Zaloguj się, aby obserwować  
upiordliwy

Fizyka

223 postów w tym temacie

Mam takie coś w ćwiczeniach, ale nie do fizyki. Co mam do czego połączyć.Chodzi o zasilacz.
napięcie na wyjściu
napięcie na wejściu
natężenie prądu wpływającego
natężenie prądu wypływającego
220v, -13,5v, 0,12A, 1A

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.09.2007 o 18:57, Sebaal napisał:

Mam takie coś w ćwiczeniach, ale nie do fizyki. /.../

Na oko, to 220 V na wejściu, 13,5 V na wyjściu natężenie prądy wpływającego to 0,12 A, wypływającego 1 A. O to chodziło?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś dysponujący książką "Fizyka dla szkól ponadgimnazjalnych" od wydawnictwa ZamKor, mógłby mi przepisać dwa zadania?

Na lekcji mieliśmy temat
1.3. Podstawowe pojęcia związane z ruchem
1.3.1. Względność ruchu

Na koniec lekcji nauczycielka zadała zadanie 5 i 6 z tego tematu.
W mojej książce (rok wydania 2006) nie ma tych zadań, są tylko cztery zadania.

Już w czasie lekcji zauważyłem, że u mnie w podręczniku są inne numery stron, przy tym samym obrazku w książce nauczycielki.

Czy ktoś mógłby przepisać mi zadanie piąte i szóste z tego tematu?

20070909135105

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Proszę mi podpowiedzieć jak zrobić to zadanie (albo prosiłbym o zrobienie bo główkuje nad tym 1,3 godz. i nic....zwracam sie do ulubionego forum) zadanie brzmi następująco:

Oblicz, jaką objętość zajmuje tlen, a jaką azot w pokoju w którym odrabiasz lekcje. Pomiń objętość sprzętów znajdujących się w tym pokoju(mam pokój ok 5x5 m.)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.11.2007 o 14:50, Puszkin napisał:

witam czy ktos mógłby mi powiedzieć co to jest prąd nasycenia i czy prawo Ohma jest spełnione
dla fotokomórki ?

prąd nasycenia jak sama nazwa wskazuje to prąd płynący przez urządzenie półprzewodnikowe w chwili, gdy jest ono w pełni załączone a zmiana napięcia w górę o niewielką wartość powoduje ogromną zmianę prądu.
natomiast prawo ohma musi być spełnione zawsze :) - przynajmniej tak mnie uczono :). Prąd płynie taki jak pozwala na to napięcie przyłożone do impedancji (inna sprawa, że impedancja może się zmieniać wraz z napięciem lub innym czynnikiem :) ).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.11.2007 o 15:33, Puszkin napisał:

Z tym prawem ohma to ja tam nie wiem ;p raz jest napięcie 0 jest światło jest prąd raz jest
napięcie nie ma światła i prąd też jest ;p a taka ogólna definicja prądu nasycenia ? ;)

W zasadzie to nie miałem zbyt dużo zajeć na temat urządzeń tego typu, najwięcej elektroniki miałem w zakresie CMOS.
A definija? Hmm nigdy takowej nie widziałem, na studiach po prostu jest to prąd nasycenia :). Pojawia siegdy napięcie przekroczy poziom progowy, który gwałtownie zmienia impedancję materiału przez co zaczyna on bardzo dobrze przewodzić. Jak dla mnie to poprostu wystarczy opisać kiedy i gdzie się pojawia i to będzie definicja :).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bryłka lodu (gęstość 0,9 g/cm3) pływa całkowicie zanurzona w naczyniu, w którym nad warstwą wody (gęstość 1,0 g/cm3) znajduje się grubsza od bryłki warstwa nafty (gęstość 0,8 g/cm3). Jaka część objętości bryłki znajduje się ponad granicą woda–nafta?
A. 1 %. B. 10 %. C. 20 %. D. 50 %. E. 90 %.


Taaak... Pomocy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

mam prośbę, mógłby ktoś wytłumaczyć jak obliczyć masę molową powietrza? byłbym bardzo wdzięczny ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 31.03.2008 o 21:24, pizmak666 napisał:

mam prośbę, mógłby ktoś wytłumaczyć jak obliczyć masę molową powietrza? byłbym bardzo
wdzięczny ;]

Suma z iloczynu procentowej zawartości poszczególnych gazów przez sumę mas molowych pierwiastków w poszczególnych cząsteczkach. Masy molowe pierwiastków znajdziesz w tablicy Mendelejewa, procentowe zawartości każdy powinien znać :P, a rzadkie gazy są pomijalne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

mówisz, że te rzadkie są pomijane... niby wtedy wychodzi ładnie, ale nasza prof. mówiła, że coś więcej w tym siedzi i ''fajnie się wam będzie w tym bawić, super wyniki wychodzą'' a imo tam niema nic niezwykłego...
ale i tak dzięki ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.02.2008 o 15:26, lordrafalf napisał:

Bryłka lodu (gęstość 0,9 g/cm3) pływa całkowicie zanurzona w naczyniu, w którym nad warstwą
wody (gęstość 1,0 g/cm3) znajduje się grubsza od bryłki warstwa nafty (gęstość 0,8 g/cm3).
Jaka część objętości bryłki znajduje się ponad granicą woda–nafta?
A. 1 %. B. 10 %. C. 20 %. D. 50 %. E. 90
%.


Taaak... Pomocy?


Nie wiem czy dobrze obliczyłem, ale wyszło mi 50% co mnie troszkę dziwi, a z drugiej strony nie. No ale bądź co bądź wyszło 50%. Jeśli możesz to napisz poprawną odpowiedź.
pliss. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 31.03.2008 o 22:01, Wiecha14 napisał:

> Bryłka lodu (gęstość 0,9 g/cm3) pływa całkowicie zanurzona w naczyniu, w którym
nad warstwą
> wody (gęstość 1,0 g/cm3) znajduje się grubsza od bryłki warstwa nafty (gęstość 0,8
g/cm3).
> Jaka część objętości bryłki znajduje się ponad granicą woda–nafta?
> A. 1 %. B. 10 %. C. 20 %. D. 50 %.
E. 90
> %.
>
>
> Taaak... Pomocy?

Nie wiem czy dobrze obliczyłem, ale wyszło mi 50% co mnie troszkę dziwi, a z drugiej
strony nie. No ale bądź co bądź wyszło 50%. Jeśli możesz to napisz poprawną odpowiedź.

pliss. :)


50% :P Już sam rozwiązałem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

potrzebuję pomocy,oto treść zadania:
Rolnik rozładowuje buraki cukrowe na przyczepę wysokośći 1,5M z mocą 10W,Oblicz jaką masę produktów załaduje w czasie 1H
Dane:
g=10m/s
r=h=1,5m
P=10W
t=1h=3600s
Szukane
M=?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś mógłby wyjaśnić mi czym jest ogień/płomień? Dlaczego go widać, dlaczego coś się pali, dlaczego płomienie mogą zapalić coś innego... Pytań jest całkiem sporo a w zasadzie nie mam o tym żadnego pojęcia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować