Zaloguj się, aby obserwować  
vauxhall

Skutery - temat ogólny

409 postów w tym temacie

Keewaye osiągami nie powalają. V-max realny to nie więcej niż 70 km/h, przyśpieszenie na średnim poziomie. Zależy od dotarcia i tak dalej... Za taką cenę będzie to najlepszy wybór (ew. Kymco Agility, ale tu osiągi jak 4T :P)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Gahn wiesz może jak wygląda awaryjność własnie takiej Yamaszki DT czy Derbi DRD? Nie chciałbym żeby się coś posypało po przejechaniu paru km. I może pytanko co sam bys wybrał :)
A nie lepiej zamiast nowego chiniola kupić kilkuletni skuterek bardziej znanej i szanowanej marki? Ceny chyba wyglądają podobnie a słyszałem ze awaryjnosc takiego sprzętu wygląda zupełnie inaczej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.06.2009 o 14:45, Jaki_Gahn napisał:

Keewaye osiągami nie powalają. V-max realny to nie więcej niż 70 km/h, przyśpieszenie
na średnim poziomie. Zależy od dotarcia i tak dalej... Za taką cenę będzie to najlepszy
wybór (ew. Kymco Agility, ale tu osiągi jak 4T :P)

Hmmm... a po tuningu mechanicznym, osiągi poprawiłyby się chociaż trochę? I co bym musiał tam włożyć?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tak, poprawiłyby się. Kolega kupił wydech Tecnigasa za 400 zł, licznikowe 80 km/h. Żeby szedł lepiej wymienia się: wydech, cylinder, gaźnik, dyszę gaźnika, filtr, sprzęgło, pasek napędowy, wariator, dzwon sprzęgła, hm, gasbox itd :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bzdura. Nie wiem skąd wytrzasnąłeś takie informacje. Kat. A ma być od 24 lat wedle projektu ustawy wprowadzającej również kategorię A2. Dla osób posiadających od co najmniej dwóch lat prawo jazdy kat. A2, również możliwe byłoby zrobienie kat. A, czyli najszybciej A mógłbyś mieć w wieku 20 lat. Ale to wszystko jest dopiero PROJEKT, a sama ustawa nawet jeszcze nie jest poddana pod obrady w sejmie. Obecny stan jest 18 lat na A i 16 lat na A1.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam!
Chciałbym sobie sprawić skuter 4-suwowy z firmy, która ma dobre zaplecze serwisowe (wielkopolska) w razie jakiś uszkodzeń. Skuter ma kosztować tak do 2500zł i może wam wyda się to śmieszne proszę aby NIE MIAŁ on okrągłych świateł, bo bardzo mi się to niepodoba.
Zaproponujecie jakiś dobry?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

/.../

No więc tak skoro mowa o 4-suwie to może jakiś Keeway lub Kingway to są skutery nie przekraczające sumy chyba 2700 zł o ile sie nie mylę.
Chociaż jeden typ chodzi mi po głowie Kingway Coliber powinien cię zainteresować :)
Mały w miarę zgrabny zresztą sam możesz sprawdzić :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dobry 4suw w cenie do 2500 zł? Hahahaha...

Kolego, to już lepiej nie kupuj nic, niż coś Kingway''o podobnego, bo będziesz tylko żałował. Za taką cenę masz dobry rower, ale nie skuter. Szukaj używanego Kymco Agility.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam pewien problem z moim chińczykiem. Otóż: odpala normalnie z rozrusznika, bez najmniejszego problemu, ale gdy go zgaszę i spróbuję znowu odpalić to... nie odpali, jedyne wyjście to próbowanie przez "pół godziny" rozrusznikiem z dodawaniem gazu (co w 90& nie pomaga, chyba, że postoi z pół godziny) albo po prostu z kopki ale np, jeżeli tankuję to głupio tak nawalać z kopki jak auta za mną stoją itd. A więc po zgaszeniu silnika nie chce ponownie z rozrusznika odpalić, muszę poczekać aż silnik będzie zimny, np. po 2-3 godzinach już normalnie z rozrusznika odpali.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Co za miasto...
Wszyscy kumple mówili, że Będzin to miasto żulów itd, ogółem miasto do... dupy.

Pojechałem w biały dzień zobaczyć rowery... wystarczyło aby się przekonać jaki jest Będzin...
Światło mi z tyłu wybili... !! Znów mam kurde wydatek...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.06.2009 o 15:02, crash807 napisał:

Mam pewien problem z moim chińczykiem. Otóż: odpala normalnie z rozrusznika, bez najmniejszego
problemu, ale gdy go zgaszę i spróbuję znowu odpalić to... nie odpali, jedyne wyjście
to próbowanie przez "pół godziny" rozrusznikiem z dodawaniem gazu (co w 90& nie pomaga,
chyba, że postoi z pół godziny) albo po prostu z kopki ale np, jeżeli tankuję to głupio
tak nawalać z kopki jak auta za mną stoją itd. A więc po zgaszeniu silnika nie chce ponownie
z rozrusznika odpalić, muszę poczekać aż silnik będzie zimny, np. po 2-3 godzinach już
normalnie z rozrusznika odpali.


Dowiedziałem się od kolegi, że może pomóc filtr paliwa? Chcę się jeszcze tutaj upewnić bo jeżeli pomoże to zamawiam na allegro razem ze światłem...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Takich rzeczy na forum z reguły o grach się nie dowiesz, nawet ja nie wiem :) Co ma rozrusznik do filtra paliwa? O_o Mechanika i elektryka to nieco inne rzeczy. Raczej coś jest nie tak z rozrusznikiem, w każdym razie filtr paliwa? hahahaha :D Kolega się popisał. Spróbuj rozkręcić plastiki i zobacz jak biegnie kabel od rozrusznika, czy nigdzie nic nie jest nie tak itp. A najlepiej to zapytaj na www.skut**y.net :) Chyba wiesz co wpisać w **? :) Tam jest nieco więcej specjalistów.

EDIT: Filtr paliwa raczej nie wchodzi w grę, bo skoro z kopniaka dobrze odpala to dlaczego nie odpala z rozrusznika?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja Keewayów niebiore pod uwage (w sierpniu kupuje skuter) mój kolega ma Matrixa i jest do du** klakson niedziała, śruba w tłumiku pękła (trzonek) tak iż nieda się wyciągnąć, do tego dochodzą słabe plastkiki które po 3 miesiącach pękły w miejscach śrubek, ja mam na oku używanego Malaguti F12 nie kosztuje drogo a jest dobry, na włoskim silniku, koszt Malaguti F12 w dobrym stanie kosztuje już od 2500! I spokojnie nim pośmigasz do
85 km/h.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wiem, wiem, ale nie wszyscy o tym wiedzą. Keewaye z reguły są dobre, ale fakt, na czymś trzeba oszczędzać, więc cudów za 3-4 tys. nie oczekujmy. Jednak pamiętajmy, że ludzie są z reguły nastawieni że nowy jest lepszy, bo ma gwarancję i w ogóle, a, czego sam doświadczyłem, gwarancja jest taka, że zawsze mi odpowiadają "ale to akurat nie obejmuje gwarancja" -_- Dlatego sam wolałbym Malaguti, ale akurat uśmiech losu sprawił, że sprzedaje Keewaya i kupuję Yamahę Aerox ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.06.2009 o 15:15, Jaki_Gahn napisał:

Wiem, wiem, ale nie wszyscy o tym wiedzą. Keewaye z reguły są dobre, ale fakt, na czymś
trzeba oszczędzać, więc cudów za 3-4 tys. nie oczekujmy. Jednak pamiętajmy, że ludzie
są z reguły nastawieni że nowy jest lepszy, bo ma gwarancję i w ogóle, a, czego sam doświadczyłem,
gwarancja jest taka, że zawsze mi odpowiadają "ale to akurat nie obejmuje gwarancja"
-_- Dlatego sam wolałbym Malaguti, ale akurat uśmiech losu sprawił, że sprzedaje Keewaya
i kupuję Yamahę Aerox ;)


Yamaha bardzo dobry sprzęt ;)
Tylko starsza wesja czy nowa?
Bo jakiś 1rok temu wyszła nowa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Aerox zmienia się tylko malowaniem, ew. niektóre modele mają jeszcze amortyzator tylny gazowy, a tak to wszystkie są takie same, musiało Ci się pomylić z jakimś inny modelem ;P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.06.2009 o 08:48, Jaki_Gahn napisał:

Aerox zmienia się tylko malowaniem, ew. niektóre modele mają jeszcze amortyzator tylny
gazowy, a tak to wszystkie są takie same, musiało Ci się pomylić z jakimś inny modelem
;P


Raczej nie , mój kolega niedawno kupił Areoxa i troche jest niepodobny do tego starszego.
Inne malunki, i inna czacha ,inny silnik (inne ,,ryczenie" ) i jest o wiele szybszy!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nowa wersja Aeroxa weszła na rynek w 2003 i od tamtej pory nie ma praktycznie żadnych zmian.

Ja mam Rometa Ogara 900 R Racing. Kojarzycie?:D Nie ma to jak manual i większe koła. Większa frajda z jazdy. Szkoda że 1000km trzeba docierać;/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować