Zaloguj się, aby obserwować  
vauxhall

Skutery - temat ogólny

409 postów w tym temacie

Nom zależy od egzemplarza. Pierwszy przegląd 300km, tam mają wyregulować łańcuch, dolać płynów itp;D Chciałem używanego aeroxa, ale do 4000zł wersję przed zmianami(2003r)trudno znaleźć, zresztą tata uparł się na Rometa;/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam, nie wiecie może gdzie można dostać gaźnik do Piaggio NSL 50 ? Przesiedziałem w googlach pare godzin ale nici z tego, znacie może jakaś stronę z częściami do skuterów :) ? Byłbym bardzo wdzięczny za pomoc. Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

powiedzcie jaki moge kupic uzywany motor do 2000zl? simsonow mam pare na oku... chodzi mi o motorowery ktore sa dobre. takie ktore mi posluza dluzej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.09.2009 o 13:34, k101 napisał:

powiedzcie jaki moge kupic uzywany motor do 2000zl? simsonow mam pare na oku... chodzi
mi o motorowery ktore sa dobre. takie ktore mi posluza dluzej


O Simsonach nie mam wyrobionego zdania, więc nie wiem jakby się taki motor sprawował. Jeśli chodzi o skuter to nie kupuj nowego chińczyka, bo dużo osób się na nich przejechało (w sensie, że są do du*y). Na używanym Piaggio możesz napić jeszcze dużo kilosów. Ja kupiłem chińczyka, bo sobie pomyślałem, że nowy a jak coś to będzie na gwarancji, a tu gów*o prawda. Psują się co pięć minut.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 28.06.2009 o 11:21, PanMistrz napisał:

Ja mam Rometa Ogara 900 R Racing. Kojarzycie?:D Nie ma to jak manual i większe koła.
Większa frajda z jazdy. Szkoda że 1000km trzeba docierać;/

Możesz opisać tego rometa? Też się przymierzam do kupna tego modelu, tylko nie wiem, jak z jakością. I moglibyście wypisać jakieś dobra skutery za ok. 3000-3500 zł? Nie chińczyki ofkoz ;p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach


Mam parę pytań. Jak jest z prawkiem na skutery? Można na dowód jak rower, jak tak to do jakiej pojemności? I jak to jest z tą blokadą prędkości. Zdjęcie jej jest karalne?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Do 50cm3 bodajze na sam dowod mozna (choc w niektorych krajach limit wynosi 125cm3). Blokady sa po to, zeby moc skutera nie wykraczala poza ograniczenia karty motorowerowej; sa w tlumiku. Czy to jest karalne? nie wiem, sporo osob tak jezdzi...
Najlepiej jednak jest po prostu zrobic kat. A ;]. Jak ktos ma 16 to A1, motor z silnikiem 2T 125cm3 moze miec 30-pare koni i wyciagac 140km/h. ;)
Ja bym na Twoim miejscu zrobil zwykle prawo jazdy na motor (A), masz 19 lat, wiec po co sie masz sie meczyc z silnikiem o mocy porzadnego odkurzacza ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach


Może kiedyś zrobię A, ale na razie nawet na samochód nie mam prawka i nie wiem kiedy zrobię, a po szkole (czyli ok. za 2 miesiące) chcę iśc do pracy, a nie zamierzam zapieprzac po mieście rowerem czy autobusem, więc taki skuterek by mi styknął do czasu gdy zrobię prawko. I jeszcze jedno, te ograniczenia dotyczą tylko kart motorowerowych czy także na dowód?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Z tego co się orientuję to jest tak. Mając kartę motorowerową możesz jeździć w wieku 14 15 lat aż do końca. Jeżeli nie pozmieniali tych ustaw i praw to na dowód [ skończone 18] możesz jeździć skuterem do 50 cm3. Z blokadą jest tak, że skuter z założenia nie może przekroczyć maksymalnej ustalonej w prawie dla niego prędkości 45km/h, jeśli ją przekroczy to chyba nie jest już traktowany jako skuter. A blokady są nie tylko w tłumiku, może być też na gaźniku i jeszcze w kilku miejscach. W świetle prawa zdejmując blokadę łamiesz je. Nie wiem jakie sankcje karne są przewidziany w tego typu sprawach.
W praktyce jest tak ze 14-latkowie śmigają odblokowanymi skuterami które osiągają prędkość do 90km/h. Kare możesz dostać wtedy jeśli by Cię złapali i dopatrzyli się tego. Ja osobiście nie słyszałem żeby kogoś za to złapali. Takie coś mogą wykryć podczas przeglądu i wtedy nie powinni tekowego sprzętu dopuścić do ruchu drogowego. Ale zwykle było tak że sprawdzili numerki, światła i podbili, lub w ogóle nie oglądali:D. Teraz wprowadzili przegląd na rok [ dotychczas był bezterminowy] być może będą dogłębnie sprawdzać tego nie wiem. To chyba tyle.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.03.2010 o 17:31, AphroditeDnB napisał:

ja zaś szukam jakiegos taniego do 3000 zł.pomożecie ??

Jeśli używanego to proponuje Gilerę Runner do 2004 roku. Bardzo fajnie się nią jeździ, ciekawe osiągi(115km/h) j miły dla oka, sportowy, wygląd. A jeśli nowy, to za tą cenę najpewniej jakiegoś chińczyka kupisz który pójdzie góra ze 40km/h.

A tu takie małe pytanko dla tuningowiczów czy do Gilery Runner(Stary model - 2002), można założyć elektryczny licznik od nowego modelu(2005-?)?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.06.2010 o 20:43, RamiroPL napisał:

Szukam jakiegoś crossa lub skutera do 2500 zł. Co polecacie?

Ale dokładnie co byś wolał Skuter czy Crossa?
Jeśli skuter polecam ci Malaguti F12 za 2500zł powinieneś znaleźć w takim nie najgorszym stanie.!
i za 2500 ładne są Suzuki Katany. :P Nie kupuj nic z Kingway'ów i Keeway'ów i innych gów***... :P Bo to Chińskie to zaraz sie rozlatuje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.04.2010 o 17:01, Dilsharr napisał:

Jeśli używanego to proponuje Gilerę Runner do 2004 roku. Bardzo fajnie się nią jeździ,
ciekawe osiągi(115km/h)



125 km/h ? LOL, chyba po kompletnym tuningu klasy SPORT, i to bardzo dobrym tuningu.


razor ---> Sry, ale Keeway mocno różni się od Kingwaya, więc niesprawiedliwe jest stawianie ich obok siebie. Keewaye mają silniki 2T, Kingwaye zazwyczaj 4T chyba z jendym wyjątkiem. A poza tym, Keewaye są o wiele lepsze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie .
Kto mi wyceni Skuter Piaggio Sfera.(SM51T)
Wygląda ,tak jak tu http://www.google.pl/imgres?imgurl=http://www.dorotheum.com/typo3temp/pics/6cdcee6e43.jpg&imgrefurl=http://www.dorotheum.com/en/auktion-detail/auktion/kfz-und-technik-1/lot_173-motorfahrrad-piaggio-sfera-043.html&usg=__hLxbIkY-qnxZ4_yzf1qFEoaAwZw=&h=390&w=312&sz=33&hl=pl&start=267&zoom=1&tbnid=k-l3VMu1zXvjcM:&tbnh=127&tbnw=95&prev=/images%3Fq%3DPiaggio%2BSfera%26um%3D1%26hl%3Dpl%26lr%3D%26client%3Dfirefox-a%26sa%3DN%26rls%3Dorg.mozilla:pl:official%26channel%3Ds%26biw%3D1337%26bih%3D574%26tbs%3Disch:10%2C6048&um=1&itbs=1&iact=hc&vpx=794&vpy=132&dur=4237&hovh=251&hovw=201&tx=115&ty=170&ei=-ry6TPDJNcrO4gaG3PHMDg&oei=g7y6TP6zGI6UjAeN1NizDg&esq=6&page=14&ndsp=21&ved=1t:429,r:11,s:267&biw=1337&bih=574 tylko w bardziej opłakanym stanie.( co z długi link OO).

Już mówię w czym rzecz.Kierownica jest poluzowana ,bo urwała się śruba( myślę ,że to nie problem z przyspawaniem ).Obudowa jest w paru miejscach popękana,bo upadłem. Jeden kierunkowskaz jest także pęknięty.Ostatnim mankamentem jest urwana linka gazu. Dodam ,że jest to naprawdę świetny skuter. Rocznik : 93''. Oczywiście pojemność 50 cm3.Automat.
EDIT: Ostatnio przy próbie odpalenia nie dał rady.Chyba padł akumulator i będzie trzreba kupić nowy,.
Ta wycena jest dla mnie bardzo ważna.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.10.2010 o 11:14, Nikodem95 napisał:

Mam pytanie .
Kto mi wyceni Skuter Piaggio Sfera.(SM51T)


Ja mogę wycenić xP Jak dla mnie, gdybyś chciał sprzedać ten skuter, to powinieneś chcieć za niego gdzieś ok. 1000zł. Nie wiem co Ty na to, ale gdybym ja miał kupić taki skuter w takim stanie (sam napisałeś, że nie wszystko jest ok) to więcej kasy bym za niego nie dał.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.10.2010 o 20:48, MadDogg napisał:

> Mam pytanie .
> Kto mi wyceni Skuter Piaggio Sfera.(SM51T)

Ja mogę wycenić xP Jak dla mnie, gdybyś chciał sprzedać ten skuter, to powinieneś chcieć
za niego gdzieś ok. 1000zł. Nie wiem co Ty na to, ale gdybym ja miał kupić taki skuter
w takim stanie (sam napisałeś, że nie wszystko jest ok) to więcej kasy bym za niego nie
dał.

Sam o takiej wycenie myślałem,ale wolałem się upewnić .W kazdym razie dzieki :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować