Zaloguj się, aby obserwować  
Seqiu

Netia - alternatywa dla posiadaczy neostrady TP.

210 postów w tym temacie

krótka piłka - czas zmienić dostawcę neta, przy okazji również telefonu stacjonarnego.
nie uśmiecha mi się płacić 50 złotych abonamentu za telefon w tpsa, kiedy za rozmowy płacę maksymalnie 4-5 złotych -_-"
przyszedł czas na Netię - w tym tygodniu wybiorę się jakoś do salonu, posłucham marketingowej gadki ;]
wybór padnie prawdopodobnie na telefon + internet 1Mb (= ciekawa promocja z darmowym mobilnym internetem), czyli 35+49zł (czyli chyba trzy dychy taniej niż wychodzi mi za tepsę).
ktoś może powiedzieć, czy korzysta z takiej oferty i czy jest zadowolony?
będę wdzięczny za odpowiedź :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie natury technicznej, powiedzmy sobie może tak. Dzsiaj zaproponowano zmiane dostawcy(umowa kończy się z TPsą 29 września, więc wydzwaniają. Z usługi TP. jestem nawet zadowolony jeśli chodzi o neta. A jedynym, ale będzie właśnie tańszy abonament (telefon + net 1MB). Jednakże mój kolega czekał ok.5 miesi na podłączenie łącza, ale nigdy to nie nastąpiło(mieszka na wsi). Ja również boje się podobnych sytuacj, problemów z dostępnością łącza oraz innymi niedogodnościami. Możecie się wypowiedzieć na ten temat, chodzi mi głównie o jakość lini na wioskach, instalowaniem lini przez serwisantów(udostępnianie znaczy się) etc. etc. proszę o odpowiedź jak najszybciej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.09.2009 o 20:20, bartog123 napisał:

Mam pytanie natury technicznej, powiedzmy sobie może tak. Dzsiaj zaproponowano zmiane
dostawcy(umowa kończy się z TPsą 29 września, więc wydzwaniają. Z usługi TP. jestem nawet
zadowolony jeśli chodzi o neta. A jedynym, ale będzie właśnie tańszy abonament (telefon
+ net 1MB). Jednakże mój kolega czekał ok.5 miesi na podłączenie łącza, ale nigdy to
nie nastąpiło(mieszka na wsi). Ja również boje się podobnych sytuacj, problemów z dostępnością
łącza oraz innymi niedogodnościami. Możecie się wypowiedzieć na ten temat, chodzi mi
głównie o jakość lini na wioskach, instalowaniem lini przez serwisantów(udostępnianie
znaczy się) etc. etc. proszę o odpowiedź jak najszybciej.



Mi umowa z TP skończyła się 31.08.2009 r. - wszystkie formalności dotyczące rozwiązania umowy zostały załatwione w odpowiednim terminie. Tak więc 1 września z samego rana dostałem SMS od Netii z informacją, ze od tego dnia naliczana jest opłata abonamentowa. Dzień później kolejny SMS - tym razem informujący o mozliwości aktywacji dostepu do internetu. Wszystko działa az miło :) 2 dni to całkiem niezły czas. 109 zł mam telefon (a cenie abonamentu co miesiąc 128 darmowych minut) oraz internet 2MBit. Jak dla mnie bomba - wszystko śmiga, nie zrywa połączeń. Usługi świadczone są na łączach Telekomunikacji Polskiej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 08.09.2009 o 20:56, O2si napisał:

Mi umowa z TP skończyła się 31.08.2009 r. - wszystkie formalności dotyczące rozwiązania
umowy zostały załatwione w odpowiednim terminie. Tak więc 1 września z samego rana dostałem
SMS od Netii z informacją, ze od tego dnia naliczana jest opłata abonamentowa. Dzień
później kolejny SMS - tym razem informujący o mozliwości aktywacji dostepu do internetu.
Wszystko działa az miło :) 2 dni to całkiem niezły czas. 109 zł mam telefon (a cenie
abonamentu co miesiąc 128 darmowych minut) oraz internet 2MBit. Jak dla mnie bomba -
wszystko śmiga, nie zrywa połączeń. Usługi świadczone są na łączach Telekomunikacji Polskiej.

Dobrze, ładnie brzmi. Mieszkasz na wiosce, miasto(jak coś to jakiej wielkości). Ile czekałeś po zamówieniu usługii Netii na podłączenie(od czasu podpisania umowy). Czy ta umowa została podpisana w salonie ? Czy Door to door, jak to ma w zwyczaju TePsa rozwiązywać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.09.2009 o 21:14, bartog123 napisał:


Mieszkam na wsi ;) W zasadzie to wszystko załatwione było przez telefon - konsultant Netii zebrał wymagane dane, przesłali mi dwa egzemplarze umowy (plus kilka dokumentów). Odesłałem to w ciągu tygodnia (chyba końcem lipca mieli to u siebie). No i po miesiącu (czyli okresie niezbędnym do rozwiązania umowy) cieszę się tańszym telefonem i Internetem ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Moja przygoda z Netia:
Do niedawna miałem na łączach TPSA internet od Multimo (2Mb/s). Wszystko pięknie śmigało, ale cena była trochę za wysoka. Pani z Netii namówiła mnie na ich tańszy internet i powiedziała że zmiana jest niemal natychmiastowa. Zgodziłem się i od 1 sierpnia miałem mieć już internet od Netii. Oczywiście w ostatnim momencie coś nawaliło i musiałem podesłać dodatkowe pismo. No ale spoko, parę dni mogę poczekać. Mija parę dni, a internetu nie ma. Dzwonie zatem i okazuje się, że TPSA przysłała odpowiedź, że nie ma możliwości technicznych na tak szybki net u mnie (2Mb/s). Oczywiście nikt z Netii nie wpadł na to aby do mnie zadzwonić i rozwiązać ten problem tylko czekali nic nie robiąc, a ja byłem bez netu. Złożyłem reklamacje i TPSA znów swoje, a Netia znów olewka. Żeby było śmieszniej, o tym, że Netia nie może mi założyć internetu powiadomił mnie konsultant... TPSA (słyszeliśmy że próbował pan założyć 2 Mb/s od Netii - oni nie dadzą rady, ale jak pan chce to MY damy). Netia raczyła mnie o tym fakcie poinformować dopiero 2 tygodnie później w liście.
Wtedy złożyłem podanie znów do Multimo (tu niestety obsługa klienta tez nie należy do najlepszych, ale i tak o niebo lepiej niż w Netii) i po tygodniu mam już moje 2 Mb/s (chociaż wieczorami co chwilę rozłącza i chyba ostatecznie jednak nie utrzymam tego 2 Mb/s).
Morał z tego taki, że przez Netie nie miałem internetu przez 1,5 miesiąca i z 2 Mb/s pewnie skończę na 1 Mb.s

BARDZO MOCNO NIE POLECAM NETII (ale Multimo mimo drobnych wpadek z obsługa jest OK :)

PS. IMHO ta reklama Netii z cyganami jest bardzo prawdziwa. Zakładanie u nich neta to prawdziwy cyrk, a na końcu i tak cię ''ocyganią''.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

a ja mam internet z UPC i bardzo się z tego ciesze narazie niebyło żadnych problemów z dostawcą cena nie jest wygurowana a w dodatku mam kablówkę jest git

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

wie ktoś czy można mieć internet w netii np. ten 8mb bez posiadania telefonu? Na stronie głównej pod 8mb jest napisane, że nie trzeba mieć telefonu ale o co w tym chodzi? Klikam na to no to jest sprawdzanie dostępności.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zamówił ktoś może najnowszą ofertę Nowa Kadra(czy coś w ten deseń)? Jakie są Wasze opinie na temat tej promocji, bo zastanawiam się nad jej zakupem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zamówił ktoś może najnowszą ofertę Nowa Kadra(czy coś w ten deseń)? Jakie są Wasze opinie na temat tej promocji, bo zastanawiam się nad jej zakupem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

mam netię od ponad roku, 2Mb/s i jak narazie nie miałem żadnych spadków jakości transferu, żadnych DC jedyny problem to to że nie wiedzieć czemu w zeszłym miesiącu zwiększyli mi opłaty miesięczne do 140zł -,- umowę zerwałem i zostaje bez internetu na komputerze stacjonarnym dopóki nie zmienię operatora -,-

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.02.2010 o 16:59, Alehor napisał:

jedyny problem to to że nie wiedzieć czemu w zeszłym miesiącu zwiększyli mi
opłaty miesięczne do 140zł -,- umowę zerwałem i zostaje bez internetu na komputerze stacjonarnym
dopóki nie zmienię operatora -,-


A nie skończyła ci się przypadkiem umowa? Bo w takim wypadku automatycznie przedłużają ci ją, ale już jako zawartą na czas nieokreślony, a tu ceny są horrendalne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Powie mi ktoś, dlaczego tak jest (chodzi mi o Download/upload speed a latency)?

PS Ostatnio coś często mam takie skoki, raz mam ping na serwach w COD4 po 70-60 a raz po 150-180 :/

20100304212507

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Powylaczaj wszelkie programy/procesy laczace sie z internetem, ktore do dzialania CoD4 nie sa potrzebne. P2P, komunikatory, itp. moga Ci spowalniac upload. A te roznice ping masz w obrebie jednego serwera czy w ogole (jak laczysz sie z servem np. z Ameryki, to wiadomo, ze ping bedzie wiekszy).
No i pozostaje jeszcze kwestia jakiego masz ISP :> Ja kiedys na neostradzie 512kb/s (potem 640) mialem bardzo czesto zwichy, ping od 100 do 1000, z srednia 200-350. ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.03.2010 o 21:47, kuba9876543210 napisał:

Powylaczaj wszelkie programy/procesy laczace sie z internetem, ktore do dzialania CoD4
nie sa potrzebne. P2P, komunikatory, itp. moga Ci spowalniac upload. A te roznice ping
masz w obrebie jednego serwera czy w ogole (jak laczysz sie z servem np. z Ameryki, to
wiadomo, ze ping bedzie wiekszy).
No i pozostaje jeszcze kwestia jakiego masz ISP :> Ja kiedys na neostradzie 512kb/s
(potem 640) mialem bardzo czesto zwichy, ping od 100 do 1000, z srednia 200-350. ;)


Noo, mam Netię, zobaczyłem temat netii to napisałem. Żadnego programu p2p nie używam, a te skoki pingu są niezależne od xfire (jedyny mój komunikator). Antyvira aktualizacje ważą po 300KB więc to nie to. A co do serwera z którym się łącze- jak jest dobrze, to mam koło 20-30 serwerów z pingiem po ok. 70-80, a jak jest źle to najmniejszy ping serwera na liście wynosi 150.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

http://www.netia.pl/oferta_dla_domu,info,152.html

NA dole jest napisane, że Umowa na 24 miesiące. Podane opłaty za usługi to opłaty miesięczne itd. Faktycznie internet 20mb kosztuje 69zł? Są jakieś haczyki? Sprawdził może to ktoś? I mam pytanie czy warto było by brać, telefonu stacjonarnego nie mam więc internet byłby zapewne przez ten router i dobry jest taki internet?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam zamiar założyć neta (raczej rodzice będą zakładać) w Netii 20mb za 70 zł + telefon Non Stop za 60 zł. Chciałbym się dowiedzieć ile minut do wydzwonienia jest w tym abonamencie telefonicznym oraz ile kosztuje minuta rozmowy po przekroczeniu abonamentu, a także, czy to 20mb naprawdę jest.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.04.2010 o 19:11, crash807 napisał:

I mam pytanie czy warto było by brać, telefonu stacjonarnego nie mam więc
internet byłby zapewne przez ten router i dobry jest taki internet?


Jeśli nie masz aktywnego łącza Netii albo TP, to pewnie i tak nie możesz zamówić tego neta.

@RamiroPL

Dnia 21.04.2010 o 19:11, crash807 napisał:

Chciałbym się dowiedzieć ile minut do wydzwonienia jest w tym abonamencie telefonicznym oraz ile kosztuje minuta rozmowy po przekroczeniu abonamentu

w ramach abonamentu (czytaj: za darmo) połączenia lokalne i międzymiastowe przez całą dobę we wszystkie dni tygodnia
0,32 zł brutto/min połączenia do sieci komórkowych całą dobę [0,72 zł brutto/min połączenia do sieci Play]
0,35 zł brutto/min połączenia międzynarodowe do krajów UE, Kanady i USA całą dobę

Dnia 21.04.2010 o 19:11, crash807 napisał:

a także, czy to 20mb naprawdę jest.

Wszystkie podane przepływności to przepływności maksymalne, np. 20 Mbit/s to przepływność do 20 Mbit/s.
Czyli Bóg raczy wiedzieć...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować