Zaloguj się, aby obserwować  
Widek

Co sądzisz o swoim mieście?

267 postów w tym temacie

Jeee tam... Nie znacie się.
Sosnowiec to jest coś. Mamy piękne, nowe centrum miasta, wielkich ludzi pochodzacych z naszego miasta (Edwadr Gierek, Jan Kiepura, Jacek Cygan). I wogóle jest fajnie :D

I przypominam.
SOSNOWIEC TO ZAGŁĘBIE DĄBROWSKIE, NIE ŚLĄSK!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mieszkam w Zielonej Górze.
Mamy najlepsza drużyne żużlową w kraju wejdź na http:\\www.zuzel.zgora.pl
Jesteśmy zagłębiem kabaretowym
Mamy trzy wielkie okazje do świetowania i pare mniejszych: Winobranie, Juwenalia, Mecze ZKŻ-tu
Nie poprzylączaliśmy tak jak gorzów wszystkich okolicznych wiosek a mimo to jesteśmy lepiej rozwiajającym sie miastem.
Nie wygrał u nas kaczor
Mamy najlepsze cukiernie wina i browar
mamy najfajniejszego menela w sieci(pajaka)
Mamy najglupszą policję(oatrz akcja antypiracka w ubiegłym roku)
Mamy najlepsze liceum w województwie
Jako jedyni we wszystkich autobusach mamy automaty biletowe
Naszym miastem rządzi kobieta
Mamy słynna filharmonie i amfiteatr
W przeciwieństwie do innych miast mamy duży deptak .
Mamy giełde gdzie nie kupisz piratów
i wiele wiele innych(może kiedyś dopisze)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Znalzłem w nonsensopedii pewne informacje o moim mieście, kilka pozwolę sobie zacytować:

Drogi i ścieżki rowerowe
Większość dróg jest zbudowana z materiału znanego jako ser szwajcarski oraz kocich łbów. Ścieżki rowerowe budowane są z łatwo deformującego się polbruku oraz powyginanego przez korzenie drzew asfaltu. Na ścieżkach rowerowych często znajdują się słupy i latarnie. Często prowadzą do nikąd, zaczynają sie niewiadomo skąd i raptem się kończą.

Lotnisko
Lotnisko służy głównie za miejsce na co niedzielną giełdę samochodową oraz jako miejsce do nielegalnych wyśćigów samochodowych i palenia kapci, przez łysych w dresikach z paskami, najczesciej wozidłami marek takich jak poradziecka Lada, lub Poldek ew. Maluch.

Zabytki
Głównymi zabytkami są zadbane kościoły i niezadbany Pałac Branickich oraz inne, w równie kiepskim stanie, obiekty świeckie. Przyjętą przez władze tradycją jest wydawanie pieniędzy na odnawianie i oświetlanie obiektów sakralnych.

Najgorsze, że to wszystko najszczersza prawda :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Świecie(nikt nawet nie wie gdzie to jest, chyba)

25 k mieszkancow małe miasto ale jednak.

Zamek krzyzacki, kino-teatr, amfiteatr, 4-5 szkół, siedziba gminy i powiatu, jak na takie miasto to wg. mnie dużo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A ja mieszkam w Otwocku (wiecie, ta Metropopia pod Wawą:D). Spoko tamjest. Blisko do Wawy(30km), dużo sklepów. Ostatnio zbudowali supermarket "Champion":). Polecam i zapraszam:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A ja w miasteczku Złotoryja :)

Mamy mistrzostwa Polski w płukaniu złota co roku :)
Raz były nawet mistrzostwa świata :D:D:D
18k mieszkańców :P
Malownicze położenie
Drużyna piłkarska która jest w IV lidze :P:P:P
Ciekawe zabytki :)

A tak pozatym to spokojne miejsce :) Nie zamienie na żadne inne :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja mieszkam we Włocławku. Od kilku lat mamy bardzo szybki rozrost gospodarki, inwestycji oraz wiele pozytywnych zmian. Przede wszystkim miasto jest wciąż unowocześniane i powstaje wiele nowych miejsc rozrywek. Jest dużo miejsc, sklepów oraz centrów handlowych gdzie można niezłe zakupy zrobic. Mamy byłych mistrzów w kosza - Anwil. Jeśli chodzi o piłke nożną to można się pochwalic 2-ligowym Kujawiakiem który pnie się do ekstraklasy :P
Mamy wiele hoteli, dla każdego rodzaju portfela. Wiele miłych widoków, zabytkowych miejsc, budynków.
W klubach i dyskotekach mozna sie rozerwac a niektórych miejscówkach dobrze zjesc.
Co ważne obywatele mają wpływ na to co dzieje się w mieście dzieki licznym spotkaniom z administracją i prezydentem miasta. Tu naprawde można zostac wysłuchanym.Włocławek to ok. 135 tys miasto które nadal się rozbudowuje. Jest coraz lepiej :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.10.2005 o 17:34, Miki Łoś napisał:

Świecie(nikt nawet nie wie gdzie to jest, chyba) ...

Jeśli to Świecie nad Wisłą to ja wiem, byłem tam 3m-ce ale z miasta znam tylko dworzec.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.10.2005 o 20:09, jadam napisał:

> Świecie(nikt nawet nie wie gdzie to jest, chyba) ...
Jeśli to Świecie nad Wisłą to ja wiem, byłem tam 3m-ce ale z miasta
znam tylko dworzec.

3 miechy na pociąg czekałeś? :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.10.2005 o 20:21, Zgodny napisał:

> Jeśli to Świecie nad Wisłą to ja wiem, byłem tam 3m-ce ale z miasta znam tylko dworzec.
> > 3 miechy na pociąg czekałeś? :D

Bawiłem się "bażanta" (nie zawodowca tylko amatora :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.10.2005 o 17:34, Miki Łoś napisał:

Świecie(nikt nawet nie wie gdzie to jest, chyba)

25 k mieszkancow małe miasto ale jednak.

Zamek krzyzacki, kino-teatr,
amfiteatr, 4-5 szkół, siedziba gminy i powiatu, jak na takie miasto to wg. mnie dużo


Mam babcie z Grudziądzu (zapewne Tobie znana 100 tysięczna mieścina) i w Świeciu byłem tyle razy że nie zlicze :P
Bardzo przyjazne miasteczko :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dziś szedłem sobie ulicą i spotkałem sobie dziwnego leżącego pana który nie dawał znaków życia, toteż poszedłem dalej, jak się okazał inni ludzi także nie zwracali na niego uwagi , bowiem nalezy to juz do codziennosci;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja mieszkam w Świętochłowicach :D najmniejsze miasto na śląsku z jednym z najwyższych współczynnikó zaludnienia :D. Małę miasto a cieszy :D. (POmiędźy Bytomiem, Chorzowemi Rudą Śląską ;))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja mieszkalem najpierw w Grudziadzu a teraz we Wroclawiu.
Wizualnie to zadne z nich (zreszta kazde inne takze) nie jest ladne bo pelno w nich holoty co tylko potrafi malowac sprayem po scianach i niszczyc co popadnie.
Jesli chodzi o sam poziom zycia i fakt, ze cos gdzies sie dzieje ciekawego to Wroclaw przoduje zdecydowanie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.10.2005 o 17:34, Miki Łoś napisał:

Świecie(nikt nawet nie wie gdzie to jest, chyba)

Ja wiem, ja wiem, ja wiem ;)

Male i czyste miasto. Podobalo mi sie zawsze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować