Zaloguj się, aby obserwować  
vauxhall

Skutery - temat ogólny

409 postów w tym temacie

OMG. Dekerinho, ty wiesz na czym polega prądnica w skuterach? Chyba nie, więc jak się nie znasz, nie odzywaj się. Dales -> pojeździj ze 100km bez świateł itd. nie wykorzystując aku i dopiero zacznij używać startera.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.02.2009 o 17:18, dales napisał:

to jeszcze pojadę do mechanika i zobaczy tam


Jeśli chodzi o ten akumulator to nawet mechanik nic nie zdziała, a jeśli chodzi o to czeszczenie w rozruszniku to może być skutek szczotek...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.02.2009 o 18:29, Jaki Ganh1 napisał:

OMG. Dekerinho, ty wiesz na czym polega prądnica w skuterach?


A wiesz że jak akumulator jest padnięty i nawet jak się go ładuje prostownikiem to to nic nie da ??? To więc co taka prądnica zdziała ???

Dnia 05.02.2009 o 18:29, Jaki Ganh1 napisał:

Chyba nie, więc jak się
nie znasz, nie odzywaj się. Dales -> pojeździj ze 100km bez świateł itd. nie wykorzystując
aku i dopiero zacznij używać startera.


Nie liczyłbym na to że odpali jak nawet po ładowaniu prostownikiem nic nie daje...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.02.2009 o 18:31, Dekerinho6 napisał:

A wiesz że jak akumulator jest padnięty i nawet jak się go ładuje prostownikiem to to
nic nie da ??? To więc co taka prądnica zdziała ???


Wtedy do serwisu, mają tam specjalne prostowniki i wszelkiej maści ładowarki. Ja w ostre mrozy nie wyjmowałem akumulatora, dopiero później, a jakoś działał po krótkiej jeździe starter...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 05.02.2009 o 20:08, Jaki Ganh1 napisał:

Wtedy do serwisu, mają tam specjalne prostowniki i wszelkiej maści ładowarki. Ja w ostre
mrozy nie wyjmowałem akumulatora, dopiero później, a jakoś działał po krótkiej jeździe
starter...


Ja wyciągnąłem zaraz po odstawieniu do garażu... A mój kolega co mieszka ode mnie dosłownie dwa domu dalej ( zresztą jeździmy czasami gdzieś razem ) nie wyciągnął i po ładowaniu zapalił dosłownie raz na starter i koniec po akumulatorze i pozostało mu kupić tylko nowy...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jak u kogo. U mnie 5 C, a wszęęędzie błoto. Niestety, oponę mam z deka badziewną, ni to w teren ni to na szosę (bardzo, ale to bardzo słaba przyczepność).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

To chyba zależy od klasy lub pojemności akumulatora, mój kolega ma CPI city ja mam zippa basica. Ja zostawiłem na zime akumulator on też, mi padł zupełnie nawet ładowanie prostownikiem nic nie dało nie mówiąc już o jeździe bez świateł i musiałem wymienić a jemu wszystko działa i nigdy nie wyjmuje akumulatora a ma już skuter kilka lat.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.02.2009 o 15:41, Jaki Ganh1 napisał:

Jak u kogo. U mnie 5 C, a wszęęędzie błoto. Niestety, oponę mam z deka badziewną, ni
to w teren ni to na szosę (bardzo, ale to bardzo słaba przyczepność).


Nie to u mnie słoneczko dogrzewa 11 C można szaleć :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.02.2009 o 15:54, łehehemati napisał:

To chyba zależy od klasy lub pojemności akumulatora, mój kolega ma CPI city ja mam zippa
basica. Ja zostawiłem na zime akumulator on też, mi padł zupełnie nawet ładowanie prostownikiem
nic nie dało nie mówiąc już o jeździe bez świateł i musiałem wymienić a jemu wszystko
działa i nigdy nie wyjmuje akumulatora a ma już skuter kilka lat.


Tak klasa odgrywa tutaj dużą role, ale na prawdę warto chować te akumulatory na zimę do w miare ciepłego miejsca...

Ps.Przepraszam że tak post pod postem ale nie zauważyłem tego twojego ;))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.02.2009 o 10:46, dales napisał:

już jest wszystko dobrze kupiłem nowy akumulator


Nom i pamiętaj jak są mrozy to warto wyciągnąć go ze skutera i dać do w miare ciepłego miejsca...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A najlepiej do domu ;) Ja swojemu jeszcze śpiewam kołysanki i przykrywam kołderką. Rano się pytam, czy nie chce jajecznicy, ale nie odpowiada, chyba nieśmiały jest ^_^

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.02.2009 o 11:20, Jaki Ganh1 napisał:

A najlepiej do domu ;) Ja swojemu jeszcze śpiewam kołysanki i przykrywam kołderką. Rano
się pytam, czy nie chce jajecznicy, ale nie odpowiada, chyba nieśmiały jest ^_^


Ojj to czego taki wybredny ?? :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.03.2009 o 17:14, Koxman napisał:

Witam, poszukuje jakiegoś niedrogiego, dwusuwowego skuterka do 49cc, możecie coś poradzić?


A masz już swoje wymagania typu jakiej marki itp ? xD

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować