Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Papież przeciwko brutalnym grom

111 postów w tym temacie

A coz innego mogl powiedziec Papiez. Faktem jest ze sam nigdy nie mial do czynienia z grami. Zdanie Ojca Swietego na ten temat jest takie, jak innych ludzi ktorzy sluchaja w mediach, ze wszystko co zle wsrod mlodych to wina gier komputerowych (kiedys glownym "zrodlem zla" byly filmy ale ludzie juz sie z nimi zaznajomili i staly sie na tyle powszechne, ze nagonka musiala zostac przeniesiona na gry komputerowe). I dostaje sie oczywiscie najbardziej popularnym grom, bo my, gracze jestesmy przeciez rzadni krwi :)) Czy bardziej okrutny jest FPS gdzie zastrzelimy dziesiatki ludzi, czy Medieval2, gdzie zabijaja sie tysiace? ale tu pasuje pewien trafny (niestety) cytat ze smierc jednostki to tragedia a milionow to statystyka ;/ Patrzac tymi kategoriami, wszystkie gry powinny byc zabronione :] Bezsensowna dyskusja :]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Myśle, że Papież powinien najpierw za swoich podwładnych się pomodlić ( i to dobrze ), a potem za graczy też może , aby za często quick loada nie robili :P
A ja jestem przeciwko spamowi lol.....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem walka z samymi grami jest bezsensu. Powinno się walczyć prędzej z sytuacją gdzie 10-latek gra w Hitmana, który jest od 18+, a rodzice na to pozwalają...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A tak napisalem troche nie precyzyjnie, zeby nie wyszlo na propagowanie piractwa, zdaje mi sie po prostu, ze wszystkie zakazy ktore beda raczej bez sensu w dzisiejszych czasach beda bez sensu, mozna nawet zakazac sprzedarzy takich gier ludziom ponizej 30lat, ale kto bedie szanowal takie prawo?? nikt, bo jak kos ebdziew chcial zagrac, to albo sobie kupi i tak, albo sciagnie, albo zamowi z innego kraju, podobne porownanie rpzeczytalem przed chwila w CDA jak cos:P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

widziałem ostatnio w pewnym sklepie sytuacje w której syn( wyglądał mi na 9-10 lat) razem z matką stał przed półką z grami i razem przyglądali się grze w której wyrażnie z tyłu widać było znaczek 18+ , a słyszałem coś kiedyś o tej grze(może nawet w CDA) że jest to jedna wielka siekanina, w której krew się leje na okrąkło.Teraz rozmowa Syn(S) Matka(M)
(S): Mamo kup mi te gre prosze.
(M):(udaje że okiem fachowca ogląda gre,choć tak naprawde nie wie co znaczy "PC"na podułke)-a o czym ta gra?
(S):tam jezdzisz takim panem bo dzikim zachodzi,jest się kowbojem chyba
(M):a to dobrze to chodż to kasy kupie ci ją
W tym przypadku widać że to właśnie niezorientowani rodzicie kupują dziecią gre która nie jest w ich kategori wiekowej a potem narzekają: jakie to ich dziecko agresywne i w jakie gry okropne gra itd.Myśle że ten apel papież kieruje właśnie to takich rodziców aby zanim zdecydowali się na zakup gry dokładnie przyjrzeli się tylnej stronie pudełka.Zaoszczędzi to wielu problemów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Joj. Moja mam jest tak naiwna że gdyby znalazła u mnie kilo marychy to nie uwierzyłaby że palę czy ją rozprowadzam. (oczywiście tego nie robię). Rodzice są strasznie naiwni, mało głowy używają :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czytając wypowiedzi co niektórych osób, trudno zorientować się, czy czasem nie mają problemów ze słowem czytanym.

Jeśli jakieś dziecko na tym forum pisze by Papież nie ''sprzeczał się o gry'', w które on gra, to jedynie mogę współczuć i zrozumienia treści artykułu i poziomu, nie mówiąc już o wychowaniu... Z takich potem wyrastają kolejne pokolenia ignorantów.

Papież jako autorytet moralny nie tylko dla katolików wyraża swe zdanie, w którym jest oczywiste stwierdzenie: "Gry dla dorosłych, nie są przeznaczone dla dzieci".

Niestety w dzisiejszych czasach, właśnie takie szczyle sięgają po gry, które nie powinny kiełkować w ich nieukształtowanej do końca psychice.

Reasumując, przypomina mi się stary kawał o zapałkach i kobiecych piersiach.
Zapałki są dla dorosłych, a lubią bawić się nimi dzieci. Kobiece piersi są dla dzieci, a lubią się nimi bawić dorośli :)

Szczyli zawsze będzie kusić coś co nie jest dla nich... zaś zadaniem rodzica jest je dobrze wychować (choć jeśli jabłoń zepsuta, to i jabłka takie będą).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jelsi chca totalnie zakazac dystrybucji gier gdzie jest przemoc to odpadaja nam FPSy, RPGi, RTSy a nawet sportowe(bijatyki w nhl?) Wlasciwie mozna by stwierdzic, ze chca totalnie zlikwidowac przemysl gier komputerowych. Ciekawe czy potem tak samo zrobia z przemyslem filmowym i muzycznym no a na koncu niech zlikwiduja siebie bo w koncu to polityka glownie dostarcza nam zlych przykladow, korupcja, sex afery itd itp. "nic nie bedzie" jak u kononowicza ^_^

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcą usunąć gry z przemocą z rynku to chyba by musieli usunąć (prawie) wszystkie gry bo naprzykład takie Wormsy to full przemoc bo tam to się strzelają, wysadzają itp... naprzykład platformówki dla dzieci np. taki sonic to rozwala różnych kolesi i sam jest rozwalany. Jak by się tak przyczepić to w każdej no może prawie każdej grze jest przemoc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie chce was rozczarowac,ale coraz wieksze wisi widmo zakazu rozpowszechniania gier brutalnych w krajach uni europejskiej.Debaty na ten temat zaczely sie od poczatku stycznia i najprawdopodobniej ten zakaz przejdzie.Fakt faktem panstwa wprowadza bo beda musialy mysle ,ze Polska zrobi to jako pierwsza .lecz natychmiast poleca pozwy do trybunalu praw czlowieka (wiadomo gdzie) ze stopy cywilnej potem firmy zajmujace sie tym przemyslem beda skladac swoje pozwy i zakonczy sie to wszystko na oznaczeniach PEGI na 1/2 pudelka.Bo nie ma nawet takiej opcji by mozna bylo zakazywac czegos nierealnego- bo czyms takim sa gry,bo potem musieli by zakazac filmow i w koncu kto wie spac by zakazali bo mogloby sie cos przysnic.Nikt nie bezie mi mowil czy moge sobie pograc,gram od dziesiatego roku zycia(Atari 65xe,Comodore,Atari 1040 STe,Amiga,PSX i cos tam jeszcze oczywiscie PC) i nikogo do tej pory nie zabilem i nie mam zamiaru, wiec jesli ktos chory umyslowo to wylezie na ulice z siekiera bo mu sie tak przysnilo.Powiem tyle Odpie...olic sie od gier WAZONY.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wiecie co chrzanie tego białego jeźdźca papieża. I tak całą ta ogólnoeuropejska inicjatywa tych pseudokrzyżowców zakończy sięfiaskiem. Pamiętajmy że te wypadki to tylko margines, tylko że Niemiaszki mają do nich pecha. To znaczy że nie umieją wychowywać bachorów po prostu, to nie jest wina gier. A tak przy okazji pozdrowienia dla fanów Rhapsody , Theriona i Eltona Johna. Swoją drogą to w hitmanie V mogłaby być misja z zabóstwem papieża i misja z zabieciem ministra edukacji oraz premiera i prezydenta pewnego zaściankowego kraju na zadupiu Europy :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Po pierwsze: W którym miejscu widzicie, żeby Papież apelował o ZAKAZ produkcji/rozpowszechniania gier zawierających przemoc? Ja jakoś nie widzę. Może ślepy jestem, ale jakoś wasze komentarze mogłem przeczytać bez problemu.

Po drugie: Papież podkreśla rolę rodziców w wychowaniu dzieci - i rzeczywiście, umieszczanie "osiemnastek" na pudełkach nic nie da, jeżeli rodzice nie będą kontrolować swoich pociech, ot co.

Po trzecie: Podziwiam tolerancję tych, którzy narzekają na "katolicką/kościelną/papieską nietolerancję". Wręcz wyziera ona z waszych komentarzy.

Po czwarte: A kto powiedział, że Papież nie ma pojęcia o tym wszystkim? Skąd to wszystko wiecie? Doświadczenie pokazuje, że Benedykt XVI zwykł dogłębnie zapoznawać się z tematem PRZED wydaniem opinii (np. jego prace z zakresu socjologii i ekonomii, które pisał jeszcze jako biskup).

Po piąte: Temat przemocy w mediach (WSZYSTKICH) Papież podejmował już niejeden raz - na przykład w swojej pierwszej encyklice.

Tyle względem ludzi, którzy nie wiedzą, co mówią.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.01.2007 o 21:56, Bieciu1 napisał:

Swoją drogą to w hitmanie V mogłaby być misja z zabóstwem papieża i misja z zabieciem ministra
edukacji oraz premiera i prezydenta pewnego zaściankowego kraju na zadupiu Europy :)


Swoją drogą Twój pomysł na misję hitman''ie głupi nie jest, ale ALE, jedna drobna uwaga. Mianowicie mowa jest właśnie o osobnikach Twojego pokroju. Papież poparł szlachetną ideą, której jest niestety utopią. Nie ma sensu bym pisał czemu to się nie uda, po szczegóły odsyłam to komentarzy powyżej. W każdym bądź razie na bazie Twoich słów, które zacytowałem, wynika że ci co ględzą głupoty o wypaczaniu masowo psychiki przez gry, mają niestety trochę racji. "Zabić papieża bo ma swoje zdanie i to jeszcze w grze!" - świadczy o tym, że jednak jest coś z Tobą nie tak. Nie odbierz tego źle, ale powinieneś jednak zastanowić się co piszesz, tym bardziej wiedząc, że te rozmowy i tak nic nie dadzą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tak to już jest, że jak rodzic nie wychowa to później ma takiego pasożyta na chacie, co go "pakuje od tyłu" przy byle okazji. Temat przemocy w grach wałkowany wiele razy. Jak widać Papież bierze się nie za to co trzeba. Na jego miejscu zwróciłbym uwagę na to co się dzieje w iraku, gdzie jest realny soldier of fortune, zamiast brał się za tego wirtualnego. Imo drugiego Jana Pawła II długo nie będzie ; (.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Temat rzeka można by powiedzieć. Niestety spośród wszystkich wypowiedzi (znanych osobistości tj. Papież, ministrowie itp.) na ten temat niewiele jest opinii wyważonych i dotykających sedna sprawy. Śmiać mi się chce jak słyszę ministra Giertycha nawołującego do zakazu sprzedaży gier. Moim zdaniem to nie jest metoda. Wszystko jest dla ludzi (także brutalne gry) problemem jest jedynie wiek osoby grającej. Największa odpowiedzialność w tej kwestii spoczywa na rodzicach. Przecież na grach i w sklepach są odpowiednie oznaczenia. Wystarczy tylko trochę się tym zainteresować. A tak poza tym czemu nikt nie nawołuje do zakazu produkcji brutalnych filmów których jest zdecydowanie więcej niż gier. Mam nadzieję że w końcu doczekamy się normalnego traktowania gier i graczy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Naprawdę się szczerze zawiodłem na większości z was.
Nikt nie napisał, że Papież zakazuje sprzedawania brutalnych gier.
Papież zakazuje sprzedawania brutalnych gier osobom nieodpowiednim. Czyli inaczej mówiąc, jeśli nie masz 18+ to nie możesz grać w gry, które są przeznaczone dla 18+. Proste, nie?
A jednak zamierzacie już szykować krucjatę na Watykan. Bardzo to miłe. Szkoda tylko, że żaden z was serio chyba się nie zastanowił co mówi. Pomijając kwestie autorytetu, pozycji, etc, to według mnie jest to jedna z najbardziej wyważonych i przemyślanych opinii Kościoła dotyczących gier. Wreszcie ktoś zauważył, że to nie gry są czemukolwiek winne, a osoby, które pozwalają dzieciom w nie grać.
Oczywiście od razu ludzie komentują to tak, jak Wy to robicie...
Nie no, nie będę dalej pisał, ponieważ występuje już zbyt duże ryzyko złamania regulaminu :/.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować