Zaloguj się, aby obserwować  
vauxhall

Skutery - temat ogólny

409 postów w tym temacie

A gdzie jest dokładnie ta "złota śruba" - blokada na gaźniku. Jak byś cie znaleźli jakieś zdjęcie czy jakoś dokładnie wytłumaczyli to było by super bo dzisiaj szukałem i nie znalazłem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Eee, mi to się kojarzy jedynie z pokrętłem które reguluje ilość paliwa. Otóż jest to po prostu małe pokrętło, złotego koloru, którym regulujesz ilość paliwa, czym więcej paliwa, tym mocniejszy kop, ale i większe spalanie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.04.2009 o 22:11, Jaki_Gahn napisał:

Eee, mi to się kojarzy jedynie z pokrętłem które reguluje ilość paliwa. Otóż jest to
po prostu małe pokrętło, złotego koloru, którym regulujesz ilość paliwa, czym więcej
paliwa, tym mocniejszy kop, ale i większe spalanie.


No włąśnie chyba bo The_Deker_10 napisał:

Jesli chodzi o gaźnik to ściągnij ten dekielek i tam powinna być "złota śrubka" Odkręć ją i masz po blokadzie ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Odkręcić? O_o Zrób tak:

Ustaw skuter na centralnej podnóżce, aby tylne koło unosiło się w powietrzu. Kręć pokrętłem w (bodajże) prawą stronę, aż koło zacznie samo, bez dodawania gazu (będzie to zabawnie wyglądało) kręcić. Następnie kręć w lewo, aż przestanie się kręcić. Będzie to takie optymalne ustawienie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.04.2009 o 22:47, Jaki_Gahn napisał:

Odkręcić? O_o Zrób tak:

Ustaw skuter na centralnej podnóżce, aby tylne koło unosiło się w powietrzu. Kręć pokrętłem
w (bodajże) prawą stronę, aż koło zacznie samo, bez dodawania gazu (będzie to zabawnie
wyglądało) kręcić. Następnie kręć w lewo, aż przestanie się kręcić. Będzie to takie optymalne
ustawienie :)


tam miało być:
"No włąśnie chyba nie The_Deker_10 napisał:"

Chciał bym tą "złotą śróbę" odkręcić ale nie wiem gdzie jest. A po co mam zrobić wg to co ty mi napisałeś ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

E tam. Ja od początku nie mam wyciągniętej blokady i w ogóle na to nie narzekam. Przy sporej dozie szczęścia 80km/h osiąga. Chociaż... może tej blokady już nie ma bo się rozsypała jak to w tanich chińczykach bywa? :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Moje pytanie gdzie znajduje się dokładnie ta "złota śruba" jest nadal aktualne.

A jak bym wyjął tą rolkę pod deklem i jeździł bez niej do wszystko było by ok i by to coś dało ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mógłby ktoś polecić jakiegoś dobrego markowego skutera (nie chcę jakiegoś chińskiego szajsu)?

Cena tak do 3000zł, może być troszkę ponad te kwotę. Używany/nowy - to nie ma dla mnie znaczenia. Przy okazji prosiłbym od razu o jakieś linki danego modelu.

Z góry dzięki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Z tą "złotą śrubą" to chodziło ci o:

otwierasz bagażnik i tamtą pokrywę co jest w środku wyciągasz. Tam masz coś takiego (będę pisał tak no tak jak... eee opisywał może wygląd tych takich tam kurde no :D W każdym bądź razie nie wiem jak to wszystko sie nazywa profesjonalnie) i na tym jest takie kółko, taka przykrywka okrągło (wiem tyle, że ma coś z paliwem powiązanego) i jak ją wyciągniesz to do niej jest taki gwóźdź przypięty i to właśnie on? Bo go poluzowałem i jeżdżę szybciej. Teraz na prostej 70km ale to o to chodziło ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dla osoby pragnącej szybkiej i ostrej jazdy. Kanapa twarda, jednomiejscowa, zawieszenie sztywne, na dołach skacze, czyli brak komfortu. Typowy sportowiec. Yamaha Aerox - http://motoallegro.pl/item603683725_yamaha_aerox_okazja.html (przebieg może wydawać się spory, ale aż tak wielki nie jest. Brak tuningu, czyli jazda typowo rekreacyjna i fakt, że tylna opona nie jest starta [oznacza, że nie palono gumy]).

Kolejny sportowiec, tym razem jednak bardziej komfortowy, m.in. większa kanapa, bardziej miękkie zawieszenie, tym bardziej, że ma przedni wahacz, który bardzo ładnie tłumi nierówności, aczkolwiek jeśli zamierzasz robić stunt na skuterze, a konkretniej stoppie (jazda na przednim kole) to nici z tego. I warto dodać, że w odróżnieniu od innych 2-suwowych skuterów ten ma bardzo ładny, basowy dźwięk. A, żeby nie było, że skuter idealny, to jest wolniejszy od Aeroxa i niekiedy ma muła. Peugeot Speedfight II - http://motoallegro.pl/item609535708_peugeot_speedfight_2_lc.html

Gilera Runner, uważana za niby sportowca, dla mnie to raczej turystyk z mocą. Spory, wygodny, bak mieści sporo paliwa, schowek tak samo. No, kopa jako takiego też ma, ale nie to co dwa wyżej wymienione.
http://motoallegro.pl/item607374250_gilera_runner_najnizsza_cena_idealna.html

Jeszcze zostały: Kymco Super9 (S9) - mimo, że tajwański, to osiągami i wykonaniem tak, jak markowe. Po prostu marka tajwańska, ale nie ustępująca tym europejskim. I parę innych, ale z reguły w/w firm.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Sam miałem chrapkę na Gilerę Stalker. Mieszkam w terenie z wieloma wybojami, piachem, takimi pagórkami. Ale irytują mnie 10 calowe opony. Dopiero, gdy kolega kupił Yamahę BW''s zrozumiałem, że felgi mimo, iż 10-calowe, to opony są tak wielkie, że ogólnie są wielkości jak skuter z 12-calowymi kołami. Skuter lekki, dobry nie tylko w terenie, ale i w mieście, bo mały i zwrotny. Moc też ma, jak widzę, 4,2KM przy takiej wadze i 2-suwowym silniku, fiu fiu, fabryka grzeje nieźle. Jednakże ja bym wolał dopłacić i kupić Gilerę Stalker NKD, tylko dlatego, że ma 12-calowe koła i ładniejszy wygląd ;)
Może teraz Ty napisz czego oczekujesz od skutera, w jakim terenie będziesz się przemieszczał itd.
Ja sam mam chrapkę na jakiegoś crossa 50ccm, ew. 125ccm, bo nudzi mnie już ten automat i sama sylwetka, a jak mówię, oprócz terenu mam także tor crossowy, a nawet dwa + tor dla quadów, więc hyhy... ^^
Tylko jedno ''ale''. Stalker ma tylny hamulec bębnowy, i niestety, z własnego doświadczenia wiem jak na piasku zahamujesz bębnem co się dzieje, a dokładnie to o ile nie uradzisz skutera masz parę ładnych rys (ja akurat swój utrzymałem, przez co zero śladów po szlifie). No, chyba że Gilerka ma takie opony, że nie dopuszczą do wypadku przy hamowaniu na piachu.
A interesowałeś się Benelli Naked? Miałem okazję nim jeździć, bo w mieście mam salon Keeway&Benelli. No cóż, 7 litrowy bak jest bardzo praktyczny, bo możemy przejechać jakieś 150 km na całym baku w terenie, a przy spokojnej jeździe nawet 200 km. Moc niczego sobie. No i 12-calowe koła ;-) Jedyne co mnie denerwuje to po raz kolejny bęben. Co prawda, sam hamuję, zresztą to jest prawidłowe hamowanie, stopniowo zaciskając oba hamulce, a Benelką hamowałem na szosie bez piachu, więc nie wiem jak z tym ślizganiem. Ale to na pewno musi się sprawdzać w praktyce, skoro off-road''owe wszystkie wręcz skutery mają tylny bęben, pewnie wraz z terenowymi oponami daj to niezły efekt.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Więc tak... Od skutera oczekuję wygody, dość dużej mocy i zwrotności. Najlepiej też żeby nie był za duży. Mieszkam w miasteczku z drogami w miarę dobrymi, wyboi raczej nie ma.


Obejrzałem tego Stalkera NKD. Niestety tylko jeden był taki na allegro i to za dość dużą cenę (prawie 8,000zł). Innych stron ze skuterami raczej nie znam. ;P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.04.2009 o 15:25, The_Deker_10 napisał:

Jak również mówiłem nie każdy skuter posiada takową śrubkę i nie każdy ma blokade
na gaźniku ...


Ale czy to o tą śrube chodziło? Bo znalazłem śrubę pod przykrywą w bagażniku przykręcona do tego plastiku - nakrętki od czegoś tam i właśnie troszeczkę ją odkręciłem i skuter przyśpieszył (mi się wydaje, że to właśnie ta śruba) ale właśnie nie wiem czy nie mógłbym jej całej odkręcić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.04.2009 o 18:48, crash807 napisał:

Ale czy to o tą śrube chodziło? Bo znalazłem śrubę pod przykrywą w bagażniku przykręcona
do tego plastiku - nakrętki od czegoś tam i właśnie troszeczkę ją odkręciłem i skuter
przyśpieszył (mi się wydaje, że to właśnie ta śruba) ale właśnie nie wiem czy nie mógłbym
jej całej odkręcić.


Zrób tak.
Skoro po lekkim odkręceniu "jakby przyspieszył" to odkręć ja całkiem i zobacz jak chodzi.W razie jakiś problemów ją zakręć, a wszystko by wskazywało że to może być ta śrubka ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No to Gilera Runner :-) Słysząc wygoda i osiągi kojarzy mi się tylko ona, niezawodna Runnerka ;) Do 3.000 zł bezproblemowo znajdziesz zadbany model, a skuter pierwsza klasa, no i ten tunel środkowy, ach... (ten idący od kierownicy do kanapy).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.04.2009 o 21:22, Jaki_Gahn napisał:

Gilera Runner, uważana za niby sportowca, dla mnie to raczej turystyk z mocą. Spory,
wygodny, bak mieści sporo paliwa, schowek tak samo. No, kopa jako takiego też ma, ale
nie to co dwa wyżej wymienione.
http://motoallegro.pl/item607374250_gilera_runner_najnizsza_cena_idealna.html


Sam posiadam Gilere Runner SP. Typowo sportowa to ona nie jest, ale ma spore kopyto że się tak wyrażę. 110km/h to jest raczej dużo jak na pojazd wymagający karty motorowerowej. Co do cenny to cóż ten rocznik tak chodzi ja także mam 2002 rocznik, zakupiłem bodajże z rok temu. Sprowadziłem z Niemiec, lekko uszkodzony był, ale to były drobiazgi musiałem dać 800 euro, czyli jeśli liczyć na obecną pozycję złotego to jakieś 3200 zł. Jeśli miałbyś kupować to poleciłbym Ci zakupić za granicą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Za granicą? Różnie bywa, ale 95% skuterów z Włoch to nieźle zakatowane maszyny. Poza tym, 110 km/h to możesz pomarzyć. Aby tyle osiągnęła, musiałbyś zmodyfikować ją (tuning) mechanicznie za ok. 2000 PLN. Max. to 85 km/h, a przy dobrych warunkach jezdnych może nieco mniej jak 90 km/h, więc głupot nie opowiadaj. Poza tym, Gilera nie ma licznika wyskalowanego do 110 km/h, więc za dużo fantazji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

O lol, nie fantazjuje. Nie wiem może była ona przerabiana, ale jak Boga kocham wyciągnęła 110. Co prawda była równa jezdnia i musiałem się schować za "szybką" aby mniejszy opór powietrza był. Ale normalnie jak jeżdżę to 100 wyciągnie, jeśli nie wierzysz, przyjedź, sprawdź.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować