Zaloguj się, aby obserwować  
citekmaniak

TRACKMANIA - Temat Ogólny o całej serii

371 postów w tym temacie

Dnia 18.04.2008 o 06:01, rob300i napisał:

Ale przecież w singlu wyświetlas się twoja pozycja na tle:

-Świata - ok. 1800 osób
-Polski - 9 osób
-Śląska - 1 osoba (ja)


Aż zwątpiłem i zajrzałem do statystyk.

Więc na chwilę obecną liczba graczy prezentuje się tak:

Świat - 143 771
Polska - 2173
Wielkopolska - 126

:) Jak widać w singlu statystyki są widocznie jakoś pozmieniane.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

heh, wczoraj 3 krotnie próbowalem sciagnąć darmową wersję Trackmania nations ale za kazdym razem net mi sie na kilka sekund rozłączał i szlag trafiał kazdą próbe ściągniecia. A raz doszlo do 97% i brakowało 2min:/ moze dzisiaj spróbuje.
BTW, zna ktos dobry manager do sciagania gier i programow darmowych ze stron? bo to co jest wbudowane w mozille to niezbyt dobre bo przy zerwaniu polaczenia z netem nie da sie wznowic pobierania i trzeba startowac od nowa :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.04.2008 o 07:06, Beror napisał:

Tracmania?! To juz lepiej pograc w nfs-a jakiegos

I na... ile Ci on wystarczy? 8-10 godzin? Multi tam jest do bani, więc go odhaczam. A tu? Single jako dodatek + świetny... prawie że doskonały multiplayer + edytor tras.
Nie ma "sęsu" porównywać te dwie gry, to zupełnie inna półka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.04.2008 o 20:46, BzyQacz napisał:

Ja już pobrałem. Jako fan i gracz TMN, a teraz TMNF: POLECAM! Amen.

Prawda! Gra jest świetna, choć te dirtowe trasy troszkę mogą wkurzyć. Poza tym jak zwykle gra mnie wciągnęła do końca :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Kurde, wczoraj nie poszedłem do szkoły i jakoś tak z braku laku rano ściągnąłem TMNF - wessało mnie na cały dzień :D To co mi się podoba to to, że mimo mojego "super" internetu mogę sobie pograć przez neta = bo wyścigi są na najlepsze okrążenia czasowe :D Mój nick - gogiell

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.04.2008 o 12:49, gothicsheep napisał:

Z ciekawości ściągnąłem tą grę, ale... Nie mogę odpalić instalatora. Też tak macie?

Wygląda na to, że plik nie jest "dociągnięty" do końca... Ale głowy nie dam.
Ja miałem taki problem z instalatorem, że wyskakiwał jakiś error albo w ogóle się nie uruchamiał. Zostawiłem więc go w cholerę i zacząłem oswajać się z myślą, że nie jest mi dane pograć w Trackmanie aż nagle ni stąd, ni zowąd po połowie godziny od włączenia instalatora, pojawiło mi się okienko powitalne instalki :)

Czy w płatnych wersjach Trackmanii również jest tryb multi? Kiedyś grałem w demo TM Sunrise, ale nie pamiętam już czy był tam dostępny ten tryb...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.04.2008 o 14:33, Igor FCBayern napisał:

Czy w płatnych wersjach Trackmanii również jest tryb multi? Kiedyś grałem w demo TM Sunrise,
ale nie pamiętam już czy był tam dostępny ten tryb...

Oczywiście.
Przecież to esencja tej gry. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.04.2008 o 12:41, Rusty Mike napisał:

> Tracmania?! To juz lepiej pograc w nfs-a jakiegos
I na... ile Ci on wystarczy? 8-10 godzin? Multi tam jest do bani, więc go odhaczam. A
tu? Single jako dodatek + świetny... prawie że doskonały multiplayer + edytor tras.
Nie ma "sęsu" porównywać te dwie gry, to zupełnie inna półka.

most wandeta zainstalowalem w styczniu ubieglego roku i jeszcze gram a na multi nie narzekam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.04.2008 o 08:53, Lesz3yk napisał:

Świat - 143 771
Polska - 2173
Wielkopolska - 126


W singlu w WLKP jest już 141 na świecie niby 123 z groszem a w Polsce 1880 bodajże.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.04.2008 o 14:54, Beror napisał:

most wandeta zainstalowalem w styczniu ubieglego roku i jeszcze gram a na multi nie narzekam

"Wandeta" powiadasz?
Jeśli by porównać TM z MW pod względem map... to zdecydowanie lepiej wygląda TM. Sam fakt, że możesz robić własne mapy zwiększa ilość tras do nieskończoności do kwadratu.
Wiele zależy od kwestii gustu, ale technicznie rzecz biorąc, to TM bierze pałkę pierwszeństwa w spędzonych godzinach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Na początku chciałbym pozdrowić wszystkich chamów i snobów z pomorskich serwerów, którzy zamiast odpowiedziec mi po ludzku na pytania, zaczynają mnie wyśmiewać ;)

Zauważyłem, że niektórzy gracze maja zapisany swój nick w pewien wyjątkowy sposób, kolorowymi literami. Domyślam się, że jest to oznaka przynależności do jakiejś gildii/klubu...? A co z samochodami i klaksonami? Co rusz widzę formułę wyróżniającą się z tłumu innym kolorem, a nawet i kształtem (patrz screeny). Co jakiś czas słyszę również dźwięki klaksonu. W jaki sposób mogę zmienić sobie swój samochód? Trzeba coś ściągnąć z sieci, odblokować? A może są to zalety członkostwa w jakimś klanie?
I jeszcze jedno - co oznacza skrót "gg", bo domyśliłem się już, że są to gratulacje? :P

20080419155540

20080419155601

20080419155618

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.04.2008 o 15:56, Igor FCBayern napisał:

Na początku chciałbym pozdrowić wszystkich chamów i snobów z pomorskich serwerów, którzy
zamiast odpowiedziec mi po ludzku na pytania, zaczynają mnie wyśmiewać ;)

Ech, nie tylko z pomorskich. To już taka plaga internetowa... a że Nations jest darmowa.... brrrr. Ci cholerni Pr0 gracze mogą być wrzodem na tyłku.

Dnia 19.04.2008 o 15:56, Igor FCBayern napisał:

Zauważyłem, że niektórzy gracze maja zapisany swój nick w pewien wyjątkowy sposób, kolorowymi
literami. Domyślam się, że jest to oznaka przynależności do jakiejś gildii/klubu...?

Służę pomocą:
Żeby zmienić swój kolor nicka, lub zrobić go grubszym lub z kursywą, wystarczy znać odpowiedni kod...
Musisz wejść na stronę swojego profilu (czy gdzieś, gdzie masz zapisany swój nick) wewnątrz gry i wpisać odpowiednią komendę przed literką, którą chcesz zmienić.
Uwaga! Wszystkie "komendy" poprzedzane są znakiem "$".
I na przykład: chcesz mieć pogrubiony nick? Powiedzmy, że masz nick Igor. Żeby mieć go całego pogrubionego, wpisujesz $oIgor. Kursywa: $iIgor. Możesz po eksperymentować jeszcze z innymi literkami np. $s i tak dalej.
Jeśli natomiast chodzi o kolory, to już jest inaczej. Nadal trzeba wpisać "$" przed literką, którą chcesz zmienić. Przedział kolorów to od $000 do $fff (czyli możesz dać $002, $964, $ad5 itd.) Chcesz mieć czerwony nick? Wpisujesz $f00Igor. Niebieski - $00fIgor. Eksperymentowanie konieczne. :)
Jeśli chcesz mieć literki w różne kolory - nie ma sprawy: wpisujesz np. $888Ig222or. Wtedy "IG" będziesz miał na szary, a "OR" na ciemnoszary.
Jak coś nie zrozumiałeś, to pisz. :)

Dnia 19.04.2008 o 15:56, Igor FCBayern napisał:

Co rusz widzę formułę wyróżniającą się z tłumu innym
kolorem, a nawet i kształtem (patrz screeny). Co jakiś czas słyszę również dźwięki klaksonu.

Możesz zmieniać skiny, a nawet je tworzyć w Edytorze Skórek. Nie grałem w TMNF, czy co tam masz, ale u mnie ten edytor znajduje się w menu pod EDYTORAMI. Lub na stronie profilu, gdzie wybierasz skórki do swojej formuły i wybierasz przycisk "MALUJ".

Dnia 19.04.2008 o 15:56, Igor FCBayern napisał:

W jaki sposób mogę zmienić sobie swój samochód? Trzeba coś ściągnąć z sieci, odblokować?
A może są to zalety członkostwa w jakimś klanie?

Skórkę wyżej opisałem. Natomiast model samochodu już trzeba w osobnym programie zrobić (trudne) lub ściągnąć (łatwe). Najlepsze modele znajdują się pod tym adresem: http://www.trackmania-carpark.com
Potem musisz ją umieścić w odpowiednim katalogu. To będzie mniej więcej taki:
Moje Dokumenty/Trackmania xxx/Skins/Vehicles/StadiumCar (czy coś)
Potem wystarczy wybrać tę skórkę w grze.

Dnia 19.04.2008 o 15:56, Igor FCBayern napisał:

I jeszcze jedno - co oznacza skrót "gg", bo domyśliłem się już, że są to gratulacje?

gg = good game.
Te cholery też nie chciały mi wytłumaczyć. :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.04.2008 o 15:56, Igor FCBayern napisał:

Na początku chciałbym pozdrowić wszystkich chamów i snobów z pomorskich serwerów, którzy
zamiast odpowiedziec mi po ludzku na pytania, zaczynają mnie wyśmiewać ;)

Zauważyłem, że niektórzy gracze maja zapisany swój nick w pewien wyjątkowy sposób, kolorowymi
literami. Domyślam się, że jest to oznaka przynależności do jakiejś gildii/klubu...?
A co z samochodami i klaksonami? Co rusz widzę formułę wyróżniającą się z tłumu innym
kolorem, a nawet i kształtem (patrz screeny). Co jakiś czas słyszę również dźwięki klaksonu.
W jaki sposób mogę zmienić sobie swój samochód? Trzeba coś ściągnąć z sieci, odblokować?
A może są to zalety członkostwa w jakimś klanie?
I jeszcze jedno - co oznacza skrót "gg", bo domyśliłem się już, że są to gratulacje?
:P


Ja gram w TMNF, bo byłem fanem TMN, a to zobowiązuje:) Nie idzie mi jakoś najlepiej, ba, można nawet nazwać mnie nOObem:) A co do nicków, to wiem że w TMN do robienia takich nicków potrzebny był mały prgramik FunnyNick bodajże, a co do samochodów to podpisuje się pod pytanie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować