Zaloguj się, aby obserwować  
darsz

Warhammer: Mark of Chaos

1304 postów w tym temacie

battle march odebrany - do gry dolaczono koszulke - oryginalna prawdziwa z GW

gra - cena 50 zl + oryginalna koszulka gw (nominalna cena 120 zl) = jestem do przodu o 70 zl :D
niech mi ktos powie ze nie warto kupowac oryginalow :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.07.2008 o 15:00, morthi napisał:

battle march odebrany - do gry dolaczono koszulke - oryginalna prawdziwa z GW

gra - cena 50 zl + oryginalna koszulka gw (nominalna cena 120 zl) = jestem do przodu
o 70 zl :D
niech mi ktos powie ze nie warto kupowac oryginalow :D


ooo, bonusy dali :O I jak polonizacja dodatku? podziel sie pierwszymi wrazeniami, przy okazji moglbys tez wrzucic fotke tej koszulki ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.07.2008 o 15:00, morthi napisał:

battle march odebrany - do gry dolaczono koszulke - oryginalna prawdziwa z GW

gra - cena 50 zl + oryginalna koszulka gw (nominalna cena 120 zl) = jestem do przodu
o 70 zl :D
niech mi ktos powie ze nie warto kupowac oryginalow :D


No właśnie, popieram przedmówcę. Podziel się wrażeniami, jeśliś łaskaw jakoś obszerniej bo czytałem CDA i mam wątpliwości. Szczególnie jestem ciekaw jakie zmiany no i czy jakaś przyjaźniejsza opcja potyczki/skirmish ewentualnie multi?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

pierwsza rzecz ktora rzuca sie w oczy to napis angielski version a nie wersja w prawym dolnym rogu ekranu (tylko w MoC 1.5 byl napis wersja) - gra jest w wersji 2.11

druga angielska wstawka to napisy na poczatkowym filmiku - jednakze wynika to stad ze sa one integralnym elementem filmiku i nie bylo mozliwosci ich usuniecia :)

jak na razie nie zauwazylem zadnych bledow jezykowych :) orki gadaja klimatycznie

koszulka wyglada tak

20080723200704

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

im dluzej gram w BM tym bardziej ten dodatek mi sie podoba - absolutnie nie mam pojecia dlaczego zostal tak slabo oceniony :)
polonizacja swietna - wciaz nie znalazlem zadnych bledow ;), instrukja na wysokim poziomie - cala kolorowa, w multi nowy tryb dominacji nad swiatem czyli mamy mapke imperium i rozgrywajac bitwy (wraz z innymi graczami o podobnych aspiracjach) zajmujemy poszczegolne terytoria :) (podobne troche do kampanii z dark crusade/soulstorm tyle ze w trybie multi)

dodatek wymiata - jeden z najciekawszych dodatkow do gier w jakie gralem (nie liczac rzecz jasna price of l loyalty :) )

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mark of Chaos i 40k Dawn of War to zupełnie inne gry? Czy są w jakiś sposób oprócz świata gry powiązane ze sobą? Tak mi się zdaje, że Warhammer w tytule odnosi się do świata gry. Tak jak forgotten realms. I która jest lepsza? Mark of Chaos czy Dawn of war?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Widzisz są dwa uniwersa, dwa światy. WarHammer Fantasy Battle(świat magii i miecza) oraz WarHammer 40.000(mroczny świat S-F). Oba światy są ze sobą powiązane w pewnym stopniu i są podobne. Z tym że jeden to średniowiecze+magia, a drugi to wielkie spluwy w kosmosie.
Mark of Chaos jest w świecie WarHammer FB.
Dawn of War natomiast w świecie WarHammer 40k.

Szczerze mówiąc nie grałem w Mark of Chaos. Słyszałem że gra jest całkiem niezła, ale ma jakieś bugi i mało ludzi gra w to na necie.(podkreślam, tak tylko słyszałem, pewny nie jestem, bo nie grałem)

Dawn of War mogę ci z czystym sumieniem polecić. Gra wciągnęła mnie na bardzo długo. Jedynie na ostatnim dodatku(Soulstorm) dość mocno się zawiodłem, bo autorzy nie wspierają go patchami, a poza tym miałem problemy techniczne z grą(jeśli masz dobry komputer to pewnie ich nie uświadczysz, bo u mnie wynikały ze słabości procka).
Są jeszcze dwa starsze dodatki, Winter Assualt oraz Dark Crusade. No i oczywiście podstawka.
Sam gram jeszcze od czasu do czasu na multi w Dark Crusade. Nadal jest sporo chętnych do gry. W najnowszym dodatku na serwerach jest jeszcze więcej ludzi. W podstawkę i Winter Assualt raczej już mało ludzi gra na multi.

Różnice między tymi grami są ogólnie takie że w DoW jest baza, by zdobyć surowce przejmujesz punkty strategiczne, tworzysz wojska w koszarach itd.
W MoC natomiast z mojej wiedzy nie ma bazy, są twoje wojska które masz na wstępie i toczysz bitwę aż do zwycięstwa.

Gorąco ci polecam Dawn of War, ale dla pewności swojego zakupu, ściągnij dema obu tych gier i porównaj która jest według ciebie lepsza.

Na gramie są dostępne dema do Dawn of War(dodatków także)
http://www.gram.pl/pliki_lista.asp?l=w&pt=d

A demo Mark of Chaos jest na przykład na stronie Cenegi
http://www.cenega.pl/pliki.php?Typ=3&Lit=W

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.08.2008 o 00:49, Berooman napisał:

Wielkie dzięki. Rozjaśniłeś mi sprawę Warhammera. Teraz mi pozostaje pograć o oba demka,
i zakupić "tą lepsza".

To masz niezły zgryz ponieważ... ale może od początku:
DoW jest RTSem opartym na zdobywaniu surowców (przez zajmowanie określonych punktów strategicznych podobnie jak w CoHu), rozbudowie bazy, produkcji wojska i walki jak w to RTSach bywa. MoCowi zaś najbliżej jest do serii ToTal War (w kwestii prowadzenia bitwy)... DoW cały czas rządził na multi - niestety po ostatnim dodatku SS gra padła na twarz i umiera. Dziesiątki bugów (w tym część BARDZO poważnych), balans oparty na spamie i nietrafione "latadła" wprowadzone do gry uczyniły z niej potworka którego Relic olał totalnie i nawet nie wypuścił "jeszcze" fixa, nie mówiąc już o patchu, którego niemal na pewno nie będzie NIGDY. W MoCu z multi jest jeszcze gorzej bo w podstawce pamiętam, że jak wchodziłem na multi to czasem trafiałem tam na AŻ 2-4 osoby (gdzie DoW w godzinach szczytu to są/były ze 2-3 setki). Obie gry mają natomiast swój klimat, przy czym MoC zdecydowanie lepszą grafikę. Co wybrać? Haha do niedawna powiedziałym zdecydowanie DoWa ale gra w zabugowane SS to żadna frajda (chyba, że myślisz tylko o singlu, ale wtedy zostaną Ci tylko skirmishe bo kampania to chyba najgorsza kampania w dziejach RTS ever). Zawsze możesz kupić antologię DoWa i pobawić się wcześniejszymi odsłonami cyklu (podstawka i kolejne dodatki) ale na multi siedzą już tam tylko niedobitki...
Acha i jeszcze jedno - jeżeli jesteś "dłubaczem" to DoW ma jeszcze tę zaletę nad MoCem że jest do niego na necie TONA róznych fanowskich map/ulepszeń tekstur/modów/etc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

nie zapominaj jednak, ze ludziska komputery ulepszaja/wymieniaja i coraz wiekszej ilosc MoC dziala :) na multi nadal sa pustki :) - nie pozostaje nic innego jak umawiac sie ze znajomymi na giercowanie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Morthi ukończyłeś już kampanię w BM, albo przynajmniej dużą jej część?
Jeżeli tak, to czy jest więcej takich zadań jak pułapka na Orków Gorbasza (ostatnia w II rozdziale)?
Zdravim

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Już pograłem trochę w oba demka, i muszę powiedzieć, że niewiele mi to dało. Obie gry mi się bardzo podobają. Będe musiał się dobrze zastanowić która kupić. Mark of Chaos to praktycznie klon Medievala, ale ja Medievala lubię i to bardzo. Ale chyba lepiej kupić DoW, a zamiast w MoC pograć sobie w tego Medievala. No chyba, że ktoś kocha świat Warhammera, ale ja do takich nie należę. Więc prawdopodobnie kupę Dow''a. Dzięki za pomoc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować