Zaloguj się, aby obserwować  
upiordliwy

Fizyka

223 postów w tym temacie

Dnia 10.03.2010 o 21:41, nolif3r napisał:

>>

No tak... Czyli żeby obliczyć same przyśpieszenie? Nie pomyślałem o tym. Po tym wszystkim
wychodzi a=v^2/2s a wynik zadania ma być a=mv^2/2s... Ale to przez to, że na to ciało
działa jeszcze ciężar?... Tak czy siak, wielkie dzięki.


Wynik tamtego drugiego zadania to:
delta m / delta t = 2mg /v = 9,81 kg/s


Ale w odpowiedziach a tyle wynosi, czy ta siła? Bo jak siła, to jak pisałem wcześniej, wstawić to a trzeba do wzoru Fw a * m i to byłoby prawidłowe wtedy rozwiązanie:) Ale jak a jest podane, to szczerze nie wiem co tu jest źle.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Chciałbym na fizykę przygotować z kolegami jakiś mały pokaz, żeby dostać ocenę. Mógłby mi ktoś podać jakąś stronę na której mógłbym takie coś znaleźć? Chodzi mi o coś w rodzaju eksperymentu, czy coś.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jak obliczyc ilość wydzielanego ciepła? Nie mam niestety treści żadnego zadania. Mowa od dynamice. Czy ilość ciepła jakie zostanie wydzielone jest równe pracy jaką wykonuje siła oporu? Chodzi mi generalnie o zadanie typu np, samochód porusza się z taka a taką szybkością, zaczyna hamowac, ile wtedy wydzieli się ciepła?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.04.2010 o 20:43, nolif3r napisał:

Jak obliczyc ilość wydzielanego ciepła? Nie mam niestety treści żadnego zadania. Mowa
od dynamice. Czy ilość ciepła jakie zostanie wydzielone jest równe pracy jaką wykonuje
siła oporu? Chodzi mi generalnie o zadanie typu np, samochód porusza się z taka a taką
szybkością, zaczyna hamowac, ile wtedy wydzieli się ciepła?

Sam sobie odpowiedziałeś :). Ciepło wydzielone to praca.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.04.2010 o 23:55, hans_olo napisał:

Sam sobie odpowiedziałeś :). Ciepło wydzielone to praca.


To dobrze. Chciałem się upewnić ;P. Dzięki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.04.2010 o 20:49, zyje_z_zasilku napisał:

Nie mogę już edytować, ale zrobione.


Mam pewne zadanie:
Dwie jednakowe kulki o masie m=10g wiszą obok siebie na izolacyjnych nitkach jednakowych długości l=1m i stykają sie. Jaką ilość elektronów należy wprowadzić do układu kulek, by miedzy nimi był kat 60<stopni>?

Ogólnie licze to z tangensa przez mg (czyli siłe przyciągania) i to przyrównuje do k*q1*q2/r^2 gdzie r=l bo wychodzi na to że ten trójkąt jest równoboczny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam, jako, że trzeba podnieść ocenę z fizyki, mogę wykonać transformator Tesli. Znalazłem dosyć dobry poradnik na Myzlab.pl (link: http://myzlab.pl/hv/ttesli/index.html ).
Jaki jest problem? Mało konkretne DANE. Potrzeba kilka metrów, kilka-kilkanaście itd.
Chcę wykonać najprostszy i najsłabszy transformator Tesli (około 0.5kW, 10kV).
Doczytałem się tam, że potrzebuję około 200m drutu nawojowego (0.3-1mm), rura PCV - średnica 4x mniejsza niż długość, ale jaka ma być ta długość?
Do kondensatora potrzebuję znowu: kilkanaście metrów kuchennej folii aluminiowej i kilka-kilkanaście metrów kwadratowej ogrodniczej folii polietylenowej o grubości 0.3-0.5mm.
Potem:
"Na uzwojenie pierwotne potrzebne będzie KILKA METRÓW RURKI MIEDZIANEJ LUB GRUBEGO PRZEWODU. Rurka może być cienka (6-10mm średnicy), a przewód powinien mieć przekrój 1.5-10 mm^2." - ile konkretnie?
TO samo z TOROIDEM. Jak ktoś może pomóc, będę super wdzięczny!!!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam mam problem ponieważ muszę wymyślić nazwę fachową i niefachową zjawiska fizycznego "spalanie się gazu"
ot takiego na przykład z pieca gazowego, byłbym wdzięczny za pomoc.

No i przy okazji to też nazwe fachową i niefachową iskry (służącą do podpalaniu tego gazu) :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś mógłby mi pomóc w rozwiązaniu tego zadania ???

Oblicz ciśnienie panujące w zamkniętym naczyniu o objętości 1 dm3, w którym znajduje się 6 * 10^23 cząsteczek tlenu o temp. 273 K.

Wiem, że trzeba skorzystać z równania Clapeyrona, ale wychodzą mi kosmiczne liczby.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.06.2010 o 16:37, SarenkaB napisał:

Jak dobrze zdefiniować przewodnik?Napisałem że to substancja o wysokim stopniu przewodnictwa,ale
tak było źle,więc nie wiem...



Napisz nie ze wysokie przewodnictwo tylko ze ma mały opór.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.06.2010 o 17:25, marcin112 napisał:

> Jak dobrze zdefiniować przewodnik?Napisałem że to substancja o wysokim stopniu przewodnictwa,ale

> tak było źle,więc nie wiem...


Napisz nie ze wysokie przewodnictwo tylko ze ma mały opór.

Dzięki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie ma ktoś może jakiś materiałów na temat historii filmu od strony fizycznej? Zależałoby mi na zasadzie działania kinematografu, ale będę wdzięczny za wszelakie inne informacje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam.
Trochę banalne pytanie a jednak człowiek się gubi
Z konstrukcji.

Co musi posiadać siła i jakie sa jej cechy ?

Jak dotychczas wypisałem cechy siły wypadkowej i jej wektora.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Takie zadanko:
Do naczynia w którym było 1,4 kg wody o temperaturze 100 stopni Celsjusza wlano 7 kg wody i temperatura mieszaniny wyniosła 28 stopni. Jaka była temp. drugiej porcji?

Chyba dobrze zrobiłem, ale pokażcie mi rozwiązanie, to się przekonam, czy dobrze robię.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować