Zaloguj się, aby obserwować  
filipchudy

Tom Clancys Splinter Cell: Conviction

492 postów w tym temacie

Dnia 13.03.2011 o 10:18, Diddle napisał:

> A ile grałeś?
> I czy nadal jest to gra stealth, czy raczej rozwałka w stylu Rambo? ;)

Grałem około 6-7h. Zależy od Ciebie czy chcesz zabijac po cichu czy na rambo. O wiele
większą frajdę daje wyrżnięcie mapy po cichu, jednak czasem bywa zbyt łatwo. Możesz wisiec
na oknie i czekac az 20 przeciwników po kolei do Ciebie będą podchodzic i wszytskich
wyrzucasz przez okno. Ale gra się bardzo przyjemnie.


Można, ale o wiele większą frajdę daje poruszanie, zmiana pozycji, kolejne tricki jakie można robić z gadżetami, a tym bardziej tryb oznacz i likwiduj.

A tak pokrótce to gra jest genialna. Single, choć krótki, jest intensywny i bardzo przypomina Arkham Asylum (choć jest bardziej liniowe).

Dnia 13.03.2011 o 10:18, Diddle napisał:

1. nie, nie, nie.
Splinter Cell skończył się niestety na Chaos Theory, przeszedłem kampanie tylko dlatego,
że kupiłem tą grę i czuję pewien sentyment do Sama. Mało tego, ograniczenia w rozgrywce
są dużo większe niż w DA, a ten nie był najlepszy, wspinasz się tylko w miejscach w których
pozwolili na to twórcy, a za wiele ich nie ma. Gra nie ma nic wspólnego ze skradanką,
szoter to też nienajlepszy, w zasadzie jest to headshoter. System skradania się jest
zerojedynkowy, albo Cie widać kompletnie, albo nie widać wcale - nie ma płynnych przejść
jak to miało miejsce w pierwszej trylogii.
Fabuła co tu dużo mówić, cienka i naciągana, ma momenty, ale pomysł z głowicami rakiet
EMP - WTF?

2. nie, nie, nie.
Znów, poradzę multi w CT, chociaż teraz w sumie ciężko znaleźć kogoś do grania. Problem
w tym, że w Conviction też nieraz jest z tym problem. Jeśli głównie zależy Ci na multi
to lepiej wziąć Bad Company 2 czy Black Ops. Co prawda to FPSy, ale przynajmniej 100%
czystej grywalności.


Bardzo nie lubisz akcji, co? :) Ja nie grałem w poprzednie części, a ta spodobała mi się bardzo. Fabuła jest ciekawa (głowice wbrew powyższemu są cool) i wciąga, zakończenie tym bardziej jest dobre. Możliwości przejścia jest wiele (pod względem eliminacji przeciwników), bo normalnie musimy iść prosto wyznaczoną ścieżką (jakoś to nie przeszkadza). Można powiedzieć, że jest to film akcji, ale dlatego jest to świetne.

W singla gra się dobrze, bardzo można polubić styl prezentowany przez np. Arkham Asylum i Conviction.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Cześć,
Mam problem z Conviction.
Mam laptopa Acer 5820TG z Windowsem 7.
Jak włączam grę, to normalnie przewijają się twórcy gry itp, ale w menu głównym widzę samą myszkę (na tle tego przewróconego stołu), bez żadnych widocznych opcji. Ale słychać dźwięk po kliknięciu na jakąś niewidoczną.
Dzieje się tak tylko w tej grze. Pomożecie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

>Możliwości przejścia jest wiele (pod względem eliminacji przeciwników),

Dnia 13.03.2011 o 14:55, szmarcin napisał:

bo normalnie musimy iść prosto wyznaczoną ścieżką (jakoś to nie przeszkadza)

W singla gra się dobrze, bardzo można polubić styl prezentowany przez np. Arkham Asylum
i Conviction.


Zgadzam się, że przypomina Batmana, ale właśnie w tym problem, że Splinter Cell (każda poprzednia wersja) to była "czysta" skradanka.
Gra nie jest zła, można nawet powiedzieć, że dobra, ale jeśli ktoś grał w Chaos Theory, to widzi regres w serii.

Nie można przenosić ciał. Praktycznie żadnego poziomu nie można przejść na ducha, bo zawsze trafi się moment, w którym trzeba rozwalić kilku gości. Ponadto mapy są do bólu liniowe - tylko jedna droga do przejścia (o, przepraszam, można wyjść przez okno i czasem trafi się rynna). Bardzo też brakuje mi włamywania do komputerów i zdobywania danych, bo to był jeden z głównych elementów gry (nawet w Double Agent).

To tylko nieliczne moje negatywne odczuci - kupiłem grę tydzień temu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

zastanawiam się nad kupnem tej gry, ale w recenzji trybu multi Masterminda przeczytałem, że jest/był problem z patchem, który zepsuł/uniemożliwił rozgrywkę. Moje pytanie jest takie: czy problem ten został usunięty?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

To nie jest już skradanka tylko strzelanka. To co oni zrobili z tą serią woła o pomstę do nieba jeszcze nie wspominając że ciał się nie da przenosić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.07.2011 o 16:08, diabolo20 napisał:

To nie jest już skradanka tylko strzelanka.

Dalej nie da się wpaść do pomieszczenia i wszystkich powystrzelać, a nawet jak się da to lepiej opłaca się skradać. Seria poszła z duchem czasu, nic nie poradzisz, w starej formie wątpie czy by się dzisiaj sprzedała tak dobrze jak w formie obecnej. Mi tam osobiście podoba się ta nowa forma, jest ciekawiej niewątpliwie, szybsza akcja - same plusy IMO. Tylko ja tak za bardzo skradanek nie lubiłem, w jedynkę tylko grałem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A ja uwielbialem Sama. Sam klimat był perfekcyjny zwłaszcza 3 cz. Niestety te unowocześnienie podoba się osobą które nie lubią normalnych skradanek a co do wtargnięcia owszem nie da się zwłaszcza na najwyższym poziomie trudności ale bez sensu są te strzelanki wymuszone przez fabułe.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Kolejna gra akcji, którą przeszedłem w ostatnich dniach. To nie jest Splinter Cell jakiego pamiętam z przed lat. W Conviction teoretycznie można się skradać i eleminować przeciwników po cichu, ale tylko w niektórych miejscach i tylko niewielu z nich. Eksterminacja większości w cichy sposób zakrawa o cud, zwłaszcza na poziomie realistic - czyli najwyższym. Wrogów jest masa, miałem czasami wrażenie, że to taki CoD w wersji TPP. Niemal wszystkie poziomy są zaprojektowane tak, by musieć strzelać i to dużo strzelać. Bywały chwile gdy bardzo chciałem zajść przeciwników od tyłu i powoli zabijać nie wznosząc alarmu, ale nie: gra na to nie pozwala bo są tak porozstawiani, że musimy ich powystrzelać, zwłaszcza, gdy obok nich stoi postać, której zabić nie możemy. Jest pare ciekawych pomysłów likwidacji przeciwników, ale z powodu ich ilości oraz całkiego niezłego sprytu i prędkości reagowania zwykle pozostaje karabin albo pistolet...Fabularnie jest cieńko, to wszystko już było: zły bohater, którego

Spoiler

na końcu zabijamy

, kobieta, która
Spoiler

nas zwodzi

, sprawy rodzinne i do tego źli ludzie w Ameryce, nuuuda.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Conviction daje radę tylko w co-opie i w trybie Infiltracji.
Ale co to za SC, gdzie "ogłuszenie" polega na zajściu przeciwnika bez wykrycia i... zastrzeleniu go?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Z czego polecacie jeszcze zjechać w ustawieniach graficznych, po tym jak dość sporo mi przycinało ustawiłem filtrowanie na 4x, aa 2x, cienie high, szczegóły high. A z 4 opcji na dole włączyłem vsync, hdr i realtimereflection. Niby mogę już na spokojnie grać, ale w niektórych momentach potrafi jeszcze leciutki przytnąć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja, żeby gra chodziła płynnie musiałem wszystkie opcje ustawić na minimum, poza rozdzielczością, a gra i tak momentami przycinała. Pod względem optymalizacji jest to najgorsza gra zbudowana na Unreal Engine w jaką grałem, Batman Arkham City chodzi mi na średnich, mimo, że mój komputer nie spełnia nawet minimalnych wymagań, a Convition tnie mimo niższych wymagań, które spełniam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Orientuje się ktoś czy gra jest już upatchowana? Naprawili optymalizację? Po premierze pamiętam, ze miałem jakieś 5-10 fps lol

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

5-10?
Na sprzęcie gorszym od tego co masz w podpisie wyciągałem 40+

W nowym CDA będzie więc poczekaj i się przekonaj.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.02.2014 o 18:26, Sipso napisał:

5-10?
Na sprzęcie gorszym od tego co masz w podpisie wyciągałem 40+

W nowym CDA będzie więc poczekaj i się przekonaj.


No właśnie nie chcę kupować tego CDA, jeśli nie da rady grać w to =/ Na jakim sprzęcie miałeś te 40+ (procek, grafika wystarczy)?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Intel q6600, 250gts, a gdy grałem w conviction jeszcze 4gb ram.
Śmigał bez problemów.

15zł na magazyn szkoda? Szczerze to teraz sam magazyn jest więcej wart od gry.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować