telefon, jednak dla pewności codziennie sprawdzałem czy mam już neta. Nie wiem dlaczego, ale przez kilka dni moje dwie kontrolki na modemie się świeciły... Dlateg wpisałem do autoconnect standardowy login i nick i przy włączaniu kompa, program próbował się łączyć, aż w końcu za którymś razem się udało. A co do telefonu, to niedostałem żadnego, chociaż w instrukcji pisze, że w ciągu 24h, od aktywacji, Multimo powinno się pofatygować i do mnie zadzwonić, jednak dla mnie to bez różnicy. ;)

Dnia 25.07.2007 o 12:50, Dux napisał:

W modemach ( i w ogóle w kwestii ADSL) to mam marne pojęcie. Poszedłem do sklepu tylko z jednym
pytaniem: między posiadanym gniazdem telefonicznym, a komputerem jest spora odległość (ciągnąc
kabel po ścianach potrzebowałbym tego pewnie co najmniej kilkanaście metrów), więc połączenie
komputer-modem-linia telefoniczna za pomocą kabla jest bardzo kłopotliwa; czy w związku z tym
mogę jakośc obejść ów problem.


A czy nie prościej jest kupić po prostu nowy kable telefoniczny ? Ja miałem taką sytuacje jak Ty, kiedy zamówiłem zakładałem neostradę. Kabel który dostałem był duuuuużo za któtki, więc kupiłem sobie nowy kabel w sklepie, z tego co pamiętam to kosztował 60gr za jeden metr, więc to chyba nie dużo, a kupiłem 10m. ;) I po podłaczeniu wszystko jest jak należy

Dnia 25.07.2007 o 12:50, Dux napisał:

Facet powiedział, że tak, wystarczy tylko modem bezprzewodowy.


Pewnie wyczuł że się nie orientujesz i próbował Ci wcisnąć modem bezprzewodowy, niestety ja się nie orientuje na takich modemach, powinieneś popytać na innym forum o danej tematyce, więc Ci nie pomogę... ;(
Dobrze będzie jak sobie załatwisz jakiś modem ADSL, najlepiej żeby to był Thomson, tak jak pisałem w poprzednim poście, jednak Sagem też jest mile widziany. ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

witam mam telefon w TP jakiś tam wyższy abonament i neostradę i się zastanawiam czy jak zmienie neo na netie to z TP przyjdzie jakaś opłata za utrzymanie łącza internetowego bo na stronie netii jest napisane, że jak zamówie u nich też telefon to nie będzie opłaty, a telefonu nie chcę zmieniać

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja mam dośc i TP i Netii. Ale bardziej TP.

Zadzwoniłem wszystko pięknie ładnie. Umowa przyszła za 3 dni - wypełniona i odesłana. I co? I napisano że nie mam możliwości technicznych!!! Ale neostradę to nawet 6 mBit proponowali. Po prostu TP nie wyraziła zgody...
Powiedzcie, czy to jest normalne? Czy Polska będzie kiedyś normalna? I czy TP kiedyś zmądrzeje?

Panie Donaldzie T. ... W Panu nadzieja...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.11.2007 o 22:36, Amadeusz1 napisał:

Ja mam dośc i TP i Netii. Ale bardziej TP.

Zadzwoniłem wszystko pięknie ładnie. Umowa przyszła za 3 dni - wypełniona i odesłana. I co?
I napisano że nie mam możliwości technicznych!!! Ale neostradę to nawet 6 mBit proponowali.
Po prostu TP nie wyraziła zgody...

Ja miałem taką samą sytuację, tyle że czekałem na Netię ponad 2 miesiące. W końcu przysłali mi pisemko, że nie ma u mnie możliwości technicznych, wtedy kiedy już miałem mojego obecnego neta - Multimo. Więc u mnie nie można było założyć Netii, mimo że kilka osób z mojego miasta miało już dawno ten internet. Dowiedziałem się także wtedy, że to czy założą Ci netię, czy tez nie, zależy od tego, czy starczy dla ciebie kabelków z TP. Jak wiadomo Netia wykorzystuje kable z TP, a pierwszeństwo ma neostrada i jeżeli jakieś wolne kabelki zostają, to są przydzielane użytkownikom Netii.

Dnia 08.11.2007 o 22:36, Amadeusz1 napisał:

Powiedzcie, czy to jest normalne? Czy Polska będzie kiedyś normalna? I czy TP kiedyś zmądrzeje?
Panie Donaldzie T. ... W Panu nadzieja...

Wątpię że On coś zdziała. To jest spółka prywatna, a na takich nie ma mocnych. Zwłaszcza że PO wspiera takich ludzi...;(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ludzie mam problem. Mianowicie nie wiem jaki internet wziąć. I czy lepiej z neostrady czy netii? Bo mam na oku ten multipakiet od TP kablówka + neo 1 mgb. Czy może lepiej Chello? Nie wiem doradźcie coś.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.01.2008 o 21:49, Beliar-13 napisał:

Ludzie mam problem. Mianowicie nie wiem jaki internet wziąć. I czy lepiej z neostrady czy netii?
Bo mam na oku ten multipakiet od TP kablówka + neo 1 mgb. Czy może lepiej Chello? Nie wiem
doradźcie coś.

Ze swojego doświadczenia mogę Ci powiedzieć, żebyś od razu na starcie skreślił Neostradę i Netię, jeżeli masz do wyboru np Chello. Proponowałbym Ci właśnie wziąść ten ostatni internet, jednak zobacz czy dostępny jest jeszcze u ciebie internet z Multimo. Ja właśnie posiadam to cudo i jak na razie sprawuje się bez problemu. Download 135KB/s, upload 30KB/s. Za wszystko płacę 64zł...;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.01.2008 o 19:10, fish13 napisał:

Mam pytanie jak można z netii rozdzielić internet na dwa komputery?? Przez router??

Zdaje mi się że można, ale nie wiem czy przypadkiem nie trzeba mieć zgody...;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja obecnie posiadam internet z Netii i jestem bardzo zadowolony. Internet działa bardzo sprawnie (prędkość 1Mb/s), tylko raz zdarzały mi się, że przestało działać; na szczęście jeden telefon i problem był rozwiązany; niestety mankamentem Netii jest to, że korzysta z łącz TP przez to na aktywację internetu trzeba czekać około 3 tygodni (normalnie, czasami dłużej, czasami krócej); uważam, że cena Internetu w Netii, nie jest aż tak wysoka (w porównaniu do np. neostrady); zawsze się zastanawiałem dlaczego mają taniej niż w TP, przecież oni dzierżawią linie TP i muszą pewnie im słono płacić za takie coś; no ale nasza Telekomunikacja Polska wie jak skutecznie odstraszać klientów ;p Podsumowując Netia IMO jest bardzo dobrą alternatywą dla posiadaczy neostrady; jest taniej i wygodniej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja nie rozumiem waszych problemów mam netię od roku albo więcej i nie miałem problemów w tydzień czasu przyszedł do mnie modem z instrukcją itd. Jedynym moim problemem było podłączanie sobie gniazdka telefonicznego przez co mi się przedłużyło.Pozatym po kilku miesiącach użytkowania podwyższyli mi prędkośc do 1 mb/s czyli prawie dwukrotnie osd stanu poprzedniego.Co do problemów to miałem podobnie jeden telefon i koniec.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

NETIA nie jest do konca alternatywa dla Neostrady. Co z klientami ktrzy mieszkaja w domku jednorodzinnym??.
Ja mam NEO 6mbit samemu i nie narzekam wszystko chodzi jak trzeba

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.01.2008 o 23:41, MLODY2K6 napisał:

NETIA nie jest do konca alternatywa dla Neostrady. Co z klientami ktrzy mieszkaja w domku jednorodzinnym??.

Ja mieszkam w domu jednorodzinnym i mam Netię.

Dnia 06.01.2008 o 23:41, MLODY2K6 napisał:

Ja mam NEO 6mbit samemu i nie narzekam wszystko chodzi jak trzeba

No i prawidłowo, tak powinno być.

buraczek18
To było skierowane do mnie, bo ja pisałem, że z Netii jestem bardzo zadowolony, a problem z aktywowaniem neta to wina TP, bo przeciągają.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.04.2008 o 21:15, Kolumb95 napisał:

Czy ktoświe jak zrobić coś takiego aby po włączeniu kompa net sam mi swie łączał? (mam
net 1mb z NETII)

Mi się sam wyłącza by wyłączeniu kompa. (używam ,,połącz z")

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.04.2008 o 21:15, Kolumb95 napisał:

Czy ktoświe jak zrobić coś takiego aby po włączeniu kompa net sam mi swie łączał? (mam
net 1mb z NETII)

Po co się wysilać klikając na "połącz z". Wystarczy ściągnąć sobie mały, prosty programik - CiDial, wpisać tam swoje hasło i logia, a program ten połączy Cię z netem przy każdym uruchomieniu kompa...;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.05.2008 o 14:44, Azazell3 napisał:

a czy NETIE można rozdzielać na wiele komputerów ? 6-7 komputerów ?

Można, ale nie wiem czy przypadkiem nie trzeba mieć na to zgody... Tak jak jest to w przypadku neostrady...;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować