Zaloguj się, aby obserwować  
Seqiu

Netia - alternatywa dla posiadaczy neostrady TP.

210 postów w tym temacie

zastanawiam sie jaka jest techniczna roznica miedzy typi dwoma operatorami? Chyba netia korzysta tez z laczy tp, wiec zasieg podobny. Mogliby tylko zejsc z cen. Neo doniedana byla za 69 zl przy opcji 6mb, a teraz chyba wiekszosc predkosci mozna wziac za 1 zl, wiec dosc korzystnie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.04.2010 o 12:48, flamming_rozowy napisał:

a teraz chyba wiekszosc predkosci mozna wziac za 1 zl, wiec dosc korzystnie


Tak, tylko 1 zł będziesz płacił przez kilka miesięcy, później niestety koszt wzrośnie do kilkudziesięciu, a nawet kilkuset złotych.

A Netia ma własne łącza, oraz dzierżawi łącza od TP, więc zasięg ma dość spory. Jakość usług Netii na łączach TP nie różni się za bardzo od samej Neostrady, różnica jest praktycznie tylko w cenie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Niestety z liniami należącymi do TP jest tak, że czasami TP mając dwie linie, jedną starszą i jedną nowszą, klientów Netii wpina do starszej i wtedy zaczynają się pojawiać kłopoty. Z serwisowaniem usług też mogą pojawiać się opóźnienia, ale to też zależy od regionu i tego jaka firma obsługuje w danym regionie serwis (podwykonawcy). Jeśli konsultant netii nie może zaproponować łącza na linii netii, to lepiej wziąć na wszelki wypadek neo.
Wyjątkiem jest ADSL2 w tzw LLU, który też jest na liniach TPSA, ale jest to już linia nowoczesna (ADSL2), a większość napraw mogą naprawić konsultanci telefoniczni za pomocą narzędzi zdalnych. Zatem pytajcie czy to co wam oferują to Bitstream (TPSA ADSL1), czy ADSL miedź (Netia), czy LLU (lepsze TPSA, albo TPSA/Netia - są trzy typy LLU). Teoretycznie Netia ma też w ofercie ISDN, ale tylko dla firm i nie ma to dużego zasięgu jeszcze. Nie radzę też nabierać się na naciąganie na nową promocję 20Mb, bo to fikcja, chyba że mieszkacie max 100m od DSLAM.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam telefon i komorke z ery i tp w netii, powiem wprost - poprawa PRu i jakosci opierdliard procent. nic lepszego od skrojonego chleba nie bylo w sieci :)
"So much win so you think who is God, what is wedding and wtf is doing here with all shit while he is rotfling us" :D NIe wiem skad, nie pytajcie co pale. 4chan effect

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.04.2010 o 20:56, rob006 napisał:

Jeśli nie masz aktywnego łącza Netii albo TP, to pewnie i tak nie możesz zamówić tego
neta.


Czyli, że bez telefonu stacjonarnego nie mogę mieć internetu z netii ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam. Kończy mi się umowa na internet i chcę zmienić parametry mojego połączenia. Obecnie jeszcze do końca miesiąca mam 1Mb/256k za coś ok. hmmm... 60zł. Możecie mi doradzić co wybrać z netii dalej ? Kompletnie nie znam się na tych rzeczach.

Pozdr.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.04.2010 o 19:56, RamiroPL napisał:

Czyli liczba minut do wydzwonienia w ramach tego abonamentu na telefony stacjonarne jest
nieograniczona?


Tak.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

@rob06 faktycznie te promocje neo -zarowno ta , gdzie stawka jest objeta predkosc 6mb, jak I ta gdzie mozna wziac net za zlotowke, sa na jakis czas, ale chyba u wiekszosci dostawcow tak jest, a jak przegladalam strony www to promo. Wydaje jest dosc atrakcyjna,w koncu przez kilka meisiecy net jest prawie za darmo, a pozniej cena nie rozni sie wiele od tej z przed promocji, wiec chyba nie ma co narzekac

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.04.2010 o 23:19, flamming_rozowy napisał:

wiec chyba nie ma co narzekac


Poza tym że u konkurencji zwykle i tak jest taniej ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Netia - serdecznie witamy nowych klientów, a stałych mamy w d.

Jak zapewne widzieliście w reklamie z Kotem-Muchą, Netia oferowała ostatnio przy zakupie nowych pakietów na internet router za złotówkę. Miesiąc temu nabyłem laptopa, który stał się drugim komputerem w domu w związku z tym byłem zainteresowany tą promocją. Od wielu lat jestem klientem Netii, a najbliższym czasie kończy mi się umowa, którą mogę przedłużyć na 3 miesiące przed jej upłynięciem, więc postanowiłem dokonać jej przedłużenia w celu wykorzystania trwającej promocji. Okazało się, iż router za złotówkę mogę otrzymać jedynie wtedy, gdy zamówienie złożę drogą internetową za pośrednictwem strony Netii. Na stronie w skrócie opisano ofertę oraz udostępniono możliwość zamówienia usługi, bądź przedłużenia umowy. Można tam było również przeczytać o szybkim kontakcie konsultanta, który w ciągu 12 godzin zadzwoni do klienta, aby dokładnie określić jego wybór i potwierdzić zamówienie usługi. Po wybraniu opcji przedłużenia umowy ukazał się formularz, w którym należało wyprać opcję, która mnie interesowała, wpisać numer klienta (wedle instrukcji znajduje się on na fakturze, lecz w rzeczywistości każda faktura zawiera "numer konta klienta", ale widać dla Netii to jedno i to samo), numer telefonu oraz dane adresowe. Po wypełnieniu wszystkich pól ukazałao się okienko informujące, iż jako stały klient Netii na kontakt z konsultantem mam czekać nie 12 godzin, lecz 7 dni. Do całej sprawy wróciłem po dwóch tygodniach, gdyż miałem na głowie różne inne rzeczy, a mimo upływu 14 dni, nikt z Netii do mnie nie zadzwonił. W związku z tym ja zadzwoniłem na reklamowaną w mediach infolinię, aby wyjaśnić całą sprawę. Jak można się było domyślać wśród wielu opcji infolinii, nie było możliwości wybrania sprawy przedłużenia umowy. Wybrałem, więc opcję zakupu usługi i czekałem na połączenie. Pan, który odebrał wysłuchał mojego problemu i po ''yhym'' stwierdził, że połączy mnie z kimś innym. Czekałem na nowego rozmówcę, którym tym razem okazała się kobieta. Również wysłuchała całej mojej historii, poprosiła o wszystkie dane w tym numer klienta i kazała czekać. Słuchając tego, co robiła wydawało mi się, iż wypełnia za mnie dokładnie ten sam formularz, co ja dwa tygodnie wcześniej. Następnie powiedziała, że sprawdzi, co się dzieje na moim koncie klienta i puściła mi melodyjkę. Po paru chwilach oznajmiła, że wie i rozumie, o co mi chodzi, że na koncie klienta wszystko w porządku i nie widać żadnych ruchów i... mam czekać jeszcze tydzień, aż ktoś do mnie zadzwoni, a jeśli tak się nie stanie to znów mam zadzwonić i przedstawić całą sprawę. Domyślacie się zapewne, iż mimo kolejnego tygonia nikt do mnie nie zadzwonił i macie rację. Dziś wykonałem, więc telefon na infolinię, gdzie mimo wybrania na początku innej opcji, odebrała pani, która wysłuchała mojej historii, po czym powiedziała, że to dział dla nowych kilentów i połączy mnie z kimś innym. Nowy rozmówca okazał się tym razem mężczyzną i tym razem po zebraniu moich danych, zamiast numeru klienta, żądał podania kodu PIN, który według niego powinien znajdować się na podpisanej wiele lat temu umowie o podłączeniu telefonu. Pod ręką miałem tylko pełno faktur, więc pan w słuchawce zadowolił się moim numerem PESEL. W odpowiedzi na całą moją historię z trwającym trzy tygodnie zamawianiem przedłużenia umowy za pośrednictwem internetu oznajmił mi kilka rzeczy. Po pierwsze są już nowe promocje, a tamte nie obowiązują. Po drugie zupełnie nie ważne jest to, że zamówienie składałem w tamtym czasie i chciałem skorzystać z tamtych promocji, gdyż nie doszło do podpisania nowej umowy i wszystko co się działo do tej pory jest nieważne. Oświadczył również, że promocje, o których mówiłem dotyczyły tylko nowych klientów i jako stały klient nie miałem prawa z nich skorzystać. Tydzień wcześniej mimo przedstawienia całej sprawy, żadna osoba z Netii nie mówiła tych rzeczy, potwierdzając, że wiedzą i rozumieją moją sprawę. Na koniec pan powiedział, iż mogę skorzystać z nowych promocji, ale tylko, jeśli podpiszę nowe umowy zarówno na połączenia telefoniczne jak i internet. Z tym, że nie mogę pozostać przy swojej taryfie telefonicznej i muszę ją przymusowo zmienić na nowe droższe opcje. Gdybym był klientem TP S.A. chcącym przejść do Netii wtedy miał bym więcej przywilejów i możliwość. Rzuciłem słuchawką, a w przyszłym tygodniu udam się na miasto do salonu Play, by porozmawiać na żywo z kimś kto będzie teoretycznie miał za zadanie rozwiązywać sprawy kilentów, bo jak się okazuje jeśli jestem stałym klientem to nie uda mi się nic załatwić drogą internetową, a większość osób odbierających telefony w infolini Netii będzie rozmawiać i pomagać tylko tym którzy klientami Netii jeszcze nie są. Pokazuje to, że płacąc od lat regularnie rachunki sprawiam Netii problem wymagając od firmy przedłużenia umowy i pozostania w dalszym ciągu ich klientem. Liczy się dla nich tylko możliwość podbierania kilentów konkurencji i takie osoby mogą w ciągu jednego dnia skorzystać ze wszystkich promocji, a ktoś taki jak ja ma wybierać z resztek i czekać na swoją kolej do usra... Pozostaje jeszcze kwestia tego, czy uda mi się w przyszłym tygodniu załatwić coś w salonie Play''a. Kiedyś w centrum mojego miasta, był salon firmowy Netii jednak zdecydowano się go zamknąć i otworzyć kilka punktów Play, w których pojęcie pracowników o sprawach dotyczących klientów Netii jest dość słabe. Dostawca usług ma mnie w d. więc zobaczymy czy będę tam musiał nakopać jego przedstawicielom.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A propos nowych promocji w Netii, ktoś wie orientacyjnie co jaki czas się one zmieniają? Za niespełna 4 miesiące kończy mi się umowa, planowałem przedłużyć lub ewentualnie podpisać nową umowę, ale te obecne niezbyt mi się uśmiechają...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.06.2010 o 12:03, ostry3000 napisał:

Netia - serdecznie witamy nowych klientów, a stałych mamy w d.

skąd ja to znam w moim przypadku było podobnie, bo byłem osoba przechodzącą, z TP do Netii, i oczywiście były telefony, nawet konsultant pór oku wcześniej przygotował umowę z promocjami jakich nawet nie reklamowali, ale jak przyszło co do czego, na tydzień przez zmiana operatora telefon od TP, że jest zła data na umowie o dzień za szybko i jeżeli nie zrezygnuje z rezygnacji to będzie kara koło 1500 zł , bo różnice w cenach promocyjnych i innych były, ok trzeba było napisać, bo mimo 3 rozmów z przedstawicielami Neti nic się nie dowiedziałem więc... trzeba było zrobić tak jak TP radziło, wtedy można było poczekać na nową umowę z Neti, ok umowa przyszła i 40 dni czekania an uaktywnienie łącza!! ja nie wiem co to ma być ale żeby w mieście 180 tys. ludzi tyle czasu szła aktywacja, nic trzeba było czekać i dzięki łasce sąsiada był net bo udostępnił hasła, teraz niby wszystko jest ok, z małym wyjątkiem, za każdym razem, co miesiąc są wystawiane błędne faktury, bo powinno być za 1zł a nie na 130 zł, więc za każdym razem trzeba dzwonić przedstawiać sprawę, cytować umowę i tak kilka razy aby zmienili umowę, dlatego mam pytanie


Czy jest możliwość zrezygnowania z umowy z Netią w trakcie jej trwania bez kar, oraz czy faktycznie jest ta możliwość zmiany warunków umowy na korzystniejsze bądź wybrane przez siebie w trakcie trwania umowy...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.04.2010 o 19:06, crash807 napisał:

> Jeśli nie masz aktywnego łącza Netii albo TP, to pewnie i tak nie możesz zamówić
tego
> neta.

Czyli, że bez telefonu stacjonarnego nie mogę mieć internetu z netii ?

Dołączam się do pytania.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.06.2010 o 16:18, rob006 napisał:

A propos nowych promocji w Netii, ktoś wie orientacyjnie co jaki czas się one zmieniają?
Za niespełna 4 miesiące kończy mi się umowa, planowałem przedłużyć lub ewentualnie podpisać
nową umowę, ale te obecne niezbyt mi się uśmiechają...


Podczas poprzedniej promocji szukałem informacji o terminie jej ważności w różnych miejscach strony Netii, lecz nigdzie nie znalazłem informacji jak długo będzie można kożystać z tej oferty. Dlatego dziś konsultant mnie zaskoczył, bo wczoraj wszystko wyglądało zupełnie inaczej.

@@@kindziukxxx
Nie wiem czy można zerwać umowę bez kar (nie chce mi się w to wierzyć), ale według informacji na stronie można w każdej chwili zmienić umowę na korzystniejszą, jednak po kliknięciu odpowiednich opcji jesteśmy informowani, iż można dokonać zmian na trzy miesiące przed upływem bierzącej umowy. Ciężko jednoznacznie ocenić jak to działa w rzeczywistości i pozostaje tylko udanie się do punktu Play lub Netii, oraz oczywiście możliwość odbycia rozmowy na tej nieszczęsnej infolini...

@@@necron1501
Strona Netii pozwala na zamówienie u nich jedynie internetu, więc możliwe, że jeśli mieszkasz w bloku i nie masz telefonu stacjonarnego to mimo tego Netia podłączy Ci internet. Jeśli jednak mieszkasz w domku to raczej może być problem z ciągnięciem kabli bez zamówienia telefonu stacjonarnego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 10.06.2010 o 20:02, ostry3000 napisał:

@@@necron1501
Strona Netii pozwala na zamówienie u nich jedynie internetu, więc możliwe, że jeśli mieszkasz
w bloku i nie masz telefonu stacjonarnego to mimo tego Netia podłączy Ci internet. Jeśli
jednak mieszkasz w domku to raczej może być problem z ciągnięciem kabli bez zamówienia
telefonu stacjonarnego.


Hmm, czyli muszę najpierw telefon potem net, moze mi to w jakiś pakiet złożą...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.06.2010 o 20:02, ostry3000 napisał:

Podczas poprzedniej promocji szukałem informacji o terminie jej ważności w różnych miejscach
strony Netii, lecz nigdzie nie znalazłem informacji jak długo będzie można kożystać z
tej oferty. Dlatego dziś konsultant mnie zaskoczył, bo wczoraj wszystko wyglądało zupełnie
inaczej.

Jak 2 lata temu szukałem następcy dla neostrady sytuacja była podobna - też przed wakacjami były fajne oferty, ale że umowa z TP kończyła się we wrześniu, to musiałem poczekać, no i niestety promocje się zmieniły, na dużo gorsze jak dla mnie...

Dnia 10.06.2010 o 20:02, ostry3000 napisał:

@@@necron1501
Strona Netii pozwala na zamówienie u nich jedynie internetu, więc możliwe, że jeśli mieszkasz
w bloku i nie masz telefonu stacjonarnego to mimo tego Netia podłączy Ci internet. Jeśli
jednak mieszkasz w domku to raczej może być problem z ciągnięciem kabli bez zamówienia
telefonu stacjonarnego.

Można zamówić sam internet, ale tylko w sytuacji gdy linia TP jest aktywna, czytaj: masz telefon stacjonarny w TP. Nie wiem jak z liniami Netii, ale tam już nie powinno być takiego problemu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Chciałbym się dowiedzieć jakie są Wasze opinie nt Netii. Podpisałem z nimi umowę, internet i telefon od nich będę miał od 19 listopada. Dobrze zrobiłem, że przeszedłem z TP do Netii? Nie ma problemu z prędkościami i pingami? Bo różne rzeczy w internecie można przeczytać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Akurat ping i prędkość zależy zwykle bardziej od linii, a nie operatora. Ja już 3 rok mam Netię, jak na razie bez zarzutów, ale i na Neostradzie nie było problemów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.11.2010 o 13:26, rob006 napisał:

Akurat ping i prędkość zależy zwykle bardziej od linii, a nie operatora. Ja już 3 rok
mam Netię, jak na razie bez zarzutów, ale i na Neostradzie nie było problemów.


Czyli jeśli teraz będę miał Netię na linii TP to większych problemów być nie powinno?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować