Zaloguj się, aby obserwować  
upiordliwy

Fizyka

223 postów w tym temacie

Dnia 09.11.2008 o 16:03, T.Boczek napisał:

JA mam z fizyki takie lajty w szkole bo takiego fajnego pana mamy że nie mamy lekcji
:P


Pozwole sobie zapytać:Co w tym fajnego?Ja rozumiem że fajny pan i można z nim pogadać ale jak przyjdzie czas klasówki to...:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jeden z najbardziej znielubianych przedmiotów w szkole... Powód: za dużo liter i za dużo wzorów... + brak (u mnie) systeamtycznego uczenia :D...

Może gdybym uczył się tak jak powienienem to polubiłbym to, ale jakos mi to niechętnie do głowy whodzi...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.12.2008 o 21:42, JaYeti napisał:

jedno zadanie.

koszt 1kWh wynosi 30 gr. Ile musi swiecic zarówka o mocy 100W aby kosztowalo to 1 zł
?

1 kWh - 1000 W / h tak? Tak
1zł : 30gr =3 i 1/3
100 W zeby wyniosło 1kWh musi świecić przez 10h
A wiec aby "to" kosztowało 1 zł to trzeba 10 * 3 i 1/3 co daje 100/3 = 33 i 1/3 h
Nie jestem pewien ale tak chyba powinno być!
Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.12.2008 o 22:05, BANITA PL napisał:

1 kWh - 1000 W / h tak? Tak
1zł : 30gr =3 i 1/3
100 W zeby wyniosło 1kWh musi świecić przez 10h
A wiec aby "to" kosztowało 1 zł to trzeba 10 * 3 i 1/3 co daje 100/3 = 33 i 1/3 h
Nie jestem pewien ale tak chyba powinno być!
Pozdrawiam


Wynik dobry ale walnąłeś się w pierwszej linijce 1kWh to 1000W * h bo to jest miara energii a energia to moc*czas. Bo gdybyś liczył to z tym co powiedziałeś to żeby 100W żarówka wyświeciła 1kWh to musiała by świecić 6 minut, bo 1000W/h=100W/xh rozwiązując równanie wychodzi że x=0,1h

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.12.2008 o 23:36, Nufiko napisał:

> 1 kWh - 1000 W / h tak? Tak
> 1zł : 30gr =3 i 1/3
> 100 W zeby wyniosło 1kWh musi świecić przez 10h
> A wiec aby "to" kosztowało 1 zł to trzeba 10 * 3 i 1/3 co daje 100/3 = 33 i 1/3
h
> Nie jestem pewien ale tak chyba powinno być!
> Pozdrawiam

Wynik dobry ale walnąłeś się w pierwszej linijce 1kWh to 1000W * h bo to jest miara energii
a energia to moc*czas. Bo gdybyś liczył to z tym co powiedziałeś to żeby 100W żarówka
wyświeciła 1kWh to musiała by świecić 6 minut, bo 1000W/h=100W/xh rozwiązując równanie
wychodzi że x=0,1h

Tak widze... przyznaję mój błąd :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Fizyka heh dzisiaj karteczka z ocenami (proponowanymi) i same czwóreczki i "parę" piątek i oczywiście 3 z fizyki :P. Nie wiem jak to jest. Niby fizyka najbardziej mnie kręci, ale mam z niej najgorszą ocene ze wszystkich (nie licząc 1/2 z niemca, trzeba było uwiedziec mine mamy same dobre oceny powyzej 4 a na samym końcu BAM 1/2 z niemca :D).
Nie mam pojęcia ogólnie nie ucze się z żadnego przedmiotu gdyż nie mam takiej potrzeby staram się uważać na lekcji i na to 4 zawsze sobie wyjde z przedmiotu ale fizyka za holere ine mogę pojąć jak to sie dzieje reszta szkoły chyba też bo to problem z fizą ma poł jesli nie cała szkoła :P ale według mnie to tylko lenistwo, na które sam niestety cierpie. Przykład ile razy mówie sobie w szkole: oo dziś to sie poucze przynajmniej raz w tygodniu przychodze do domu i masa innych rzeczy do zrobienia, obiad, podwórko, koszykowka, komputer, xbox, sen .....
i tak dalej. I tak po przyjsciu ze szkoły już mam sie uczyc gdy.... mówie sobie że zorbie to wieczorem, ale wieczorem muszę obejżej jakiś film przed snem więc mówie sobie że naucze sie rano i tak budze sie niekiedy nawet o 5 (nadranem ) wstaje myśle : jeszcze pół godzinki budze się po tym czasie i a jeszcze jedna tak dochodze to 6.30 kiedy to mówie sobie że nie ma sensu sie uczyć i znów wracam do wyra. I chociaż wiem że i tak się rano nie obudze żeby sie pouczyć (mogę budzic sie nawet co 15 minut i tak to nic nie da ) to i tak wmawiam sobie że dam rade rano, no cóż będzie coś z tym zrobić bo za niedługo do nowej szkoły będzie się trzeba wybrać a tam już łatwo nie będzie.


E tak zauważyłem że rozpisałem się nie na ten temat co trzeba :D.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Hej, może mi ktoś pomóc ze sprawozdaniem z prądu stałego? Sprawko jest z drugiego roku studiów. Jezeli umie ktos fizyke to prosze dajcie znac a wytłumacze w czym rzecz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

1. Opór przewodnika jest tym większy, im...
2.Moc prądu jest tym większa, im większe jest jego natężenie i ....
3.Pracę, jaką może wykonać prąd elektryczny obliczamy ze wzoru W =Ult, a jego jednostka po odpowiednim przekształceniu wzoru to...

Proszę o pomoc, jest mi to bardzo potrzebne!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.05.2009 o 18:42, Woo-Cash napisał:

1. Opór przewodnika jest tym większy, im...

Jest dłuższy i szerszy, a rezystywność większa.

Dnia 27.05.2009 o 18:42, Woo-Cash napisał:

2.Moc prądu jest tym większa, im większe jest jego natężenie i ....

napięcie (pod warunkiem, że mówimy tylko o prądzie stałym).

Dnia 27.05.2009 o 18:42, Woo-Cash napisał:

3.Pracę, jaką może wykonać prąd elektryczny obliczamy ze wzoru W =Ult, a jego jednostka
po odpowiednim przekształceniu wzoru to...

Jednostką pracy jest zawsze Dżul [J] tutaj równy jak widać ze wzoru AV*s (amperowolt*sekunda=wat*sekunda)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.05.2009 o 23:20, hans_olo napisał:

> 1. Opór przewodnika jest tym większy, im...
Jest dłuższy i szerszy, a rezystywność większa.


Gdy przewodnik staje się szerszy zwiększa się jego powierzchnia przekroju. A że wzór wygląda tak:
[ R=(opór właściwy*długość przewodnika)/pole powierzchni przekroju przewodnika ]
to raczej wzrost szerokości powoduje malenie oporu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.05.2009 o 06:03, Dincooo napisał:

Gdy przewodnik staje się szerszy zwiększa się jego powierzchnia przekroju. A że wzór
wygląda tak:
[ R=(opór właściwy*długość przewodnika)/pole powierzchni przekroju przewodnika ]
to raczej wzrost szerokości powoduje malenie oporu.

Ta, właśnie się pogubiłem. Na początklu napisałem dobrze, a potem nie wiem dlaczego zmieniłem posta ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam problem z zadaniem! Głowię się z nim dwie godziny, pomóżcie:
"Pocisk wylatuje z lufy z prędkością 700m/s . Oblicz czas i przyspieszenie pocisku jeżeli długość lufy wynosi 70cm." :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.10.2009 o 19:27, Carlossio napisał:

Mam problem z zadaniem! Głowię się z nim dwie godziny, pomóżcie:
"Pocisk wylatuje z lufy z prędkością 700m/s . Oblicz czas i przyspieszenie pocisku jeżeli
długość lufy wynosi 70cm." :/

Wzór na przyspieszenie: a = Δv / t
Wzór na drogę (długość lufy) w ruchu jednostajnie przyspieszonym: s = a * t^2 / 2

Δv = 700m/s
s = 0,7m

Masz dwa równania i dwie niewiadome. Powinieneś sobie z tym już poradzić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.10.2009 o 20:09, Miklak napisał:

> Mam problem z zadaniem! Głowię się z nim dwie godziny, pomóżcie:
> "Pocisk wylatuje z lufy z prędkością 700m/s . Oblicz czas i przyspieszenie pocisku
jeżeli
> długość lufy wynosi 70cm." :/
Wzór na przyspieszenie: a = Δv / t
Wzór na drogę (długość lufy) w ruchu jednostajnie przyspieszonym: s = a * t^2 / 2

Δv = 700m/s
s = 0,7m

Masz dwa równania i dwie niewiadome. Powinieneś sobie z tym już poradzić.

Sęk w tym, że mając te wzory nie mogę sobie poradzić... takie zadania to moja pięta achillesowa, mógłbyś mi rozpisać co najpierw a co na końcu? Bo przez pezyspieszenia chyba się nic nie da wyprowadzić...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

To może podstaw? xd

a = Δv / t
s = a * t^2 /

Δv / t * t^2 / = s

0,7= 700/t * t^2

Da się? Nie jestem jeszcze na tym etapie ale moim zdaniem powinno wyjść...

#Down

A dobrze przekształciłeś? Ja w tym słaby jestem ale może jakoś się sensownie da...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.10.2009 o 20:19, Akoss-94 napisał:

To może podstaw? xd

a = Δv / t
s = a * t^2 /

Δv / t * t^2 / = s

0,7= 700/t * t^2

Da się? Nie jestem jeszcze na tym etapie ale moim zdaniem powinno wyjść...

Próbowałem, wyjdzie taki wynik jak ze mnie kaskader

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.10.2009 o 20:15, Carlossio napisał:

Sęk w tym, że mając te wzory nie mogę sobie poradzić... takie zadania to moja pięta achillesowa,
mógłbyś mi rozpisać co najpierw a co na końcu? Bo przez pezyspieszenia chyba się nic
nie da wyprowadzić...

Podstaw sobie wzór na przyspieszenie do wzoru na drogę - wtedy policzysz czas. Jak policzysz czas, to wtedy możesz policzyć przyspieszenie i po zadaniu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.10.2009 o 20:23, Miklak napisał:

> Sęk w tym, że mając te wzory nie mogę sobie poradzić... takie zadania to moja pięta
achillesowa,
> mógłbyś mi rozpisać co najpierw a co na końcu? Bo przez pezyspieszenia chyba się
nic
> nie da wyprowadzić...
Podstaw sobie wzór na przyspieszenie do wzoru na drogę - wtedy policzysz czas. Jak policzysz
czas, to wtedy możesz policzyć przyspieszenie i po zadaniu.

nie rozumię :/ nie umiem podstawić, nie wychodzi mi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować